Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harc a koszmóval fórum

Harc a koszmóval (beszélgetős fórum)


1 2
60. szakalyadri (válaszként erre: 59. - Szakalyadri)
2011. aug. 23. 13:25
Picit olyan mintha "dunsztba" tennéd:DDD
2011. aug. 23. 11:11
A Johnson's babaolajával.Fontos a sapka,így oldja fel a fejbőrről:)
2011. aug. 23. 10:16

Sziasztok!:)

Csak annyival egészíteném ki hogy én bekentem jó vastagon a lányom fejét olajjal,majd pamut sapkát adtam rá.Egy óra múlva vettem le és hajmosás után nem volt már koszmó a fején:)

2011. márc. 25. 14:07
Nos. Voltunk a Bőrgyógyásznál. Igen ráhúzódott az arcára fülére, karjára, de mivel ez nem hajas rész így nem koszmónak hívják, de ua. a gomba okozza, mint a koszmót. Most 1x be kellett kennem még Nizorallal, aztán majd este a Locoiddal, plusz még írt ki egy krémet az Advanted-et, ha jól emlékszem. Ezzel kell kenegetnem a kis testét a Locoiddal pedig a fejét fürcsi után este. A paraffin olajat pedig nem 1 órával előtte kell rákennem hanem több 8 mert akkor teljesen felázik így jobban, könnyebben lejön a kis makacs. Na ennyit. Minden jót mindenkinek, aki olvasná kitartást!!
2011. márc. 25. 09:37

Sziasztok.

Nekünk is meggyűlik a koszmóval a bajunk. Volt egy időszak mikor azt hittem elmúlt,de most újra itt van. 20 hetesek vagyunk. Mi folyamatosan mostuk a fejét a Babe-val, és mégis itt tartunk. Nem kizárt, hogy valamit rosszul csináltam. Nem tudom mit. (persze.-1.babúja-). Most ott tartunk, hogy a feje búbján van a koszmó nagy része. 3 napja csinálom, hogy bekenem olajjal az esti fürcsi előtt 1 órával a fejét, aztán lemossuk a Babe-vel és kis kefével, vagy fésűvel próbálom szedegetni felfelé. Nagyon óvatosan mert kis púpocskás már a koszmó a fején. Remélem nem heg lesz belőle. Aztán nem látok javulást. Tegnap is és ma is reggelente bekenem olajjal a feje búbját, amit nem hagyok olyan sokáig rajta, mint az estit, aztán lemosom megint Babe-val és most az történt, hogy kis fogkefézés, fésülgetés után levedzik. Normális ez? Rosszul csinálom? Mert ez már bosszant, hogy nem látom a javulást. Ráadásul az arca a füle mögött is tiszta pötty. Ma megyek bőrgyógyhoz. Nagyon kiváncsi vagyok. Az lehet, hogy ráhúzódott az arcára, fülére ez a kis szemét koszmócska? Annak idején bevált az este Locoid, reggel Nizoral kúra. Ezt 4-5 napig csináltuk. Szép lett igazi kisbababőr, de most nem merem önkényesen elkezdeni. Remélem a bőrgyógy után rendben lesz minden. Szeretném, ha szép bababőrünk lenne megint. Rossz ez, mert úgy érzem annak ellenére, hogy foglalkozom a dologgal, csak rontom a helyzetet. Kicsit csalódott is vagyok. Nem akarom elrontani a bőrét. Lehet erősen fésülgettem, dörzsölgettem?

2010. jan. 24. 16:32
Az én gyerekeimnek is volt.Én babaolajjal fürdés elött 1,5 órával bekentem és fürdésnél gyengéden megdörzsöltem.Nekünk hatásos volt.:)
2009. febr. 22. 19:45

Én is a Babé koszmó elleni sampont ajánlom.

Nagyon hatásos.

2008. szept. 26. 10:21
Babaolajjal bedörzsölni a kis buksit fürdetés előtt fél órával majd fürdetésnél babasamponnal lemosni végül puha törölközővel jól áttörölni.Mind a két lányomnál bevált.Két hét alatt eltünt és azóta se láttam.
52. maya80
2008. szept. 26. 10:02
A Babé sampon szerintem is nagyon hatásos.
2008. szept. 26. 10:01
Én lekapirgáltam szoptatások alatt, másképp nem jött le. Lassanként elfogyott.
2008. szept. 26. 09:15

Nekünk a Babé koszmó elleni sampon nagyon bejött.Előtte kisérleteztünk minden mással.De be kell tartani az előírást.Bevizezni a hajat a sampont bemasszírozni és 5 percig rajtahagyni utána lemosni bő vizzel,megtörölgetni törölközővel és utána láthatóan ,fogynak el a koszmókok:))

Kezeletlenül gyulladást is okozhat amitől a haj is kihullik,ezt mondta nekem a védőnőm.

49. ari6
2008. aug. 4. 21:55
nekem a Babétól még több lett, az olajtól kevesebb, de nem tűnt el.
2008. júl. 30. 13:33
Tudja valaki hogy egyáltalán miért alakul ki a kis fejükön a koszmóü?
2008. júl. 30. 13:33
Nekem a vattás babaolajas megoldás nem jött be, csak ha olajos fülpiszkával szedegettem le egyesével. Nem egy gyors mutatvány, de bejött.
2008. máj. 4. 14:54
Nekem is volt a pici fején koszmó, de arra babaolajat vettünk, és fürdetés előtt egy kicsit bekentem a fejét, utána fésűvel óvatosan le lehet szedni.
2008. márc. 24. 11:16
Sziasztok! 2 hónapos kisfiamnál most szembesültünk a koszmóval. Olvastam a hozzászólásokat és lenne néhány kérdésem. Nekünk is van Babé samponunk, milyen gyakran lehet vele mosni a pici fejét? Viszket neki a koszmós terület?
2008. jan. 5. 15:44
ricinusolajos vagy babaolajos vattával simán le lehet törölni és aztán rendes samponnal megmosni a haját.
43. ipi
2008. jan. 5. 14:12
Sziasztok, biztosan genetika kérdése is, de kisfiunk nagy hajjal született és én azt hittem mikor láttam rajta a koszmót, hogy te jó ég milyen sok van... kentem olajjal, fogkefe, fülpiszka vakarás, de nem igazán volt eredményes.. Aztán láttam valaol egy babát, akinek viszont rettenetesen nézett ki a feje... szegénynek. Szóval az én koszmó elleni küzdelmem semmi sem volt. Én kezdettől fogva mindennnap hajat mostam neki Nivea kamillás babasamponnal, amire egyébként rá is van írva a koszmó-elleniség. Egy flakon kb 1-1,5 évig elég volt, mert elég egy borsónyi a csöpp kis fejére. Épp most fogyott el. Persze mostmár nagy erős haja van és nem is mosm mindenap, csak hetente. De gyönyörű a haja is meg a fejbőre is és nem is volt gond azzal a kicsi koszmóval sem, mert magáól elmúlt. üdv ipi
42. 09ca1d3343 (válaszként erre: 40. - Mokka78)
2007. nov. 19. 21:02
Mi azóta is csak ezt használjuk,ártani nem árt.
2007. nov. 19. 20:47

jó ötlet, én - mióta elmúlt a koszmója - csak sima samponnal (Gabi) mosom a haját, de megelőzésnek nem ártana néha megmosni speciális samponnal is.

Szal beszerzek egyet majd. :)

2007. nov. 19. 20:18
Nekünk is a Babe koszmó elleni sampon jött be,most is néha megmosom a haját vele,nehogy visszajöjjön! :)
39. Hisztikirálynő (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2007. nov. 18. 17:23
nincsmit:)
38. spinneli (válaszként erre: 37. - Hisztikirálynő)
2007. nov. 18. 16:39
köszönöm.
37. Hisztikirálynő (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2007. nov. 18. 16:38

"Koszmó:

Néhány baba fején koszmó alakul ki. A koszmó sárgásbarna színű, vastag felrakódás a hajas fejbőrön, amely a rossz vérkeringés miatt alakul ki elhalt hámsejtekből és a bőrmirigyek faggyújából. Nem jelent veszélyt, de a kezelése jó ideig eltarthat, ezért jobb megelőzni a kialakulását.

Ha a koszmó első jeleit tapasztalod, minden nap mosd meg és szárítsd meg a baba haját. Sűrű fésűvel fésüld át a kicsi haját, egyszer az egyik, majd a másik irányba. Ha a gyermek fején mégis kialakul a koszmó, elmulasztásához babaolajjal dörzsöld be a kicsi haját és hajas fejbőrét. Egész éjjel hagyd a fején az olajat. A következő reggel mosd meg a baba haját, és ekkor egy sűrű fésűvel könnyen eltávolíthatod a koszmót. Ezután általában eltűnik a barnás felrakódás.

Ha a csecsemőnek kiterjedt koszmója van, amely egészen a homlokáig és a szemöldökéig is lehúzódik, kérj a gyógyszerésztől erre a célra készített sampont, vagy használj 2%-os vazelint, amelyet csak pár óráig kell a baba fején hagyni, majd a felrakódás eltávolításához fésüld át a kicsi haját sűrű fogú fésűvel. Ha a koszmó még így sem múlik el, fordulj a gyermekorvoshoz."

(www.libero.hu)

2007. nov. 18. 15:42
mi az a koszmó?
2007. nov. 18. 15:41

Tudom,hogy kicsit "régi" a fórum,de hátha segítünk azoknak,akik most szenvednek vele.

Neküknk nagyon sok koszmó volt anno. A gyógyszertárban vettem Babé márkájú ,viszonylag drága sampont kifejezetten erre. Kb. 1,5-2 hónap alatt eltűnt a kicsi fejéről.

2007. szept. 5. 10:09
Sziasztok!Látom,hogy a többség az olajos megoldás híve.Én a lányomnál a körömvirág krémet használtam.Nagyon jó, bátran ajánlom mindannyiótoknak.Egyszer kentem be vele fűrdetés előtt egy órával és szépen levitte neki.Még dőrzsölgetni se kellett.A fülét is kaparja, csupa sebes,mert jön a foga,azt is ezzel kenem be neki.Tényleg csak ajánlani tudom.Próbáljátok ki!!
2007. júl. 28. 19:41
Babaolaj, és dörzsölgetés. Ez vált be. Bár annyira utáltam utána mosni a hajukat. Nagy hajú babáim voltak, mindnél volt koszmó. 9 hósan kezdett múlogatni.
32. nell
2007. júl. 28. 16:29
Mindkét lányomnál gond volt ill. van a koszmóval. A picinél most kezdődött, a nagynál most újult ki. Mindkét leányzó hatalmas hajjal született, és ez a meleg ennek sem használ, hiszen befülled a pici feje a nagy haj alatt. Én is próbálgatom az olajozást, de egyelőre még nem az igazi. Egy barátnőmtől kaptam valami kencét, (állítólag marha drága volt) de még nem próbáltam ki, mert mindent megfog, és nem lehet kimosni sem.
2007. júl. 28. 08:17
Én mindkét fiamnál küszködtem és küszködöm a koszmóval.A kisebbel most is éppen ez ellen küzdöm.Nálunk is az olajozás működik és utánna gyengén lekapirgálom.De egy ismerősöm mondta, hogy egy idős nénitől halotta, hogy "csipkével" kell dörzsölgetni a gyerek fejét és az lehozza. Gondolom,hogy szépen lehámlassza róla mindíg az elhalt hámot.Most ezt ki fogom próbálni, bár nem csipkével hanem egy durvább frottír törülközővel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook