Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hányszor kell etetni egy 5 hetes kiskutyát? fórum

Hányszor kell etetni egy 5 hetes kiskutyát? (tudásbázis kérdés)


19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Andi.Bobi)
2018. aug. 3. 12:35

Nem is mindegy.

Sajnos a korai és hirtelen elválasztás miatt lehet hasmenése. Jó, hogy már megvan a neki való tejpor.


Amikor én elkezdtem kutyát tartani, még nem voltak ilyen lehetőségeink. Van már vagy 45 éve... :D

18. Andi.Bobi (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. aug. 3. 12:18
Persze felnő,csak most hasmenés e van..mégse mindegy mit adunk egy ilyen kis csöppségnek:(((
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Tinacska1995)
2018. júl. 26. 14:45

Szia! Ha ezt issza, ez a szomját is oltja.

De vizet mindig hagyni kell a kutya előtt. Ha szomjas, ihasson. Azt nem alkalmanként adjuk.


Hogy eszik? Egyelőre egy étkezés legyen "nagyos". Pár nap múlva lehet kettő is.


Míg most a tejpótló meg nem lett, hogyan tudtad etetni?

2018. júl. 26. 13:31
Megvan a tejpótló reggel kapott is belőle,hányszor adjak neki belőle egy nap? Úgy lehet hogy néha az néha víz felváltva?
15. Nyamitörp (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. júl. 26. 12:22

Jó simán áztatni is. Én macskatápot nem mertem adni nekik, mert az anyuka kutyus egyszer megkóstolt egyet és hányt tőle, de többektől hallottam már, hogy még felnőtt korban is macskatápot kapott a kutyája, mert azt jobban megette.

A mi kiskutyáink tehéntejet kaptak, mert a kecsketejet nem ették meg. Kiborították a tálkát, fintorogtak meg prüszköltek, pedig frissen fejt, többször forralt kecsketejet kaptak. Mondjuk én se bírtam rávenni magam, hogy megigyam (szerintem büdös). De aztán 1-2 hét múlva a tejet vízre váltottam, de ezt is fokozatosan, szerencsére nem lett tőle hasmenésük, de azért nagyon figyeltem őket. Utána még egy darabig azt a tápot kapták szárazon is, amit előtte áztattam, de ez valami spéci táp volt, amit a szoptatós anyukának meg a kicsiknek fejlesztettek ki.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. júl. 25. 23:29

Az jó ötlet.

A cicatáp, amit én adtam eleinte, hamarabb felpuhul, a kutyatáp sokkal keményebb.

2018. júl. 25. 23:26
Én eleinte ledaráltam kávédarálóban a száraz tápot és úgy kevertem össze tejjel. Én csak később áztattam, először teljesen hagytam felpuhulni a tápot aztán fokozatosan mindig kevesebb ideig áztattam.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Andi.Bobi)
2018. júl. 25. 18:49
Azért sok ezer kölyökkutya felnő úgy hogy nem azzal a táppal etetik... :D
2018. júl. 25. 10:45

Még nagyon kicsi! Mindenképpen az állatorvost kérdezd meg! Ne próbálkozz semmivel,csak amit ő mond,nehogy baj legyen!!!

Anyukám kutyusa tíz hetes múlt,csak az eheti amit az állatorvos mondott...pontosan nem tudom mi az,valamilyen táp.

2018. júl. 24. 10:40
A laktózmentes tej is megfelelő lehet, de önmagában nem tápláló. (A tehéntej feleannyi fehérjét tartalmaz, mint az anyakutya teje.) Száraz tápot beáztatni jó. És mégis tejecske, ami most hiányzik a kicsinek.
2018. júl. 24. 10:38
8. tinacska1995 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. júl. 24. 10:38
köszönöm,ez nagyon segítő volt+az oldal is!
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Tinacska1995)
2018. júl. 24. 10:37

Ha sok a kölyke, és nincs szoptatósan etetve, akkor ez sajnos előfordul.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Tinacska1995)
2018. júl. 24. 10:36

Az oltás is fontos.

A tejporos tejet lehet kölyöktáphoz is keverni, amiben felázik és a kicsi jobban tudja enni.


A spániel keverék nem lesz túl nagy. ☺ Pocaktömőnek jó lehet néha a konzerv kaja is, de tudni kell, hogy abban nincs sok fehérje. Azok a kockák nem húsból vannak, csak úgy néznek ki.


é kölyöknek (az elválasztás idején, az anyatej mellett) adtam cicatápot is, feláztatva. Azok jó fehérjetartalmúak.


Olyan picike még, eszik-alszik-pisil nagyrészt. Legalább 3-4szer jól kell lakatni naponta, de ha látod, hogy éhes (keresgél), akkor kaphat még.

2018. júl. 24. 10:32
Az anyakutyának már nem volt teje így muszáj volt,tegnap kaptuk meg ingyen az egyiket.
2018. júl. 24. 10:32

[link]


Kicsit aggódom, mert még szopnia kellene, és fokozatosan elválasztani.

2018. júl. 24. 10:30
tudom hogy kicsi. a tejpótló port pedig hamarosan beszerezzük,ö egy spániel keverék. két féregtelenítése már volt.
2018. júl. 24. 10:29

5 hetesen még elég kicsi.

Létezik tejpor kiskutyák számára. Tehéntejet ne adj, az az összetételénél fogva hasmenést is okoz, meg nemis elég tápláló a kutyának.


A mennyiség a fajtától is függ. Kérd állatorvos tanácsát, úgyis meg kell beszélni a féregirtást és az oltásokat is.

2018. júl. 24. 10:27

Hányszor kell etetni egy 5 hetes kiskutyát?

Illetve mennyi időközönként és mennyit adagban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook