Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harántfekvéses baba fórum

Harántfekvéses baba (beszélgetős fórum)


30. eb16e31c66 (válaszként erre: 29. - BBZS)
2010. ápr. 20. 14:39
Fura amit írsz, hogy kicsit tartasz a sima szüléstől, pedig általában fordítva szokott lenni. Bár én mind a két gyermekemet simán szültem, de nem is szívesen szülnék császárral. A te esetedben azért is lenne jobb a sima szülés, mert gondolj bele, a hasadon milyen érzékeny lesz és hogy fog fájni a műtét helye, ha a 3 éves gyereked izeg-mozog majd körülötted, s véletlenül odaér.
29. BBZS (válaszként erre: 28. - Birgi74)
2010. ápr. 20. 09:49

Szia!


Nekem az első babám végig faros volt, az orvosom végig biztatott, hogy megfordul, de tisztáztuk, hogy mivel első baba, így ha mégsem fordul be, akkor császár lesz. 37. héttől kezdett "apadni" a magzatvíz, majd a 38. héten azt mondta, hogy hát ez a baba már nem valószínű, hogy befordul, mert a feneke teljesen beékelődött a szülőcsatornába, kevesebb a magzatvíz, nem bír "lubickolni", nincs ami segítse a mozgását, arról nem beszélve, hogy én jómagam alig értem el a 60 kilót és olyan keskeny vagyok, hogy nem hagyok neki teret a forgásra, szóval ezek együtt végül odáig juttattak minket, hogy betöltött 38. hét után császármetszéssel megszületett. Én nem bántam, mert csak a célt néztem, hogy ott van egy egészséges baba. Most várom a másodikat, azt sem tagadom, hogy nagyon császárra számítottam és biztos furcsállod, de kellett pár nap, amíg feldolgoztam, hogy nekiindulunk a sima szülésnek. Nem tudom, hogy mi vár rám, nem tudom, hogy milyen lesz, tartok a császáros előzményektől, de bízom maximálisan az orvosomban. Azt mondta, hogy az első császár miatt, amint kicsi megingás és gond van, azonnal tol a műtőbe, de lehet, hogy "kiesik magából a gyerek" - idéztem őt. :-)) Most taposom a 36. hetet, majd 3 éves tesóval kicsit nehezebb, de várjuk meg a kicsit nagyon, és csak arra koncentrálok, hogy bárhogy is alakul mindannyian jól legyünk és szép emlékekkel jöjjek haza, csakúgy, mint az elsőnél tettem.


Kitartás!

2010. ápr. 19. 08:34
ja, és igen, apuka bent lesz, és remélem, h nem császár lesz, mert akko ritt ebben a kórházban nem teszik cicire a babát, csak amiután összevarrtak, és én szeretném, h aez az első óra együtt telne... ő akar bent lenni, meglátjuk, mit bír :o) én örülök, h íg ydöntött, sokat jelent!!! ha császár, akkor meg neki adják a babát rögtön. szeretnék normális úton szülni. nagyon!
27. birgi74 (válaszként erre: 26. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 19. 08:32

szia! jah...túl szemfüles volt az ultrahangos orvos. :o)

nagyon szépen fejlődik, d etényleg, jó nag ybaba, minden rendben van vele, szóval nem okozott semmit ez az egy artéria...mi lenne, h amind a kettő meglenne! :o) óriásbébi :o)

amúgy azt mondják, h régebben ez csak a szülésnél derült ki, akkor is csakis abban az esetben, h avmi más probléma is volt, és jobban elkezdték vizsgálgatni a babát. szóval semmit nem okozott nálunk (sem), csak mivel tudjuk, h nem kettő van, így jobban odafigyelt a doki. nem nagyon, csak kicsit, mert hála Istennek nem az a parázós fajta. At mondja, ez olyan, mint egy vésztartalék, h kettő van, nálunk annyi, h csak a normális van, nem volt tartalék :o)

megnéztem a képet! nagyon édik!

szépet! brigi

26. eb16e31c66 (válaszként erre: 25. - Birgi74)
2010. ápr. 17. 15:34

Szia! De van kép, már töltöttem fel róluk, majd nézd meg! Hogy vették észre, hogy egy artéria van? Nem jelentett ez akadályt a fejlődésében? Az apuka bent lesz a szülésnél? Az én férjem az elsőnél a kitolás szakaszánál már kiment, de a másodiknál végig bent volt. Elvágta a zsinórt is, és már sajnálja, hogy az elsőnél erről lemaradt.

Május 11 mindjárt itt van, én máj. 2.-án születtem, a férjem meg 5.-én. Szép hónapban fogsz szülni, ha nem gondolja meg magát hamarabb.

Szép napot!

25. birgi74 (válaszként erre: 24. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 17. 08:41

szia!! május 11r evagyok kiírva, a dokim támogatja is a farosan is szüljünk természetes úton dolgot :o) azt mondja, majd akkor meglátjuk,amikor ott leszünk, mert h anagyon nagy a baba, vagy vmi más dolog i svan, akkor elgondolkodhatok a császáron, de ő elég nagy tapasztalattal rendelkezik faros szülésekkel, szóval h aén is benne vagyok, akkor elvileg nincs akadálya. de tudod, azért jobb lenne, ha befordulna, mert így az egész család a császárnak szurkol - néhány kivétellel, és én hiába vagyok pozitív egy szál egymagamban, nehezebb így nem meghallani a "negatív hullámaikat" :o)

a szentimrében fogok szülni budapesten, ott engedik a farost. annyi csak, h mivel egy artériánk van a köldökzsinórban kettő helyett, meg ha faros is marad,szóval lehet más döntés is. meg nem szülhetek az alternatív szobában (eredetileg vízben szerettem volna), mert az csak a teljesen "hibátan" szüléseknél lehet :o)

nincs képed a babátokról?kíváncsi vagyok rá (is) :o)

szuperszép napot kívánok!!!

24. eb16e31c66 (válaszként erre: 23. - Birgi74)
2010. ápr. 16. 17:32
A faros azért jobb, mint a haránt, úgy még megszülni is engedik egyes kórházakban, ha olyan a dokid is. Mikorra is vagy kiírva pontosan?
23. birgi74 (válaszként erre: 22. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 15. 14:22

szia!! most jöttem meg a dokitól, még faros a baba, de szerint esze ágában sincsen még megszületni, és nincs még becsücsülve a kismedencébe, eléggé fent van, szóval még fordulhat. a méhszáj jól zárt, feszes, szóval még nem szülök :)

örülök a jóhíreknek! azt kívánom, h maradjon is mindig ilyen jó baba, és szopizzon jó sokáig!!! köszönöm a jókívánságokat! szép napot,brigi

22. eb16e31c66 (válaszként erre: 20. - Birgi74)
2010. ápr. 15. 14:18
Az ismerkedés fázisán már talán túl vagyunk, már inkább az összeszokáson van a hangsúly. Hála Istennek tündéri kislány, nem sírós, mint a bátyja volt. Jól szopik, igaz fárasztóak az éjszakák, mert még mindig 2-3 óránként kel fel enni, de ezen is túl leszünk. Legyen könnyű szülésed és ilyen jó kisbabád! Üdv! Timi
2010. ápr. 15. 08:28

mestim! ez egy nagyon szép oldal! köszönöm!!! igen, ezeket a kispraktikákat már javasolta a bábánk is, ezt a pulsatilla nevű szert 5 napig szedem, most 3.napja.

kíváncsi vagyok nagyon! emellett járok péntekenként egy (autohipnózisos) relaxációra a nőgyógyászomhoz, máskor is szoktam medidálni, de ez a relaxációs óra is olyasmi, tulajdonképpen egy vezetett meditáció. nagyon jó! sokszor kerültem már kapcsolatba általa a babával :) és magammal is. oldja az esetleges görcsöket és félelmeket a szüléssel kapcsolatban is, bár ezidáig még nem izgulok annyira :o) mégegyszer köszönöm!! legyetek jól! :)

20. birgi74 (válaszként erre: 19. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 15. 08:22

megnézem ezt az oldalt! köszi!

kisfiú a lelkem :) már nagyon kíváncsiak vagyunk rá. nektek hogy megy az ismerkedés?

19. eb16e31c66 (válaszként erre: 18. - Birgi74)
2010. ápr. 14. 13:38

Biztos vagyok benne, hogy menni fog! De ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe, hátha segít!

[link]

Nektek is szép napokat! Még valami! Fiú lesz vagy lány?

2010. ápr. 14. 09:25

szia mestim! már farosak vagyunk... :o)

és tegnap töltöttem be a 36.hetet.. hát még változhat, picit több a magzatvíz, szóval hely van. de farosan már akár neki is lehet indulni...

szép napokat!!! :o)

17. eb16e31c66 (válaszként erre: 16. - Birgi74)
2010. ápr. 11. 14:18
Köszönöm a gratulációt! Majd tudasd, hogy alakulnak az események!
16. birgi74 (válaszként erre: 15. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 1. 08:48

szia mestim!!! gratulálok a picidhez!!!! örülök, h szépen, egészségesen és természetes úton született!!!! és nagyon köszönöm, h tudattad velem! :) én is reménykedem, h így fog menni nekünk, sokat beszégetek vele, próbálom neki elmagyarázni, h neki milyen jó lenne, ha megfordulna...csak egy ici-picit legalább.. vagy popóval előre... már az is sokat lendítene a dolgon, mert az orvosom azt mondja, h simán megszülhetném farosan is, de így keresztben esély sincs rá. mindegy, még van 5 hetem kb.... :)

mégegyszer gratulálok!!!! szeretettel ölellek!

15. eb16e31c66 (válaszként erre: 14. - Birgi74)
2010. márc. 31. 15:13
Azóta megszületett a babám. Természetes úton, 2010.03.23.-án, 2670gr., 48 cm. Könnyű szülést neked is!
14. birgi74 (válaszként erre: 13. - Eb16e31c66)
2010. márc. 20. 16:43

szia mestim!

örülök, h jól alakultak a dolgok!!! :)

beszélgetek vele persze! meg elmondtam neki azt is, h apa is így tudna a legtöbbet kivenni az együttszülésből :) szóval ha megfordulna :) szerintem meg fog :)

ma olvastam pont, h a legtöbb könyv a 33-36 hét között írja a befordulást... akkor nem tudom, h miért ijesztegetett az uh-s doki :o) na mindegy, a lényeg, h ha úgy akar, akkor jöjjön úgy, de azért jobb lenne ha... :)

szuperszép napokat!!!

13. eb16e31c66 (válaszként erre: 12. - Birgi74)
2010. márc. 19. 19:13

Szia!

Igen megfordult, a 37. héten. "Beszélj vele!" Én is ezt tettem, meg a kisfiam is mondta neki...:-) Bebeszéltem neki, hogy ez neki is meg nekem is jobb lenne, így hát belehúzott a kiscsaj, befordult! Kitartás! Ja amúgy van erre valami homeopátiás készítmény, a múltkor olvastam a neten, de nekem akkor már nem kellett.

2010. márc. 19. 16:36

mestim!

egyben vagy még? ha jól számolom, most a 39.hét környékén lehetsz... fordult a baba? képzeld, nekem is harántban van...még. én a 33.héten vagyok túl... azt mondja az orvosom, h ne aggódjak, mert az utolsó pillanatig megfordulhat. mondjuk nem aggódom, de azért persze jobb lenne, ha nem császáros lenne... az uh-s doki szerint azért nem fordul, mert picivel több a magzatvíz...el is küldött újfent terheléses cukorra,mondván, a cukor miatt is lehet...hát a cukrom tök normális lett ezúttal. múltkor is csak éppenhogy nem állt vissza, de aztán a következő jó lett, ez meg egyenesen szuper :)

szóval még reménykedem, és próbálok többet feküdni, mert pl szinte egész nap ülök, és azt vettem a fejembe, h amikor ülök, jóhogy úgy a legkényelmesebb a babámnak, ha keresztben van... viszont úgy érzem, próbálna fordulni, mert amikor elfekszem egy-két órára, akkor ő is picit másképpen fordul, közel az ideálishoz. persze lehet, h csak bebeszélem magamnak, és esze ágában sincsen megfordulni... :) pedig csak egy fél fordulat kéne... no, remélem, minden a legjobban alakul veletek! szép napokat!! :)

11. eb16e31c66 (válaszként erre: 10. - Birgi74)
2010. febr. 26. 19:45
Szabolcsban
10. birgi74 (válaszként erre: 9. - Eb16e31c66)
2010. febr. 25. 13:09
hol laktok?
9. eb16e31c66 (válaszként erre: 8. - Birgi74)
2010. febr. 25. 12:35
Köszi a tájékoztatást, de nem hiszem hogy itt 50 km-es körzetben valaki ismerné ezt a technikát és el tudná végezni. Neked még van időd, nekem már egyre szűkösebb. Ha megfordul megírom.
8. birgi74 (válaszként erre: 7. - Eb16e31c66)
2010. febr. 24. 11:52

Szia mestim!


Lehet moxázni, de nem azokat a részeket, amiket itt felsoroltál. A Várandósság természetesen című könyv (szerzője: Zita West) azt tanácsolja:


"Kínában évszázadok óta alkalmazzák a moxibustiót a farfekvéses babák megfordítására. Gyógynövényből készített moxarudak segítségével végzik. A meggyújtott moxát a megfelelő akupunktúrás pontokhoz közelítik, ami enyhe melegérzetet okoz. Az eljárás elméleti alapja az, hogy a hő behatol a húgyhólyag meridiánba, amely kapcsolatban áll az anyaméhvel. A moxibustio a 32. és 36. hét között alkalmazható a leghatékonyabban. Egyre több védőnő ismerkedik meg ezzel a technikával.

- A moxarúd izzó végét a láb ksujjkörmén található akupunktúrás pont közelében tartjuk 15 percig, 2-3 alkalommal naponta, mindkét oldalon. Az akupunktőr megmutatja, mit kell tennünk, és ad otthonra néhány moxát, hogy a kezelést elvégezhesse partnerünk, vagy segítőnk.

-A moxibustio alatt a baba elmozdulhat, feltehetően a hő hatására. Ha azt érzi, hogy megfordult a baba, azonnal hagyjuk abba a kezelést, és menjünk el orvoshoz, aki ellenőrzi a baba helyzetét.

Figyelmeztetés: csak akkor alkalmazzuk ezt a módzsret, ha egészségesek vagyunk, nincs magas vérnyomásunk, és soha nem véreztünk a terhesség alatt!"


Ennyit ír. Remélem, segített valamit :)

Amúgy a mi babánk is még harántban van (betöltött 29.hét). de gondolom, van még időnk...

szép napot!

7. eb16e31c66 (válaszként erre: 5. - Jenő12)
2010. febr. 23. 18:52

Ezt egy honlapról másoltam ki:

"Mikor nem szabad moxázni?

• terhesség alatt a hasat és a derék-, keresztcsont-tájat;

• lázas megbetegedés esetén;

• piros, meleg, akut ízületi gyulladás esetén."

Most akkor lehet vagy nem?

2010. febr. 23. 11:47

Nálam mindkét gyerek a 32. heti uh medence végi volt, de a 36-ra megfordult. Én is mindent kipróbáltam, de hogy mi segített azt nem tudom.

:-) Mindkét gyerekemmel megbeszéltem, hogy miért lenne jó, ha megfordulna. Ez viccesen hangzik, de így volt. A Lányommal felpolcoltam a lábamat és a csípőmet, hogy magasabban legyen, mint a testem többi része és ezt csináltam több napon keresztül 5 percig. A Fiamnál ugyanezt+ bevettem pulsatillát (homeopátiás szer), mert ez nem árt, maximum használ. " Terminusközelben a medencevégű fekvésű magzat megfordulhat a hatására. Egyszeri adag C200-as vagy 2,3x-i adag c 30-as javasolt." A homeopátia nagy könyve- Dr. Tóth János-Szülés című fejezete

A négykézláb állást is kipróbáltam. Ezenkivül ajánlani szokták, hogy erős fényű lámpát kell tartani a baba fejéhez, illetve hangos zenét kell a has megfelelő részére tenni. Én ezeket nem csináltam, mert sajnáltam őket. A dokim nekem is mondta a külső fordítást, de azt nem csinálják mindenhol és nem végzi mindeki. Egyébként szoros uh-os megfigyelés van ilyenkor. Szintén kórháza és szülésze válogatja, de a szakmai protokoll engedélyezi, hogy a második szülés (ha az első hüvelyi volt)faros legyen. Engem megkérdezett a dokim, hogyha úgy alakul vállalom-e. Mondtam, hogy bármit, csak ne legyen császár. :-) De nem volt rá szükség! Sok sikert!

2010. febr. 23. 11:09
Kedves várandós anyukák! A hagyományos kínai gyógymódok között található a moxa terápia, amivel a 38.hét körül vizsgált és be nem fordult farfekvéses magzatokat be lehet fordítani a szülőcsatornába szülész orvos kontroll mellett. Az eljárás egyszerű, fájdalommentes. Lényegesen csökkenti a császározási eljárás szükségét. Mészáros Endre
4. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Eb16e31c66)
2010. febr. 22. 23:05

nekem az első baba volt harántos, végig keresztben volt, a szülőszobán ha lefektettek egyből elment a szívhang, így hát végig ültem a vajúdás alatt(kaptam gerincbe érzéstelenítőt, így semmit nem éreztem, majdnem el is aludtam ülve:)) majd doki közölte, most már eleget ültem, próbáljuk meg(még mindig nem fordult be), azt mondta 2-3x nyomok, ha nem fordul be, irány a műtő, nincs mese...de a 2-ra befordult! úgy felbijdult körülöttem mindenki, hirtelen azt sem tudtam minek örülnek ennyire! mire a szülésznő kinyögte végre, hogy na befordult, mindjárt kint lesz!(és tényleg 3-4x még nyomtam és meg is született a pici lányom! igaz egy másik doki könyökölt belém rendesen, majdnem eltörte a bordámat, totál lila lettem,...

szóval még a szülőszobán az utolsó percben is sikerülhet, élő példa vagyok rá... nekem amúgy a dokim egyáltalán nem mondta, hogy emiatt lehet császár is, így bennem ez fel sem merült, totál kikadtam volna, ha ott közli, most mégis császár lesz...(előre szerintem nem lehet ezt így kijelenteni, hogy a harántos az császár lesz, max nagyobb rá az esély)

2010. febr. 22. 18:47
Elöször is gratulálok a már meglévő és majd születendő gyerköchöz.Én az első lányomat császáral szültem farfekvés illetve téraránytalanság miatt.Őt a 39héten megkisérelte a dokim megforditani,de mivel tul nagy volt nem lehetett.A következő szülésem sima szülés volt,utolsó pillanatban fordult be a második lányom.Ő 37hétre született.És az ikreimet is sajnos császárral szültem.Nálluk eggyikük fejvégű volt a másik végig faros és 1nappal szülés előtt fordult meg fejvégüre.És ez biztos ,mert minden nap ultrahangoztak a korházban.Sajna szét vált a császár heg és velük életmentő császárom volt. Nálluk is megvolt beszélve a dokival és a proffal, hogy neki megyünk a sima szülésnek és közben irányba forditják.de hát a sors közbe szolt. Szóval nyugi utolsó pillanatban is megfordulhat...csak sajna sok dokinak kényelmesebb a császár.Neki nem kell annyi ideig ott lennie,na de utána a császárosnak ..
2. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Eb16e31c66)
2010. febr. 22. 18:40

Kedves mestim!

A nagyobbik lányom a 37. héten fordult meg, addig ő is minden pozícióban feküdt.:) Az orvosom azt mondta, ha mégsem fordulna meg, akár ő is, vagy a szülésznő is megpróbálja megfordítani (persze nem szüléskor, hanem előtte). Erről nem tudok neked beszámolni, mert végülis nem került rá sor.

Érdeklődj erről egy szülésznőnél, ha a doki nem bíztat.

2010. febr. 22. 18:24
Második gyermekünket várjuk, most vagyok a 35. hétben. Az első gyermekünk egy 3,5 éves tündéri kisfiú. Vele semmi különös dolog nem volt a terhességem alatt, mindig minden rendben volt, de ez a kislány...merthogy az lesz. Leginkább a fekvési helyzetével okoz bennem gátlásokat. Eddig mindenféle pozícióban feküdt: I. és II. haránt, medencevégű is volt, de még most sem fejvégű. Eddig nem is igazán aggódtam rajta, de már a védőnő, meg a doki is azt mondja, hogy ebből így császár lesz. Én nem akarok császármetszést, mert az elsőt simán szültem és láttam a kórházban a császáros anyukákat, hogy mennyit szenvedtek. Tudom, hogy ha muszáj nem lesz más választásom, de én akkor se nagyon szeretném. Kíváncsi vagyok arra, hogy tényleg igaz e, hogy a 36. hétig ha nem fordul meg akkor már nem is nagyon fog. Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek, hogy beforduljon koponyavégűvé? Állítólag négykézláb állva minden nap 5 percig, teljes sikert hoz. De nálam nem vált be. Jógáról is hallottam, de a neten nem találtam kifejezetten ilyen cikket. Várom a szüléstörténeteket, tippeket, tanácsokat ezzel kapcsolatosan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook