Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányás-hasmenés kisgyereknél, mit egyen? - laktózmentes tápszert kaptunk... fórum

Hányás-hasmenés kisgyereknél, mit egyen? - laktózmentes tápszert kaptunk... (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 20. 10:08

Szia köszi már jól van tegnap csak egyszer kakilt és már kakiszínűt:-D

Jó hogy vettem ezt a Hippes italt.

Már egyre szebben eszik.Ma viszem vissza.

Én se hittem hogy van csak olvastam valaki ezt írta máshol...

2012. dec. 20. 09:15

Hogy van a kisfiad?


Jártam azóta tesco-ban. Színét se láttam laktózmentes tápszernek :)

2012. dec. 18. 07:51
Rendben köszi :-D
26. LadyAnn (válaszként erre: 24. - Bea0124)
2012. dec. 17. 23:54

Nem is hallottam még ilyenről. Se a tesco-ról, se arról, hogy lenne 2-es, 3-as.

A kisfiam 13 hónapos és a 0+-osat issza.

Kapásból a laktózmentes tápszer speciális gyógytápszer, így nem nagyon tudom elképzelni, hogy igaz lehet.

25. LadyAnn (válaszként erre: 23. - Bea0124)
2012. dec. 17. 23:52
Elvileg csak 1 éves korig, gyakorlatilag nekünk is felírta a doki 2 hete.
24. Bea0124 (válaszként erre: 19. - LadyAnn)
2012. dec. 17. 18:56
ilyen van most de állítólag a milupába van 2-3as laktózmentes amit lehet kapni tescoba is.Persze én nem tudom csak olvastam.
23. Bea0124 (válaszként erre: 21. - LadyAnn)
2012. dec. 17. 18:54
Köszi még annyi hogy a doki hány hós korig írja fel?Csak mert úgy sokkal olcsóbb lenne,de annyi olyat hallani hogy csak eddig-meg addig írhatnak fel tápszert.Én ezen is csodálkoztam amit most kaptunk.
2012. dec. 17. 18:51

Ezt mondta a doki is.

A hipp hasmenés-hányásra jó.Már kétszer kapott majd még kap egyszer többi holnap.

Már jóban van nagyon is.Hát óvatosak vagyunk.

21. LadyAnn (válaszként erre: 17. - Bea0124)
2012. dec. 17. 18:47

Igen lehet mindkettőt.

A szaga nem a legjobb, de finom édes.

2012. dec. 17. 18:47

Hála égnek iszik rendesen.És előbb megevett félüveg baba kaját.Örülök neki.Jó ötlet volt pedig már rég nem kap ilyen papit:-D


később meg kap tápszert :-D

19. LadyAnn (válaszként erre: 16. - Bea0124)
2012. dec. 17. 18:45

Igen, Milumil Laktózmentes, ez a neve. De ez csak patikában kapható.

Azért adnak ilyenkor ilyet, mert a szervezetben a laktáz enzimek működése ideiglenes leállhat egy ilyen hányós-hasmenős betegségtől, és csak akkor tud rendesen helyreállni ha nem kap egy ideig tejcukrot tartalmazó ételeket-italokat.


A Hipp-es ital is hányás ellen van és tényleg jó, habár a kisfiam nem nagyon szerette.

A mi dokink anno azt javasolta, hogy a husi és a tejtermékek legyenek az utolsók amiket visszavezetünk ez étrendjébe és azokat is csak akkor ha már se hányás se hasmenés nincs.

Ha csak ropit, pufit, kekszet eszik néhány napig az nem baj, csak igyon mellette eleget. Majd visszajön az étvágya.

18. Lisy50
2012. dec. 17. 18:35
Nem baj ha nem eszik, csak igyon sokat arra figyelj, sokszor kicsi kortyokkal kínáld!!!
2012. dec. 17. 18:14
Ja esetleg valaki nem tud írni a Sinlacról úgy tudom az is laktóz mentes és pépeket is lehet belőle csinálni meg tápszerként is iható.?
2012. dec. 17. 18:12

Sziasztok köszönöm a tanácsokat.

Most receptel 400valahány ft.volt.de olvastam hogy van más milumiles laktózmentes tápszer ami a Tescoba is lehet kapni...hát majd megnézem.Először szeretném rendbe rakni a kis pocakját.Addig nem kap tej tartalmú ételeket.


Hozattam párommal Hipp Ors 200-at el is kezdtem neki adni állítólag ez nagyon jó igaz az íze..tényleg rossz.Hát kíváncsi leszek hat-e:-D

Evés még gáz de majd alakul.Hozattam baby kaját is.3üveg alma-banán-csirke húst.Majd óvatosan adók neki ezt nagyon szerette pici korába.És ezt szerintem eheti.

Próbáltam alma-kekszet de nem evett belőle:-(

Ma már nem hányt,csak a hasa megy.

15. LadyAnn (válaszként erre: 12. - Bea0124)
2012. dec. 17. 15:32
Recept nélkül is kiadnak ilyen tápszert, csak úgy drágább.
2012. dec. 17. 14:44
köszi :-D
13. mammmi (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. dec. 17. 13:48

Az én kisfiam csak a párolt rízs ette meg!

Reszelt alma darált kekszel, meg a natur @ktiviát.

Doktor néni javaslatára még cebion csepp, normafor napi 3-4! És sok-sok folyadék!

Írok privit is!

Miellőbbi gyógyulást a kisfiadnak!

2012. dec. 17. 12:41

Köszi szépen ilyen Kupot nem kapott.Ma még nem hányt,széklete sem volt még csak a gázok,görcsök kínozzák néha azt jön puki.Píha de még milyen...

Oké akkor reggel este fogom kínálni így.délbe meg krumpli,répa uzsi-vacsi ropi,kuki,keksz :-D

Szegényem most csak alszik...

Amúgy ezt csak patikába és receptre lehet kapni?Mert most ugye egy dobozzal írt a doki,de nem tudom meddig elég és kicsit most kímélni szeretném.Igaz lehet kérek majd még egy receptet.

11. LadyAnn (válaszként erre: 8. - Bea0124)
2012. dec. 17. 11:54

Laktózmentes tápszerből csak ez a 0+-os van, úgy tudom.

Dávid 13 hónapos, ő is azt eszi a mai napig.


Daedalonetta kúp mellett (ez hányás, hányinger ellen van) reggel este elfogadott 100-100 ml-t, nap közben pedig főtt sós krumplit és ropit fogadott csak el, meg vizet ivott.

10. Bea0124 (válaszként erre: 7. - F799cac10e)
2012. dec. 17. 11:47

Megkérdezhetem hogy ez mi pontosan?


Mindenkinek köszönöm.

9. Bea0124 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2012. dec. 17. 11:46

igen a rizs kimaradt:-D

Doki azt mondta turmixoljam én mondtam neki úgy tuti nem eszi meg de még simán se,szerintem:-(

8. Bea0124 (válaszként erre: 5. - LadyAnn)
2012. dec. 17. 11:44

Szia köszi.Ez van írva a dobozra is.Csak ugye ez 0-ás és azért nem tudom:-D

De jó lesz akkor így így talán nem kell kidobni ami nem fogy el:-D

És te hányszor adtál neki?Amúgy az én fiam nem kap tápszert már csak tejitalt vagy kevés tejet.De ugye most...

2012. dec. 17. 11:36
krumpliganca, ez a jó nekem is mindig ezt adták mikor gyerek voltam és már semmi nem maradt meg
2012. dec. 17. 11:36

Dedanoletta kúp

Diéta: burgonya, rizs

2012. dec. 17. 11:31

Az én kisfiam mikor kijött rajta ez a hányós nyavaja, max fél adag tápszert tudott megenni gond nélkül.

Ez 100 ml volt (90 ml víz plusz a por).

Az én kisfiam laktózérzékeny, így neki eleve laktóz mentes az étrendje.

2012. dec. 17. 11:23
főtt krumpli
2012. dec. 17. 11:23
tea keksz
2012. dec. 17. 11:23
ja kimaradt normaflort kap :-D
2012. dec. 17. 11:22

Sziasztok.

Sajnos ép hogy kifelé mentünk egy megfázásból a kisfiam újra beteg lett.hasmenése van és tegnap hányt is háromszor.

ma eddig nem hány.

Voltunk dokinál.Mivel a betegségek miatt fiam alig eszik kérdeztem a dokit hogy valami vitamint,étvágy keltőt vagy pl.tejitalt ihat-e.Persze tudom hogy ilyen betegség esetén a tej nem jó.Így dr.nő nagyon rendes volt és írt fel laktóz mentes tápszert.Milupát.Örülök neki hogy ezt legalább lehet így valami értékesebb is kerül majd a kicsim szervezetébe.

Sajnos nem kérdeztem tőle hogy mennyit kaphat,a doki keveset mondott.De kinek mi a kevés.Szerintetek ha délbe este kapna az sok?Esetleg reggel?Meg mennyi ml?Igaz lehet megse issza.De bízom benne mert szereti az ilyeneket.

17hónapos nagyfiú már.


Szeretném ha segítenétek,ötletet adnátok miket lehet ilyenkor enni.Amit tudok.répa,krumpli,ropi,kuki,alma,banán,keksz,

szeretnék össze állítani valami étrend félét,hogy legyen egy tám pont.Szívesen fogadok ötleteket.


Ugye laktózmentes dolgokat lehet érdekelne ilyen dolgokkal is kapcsolatos info.


Előre is köszönöm a válaszokat,a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook