Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos korig kell sterilizálni a baba dolgait? fórum

Hány hónapos korig kell sterilizálni a baba dolgait? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 19. 11:18

Én azért hagytam abba viszonylag hamar a sterilizálást, mert naponta jártam el otthonról a babákkal, és nagyon nyűgös lett volna a suliban sterilizálni. Közben azt tapasztaltam, hogyha nem volt módomban kifőzni, és úgy kapták, akkor sem lett semmi bajuk...


A közösségtől sokkal jobban félek, azzal szemben tényleg bacimániás vagyok, de azzal nehéz mit kezdeni...


Azzal is az a legfőbb bajom, amikor mi is elkapjuk az ovis bacikat, és gondot okoz ellátni a gyerekeket. No az ki tudja verni a biztosítékot. Viszont érdekes módon a kicsi baba általában nem kapta el ezeket. Lehet, hogy tényleg a szopi védte meg...

30. Lili74
2011. aug. 19. 11:11

Én is sterilizálom még a dolgait, mi is 8,5 hósak vagyunk.

A játékait szintén fertőtlenítem, igaz azokat csak ált 2-3 hetente.

A kézmosás nálunk is alap, még anyósomékat is rászokattam erre, szerencsére nem kell szólni ezért senkinek a családban.

2011. aug. 19. 11:05

Összességében az a véleményem, hogy mindenki addig, és azt csinálja, amit jónak érez, ami nem túl megterhelő számára..


Én az első két babámnál úgy 3-4 hónapig kb. 2 naponta kifőztem a cumisüvegüket. A harmadiknak nem volt ilyen, szopizott. Kistálkát elmosom. Játékokat időnként (2-3hét) fertőtlenítő folyadékba áztatom.


Kevésbé bacis időszakban minél kevesebb vegyszerrel, esetleg ecettel mosogatok, de tél végén, tavasszal, betegségkor előkerül a hipó is, még néha a mi tányérjainkra is.


A gyerekek betegséget addig sosem kaptak el, ameddig itthon voltak, csak, amikor közösségbe kerültek. Akkor 1-2 évig többet voltak betegek, aztán kevesebbet...


Viszont az egy éves babómat a játszótéren nem teszem le a földre, mint sokan, mert ő mindent azonnal a szájába vesz, és azért az már nekem is sok... Az első babómat simán mászattam 6 hósan akárhol, viszont ő tényleg nem vette a szájába a kezét.


Közös helyeken, fagyizás előtt, evés előtt kézfertőtlenítő folyadékot használunk. Itthon a kézmosásra nagyon figyelünk. Én is. Sőt, nálunk másnak is az első dolga a mosdóba kell vezessen, mert ha nem, elküldöm. Erre háklis vagyok.

2011. aug. 19. 11:02
Én hét- nyolc hónapig rendszeresen sterilizáltam, most ( holnap 9 hónapos ) már csak hébe- hóba. Már csak baba- mosogatószert használok. Tegnap volt nálam a bába és azt mondta, hogy már nem kell sterilizálni, a vizet sem kell forralni. Ehet füvet, földet is a gyerek, nem lesz semmi baja, az immunrendszere viszont erösödik.
2011. aug. 19. 10:47
Én is sterilizálok még, pedig pont ma 9 hónapos a lányom. Szerintem még fogok is egy darabig sterilizálni.
2011. aug. 19. 10:44

Én még ma is szoktam(naponta),mondjuk a meleg miatt főleg.

De ha betölti az egy évet ritkábban fogom.

Most vagyunk 10 hónaposak.

2011. aug. 19. 10:36

Fél éves a kislányom, eddig szinte mindig steril cumiból kapta az ételt. Érdekelne, hogy más anyukák anyukák meddig sterilizálták a babák cumijait, tálkáit, stb...


Kérlek kíméljetek meg a "sose sterilizáltam" és egyéb hasznos hozzászólásoktól. Köszönöm.

24. hajnyi
2009. jan. 27. 17:01
ÉN 1 éves koráig!
2009. jan. 18. 18:13

Amit lehetett vasaltam,mármint a ruhanemüket,törölközőit,textilpelusokat,stb...

Szopott sokáig,bő fél éves koráig nem is cumisüvegeztünk,aztán első használat előtt kifőztem,később csak nagyritkán,alaposan mosogattam és öblitettem csak.Cumiját is csak nagyon ritkán főztem ki,csak megmostam simán.

2009. jan. 18. 15:33

Én egy éves koráig minden nap kifőztem a cumiját, valamint a mellszívót, két használat között sterilizáló folyadékba tettem.


Az összes csörgő, sipolós könyv első használat előtt, majd igénybevételtől függően megjárta a sterilizáló folyadékot.


A ruháit mai napig külön mosom.


A nagylányom ruháit mostanában már vegyítem mosásnál a mieinkkel.

2009. jan. 18. 15:09
A baba 6 hónapos koráig mindenképp ajánlatos.
2009. jan. 16. 10:24
semeddig
19. 4af30810d1 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. jan. 16. 10:15
mea culpa.... Igazad volt!!! Nagyon el voltam tájolódva... érdekes, pedig minden nap használom..:) Azt láttam amit akartam..;) Viszont az sem kevés szerintem..;)))
18. 4af30810d1 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. jan. 15. 23:49
A miénk bizony 90 fokon... oda van írva a gomb mellé...
17. zebracsikó (válaszként erre: 11. - 4af30810d1)
2009. jan. 15. 21:32
max 70 fokon mosogatnak a mosogatógépek.
2009. jan. 15. 21:19
Amíg 3-4 hónapos volt a cumiját, a mellszívót nagyon sokszor fertőtlenítettem, a ruháit külön mostam. Mostmár egy éves, a ruháit már gyakrabban mosom össze a mieinkkel, és a cumijait max havonta - kéthavonta kifőzöm.
2009. jan. 15. 19:40
Én egy éves koráig, addig még a használt ruháit is küln tároltam és mostam
2009. jan. 15. 19:33
na, kihalt a fórum? pedig engem érdekel...
13. 4af30810d1 (válaszként erre: 12. - Fecbb24fe2)
2009. jan. 7. 23:09
Naaagy vagy!!;DDDD
2009. jan. 7. 23:05
Cash, rá is repültem a dologra, mint tyúk a takonyra, nézd meg, hogy mikor jött a kérdés, és mikor írtam rá:))
11. 4af30810d1 (válaszként erre: 9. - Mókicaaaa)
2009. jan. 7. 22:58
Jaa.. Én is mosogatógépben mosogatom, az 90 fok..:)
2009. jan. 7. 22:27

Hivatalosan? 1 eves koraig.

Gyakorlatban en mindent mosogatogepben mostam, nem sterilizaltam. A vedonom azt mondta, az olyan magas hofokon mosogat, hogy annal nem kell tobb.

9. Mókicaaaa (válaszként erre: 8. - 4af30810d1)
2009. jan. 7. 22:27
én is kb. egy héten 1x, de gondoltam megkérdezem ki hogy tudja..
2009. jan. 7. 22:22
Én most még hébe-hóba igen, a mellszívót sűrűbben..;DDD
2009. jan. 7. 22:21

Nnnnaa...

Once, azt hittem Te nyitottad amikot bekúszott..;DDD


Erre Móki..;DDD

2009. jan. 7. 22:21
Hát én a cumisuvegeket minden használat előtt kifőztem:-))de a cumit nem nagyon sterilizáltam de leszögezem soha nem kaptam be attól rosszúl vagyok:-))teht én egy nagy lábosba kifőztem a z üvegeket és a kézi fejő darabjait is és az etető cumikat mivel szoptatni nem tudtam de 7 hónapos koráig fejtem neki a tejcsit:-)))
2009. jan. 7. 22:21
én nem tudom ki meddig csinálta én egy éves koráig kb,de nekem tápszeres is volt a fiam.
2009. jan. 7. 22:21

Én az elején egyszer kifőztem a cumit,de aztán átalában csak lemostam.Mondjuk cicin kívül nem nagyon adtam mást a szájába.AMikor meg elkezd rágni,gurulni,kúszni,akkor meg úgysem tehetsz semmit,mert úgyis összenyalogat mindent.

De biztos lesz,aki azt állítja,h szigorúan mindent 1 éves koráig.Szerintem felesleges...

2009. jan. 7. 22:20
Kb. 6
2009. jan. 7. 22:19
legjobb kérdés, köszi. én is ezen tipródom...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook