Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány óvodába érdemes jelentkezni? Jelentkezzünk-e a körzeti oviba is? fórum

Hány óvodába érdemes jelentkezni? Jelentkezzünk-e a körzeti oviba is? (tudásbázis kérdés)


9. Ekka
2010. ápr. 26. 13:51

A körzeti oviba, meg nem árt jelentkezni, hiszen ott is ugyanaz a beiratási rend, mint bármelyik oviba.

..ha nem jelentkezel, honnan tudnák, hogy oda is szeretnétek járni!

Mármint, hogy oda is felvehetik, ha máshol nincs hely:)

8. Ekka
2010. ápr. 26. 13:49

A lényeg, hogy a jelentkezési lapon 2 ovit lehet bejelölni.

Első helyre értelemszerűen az írod, ahová elsődlegesen szeretnéd, hogy felvegyék.

2010. ápr. 26. 12:26
A szabályokat ismerem, azt hogy elvileg hogy van, tudom. Inkább a tapasztalatokra lennék kíváncsi...
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Borbelya)
2010. febr. 25. 23:09

Csak az utolsó évben kötelesek felvenni. Addig nem feltétlenül.


De ha valaki időben beiratkozik, felveszik általában.

5. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2010. febr. 25. 21:14

Ezen az oldalon sok érdekes info van a felvétellel kapcsolatosan is.

[link]

4. borbelya (válaszként erre: 2. - Falevel)
2010. febr. 25. 21:00
Én valahol azt a tanácsot hallottam, hogy nem célszerű minden óvodát bejelölni, ami a környékeden vagy, az valahol számomra is olyan, hogy "mindegy csak valahova!". Olyan nincs hogy nem veszik fel, hiszen ahova körzetileg tartoztok oda kötelesek felvenni.
2010. febr. 25. 20:50

Mi olyan helyzetben vagyunk,hogy a körzeti ovink sokkal meszebb esik,mint egy másik ovi,ahová szeretnénk majd járatni a kislányt!

Én már utánna érdeklődtem,azt mondták,ha írok egy kérvényt,akkor méltányosságból vihetem oda a kislányt,persze csakakkor ha nincs túljelentkezés,mert akkor az oda tartozó gyerekeket előbbre veszik!

Tehát itt nállunk a XIV. kerületben van prioritási sorrend!

Viszont a körzetileg illetékes oviba kötelesek felvenni,akkoris ha nem irattad be tavasszal,még akkor is ha tanév közben kezdetek!

Ezek a védőnőnktől szerzett információk,az ő tapasztalatai a kerületi ovik kapcsán!

2010. febr. 25. 20:43

Kinéztem 2-3 óvodát, nyilván van prioritási sorrend, de nem szeretném, ha nem vennék fel sehova. Jelentkezhetek annyi helyre, ahányra akarok? Tudom én jelezni, h hova szeretném elsősorban járatni a gyerekem?


Honnan tudom meg, hogy van-e esélyem a kívánt óvodába bejutni, és, ha igen, mennyi?


Ha a körzeti óvodába, csak akkor szeretném adni, ha más lehetőség nincs, jelentkezzünk-e oda is? Mert, ha jelentkezünk, gondolom oda vesznek fel elsősorban. Ha nem jelentkezünk, és a kívánt óvodá(k)ban nincs hely, nem vesznek fel sehova? Nem irányítanak át a körzetisbe automatikusan?

2010. febr. 25. 20:43
Hány óvodába érdemes jelentkezni? Jelentkezzünk-e a körzeti oviba is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook