Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hányás-hasmenéses vírus ellen mennyire jó a pálinka? Ti mivel próbáltok meg védekezni? fórum

Hányás-hasmenéses vírus ellen mennyire jó a pálinka? Ti mivel próbáltok meg védekezni? (tudásbázis kérdés)


19. t_marcsi (válaszként erre: 17. - Vaczila)
2013. márc. 2. 07:14
Hányásnál akkor sem ér semmit, csak még jobban ingerel... Gyereknek meg nem lehet adni. Torokfertőtlenítésre is gargalizálást írnak, vagyis ki kell köpni... A népi gyógymódoknak ezer változata van, a kérdezőnek én akkor már inkább azokat javasolnám. Közben egyébként még eszembe jutott amit a gyerekdokink mondott: sima colából kikeverni a szénsavat, behűteni, és kortyonként inni -ez is jó a hányinger ellen-, illetve a teába a cukor mellé kell tenni egy pici sót is az elektrolitvesztés miatt, vagy lehet kapni rehidráló port, az is jó... ezt mondjuk a hányás utáni hasmenéses időszakban kellene.
18. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Hunter-erdei)
2013. márc. 2. 06:44
Max,gyakori kézmosással lehet ellene védekezni.
2013. márc. 2. 05:40
A pálinka igenis jó!! Fertőtlenítő hatású, tehát gyomor , bélfertőtlenítésre használhatod. Persze nem kell nagy mennyiségre gondolni, de alkalmanként 1-1- korty mehet, ugyanúgy, ahogy torokfertőtlenítésre is használják a mézes pálinkával való gargarizálást. Többet ér bármelyik szopogató gyógyszernél. A népi gyógymódokban meg úgy általában meg lehet bízni, sokkal jobban mint a gyógyszertárban kapható készítményekben, amelyek vagy hatnak vagy nem és még egy csomó mellékhatásuk is lehet.
16. kisj (válaszként erre: 6. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 19:30
induljon minden nap vidáman a reggeletek egy jó kis pálesszal:D
15. bnedora (válaszként erre: 1. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 16:21
A pálinka max. fertőtlenítésre jó. Védekezni vírus ellen szerintem nagyon nehéz. Sok függ attól, hogy kinek milyen az immunrendszere.
14. hunter-erdei (válaszként erre: 11. - Fidus)
2013. márc. 1. 16:21
dehogy..:)
13. t_marcsi (válaszként erre: 12. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 16:04

Normaflore helyett kombináltat adnék, amiben pro-prebiotikum is van, ezek jobb hatásfokúak tapasztalataim szerint. C-vitamin elvileg megfázásnál adandó nagyobb adagban, de egyébként se árt szedni télen, ahogy valami jó minőségű, nem szintetikus multivitamin is jó lenne.


Deadalon-t megelőzésre ne, azt csak akkor, ha elkezdődött a betegség, és semmi más sem segít.


Amit én csinálnék:

Multivitamin, C-vitamin folyamatosan ősztől tavasz végéig. Ha jön a vírus, akkor hideg vízben, vagy teában feloldott B6 vitamin (ampullás, folyékony) kortyonként, és Daedalonetta kúp, ha nagyon vészes a hányás (hasmenésnél butaság kúpot adni). A protiotikumot folyamatosan lehet addig bevenni, amíg tart a betegség +3 nap.

2013. márc. 1. 15:59

ezeket írtam össze:


-normaflore

-bolus adstringens

-c vitamin

-deadalon tabl/kúp


megelőzésre is elkezdjük szerintem...

11. Fidus (válaszként erre: 6. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 15:59
Remélem nem sértettelek meg!Ha igen akkor bocs!!
10. c6973617d3 (válaszként erre: 9. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 15:56
Ha megy a hasad arra jó a pálinka, egy kupicával őrölt borssal meginni, a hányásra, hogy jó-e azt nem tudom, arra inkább magneB6 ivóoldatot adnék. A gyereket gondolom nem akarod pálinkáztatni, neki probiotikum, odafigyelni a higiéniára.
9. hunter-erdei (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 15:53

nálunk a városban nagyon sokan elkapták most.

Attól cidrizek inkább, hogy a fiam hazahozza az oviból...:P

szegény totál kifeküdne, de mi is...

8. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 15:51
Ezt nem lehet megelőzni máshogy, csak ha nem mész emberek közé. Én úgy tapasztaltam, hogy inkább november vége-december közepe közötti időszakban szoktuk elkapni. Ilyenkor "csak" influenzásak vagyunk :(
7. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Fidus)
2013. márc. 1. 15:50
Külsőleg... Tudod... fognál is csak öblögetni kell és UTÁNA KIKÖPNI... a nagybetűs részt általában vagy elfelejtik mondani, vagy elfelejtik csinálni :D
2013. márc. 1. 15:50

még nem kaptuk el szerencsére, de rettegek tőle sajnos..

tavaly végigment az egész családon, nem szeretném újra

2013. márc. 1. 15:49
Most komolyan,a pálinka fertőtlenít.
2013. márc. 1. 15:47
Ellene mennyire jó azt nem tudom de legalább vidáman futsz wc-re!!!!!!
2013. márc. 1. 15:44
A pálinkától max berúgni lehet, vagy ilyen esetben kihányni. Kortyonként jéghideg szénsavmentes folyadék folyamatosan emelve az adagot, ha ez lent marad, és megszűnik a hányás, akkor keksz, főtt krumpli, rizs... emellett jó minőségű, nagy hatásfokú probiotikum, és rehidráló por a kiszáradás, és elektrolitháztartás ellen. Elvileg 2-3 nap az egész, azt felnőttként ki lehet bírni (tavalyelőtt 8 hós terhesen kaptam el, tavaly az egész családon végigsöpört, a 11 hósom az egész karácsonyt kórházban töltötte miatta, mert kiszáradt).
2. katie_rose (válaszként erre: 1. - Hunter-erdei)
2013. márc. 1. 15:43
Megelőzésre biztos nem jó :D
2013. márc. 1. 15:42
Hányás-hasmenéses vírus ellen mennyire jó a pálinka? Ti mivel próbáltok meg védekezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook