Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hányszor lehet nekifutni az államvizsgának, van-e elévülési idő? fórum

Hányszor lehet nekifutni az államvizsgának, van-e elévülési idő? (tudásbázis kérdés)


11. guzmi (válaszként erre: 10. - Timycat)
2012. szept. 7. 21:30
A szakdogáját elsőre megvédte, az államvizsga kell már csak:( hát Ő az a kategória aki kihúzgálja azt a tételt amit nem tanult meg. Ezek a száraz többnyire szám adatok. Hát sajnálom, biztos kell fizetnie, de ez van.
10. timycat (válaszként erre: 8. - Virus2008)
2012. aug. 30. 13:53

"Ráadásul államvizsgán a szakmai tudásodból és védésedből számolsz be, és az elég ciki ha az nem megy :( "


ez azért nem mindehol így van, nálunk külön volt a szakdolgozatvédés és ezt követte még 5 db államvizsga tárgy, amit ha jobban összeszámolunk az 5 éves egyetem cirka 4 éves tananyagát fogta át, rendesen fel kellett kötni azt a bizonyos bugyit az emberlányának. És kellett oda oltári szerencse is, mert embert nem ismerek aki 8-21 nap alatt (már az is a szerencsén múlott, hogy mennyi időd volt) mind a 80-140 tételt készség szinten bevágta alkalmanként és ugye elég ha 3ból csak egyszer rosszul húz az ember. Az "előéletet" nálunk nem nézték, pl UV-n is simán lehetett 5öst kapni minden előítélet nélkül, természetesen meg is lehetett bukni

9. virus2008 (válaszként erre: 1. - Guzmi)
2012. aug. 30. 09:42
Habár hallottam is olyanról amikor valakit csaláson kaptak, vagy keresztbetett egy tanárnak, és megmondta az illető tanár, hogy itt ez a diák soha de soha nem fog diplomát kapni!!!Bár ez pletyka!
8. virus2008 (válaszként erre: 1. - Guzmi)
2012. aug. 30. 09:40

Én ezzel azért vigyáznék,mert szerintem a 2.-nál már úgy néznek az emberre,mint a véres késre,és maga alatt vágja a fát... :(

Ráadásul államvizsgán a szakmai tudásodból és védésedből számolsz be, és az elég ciki ha az nem megy :(


Nálunk speciel már a második 10 rugó, a harmadiktól 50 rugó a jelentkezés.De hogy hányszor lehet azt nem tudom.

7. guzmi (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. aug. 29. 22:57
Szerintem csak az motiválja, hogy tanult elég sokat és csak az i-re a pont hiányzik, mert egyébként nincs szüksége a munkájához sem meg elég laza az ilyen ügyekben. A fősulit is csak azért csinálta, mert amikor én mondtam akkor nem, azután amikor már én nem mondtam, hogy kellene egy diploma, akkor juszt is beiratkozott. Végig úgy csinálta, hogy mi a fenének ez, de ha már elkezdte... Sokkal inkább kellene egy OKJ-s tanfolyam, ahová most megy is, mert az összefügg azzal amit most dolgozik. Én megértem ezt is, de az i-re mégiscsak kell a pont:)
6. timycat (válaszként erre: 5. - Guzmi)
2012. aug. 27. 23:38
Különben -és ez most lehet h.lyeség- de mikor mi államvizsgáztunk azt vettük észre, hogy aki minden nehézség nélkül vette az 5 évet az jól megkínlódott vele, aki esett-kelt 5 év alatt az pedig csakúgy könnyedén átröppent az államvizsgákon :S Én megkínlódtam velük, de minden meglett első időszakban. És megnyugtatásnak mondom, hogy még nem hallottam olyanról, akinek ne sikerült volna elévülés miatt... szóval menni fog! Bár tudom őrült nagy szerencse is kell hozzá. Korábban ezt én sem hittem el, de így van
5. guzmi (válaszként erre: 4. - Timycat)
2012. aug. 27. 21:50
Remélem ennyi idő alatt sikerül, egy egyébként minden vizsgáját 3-4-re teljesítő embernek, sőt Ő még szigorlatozott is, és elég jól. A fene sem érti ezt:(
4. timycat (válaszként erre: 1. - Guzmi)
2012. aug. 24. 00:22

én úgy tudom, hogy 7 év alatt -vagyis 14 félév alatt- kell teljesíteni, ez nagyon régről rémlik, bár lehet hogy 6 év az a 7, de tuti hogy meglepően sok idő


Egyébként a Tanulmányi és vizsga szabályzat biztos rendelkezik erről

3. guzmi (válaszként erre: 2. - 9595628ef1)
2012. aug. 23. 22:03
Ez nem így van, mert a fiam már 3-szor volt:):(
2012. jún. 16. 23:10

2szer....talán...mondjuk nekem nem volt erre szükségem...

ha nem sikerül következő évben újra.

2012. jún. 16. 22:53
Ha tudja valaki írja meg!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook