Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harap a macskám - szeretetből...hogyan szoktathatnám le róla? fórum

Harap a macskám - szeretetből...hogyan szoktathatnám le róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Hiyono
2013. márc. 3. 16:11
Nekem egy 1 éves cicám van, mindig odabújik az arcomhoz és elkezd gyúrni, közben dorombol, aztán "kedvesen" megharap, de nem enged el utána, hanem szorítja. :O Nem tudom mire vélni, biztos nem unja a simogatást, mert ha el akar menni, mindig hagyom, ő jön követelőzni mindig. :D
2012. júl. 24. 20:24
harapj vissza
2012. jún. 30. 14:22
Én is munkahelyről hoztam haza egy beteg kóbor macsekot. Már amikor az állatorvos jött akkor mondtam neki, hogy le se merem fogni amikor injekciót adott neki, mert nagyon vad volt és azóta eltelt két év. Kikupálódott nagy, szép, erős macsek, de lelkileg nem lehet rendbe mert van, hogy simogatom és egyszer csak nagy fekete szeme lesz és megkarmol és elszalad..és nem tudom mihez kötni egyszer csak így begolyózik és csapkod, karmol, aztán elbújik és kis idő múlva mintha mi se történt volna jön hízeleg és engedi hogy simogassam..de aggasztó, mert én is már félve simogatom sokszor, mert kiszámíthatatlan.
2012. jún. 30. 12:24
Nálam minden cica nagyon szelíd.Pici korukban, ha kapkodnak a kezem után, az orrukra koppintás vált be.
2009. okt. 18. 14:06

egyik ismerősömnek volt egy herélt kandúrja.

ha valaki csöngetett, el kellett zárni, mert megharapta :))))

2009. okt. 18. 14:03

Az én macskám (fiú) is nagyon vad. :(

Menhelyről hoztuk júliusban, még ott ivartalanították..kb 1-1,5 éves lehet most.

Szeretem, meg aranyos, de jobb lenne, ha hagyná magát simogatni..más macska örül, ha valaki foglalkozik vele, ő meg csak harapni tud. :(

Mit csináljak?

2009. ápr. 6. 20:38

Az enyém meg karmol szeretetből, ha játszok vele.

Én sem tudom leszoktatni.

2009. márc. 1. 07:12
Nálunk is előfordul, inkább játéknál.
32. zsu84
2009. febr. 24. 09:43
Nekem is van egy 7 hónapos fiú cicám. Bár már ivartalanítva lett, semmit sem változott. Ugyanolyan vad mint régebben. Elég korán 5 hetes korában került hozzánk. Hiába próbálom nevelni semmi sem segít, ha ráütök az orrára, vagy a fenekére csak még jobban bevadul. (A kezem úgy néz ki mintha vagdosnám) Néha igazán félek tőle, ülünk a kanapén és csakúgy, ránk támad! Az új szokása, hogy a szájában a labdájával megáll a szoba közepén, elkezd morogni, fújni kb 1 percig, aztán kimegy visszajön labda nélkül, leül mellénk és nyalogat! :-) Egyszerűen nem tudom hova tenni a viselkedését. Nyalogatás közben is harap, de akkor csak "kedvesen" egy picit. Ha nagyon bedurvul csak az használ neki ha elkapom a "grabancát", de az is csak addig amíg a kezemben tartom. A párom mindig azt mondja "Gyerek még, majd kinövi". Na de mikor? :-))
31. 4ab67f870d (válaszként erre: 29. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 29. 07:12
Nem biztos:-)) Az enyém tizennégy éves, tündér macsek, nagyon szeret, de a babusgatást nem tűri. Simogatni max. 1-2 percig hagyja magát, aztán támad. Állatorvos rendszeresen látja, nem beteg, ilyen pici kora óta. Amúgy barátságos, jön, mellém fekszik - de csak ha ő úgy gondolja. A doki szerint az okozza a problémát, hogy nem szocializálódott, nagyon korán került ki a többi macs közül. Az anyacica és a testvérkék egy-egy nem túl finom mozdulat után értelemszerűen szankcionálják pofonnal vagy viszontharapással, mi viszont soha nem bántottuk ezért. (Ezért sem) Amúgy döbbenetesen "emberi" macska, semmi állatszerű nincs a viselkedésében, nem rongál, az első pillanattól nevelés nélkül alomba végzi a dolgát... Ő ilyen. Mint egy vásott gyerek:-))
30. csillllag (válaszként erre: 29. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 29. 00:46

évek óta ilyen... nem hinném h lenne vmi baja.. a nyálzó és a vad ugyan az.. szerintem semmi baja nincs.. de azért elfogom vinni:)

anyukám szerint a természete ilyen...

29. fe6fe7671f (válaszként erre: 26. - Csillllag)
2008. ápr. 20. 09:43
Az a cica, amelyik nem engedi, hogy simogasd,annak valamije fáj. Nézesd meg orvossal (esetleg röntgennel átvilágítják), mert csak akkor támad, ha fájdalmai vannak.
28. fe6fe7671f (válaszként erre: 2. - Szeszipuszi)
2008. ápr. 20. 09:39
A harapós cicának ingerszegény környezete van. Többet kellene vele játszani, több játékot adni, mászófát (mászófalat) csinálni, hogy tudja magát "kijátszani".
27. fe6fe7671f (válaszként erre: 24. - Csillllag)
2008. ápr. 20. 09:37
A nyálzó cicádnak rendben vannak a fogai?
26. csillllag (válaszként erre: 25. - MARIMAMA)
2007. dec. 11. 02:59

igen ezt szoktam én is.. :) de nem csak a kezemet, minden megrág.. még a zoknikat is kiviszi a lakásból az ablakon, és a kertbe szétszedi.. nem beszélve a papirzsepiről amit a lakásba széthord darabokban, az alufóliát, és az újságot is... meg a mosogató szivacsot:) rosszabb mint egy kutya!


a másik macskám is ezt csinálta.. hagytuk neki, és ivartalantás után nagyon bedúrvult... nem lehet simogatni, mert dorombol és hírtelen megkap... nem engedi hogy a feje tetején vagy a átán kívűl máshol simogassam.. de ég ezeket se hagyja néha:S

2007. dec. 11. 02:46

A CICA HARAPÁST ÚGY TUDOD LESZOKTATNI HOGY MIKOR MEGFOGJA A KEZED-ÉS MEG KEZDI HARAPDÁLNI AKKOR A KÖZÉPSŐ UJJADDAL AZ ORRÁT MEGFRICSKÁZOD HOGY KICSIT ROSSZ LEGYEN NEKI-HA ÚJBÓL KEZDI AKKÓR ERŐSEBBEN ÉS KIABÁLJÁL RÁ MÉRGESEN HOGY MICSINÁLSZ---ÉS 3-5-UTÁN MÁR MEGGONDOLJA HOGY LEGYEN-E TOVÁBB.


tapasztalat után..

24. csillllag (válaszként erre: 23. - 724b289414)
2007. dec. 11. 02:33
A "középső" macskámnak is..borzalmas... amikor simogatom elkezd folyni a nyála..és amikor látom hogy csöppenne már le.. megrázza a fejét, mint valami nyálas kutya..és nincs olyan terület a szobában ami ne lenne nyálas..undorító...:S:):) na ez ellen mit lehet tenni...? szerintem semmit:)
2007. dec. 10. 14:59

Harapd vissza!!!


Az én macskámnak meg a nyála csorog... pfúúú

2007. dec. 10. 12:48
Amikor harap abban a percben fogd meg a hátán és erőteljesen dobbd odébb.
2007. dec. 10. 05:39
Szerintem ez ugyanolyan dolog, mint egy kutyát leszoktatni arról, hogy megnyalogassa a kezedet...
20. csillllag (válaszként erre: 19. - Edb6c38cef)
2007. dec. 10. 02:06
Az én legkissebb macskám is ezt csinálja, és énis mindig nem-et mondok neki..hatásos.. meg ha nagyon bedúrvúl "rácsapok" az orrára..és közbe mondom neki hogy "nem", csak ilyen ijesztés...nem fáj neki.. meg egyszer azt is csinálam, hogy a lábát megfogtam és piszkáltam vele az arcát, és mivel tudtam hogy mindent rág, a lábát is elkezdi.. és az meg fáj neki..a 3. 4. után rájött hogy ez fáj:) de most megint kezdi...:)
2007. okt. 25. 19:19

Mienk is csinálta. Én a NEM szót ismételtem neki olyankor, hangosan, és hangsúlyosan. Most már, ha nagyon elveszti az eszét játék közben, és megharap, akkor a NEM-re egyből elengedi a kezem, sőt még be is húzza a fejét, mintha szégyellné magát:))

Rá ne hagyd, mert csúnya lesz a kezeden a bőr, és fájni is tud nagyon.

18. emagdi
2007. okt. 25. 11:39

próbáld meg a macskának jelezni, hogy mikor fáj.

szisszenj fel, vagy kiálts rá.

egy idő után megtanulja, hogy ez neked nem jó,és nem fog harapni. (az enyémek a sziszegésből egyből tudják, hogy ez most fájt, és nagyon óvatosan játszanak velem:)))

17. Motibi
2007. okt. 25. 11:29
Palacsinta sütővel, szeretetből:)
2007. jún. 5. 22:37

nekem a kutyám műveli ezt, de csak játszik.

a "nem szabad" dumát lököm neki, akkor abbafejezi.

2007. márc. 23. 01:55
AMIKOR JÁTSZÓL ÉS NEMAKARJA HOGY EL VEDD A KEZED, ÉS BELEHARAP,AHÁNYSZOR A KEZEDBE HARAP ,ANNYISZOR GYENGÉN FRICSKÁZD MEG AZ ORRÁT,HA EZT TÖBBSZÖR MEGCSINÁLOD MÁR FOGJA NÉZNI ,HOGY AMIKOR HOZZÁD ÉR HOGY TARTOD FELÉ AZ UJJAIDAT,ELÉG LESSZ AZ IS EGY IDŐ MULVA HA CSAK MEGMUTATOD NEKI, A FRICSKÁT ES MEGGONDOLJA RÖGTÖN MAGÁT ,,EZ TAPASZTALAT,SOKMACSKÁS VAGYOK,ÉS MINDIG JÁTSZOM VELÜK.IGY ELKERÜLHETŐ A BRUTÁLIS MÓD.
2007. febr. 25. 16:00
az enyém is harap szerintem ez ösztönös. hagyni kell olyankor vagy lassu mozdulattal nyulj felé és udy simogassad.
2006. nov. 15. 20:09
Bocsi,simogatast akartam irni...
2006. nov. 15. 20:08
Siogatas vagy jatek kozben az en cicam is utana kapott a kezem utan,amikor hirtelen el akartam venni.Megfigyeltem,ha a kezem utan kap es nem veszem el tul gyorsan,akkor megszagolja,van,hogy meg is nyalja,es utana nem harapdalja.Ha megis harapdalna,en is az orrat szoktam megnyomni.Ez a modszer nekem is bevalt.
2006. nov. 15. 16:35
Szerinzem ez csak azért van mert még nagyon fiatal és játékos, ki fogja nőni... Amúgy az én cicám sem volt aza tipikus ölbe fekvő cicuska egészen eddig... 7 éves korában szokott rá hogy az ölemben aludjon, addig egyszer sem feküdt oda :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook