Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen kapjon saját telefont a gyerek, és miért akkor? fórum

Hány évesen kapjon saját telefont a gyerek, és miért akkor? (beszélgetős fórum)


2022. júl. 13. 06:55
Mikor elkezd egyedül utazni .
26. 934dba4365 (válaszként erre: 23. - Dominós)
2022. júl. 12. 20:22
Butával (Nokia) telefonálok már vagy 3 éve, mint a dílerek. 😄 Tökéletes. (Van okos is, de azt másra használom.)
25. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Dominós)
2022. júl. 12. 17:08
Az teljesen más ha valakinek ez a saját döntése!
2022. júl. 12. 01:22

Én mindig azt mondom a lányomnak, hogy ha gimis lesz, kap. Az meg, hogy hány évesen lesz gimis, az rajta (is) múlik. ;) (Elég gyengusz a körzetes általánosunk, de van a közelben jó gimi, 8,6 és 4 osztályos is.)


Amúgy mihelyt engedem egyedül közlekedni, lesz okosórája.


Egyébként meg az én, és más itthoni telókon játszhat, videózhat, nincs letiltva róla.

23. dominós (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2022. júl. 11. 21:37
Nekem is gombos. Engem is sajnálj! ;) Ha ezüsttálcán nyújtanák a ZOKOSTELEFONT, akkor sem kéne. Elvből.
22. akinomuj (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2022. júl. 11. 20:43

Megcsörgetnek, visszahívjuk őket. Sose merült le a keretük. Inkább a telefonjuk, mert nem használják és elfelejtik feltölteni, pedig elég hetente-kéthetente.. :-D


A 16 évesemnek is gombos telefonja van és nem zavarja. Azt szokta mondani viccesen, ő ezzel a telefonnal van olyan okos, mint mások a sajátjukkal. Valóban nem "veszi elő", csak ha hívni akar vagy hívják. Mikor a társaival van, beszélget. Mikor utazik, olvas.

Persze, vannak hasznos funkciói az okostelefonnal (térkép, menetrend), de anélkül is lehet boldogulni. Legalább szerezzék meg a készséget. Utána majd eldöntik, kell-e nekik. Mi így gondoljuk, de ez nyilván egyéni vélemény. :-)

21. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 20:30
9 éves koráig ne vilt telója, akkor egy iskolai csúfolódás miatt elment a suliból azzal a gondolattal hogy a közelben lévő kis tónál kivárja a napközi végét és mire megyünk érte visszamegy a suliba. Igen ám de elkeveredett, és 4 órán át bolyongott a városban, rendőrök keresték stb. Azt a 4 órát amíg nem volt meg senkinek nem kívánom. Ha lett volna nála telefon legalább a helyzete beazonosítható lett volna vagy fel tudtuk volna hívni... Másnap lett mobilja. 14.5 éves most és a mai napig szülői felügyelet van rajta, NortonFamily plusz gps nyomonkövetés ahol én, a gyerek és az apja is folyamatosan látjuk hol a másik kettő.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 18:46
Akkor, amikor úgy érzed szüksége van rá. Ez nincs korhoz kötve.
19. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Dominós)
2022. júl. 11. 18:08
Szegényt azért sajnálom, 15 évesen gombos telefon tök gáz.Biztos vagyok benne hogy soha sehol nem veszi elő.
18. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Akinomuj)
2022. júl. 11. 18:06
Nekem előfizetéses a mobilom és a gyereknek is első perctől kezdve az volt. Soha nem bocsátottam volna meg magamnak, azt hogy amiatt ne tudjon elérni ha bajban van mert kimerült a kerete Soha nem élt vissza a helyzettel, soha nem csinált horribilis számlát.
2022. júl. 11. 15:25
Amikor elkezdtek egyedül jönni-menni. Gombosat kaptak, semmi ájfon meg ilyenek. A kicsinek 15 évesen gombos van. Beletörődött. :D
16. Charlize (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 11. 14:12
Tényleg, óra. Hirtelen eszembe sem jutott. Lehet, hogy így lesz nálunk is.
2022. júl. 11. 13:09

A lányom 12 is elmúlt, az osztályban már mindenkinek volt. Most iphone-ja van, két kategóriával jobb mint az enyém, a zsebpénzéből magának vette.


A fiamnak 8 éves kora óta van saját tabletje, hogy Minecraft-ozni tudjon. Hetente kétszer két órát használhatta. Mindjárt 15, egyáltalán nem függő, többet használja ma már tanulásra, a telefon kicsit sem érdekli, sem a típusa, sem az, hogy van. Úgy kell utána vinni, amikor elmegy itthonról.

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 13:04
6
13. akinomuj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 12:32

Kétbites butatelefont onnan kezdve, hogy önállóan közlekedik (azaz utazik, nem 5 percre elsétál a sarki suliba). Pontosan jó arra, hogy elérjen és te is elérd.

Kamasz gyerekeim vannak és 16 éves korukig nincs/nem volt nekik okoskészülék, utána pedig annak, aki vett magának a zsebpénzén. Volt, amelyik vett és volt, amelyik nem, mert rájött, hogy nem ér neki annyit (és van, amelyik még fiatalabb és ha akarna, se vehetne). Ja, a telefon feltöltős, előfizetni majd a saját keresetükből fognak...

Itthon van korlátosan net és gép, nincsenek elzárva az online világtól, de megtanulnak nélküle is létezni.

/NB nekem sem okostelefonom van, ülök eleget a gép előtt így is, szóval példamutatás nélkül nem megy/

12. Bichi (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 12:19
Jó, mondjuk akkor még semmit nem lehetett a telefonokkal csinálni, csak telefonálni, és sms-t küldeni :DDD.
2022. júl. 11. 12:17
Szerintem először okosórát fog kapni, amikor iskolás lesz. Olyat, amivel fel tud hívni, és amivel látom, hol van. Telefont minél később. De ez még odébb van. Majd meglátom akkor.
10. Charlize (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2022. júl. 11. 12:10

A technikán nevelkedéssel szerintem nincs gond, azzal viszont biztos lesz, ha ezen a téren lemarad.

Az, hogy tud kezelni egy eszközt, nem baj, sőt, szükséges.

A baj az, ha a technikán keresztül a neten nem megfelelő tartalmat néznek.

9. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 12:07

Sajnos az én fiam korán fog kapni. Az tervezem, hogy amikor iskolába megy, vagy esetleg akkor, amikor már tud olvasni.

Egyedül nevelem és kell, hogy elérjük egymást, bármi történik.

2022. júl. 11. 11:33
7 évesen, akkor kezdtek megjelenni a városban a mobilok, addig ritkaság számba ment, sok gyerek azt sem tudta, hogy mi az. Én is akkor vettem magamnak, ennek majdnem 25 éve , de egyikünk sem a rabja.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Bichi)
2022. júl. 11. 11:02
Ez a lényeg, hogy tudta, hogyan érhet el titeket, ha baj van!
6. Bichi (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 11:00
Azt, hogy anya, meg apa tudta olvasni is, de gyorshívón voltunk
5. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 10:49

Van aki már első osztályba úgy érkezett. Akkor még mondogatta a kislányom, de megígértem, hogy 16 évesen olyant kap, amilyent csak szeretne. "Barbist is?" Barbist is! :D

11 éves, szóba se hozza. Ő már látja, hogy mi a különbség azok között, akik a technikán nevelkednek, és azok között, akik nem. :)

2022. júl. 11. 10:25

Minél később!


10 évesek elmúltak az ikrek, amikor névnapra kaptak telefont.

Már javában volt az osztálytársaknak, barátoknak, szóval kissé lemaradottnak tűnt, hogy ők még csak akkor kaptak. Abban egyetértettünk a férjemmel, hogy minél később kapjanak.

De....

Azóta alig lehet őket kiszedni belőle.

A napi használat korlátozva van, de természetesen semmi sem elég. Sajnos tényleg drogszerű hatása van.

Ideális lenne, hogy felügyeljük miket néznek, de nyilván mi sem tudunk mindig mellettük ülni ez idő alatt, amíg telefonoznak.


Hozzuk-visszük-kísérjük őket a suliba, edzésre. Ilyen szempontból hívni telefonon nem szoktak minket. A barátokat néha.


Véleményem szerint egy-egy helyzet indokolhatja, mint pl aki írta is, hogy egyedül jár a gyerek suliba.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 11. 10:14
Akkor már tudott olvasni, vagy csak a te, ti nevetek, számotok volt neki betáplálva?
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 10:09
Nálunk akkor kapott, mikor iskolás lett, hogy ha bármi van, akkor tudjon hívni. Igaz, nálunk már elsősen egyedül ment a közeli suliba, és mindig hívott, mikor beért...
2022. júl. 11. 10:06
Vélemények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook