Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harántboltozat emelő talpbetét kezdődő bütyökre! fórum

Harántboltozat emelő talpbetét kezdődő bütyökre! (beszélgetős fórum)


11. jennyvagyok (válaszként erre: 10. - Jkat)
2016. dec. 10. 18:43
Nem hallottam még erről.
10. jkat
2016. nov. 20. 14:05
Sziasztok! Úgy látom, nincs nagy nozgás a fórumon, de ide írok, hátha tud valaki segíteni. Hallottatok-e már a fusselastic talpbetétről? Nekem igazán harántboltozat süllyedésem van - ujjak alatti égő érzés miatt sok cipőt nem tudok sokáig hordani. Ha fele igaz annak, amit a honlapjukon olvastam,szuper.
9. jennyvagyok (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2016. szept. 15. 12:13
Csipkerózsika! Azóta? Tapasztalatok???
8. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Ficánka5)
2012. júl. 7. 19:07
Egyetértek a dokival, mindenki lába más, más deformitások vannak rajta, hogy lehetne jó mindenkinek ugyanaz a szabvány talpbetét?
7. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - 2c8b615588)
2012. júl. 7. 19:06
Nem, én úgy csináltattam számítógépes talpvizsgálat után, egyéni talplenyomat alapján készült.
2012. júl. 7. 10:25

A közelmúltban voltam ortopéd szakorvosnál. Nem bütyök miatt mentem, nekem egy gyógyszar mellékhatásaként az egyik lábam tönkre lett téve(bővebbre nem eresztem, hosszú lenne), emiatt kerestem fel, mert szinte járóképtelen lettem.

Egyrészt nekem is ajánlotta a harántemelőt, mert a kemótol a lábujjaim, mint kazalban a szalmaszálak, össze-vissza állnak. És valóban alulról ahogy megemelte a talpam, minden lábujjam más helyre került. Viszont amit tanácsolt az az, hogy nem szabad a szabvány, lábméretre gyártottat használni, mert azzal még árthatunk is. Számítógéppel tervezett, személyre szabott harántemelőt érdemes csináltatni, igazán az segít.


Ugyanez érvényes a lúdtalpbetétre is.

5. 2c8b615588 (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2012. júl. 7. 08:17
Itt konkrétan milyen talpbetétről írtok? Síma lúdtalpbetétről, amit ortopéd orvos írt fel?
2012. júl. 7. 00:18
én használom évek óta, de a térdem és a derekam miatt, viszont most, hogy mondod, a bütyköm is hallgat egy ideje..
3. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2012. júl. 6. 21:30
Ja igen, és még észrevehetően javul tőle a tartás és bizonyos ízületek is kevésbé vannak terhelve (térd, csípő). Én ezeket a dolgokat érzékeltem.
2012. júl. 6. 21:28
Kb. 10 éve van bütyköm és idén csináltattam ilyen talpbetétet. Még túl sok "eredményről" nem tudok beszámolni, ha csak annyiról nem, hogy eleinte furcsa, sőt kényelmetlen, de aztán rájössz, hogy mégsem. Rákényszeríti a lábat a helyes tartásra, ami először kellemetlen és izomlázzal is jár a talp bizonyos részein. De hamar hozzá lehet szokni, most már a talpbetét nélkül is úgy járok (a talpam külső részén), mint mikor bent a papucsomban.
2012. júl. 6. 18:16
Sziasztok! Szerintem kezdődő bütyköm van és azt olvastam, hogy ez a talpbetét jó rá! Van valakinek tapasztalata? köszönöm a válaszokat előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook