Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány évesen "fogod be" a gyereket házi munkára? fórum

Hány évesen "fogod be" a gyereket házi munkára? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 19. 07:47
nagyon jól csinálod tica!
23. 2014 (válaszként erre: 1. - Tica06)
2012. jún. 19. 07:41

Szerintem is nagyon jól csinálod. A gyerekeinket nem kiszolgálni kell, hanem átadni, megtanítani mindenre amit mi is tudunk és a hasznukra válik életük során és szerintem ez a legjobb út, hogy boldog életet élhessenek majd, mikor egyedül kell már megállni a helyüket.

Ügyes vagy! ;)

22. Nyulacska88 (válaszként erre: 1. - Tica06)
2012. jún. 19. 07:16

Egy szülő dolga az, hogy mindenre megtanítsa a gyermekét, amire csak tudja. Jól csinálod, hogy befogtad a gyeremekeidet, és senkire ne hallgass. A gyermekeid majd hálásak lesznek, mert az a tudás, melyet a "munka" hatására megszereznek megfizethetetlen lesz a későbbiek során a számukra.


A lányom 24 éves, és mióta érdeklődött először a dolgok iránt együtt csináltunk mindent. Ezen együttlétek során elsajátította a takarítás és mosás összes fortélyát, megtanult főzni és vasalni, stbstb, és az idejét is beosztani. Ha csak ezeket megtanulják a Te gyermekeid, nem fogsz miattuk aggódni, mikor az Életüket elkezdik akár egy fősulin vagy egy egyetemen. Ügyesen csinálod , ne aggódj.

21. 9bbc382386 (válaszként erre: 20. - 9bbc382386)
2011. júl. 1. 16:28
A pici kornál lévő házimunka a húspanírozás-vagy papirzsebkendő szemetesbe dobálásától kezdve a pogácsaszaggatásig terjedt....vagy a játékok összerakodása közösen.Erre kell gondolni :)
2011. júl. 1. 16:27
Egész pici korától kezdve(2éves) házimunkázott velem,aztán ahogy kamaszodott:úgy szokott volna le róla....Most már mindent ki kell írnom,mi a feladata,addig nem mehet csavarogni :)
19. jooeva
2011. júl. 1. 15:37

Szerintem sem "dolgoztatás", ha bevonjuk a gyerekeket a házimunkába.

Nálunk is megy a közös sütés-főzés, takarítás, teregetés, ruharendezés.

Több előnye is van, addig is együtt vagyunk, hasznos dolgot tanulnak és jobban halad (vagy nem) a munka is :)).

2011. júl. 1. 14:07
Szerintem nagyon jól csinálod.Az én kisfiam 5 éves és én is arra nevelem, hogy pakoljon el maga után, most lesz külön szobája, de már megígértette velem, hogy ő porszívózhat és törölgethet.Persze van olyan hogy "fáradt" és segíteni kell neki elpakolni a kisautóit, ugyhogy azért néha segítek.De volt olyan, hogy mire este elmosogattam, addigra megágyazott nekünk is magának is(csak le van takarva az ágy nem kell emelni).Nagyon nagy segítség, a szennyesét a kosárba teszi a főzésnél örömmel segít.Nem akarom, hogy olyan legyen mint az apja, aki egyszer azt mondta neki,hogy nehogy már a gyerekkel csináltasd (a játékai elpakolását), az a nők dolga.Na kapott is hogy mondhat ilyet a gyerek előtt, mondtam, hgy attól hogy vannak anyák akik kiszolgálják a gyerekeiket és házvezetőnők lettek én nem szeretném a fiamat úgy nevelni.persze mindent megadok neki amit kér, de azért vannak dolgok amiket ő is megcsinálhat, függetlenül attól, hogy gyerek, vagy fiú vagy lány.
2011. júl. 1. 12:58
Sziasztok! Én nagyon szerencsés vagyok a kisfiammal kapcsolatosan:) 4 éves lesz augusztusban, de már egy év kb. segít mindenben: főzésben, sütésben, takarításban, teregetésben. Tényleg segít, mert annyira ügyesen csinálja. A játékait is majdnem mindig elpakolja:)
16. tica06 (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2011. júl. 1. 10:54
Semmi gond,:) Ha titok lenne, nem válaszoltam volna:)
15. wiki76
2011. júl. 1. 10:51
a kétévesem mosogat pakol segít porszívózni.Persze lány.A fiam 11 és madárnak néz.Ill bejárónőnek.
2011. júl. 1. 10:46

14 hónapos lányom is elpakol maga után. Amikor söprök ő fogja a lapátot. Adogatja a csipeszeket teregetéskor, segít porszívózni a maga módján....

Nem 17-18 évesen kell őket befogni a házimunkára és szoktatni őket, mert annyi idősen már nagy ívbe fognak rá sz.rni.

13. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Tica06)
2011. júl. 1. 10:14
elnézést. :)
2011. júl. 1. 09:55
Kiskorúktól fogva segítenek mindenben amire csak meg kérem őket. Nálunk inkább a közös munkáknak van értelme. Főzésben, sütésben kifejezetten szeretnek segíteni. Ha önállóan kell valamit megcsinálni annak általában összecsapás a vége. Vagy, ha nem csapják össze akkor egy 10-15 perces munka egy óra hosszát is el tart nekik.
11. tica06 (válaszként erre: 10. - Mosolyka1111)
2011. júl. 1. 09:48
Én utálok panírozni, a két kisebb fiam meg veszekszik, hogy melyik csinálja:)
2011. júl. 1. 09:34

A kislányom kiskora óta körülöttem sündörgött, együtt főztünk, teregettünk.

Később beletanult a dolgokba, 6 évesen már egyedül panírozta a húst (odakészítettem mindent neki).

De ez nem "befogása" a gyereknek, szerintem sem.

Csak hasznára válik.

A másik, hogy mindig jókedvvel segít, pedig már 15 éves.


Tica06, szerintem nagyon jól terelgeted a gyerkőceidet, gratulálok:)

9. K-né Zsóka (válaszként erre: 5. - Első)
2011. júl. 1. 09:33

Dehogy dolgoztatod!

Nálunk is lelkesen segített a kicsi lány amíg pöttöm volt. Aztán később noszogatni kellett. De ami az ő dolga volt, azt meg kellett csinálja. Volt 2 olyan év , amikor lázadozott, de sok-sok beszélgetéssel , néha büntetéssel megoldottuk. Aztán már mondás nélkül egyre többet segített. És nem állitja azt, hogy dolgoztattam volna.

8. tica06 (válaszként erre: 5. - Első)
2011. júl. 1. 09:29
Szerintem nem...:)
7. bobe2 (válaszként erre: 1. - Tica06)
2011. júl. 1. 09:28
Szerintem ez nem dolgoztatás hanem segítség kérés.És a gyerekek szívesen segítenek mert a végén megvannak dicsérve és ez nekik jó.Legalábbis én ezt tapasztalóm.enyémek 14-17 évesek.
6. tica06 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2011. júl. 1. 09:28

De kíváncsi vagy:)

Az egyetemen tanulok, most fejezem be az első évet.

Nem, egy hazásságból, a 3 kisebbnek a mostani férjem az apukája.

2011. júl. 1. 09:24
1,5 éves a fiam. Segít teregetni, kiviszi a pelenkáját a kukába, segít elpakolni este a játékait. Neki ez játék, nagyon élvezi. Persze van mikor nincs kedve, de általában ( segítséggel )csinálja. Akkor most én is dolgoztatom a gyerekem?
4. winny (válaszként erre: 1. - Tica06)
2011. júl. 1. 09:21

Szia

Gratulálok!Az életre neveled a gyerekeidet.

2011. júl. 1. 09:20

Gratulálok a gyerekeidhez.Szerintem helyesen neveled

őket.A Valakikkel ne foglalkozz.

2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Tica06)
2011. júl. 1. 09:18

szia!


mit csinálsz az egyetemen, tanítasz?

Az összes gyerek egy házasságból van? :)))

2011. júl. 1. 09:12

Nálunk, mivel a gyereke öten vannak meg van a dolguk, a háztartásban. Az természetes, hogy mindenkinek el kell pakolnia maga után, és a szobáikat közösen rendbe tartani. De a lányaim, felváltva mosogatnak, fiúké a fűnyírás, udvar rendben tartása.

Valaki azt mondta, hogy képzelem, hogy a gyereket "dolgoztatom"? Anno, nekünk is meg voltak otthon a feladataink, 14 évesen már tudtam főzni. A gyerekeim sokkal önállóbbak, és mikor havonta 5 napot az egyetemen vagyok, nem a nagyi takarít utánuk, és engem se vár itthon szemét domb.

Ja a lányok:11-14, a fiúk 17-10-7 évesek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook