Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányszor és mit (szilárd, tejcsi) eszik egy 11 hónapos baba? fórum

Hányszor és mit (szilárd, tejcsi) eszik egy 11 hónapos baba? (tudásbázis kérdés)


9. pmjudit (válaszként erre: 8. - Borbelya)
2008. nov. 1. 21:06
Én is így csináltam m indkét gyerekemnél.
2008. nov. 1. 20:43

Hali, nálunk sincs tízórai, mert nem eszik ebédet!

Reggel szopi, aztán 8 körül kenyér + felvágott vagy sajt, és utána joghort

Ebéd: főzelék, husi, szopi

Uzsi: gyümölcs, keksz

Vacsi pedig hideg vacsi, és fürdés után szopi.

2008. okt. 30. 13:23

Sziasztok!


Az én lányom holnap lesz egy éves, de én sem mindig adok neki tízórait, mert akkor ő sem eszik rendesen délben. Ha jön, hogy éhes, akkor adok neki 2 db kekszet, vagy egy marék puffasztott bio kölest, de többet nem. Én sosem mértem, hogy mennyit eszik. Mindig tudom, hogy most jól evett, vagy sem. Ha nem, akkor egy kicsit előbb jön a következő étkezés. Szerintem ő is jó súlyban van, mert 11 hónaposan volt 10,3 kg.

Csak gyümölcsöt ritkán adok neki, mert nem szereti. Inkább teszek bele kekszet, vagy adok még utána valami mást.

6. lászlómami (válaszként erre: 2. - Panna77)
2008. okt. 29. 09:09

Szia!


Az én lányom 3-án lesz 11 hónapos és kb. egy hónapja naponta 4-szer eszik, mivel 7-kor ébred és akkor reggelizik, ha tízórait kapott, ebédre alig bírtam belediktálni valamit, így viszont tök jól eszik.

Nálatok kb. hány dekát eszik egyszerre, mert a lányom étkezésenként akár 30 dekákat is megeszik, most vagyunk 9,8 kg, bár elég nagy súllyal is születtünk (3,89).

A gyümibe nem szoktál semmit sem tenni, csak magában elég tápláló a picurkádnak?

2008. okt. 28. 16:30

Szia Lászlómami,

Itt megtalálod hogyan:

[link]


Itt meg, hogy mit:

[link]



Barack

2008. okt. 28. 14:38

Szerintem gyerektől függ ,vannak jobbétvágyúak és olyan is aki kevesebbel is úgyanolyan szépen fejlődik! az én fiam 11 hósan kb így evett

Reggel cici ,majd egy fél óra mulva rendes reggeli( kenyér és hozzávaló)

Tízórai: gyümölcs,vagy joghurt,

Ebéd : Leves + második :) Szinte azt ette amit mi (kivéve amit még ilyenkor nem kaphatnak)

Uzsonna :Gyümi , pogácsa, stb.

Vacsora ,főzi vagy ebédmaradék ,v. kenyér hozzávalóval

fürdés után cici

2008. okt. 28. 14:28
szia. a napi minimum 5-szöri étkezés megvan egy 11 hónapos csecsmőnél. de ez attól is függ, hogy szoptatod e még a szilárd táplálék mellett. egy 11 hónapos baba főként főzelékeket, párolt zöldségeket eszik minden féle zöldségből(kivéve a nyers paradicsom), gyümölcsök közül azokat eheti, melyek nem apróagvasak (eper, málna, ribizli), húsok közül főként a fehér szárnyasok (csirke, pulyka).
2008. okt. 28. 14:13

SZia!


Kislányom 8-án lesz 11 hónapos. Általában így néz ki egy napirend kaja ügyileg:

R: szopi

T: gyümölcs

E: főzelék, husi, szopi

U: gyümi vagy Sinlac

V: szopi


Persze vannak napok mikor ettől eltérünk, de próbálom ehhez tartani magunkat.

2008. okt. 28. 14:07
Hányszor és mit (szilárd, tejcsi) eszik egy 11 hónapos baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook