Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harántsüllyedés okozhat zsibbadást? fórum

Harántsüllyedés okozhat zsibbadást? (tudásbázis kérdés)


11. csakugy2 (válaszként erre: 10. - Csakugy2)
2021. aug. 4. 20:02

Persze mivel a fásli szorít ne viseld túl sokáig és fontos h mikor leveszed masszírozzad.

Érzed magadnak h mi a jó, a lényeg h a harántboltozatot (a két bütyök között) összenyomjad hogy a harántív felemelkedjen.


Persze ez csak ideiglenes megoldás, a végső valami tornáztatás lehet, tudatosan próbaljad görbíteni a harántboltozatot terhelve vagy anélkül.


Vagy egy dobozba kavics és taposás benne mezítláb.


Sajnos ez munkás, de a keresztfáslizás és a lábfejmasszázs sokat segít.


A végső megoldás erre is sajnos a súlyod csökkentése, gondolom eleget hallottad, de anélkül minden csak egyre rosdzabb lesz

10. csakugy2 (válaszként erre: 9. - Csakugy2)
2021. aug. 4. 19:56

Keress rá "qmed harántemelő párna", ez az elv, de szerintem jobb fáslizni mert jobban érzed mennyire kell szorítson.

A fotón meg teljesen rossz helyen van a kötés, sokkal előbbre kell, a bütyökre, a lábujjak éppen hogy kilátszanak helyes esetben.

9. csakugy2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 4. 19:53

Nekem is zsibbad, érzéketlen a haránt"tappancs".

Nekem túl terheléstől van valószínűleg, sokat dolgoztam leguggolva, a "tappancsra" (harántboltozatra) terhelve.


Saját tapasztalatom szerint nagyon sokat segít ha időszakonként (naponta 4-8óra) viszonylag szorosan befáslizod a lábfejet a két bütyök között, keresztben úgy, hogy a harántboltozat alá, a fásli alá beteszel valami 2-3 mm magas puha anyagdarabot harántemelőnek.


A cél hogy a harántboltozatot emeljed a boltozat széleit összehúzzad.


Keress rá "

8. katt2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 15:19

A fizikai aktivitás is kalóriamegvonást jelent! És miért nem teszel a fizikai aktivitásért is? Akkor egész nap ülsz a tv előtt és idétlen sorozatokat nézel? Fogyni úgy lehet, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elégetsz. És az elégetésben benne van a mozgás is, hiszen ahhoz is energia, kalória kell! Még lehet azzal is elősegíteni a fogyást, hogy napjában 5...6-szor eszel. Persze, csak nagyon keveset, de legalább nem fogod érezni a maró éhséget ( az ősember is így csinálta). Nem tudom, minek írok le ilyeneket, neked ezt régen tudnod kell...


Nem kell 3 napig sétálnod, hanem ha elmész esténként sétálni, akkor 3 nap múlva talán elmúlik a zsibbadás. Persze, ha nem próbálod ki, akkor sosem tudod meg, hogy működik, vagy sem.


Nem szoktad elhagyni a lakást? És akkor a kaja hogy jön házhoz? Futárral?


Bocs, hogy talán keményen fogalmazok, de kissé olyan érzésem van, hogy valahol elvesztél 33 évesen... nincs senki, aki tudtodra adná, hogy valamit nem jól csinálsz?

Kezd el keresni önmagad! Nem olyan nehéz...

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Katt2)
2020. szept. 26. 14:58

Eddig 12 kg-ot fogytam. Csak drasztikus kalóriamegvonással megy a fizikai aktivitás hiánya miatt.

Sajnos nem lehetséges, hogy kutyám legyen.

Miből gondolod, hogy ha 3 napig sétálok akkor elmúlik a zsibbadás? Nem szoktam elhagyni a lakást, de ha ezen múlik megcsinálom.

6. katt2 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 14:51

Más panasz nincs? Majd lesznek... és sokkal rosszabbak.


Először is fogyás! Még akkor is, ha úgy látod, ez nem fog menni. Másodszor, mozgás! Ha esténként elmész két kilómétert sétálni, 3 nap alatt elmúlik a zsibbadás. Szerezz be egy kutyát! Ha nem akarsz utána folyton takarítani, akkor kénytelen leszel levinni sétálni.


De én beiktatnám a háziorvost is, mert lehet, hogy hormonális problémád van, ezért nem tudsz fogyni. Gondolom akarsz fogyni?

2020. szept. 26. 14:40

33 éves vagyok, erősen túlsúlyos, nulla mozgással. (Csak pszichés problémák vannak.)

Más panaszom, fájdalmam nincs.

4. katt2 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 14:37

Ennek valóban sok oka lehet. Ha te nem vagy fiatal és keveset mozogsz, akkor majdnem biztos, hogy vérellátási problémák vannak. A vérellátást fokozhatod a hideg/meleg lábfürdővel. Kell két vödör, az egyikbe olyan forró vizet teszel, amit még kibírsz, a másikba meg nagyon hideget. 4-4 percre áztasd be a lábad, először a forró, aztán a hideg. Ez kitágítja az ereket, javul a vérkeringés. És persze napi két kilómétert sétálj, ráadásul, egyben.

Egyébként meg menj el dokihoz, nagyon komoly problémák is lehetnek a háttérben.

2020. szept. 26. 13:06

Ha olyan ideget nyom, akkor elképzelhető. Zsibbadással fordulj neurológushoz, ha hosszabban tartó.

Lehet diabétesz szövődménye is, vagy a gerinctől is zsibbadhat és persze szántalan oka van még.

2020. szept. 26. 12:49
Még annyi, hogy mindkét talpon jelen van, a jobbon kicsit erősebben.
2020. szept. 26. 12:48

Számítógépes talpvizsgálaton harántsüllyedést állapítottak meg. Kérdezősködtem, de ilyen panasza senkinek sem volt.

A lábujjak alatt lévő “párna” zsibbad a lábujjakkal együtt.


Közületek van/volt valakinek harántsüllyedése zsibbadásos panaszokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook