Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hány kalóriával lehet növelni hetente a kalóriabevitelt visszahízás nélkül? fórum

Hány kalóriával lehet növelni hetente a kalóriabevitelt visszahízás nélkül? (beszélgetős fórum)


11. 731e5b9ffb (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. aug. 15. 11:10
Köszi szépen a választ, 3naponta próbálok 50 kalóriát emelni, így 1 hónapra jön ki körülbelül a visszaállítás.
2012. aug. 14. 09:11

Az atkins, dukán stb diéták arra építenek, hogy gyakorlatilag 0-ra csökkenti a szénhidrátot. Így pár nap után amikor lemerülnek testünk szénhidrátraktárai (glikogén) és csak zsírt viszünk be, kénytelen a testünk zsírból fedezni az energiát, ha ezzel együtt megvalósul a kalóriadeficit a testünknek több zsír kell mint amennyit beviszünk ezért a saját zsírkészletet kezdi használni.

A módszer működik csak hosszabb távon rettenetesen egészségtelen... Csak röviden a mellékhatásokról:

Álmosság, rossz közérzet, hányinger, hasmenés, székrekedés. Csontritkulást, magas vérzsír-szintet, magnézium- és vashiányt, sőt vesekövet is okozhat.


A témához hozzászólva, mivel csak kb 10-15%-al voltál a súlymegtartáshoz szükséges kalóriamennyiség alatt, így kb szerintem 2-3 hét alatt visszaállhatsz..

9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Icuska538)
2012. aug. 14. 01:29

Dehogy.

Az első mondatod egyáltalán nem igaz.

2012. aug. 14. 01:24
A lényeg a fokozatosság, emeld egy kicsivel, aztán látod hogyan változik a súlyod.
7. 731e5b9ffb (válaszként erre: 5. - Icuska538)
2012. aug. 13. 17:07
Az Atkinsnál egyáltalán nem alacsony a napi kalóriabevitel, a fehérjékben és főleg a zsírokban sok kalória van. Azért lehet tőle ennek ellenére fogyni, mert a szervezetnek szénhidrátra lenne szüksége a sok fehérje és zsír mellé,de mivel nem kapja kívülről meg, ezért lebontja a zsírt és abból fedezi a szükségletet. Ezért kell ott a szénhidráttal csínján bánni visszaálláskor is. A kalóriámat én fehérjével is emelhetném, de ha túl hirtelen tenném ezt, ugyanúgy híznék, mint a szénhidráttól. Nekem a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiségem 2000-2200 között van, az a kérdés, mennyi idő alatt emeljem fel 1500-ról 2000-re?
6. Icuska538 (válaszként erre: 3. - 26092879c1)
2012. aug. 13. 16:30
Helyes !!!!
2012. aug. 13. 16:24
Szerintem kalória emelés és szénhidrát emelés ugyanaz , és az Atkins is attól fogy hogy tulajdonképpen kevesebb kalóriát visz be . Az is igaz , hogy a fogyáshoz nagyon jó ha csökkentjük a kalória mellett a szénhidrátosabb kaják mennyiségét is. Ahhoz , hogy maradj súlyban ne egyél lényegesen többet , valahol olvastam , hogy egy lefogyott embernek mindig vigyáznia kell , hogy többé ne hizzon vissza !!!Bocsi ha csak úgy beleszóltam . Üdv nektek !!!
2012. aug. 13. 12:05
Ha 4 hónapig tartó 1500kalóriás diéta után egyik napról a másikra visszaállnék a súlytartáshoz szükséges 2000kalóriára, biztos hogy híznék. Az atkinsnak meg ugye más az elve, ott nem a csökkentett kalóriabeviteltől, hanem a csökkentett szénhidrátbeviteltől fogy az ember. 5g szénhidrát az kb 20 kalória. Azért nehéz lenne hetente egy fél almányival növelni a kalóriabevitelem, mert annyira pontosan nem tudom kiszámolni sajnos. Az én emlékeimben heti 100kalóriás növelés él, de biztosabb lennék a dolgomban, ha írna valaki, aki már kipróbálta és tényleg nem hízott vissza.
2012. aug. 13. 11:34
Annyival amennyit "elégetsz".
2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 731e5b9ffb)
2012. aug. 13. 10:07
Atkins heti +5 gramm szénhidrátot javasol. Szerintem ha ennek megfelelő energiát kalkulálsz, az jó lehet.
2012. aug. 13. 07:57
Sziasztok! A különböző diétákról rentgeteg információ kering az interneten. Viszont arról sokkal kevesebb szó esik, mi történik, miután valaki eléri a kívánt súlyt és szeretne fokozatosan visszatérni a csökkentettről (nem a diétát megelőző túlzott kalóriabevitelre!) az ideális kalóriabevitelre. Hány kalóriával lehet növelni hetente a kalóriabevitelt visszahízás nélkül?Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook