Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos kortól záródik a nagy kutacs? fórum

Hány hónapos kortól záródik a nagy kutacs? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 21. 00:29
Szia! Attól is függ, hogy mekkora volt neki születésekor. Engem a védőnő riogat azzal, hogy úristen, 13 hónaposan még nem záródott be neki. De mikor mondom, hogy 4 ujjnyi volt neki, akkor meg mondja, ez természetes. Szóval szerintem nincs gond, ha a neurológus mondta, hogy ez így ok.
4. M0ncsa (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2015. júl. 20. 21:43

En ugy tudom, 6 honapos korTOL zarodik. Nem is jo, ha tul koran, mert nem tud fejlodni rendesen a koponya.

De itt van egyebkent egy orvos valasza egy aggodo anyukanak (tul korai zarodas miatt):"Kedves Édesanya! A csecsemők nagykutacsa átlagosan 7-19 hónapos kor között záródik, de természetesen ez nem szabály![...]Amennyiben a babája fejlődését és fejkörfogatának a növekedését háziorvosa megfelelőnek ítéli, aggodalomra semmi ok!"


[link]


Amugy a fiamnal is 6-7 honapos korara zarodott, teljesen normalis a gyerek.

2015. júl. 20. 21:40
Mi a baj?
2015. júl. 20. 21:26
Kisfiam 7 és fél hónapos. Most záródott neki be teljesen. A háziorvos szerint nem kell félni babafüggő, hogy mikor záródik. Voltunk neurológusnál, ahol minden rendben volt. 44 cm a fej körátmérő azt mondta, hogy nincs jelentősége a záródásnak, jól fejlődik. Valakinek volt, hogy ilyen korán záródott a babájánál?
2015. júl. 20. 21:23
Hány hónapos kortól záródik a nagy kutacs?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook