Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hány gramm szénhirát bevitele javasolt heti fél-1kg fogyáshoz? fórum

Hány gramm szénhirát bevitele javasolt heti fél-1kg fogyáshoz? (tudásbázis kérdés)


27. fe9e12ede0 (válaszként erre: 25. - Nicky9)
2010. ápr. 22. 00:10
Ez nézőpont kérdése. Ma bepakoltam 6 kis brokkolit a hűtőbe, pár napra elég lesz. Kígyóuborkából 10 darabot... Ma reggel a tegnapi csülök maradékhoz összevágtam egy gapefruitot, meg egy almát. Tegnap dínsztelt káposztával volt. Savanyított karfiol, savanyú káposzta szintén van a hűtőben. Szinte bármihez kifli helyett jó az uborka, kolbászhoz savanyú káposzta, főtt tojás vagy alma. Krumpli helyett sok esetben jó a cékla, vagy paszternák. Pár éve elképzelhetetlennek tartottam volna ilyen étrendet, de nálam ez folyamatosan alakult át. Kenyeret utoljára a szilveszteri kocsonyához ettem, mert ahhoz nem ment a puffasztott rizskenyér. De már ezt is elhagytam, szokás kérdése. Ha nem tudom elkerülni a menzás kaját, akkor bizony rizst választom, esetleg krumlit, de semmiképp sem tésztát. Na most számomra az tűnik hihetetlenül uncsinak...
26. fe9e12ede0 (válaszként erre: 24. - Nicky9)
2010. ápr. 21. 23:52

Kb. 2.5 éve volt egy ilyen időszakom. Felszámoltam a zsírdisznó múltammal, fogytam 14 kg-ot, majd felültem a divatos teljes kiőrlésű péksütiknek. 2 pofára ittam a kefírt, és nem értettem, hogy miért fájnak úgy az ízületeim, mint még soha, hisz lehető leg"egészségesebben" próbálok élni. Bringán még a váltó atklikkelése is fájdalommal járt, nem sok hiányzott, hogy orvoshoz menjek. Nyilván beutalt volna reumatológushoz, nyilván azt mondta volna, hogy ne egyek húst, meg nyilván szedhettem volna méreg tablettákat :(.... Ekkor beleástam magam a "szakirodalomba", majd kiderült számomra, hogy a tej inkább feketeleves. Felhagytam mindenféle tejtermékkel, ízületi fájdalmim nagyjából elmúltak, sőt olyan keléseim is meggyógyultak, amikkel már évtizedek óta együtt éltem. Nem akartam elhinni, többször kipróbáltam, tej, joghurt túró, puhasajt azonnal kihozza a keléseimet... Na nem mint ha annyira zavarna mint esztétikai probléma, de a szervezetben folyó gyulladás hosszú távon biztos nem jó...

Nemrég rátaláltam a paleolit étrendre, jelenleg ezt próbálom meg követni. Tehát a péksütik, de szinte minden gabona alapú élelem kizárva, tészta kizárva, (néha rizs esetleg krumli de csak kényszerből - menzán), tejtermékekből csak a kőkemény sajtokat + vajat fogyasztom, és a a hiányzó CH zöldségekből és gyümölcsökből pótolom. Nekem ez betyárul bejött. Hirtelen elmúlt a vállamból a fájás, mindig arra fogtam, hogy alvás közben elfeküdtem. Volt mikor a könyököm gyötörte, még súlyzózni sem tudtam vele rendesen. Pár hónapja még azt mondtam volna, hogy ilyen kajákon nem lehet sportolni, azaz feltölteni az izmok glikogénjét, de a tapasztalat önmagáért beszél. Mondjuk tegnap tekertem 60 km-t, 2 óra 8 perc alatt. Ment volna gyorsabban, de barátnőm fia nem bírta az iramot. Ma futottam 11.8 km-t, 58 perc alatt. Holnap tervezek 50 km-t tekerni...

Csak azért részleteztem, mert a saját bőrömön szerzett tapasztalat elég nyomatékos, igencsak szilárd meggyőződésen alapul a véleményem...

25. nicky9 (válaszként erre: 21. - Fe9e12ede0)
2010. ápr. 21. 14:04
És a rizzsel mi a helyzet? Persze nem vacsorára gondolom:) Vagy mindig hús+zöldség/sali? Úgy kicsit unalmas lenne szerintem..
24. nicky9 (válaszként erre: 21. - Fe9e12ede0)
2010. ápr. 21. 14:01

Rostos szénhidrátok? Mire gondolsz pontosan? Teljes kiőrlésű kenyerek?

Nem gondolnám, hogy a kefír nem megfelelő, nagyon is szeretem a tejtermékeket. Sőt a pufi kaják esetén is megoszlanak a vélemények, és így az ember(véleményem szerint)nem tud dönteni:(

Várom még a hasznos tanácsokat:)

23. fe9e12ede0 (válaszként erre: 22. - B2076ec79b)
2010. ápr. 20. 22:21
A rendszereséggel kapcsolatban igazad van. Szeintem ép az a 90napos sikere, hogy nagyon egyértelmű szabályokat állít. Ha nem ragaszkodnál a merev korlátokhoz, javsolnám próbáld ki a paleolit étrendet. Itt viszont nincsenek ilyen jellegű szabályok, hisz nem vallás, viszont tudatos döntés minden kaja kizárása, vagy előnybe részesítése. Egyik mellékhatása a fogyás, persze senki sem kizárólag ezért dönt mellette. És annyit ehetsz, amennyi jólesik...
22. b2076ec79b (válaszként erre: 20. - Fe9e12ede0)
2010. ápr. 20. 20:16
Én ezt azért nem jelenteném így ki, másrészt meg nem is azt írtam, hogy a 90 napos tudatos táplálkozás. Azt mondtam, hogy nekem azzal rendszer jön az étkezésembe és utána tudok tudatosan enni.
21. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 20:07

Hát ha kíváncsi vagy a véleményemre, elmondom. Pufirizs és társai felejtősek. Kefír és tejes társait kisbociknak tejelik a tehenek. Ubi sóska és társai az szuper. Számomra az a nyerő, hogy kizártam mindenféle keményítős szénhidrátot. Se krumpli, se tészta, se kenyér, se semmi péksüti. Rostos szénhidrátokat meg szinte korlátlanul lehet, felesleges számolgatni, mert abból orrvérzésig bekajálva sem fogod túlenni magad. + gyümölcs (1 kakaós csiga árán 1 kg alma vehető), a hiányzó kalóriák meg fehérjével (tojás, keménysajt, hús), és zsiradékokkal (főképp omega3 alfa linolénsav tartalmú lenmagolaj), meg a húsok zsírtartalmával kiegészítve.

Így semmi éhezés, egyenletes energia ellátás biztosított.

20. fe9e12ede0 (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. ápr. 20. 19:58
Tudatos táplálkozás meg a 90 napos, messze van egymástól mnóint Makó Jeruzsálemtől.
19. fe9e12ede0 (válaszként erre: 5. - Minike26)
2010. ápr. 20. 19:57
Aztán áruld már el légyszi, mennyi az a nem sok? Napi 30g lenmagolajat szoktam tisztán vagy majonéz formájában elpusztítani, sőt a kolbászt sem vetem meg. Ma pedig jó szíros csülköt ettem :) Most akkor ez sok szerinted?
18. nicky9
2010. ápr. 20. 16:44
És azt elfelejtettem, hogy azért jött vissza 2kg,mert egyáltalán nem figyeltem oda az étkezésemre augusztustól tegnapig:D Ez azért szerintem elég jó eredmény. 2 éve szintén kalóriákat számoltam, de 1000körülig ettem, igaz 78 kg voltam:S így ment le 3hónap alatt 70re. Akkor viszont nem figyeltem,hogy miből áll ez az 1000kcal:S az pedig nem valami jó. Most viszont életmódváltásként szeretném csinálni, de ha elértem az álomsúlyt:), emelem 1800kcal-ra a kaját.
17. nicky9 (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. ápr. 20. 16:41
Igen legyűrtem:) Tavaly én is 90napoztam, igaz csak 2 hónapig.. de lement 74.5ről 68ra, amiből sajna visszajött 2. 70kg alatt vagyok pár dekával:) A célom a 62-63kg, de ezt szerintem csak augusztus körülig érem el.(nagyon későn kezdem el:(pedig már juni elejére fain akartam lenni,de ez van:D) Most számolom a kalóriát, 1200-1300kcal/nap de a szénhidrátot is figyelni kéne, igy talán hatásosabb lesz. Tegnap kezdtem volna, de közbejött egy kis túrós süti, aztán elnapoltam a témát:)
16. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 16:29

Nah megittad?? :))


Én 90 napozok tegnap óta :) De már harmadszor csinálom. Nekem az nagyon bevált, de híve vagyok a tudatos táplálkozásnak is. Csak nekem előbb kell egy rendszer az étkezésbe, amit a 90 napos meghoz :) Karácsony után kicsit elengedtem magam. Bár nem híztam vissza semmit, de ugye le sem ment egy dkg se. Most újra bekeményítem magam, a cél -10kg kb. Neked?

15. nicky9 (válaszként erre: 14. - B2076ec79b)
2010. ápr. 20. 16:14
Az lesz, hozok is be:) A zöld teát azért is szeretem, mert teljesen elveszi az étvágyam az íze, de max 1 litert iszok meg belőle, mert (engem legalább is) eléggé pörget, és éjjel nem birok tőle aludni.
14. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 16:07

Én is délután bírok többet inni, de igyekszem inkább délelőtt legyűrni, mert akkor meg fél éjszaka wc-re járok :(

Gyorsan igyál még egy üveggel :)Az már 1,5 l. És minél többet iszol, annál kevésbé vagy éhes :)

13. nicky9 (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2010. ápr. 20. 16:02
Én is így próbálkozom a 3literrel:) Már lement 1l, de én inkább estefelé szoktam többet inni, mert akkor kevesebbet eszem. Na még 3-4x fél liter és meg is lesz:)
12. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 15:58

Muszáj lenyomni :)

Nekem az vált be a legjobban, hogy fél literes üvegből iszom, az egybe lecsúszik. 4-6 ilyen üveg és meg is van a napi limit. Zöld tea is jó, én is szoktam inni, de abból ne sokat. A legjobb a sima víz, azzal nincs meló a vesének :)

11. nicky9
2010. ápr. 20. 15:56
niko33 a 180g nem lesz egy kicsit sok?:O Valahol olvastam már 20g-ot is, bár az nagyon lehetetlennek tűnik.
10. nicky9
2010. ápr. 20. 15:54
Iszok sokat, pedig 1liternél több neheten megy le:) De zöld teázok is(persze natúran, szálas teából). Gyümölcs ma még nem volt:S Na majd uzsira:)
9. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 15:43
Szerintem egész jó. Én hozzátennék még reggel egy kisebb-nagyobb mennyiségű nyers gyümölcsöt és kb 2-3 l vizet :)
8. szanád (válaszként erre: 2. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 15:37
szerintem egész jó... ))
2010. ápr. 20. 15:37
180
2010. ápr. 20. 15:36
Köszi a hasznos válaszokat:)
5. minike26 (válaszként erre: 2. - Nicky9)
2010. ápr. 20. 15:28
csak figyel h a zsir se legyen tul sok.
2010. ápr. 20. 15:27

[link]


nezd meg hatha segit vmit.

2010. ápr. 20. 15:27
150
2010. ápr. 20. 15:27
Reggel ettem 3db pufirizst 450g-os kaukázusi kefirrel (kb 3 részletben). Fél 2-kor fél csirkemell 3 szedőkanál sóskafőzelékkel. Ez kb 90g szénhidrát. Ma már csak tojást, vagy csirkemellet eszek ubival. Szerintetek jól étkez(t)em ma?
2010. ápr. 20. 15:26
Hány gramm szénhirát bevitele javasolt heti fél-1kg fogyáshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook