Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hányan viselnek bizonyos nevet az országban? fórum

Hányan viselnek bizonyos nevet az országban? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 13. 22:57

A vezetéknevet a Radixfórumon nézzétek meg, fel lehet venni a kapcsolatot (név) rokonokkal. Én 3 tagú nevet viselek, és elég gáz, hogy a férjes és az én lánykori nevem is idegen hangzásu, ráadásul nem is illenek össze, az egyik német, a másik szerb.( ez a Trianon utáni népkeveredésnek köszönhető ). Jól illik viszont hozzá a fiam " Ákos " keresztneve. Aki netalán megérti, az alig tudja kimondani. Évekkel ezelőtt szerettem volna magyarositani, de a " fiúk" hallani sem akartak róla.

Arról, hogy hányan viselnek egy-.egy nevet, megjelennek statisztitkák, pld.a neten kivül elég gyakran a Nők Lapjában vagy a Kiskegyedben is látok ilyeneket.Ha ujra találok ilyesmit, majd jelzem ezen a fórumon.

2011. jún. 18. 18:23
Mikor a lányomnak kerestem a nevet és megtalálva az Anita nevet, azt hittem, hogy ez majd milyen ritka. Nagyon is tévedtem az oviba derült ki, hogy mennyi Anita van:) A vezetéknevünk elég gyakori itt, még jó, hogy azonos nevű nincs. A Bálintommal már nem voltam ilyen szerencsés:) :(
2010. márc. 15. 18:27
Az én családomon kívül más ilyen nevű nincs. Elég ez is, mivel az unokatesómnak 3 fia van, így ők viszik tovább ezt a fura nevet; Péter, Patrik és Norbert. Legszívesebben megváltoztattam volna, de amikor asszonynevem volt, a válás után és a fiam nagykorúsága után inkább ennél maradtam.
16. bomee
2009. nov. 12. 09:35

Ha 2 db van az országban akkor én csak nem mondanám, hogy gyakori :-) Elég egyedi így is. Mondjuk a Varnus Xavért lekörözni, fel kell kötni a gatyát.

:-)

15. Safirah (válaszként erre: 14. - Safirah)
2009. nov. 12. 09:14
minden nap NEM jön velem szembe
14. Safirah (válaszként erre: 13. - Bomee)
2009. nov. 12. 09:13
Na, azért engem annyira nem érdekel ez a dolog, hogy kutakodjak utána, de egy érdekesség arról, hogy (sajnos) nem is olyan ritka név a Myrtill, mint én hittem, amikor ez lett a lányom neve....:((( A lányom a MyVipen még olyat is talált, akinek a vezetékneve és a keresztneve is az, mint neki! Szóval szintén Majoros Myrtill! Na, azért ez nem semmi, mert ugye a vezetéknevünk se Szabó vagy Kovács! Azért szerencsére minden nap jön velem szembe egy szintén ezt a nevet viselő!:D Se oviba, se suliba nem volt eddig ilyen nevű, csak Ő!:D
13. bomee
2009. nov. 12. 08:59
A Mirtill (ill a Myrtill főleg) nem gyakori név. Lehet esetleg olyat csinálni, h iwiw-en beírod a keresésbe, kidobja, h hány "bizonyos" nevű van (legalábbis az iwiwen regisztrálva) :-)
2009. nov. 12. 08:53

az, hogy hány fő az nem derül ki...

mindkét fiam elég elől szerepel a listán (DOminik és Bálint) pedig nem a "divat" szerint adtuk, hanem szimplán ezek tetszettek a legjobban...most harmdikra Bencét szerettünk volna...de látom évek óta ez a vezető név, akkor nagyon sok ksifiú rohangál a játszótéren Bence névvel...:(

2009. nov. 12. 08:49
ebben a listában az első 100 legnépszerűbb szerepel, de nem derül ki belőle hogy az országban hányan viselnek egy bizonyos nevet :(
10. Safirah (válaszként erre: 9. - Safirah)
2009. nov. 12. 08:42
Mondjuk az én lányom Myrtill és az Ő neve nem szerepel a listán, ahogy nézem...:(
2009. nov. 12. 08:39

[link]


Írd be ezt a linket és kiadja, hogy meiyik nevet hányan kapták 2003 és 2008 között

2009. nov. 12. 08:36
Utónévkönyvekben szokott lenni adat, de inkább csak az, hogy az adott évben hányan kapták a nevet. Ha belegondolsz ez egy napról napra változó adat, amit kérdezel, mert minden nap születnek és halnak meg emberek.
2009. nov. 12. 08:36
Írd be a google-ba, hogy "keresztnevek gyakorisága". Kidob egy csomó találatot.
2009. nov. 12. 08:35
Valami népességnyilvántartós vagy anyakönyvi oldalra gondolok, ahol mneg van, hogy melyik évben hány embert anyakönyveztek pl. Benőnek.
5. Aidababa (válaszként erre: 2. - Lemoncello)
2009. nov. 12. 08:34
Bocs, most már értem, csak még nem jelent meg az első hozzászólásod, mikor írtam. Egyébként nem tudom.
2009. nov. 12. 08:33
csak közelítőleg, a telefonkönyvben.
2009. nov. 12. 08:33
Ezt hogy érted? Pontosan mire vagy kíváncsi?
2009. nov. 12. 08:32
Tudja valaki, hogy hol lehet megnézni a neten, hogy egy bizonyos nevet hányan viselnek az országban?
2009. nov. 12. 08:32
Hányan viselnek bizonyos nevet az országban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook