Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól lehet biztosan megmondani egy gyerekről, hogy fordított harapású az állkapcsa? fórum

Hány éves kortól lehet biztosan megmondani egy gyerekről, hogy fordított harapású az állkapcsa? (tudásbázis kérdés)


13. Anyagi
2010. nov. 10. 18:30

Ez egy gentikailag öröklött harapási forma!!!!!

A régi öregek azt mondták, hogy hetedíziglen öröklődik. Ha így születik valaki, akkor így is hal meg.

Van a családban, a felmenők között valakinek ilyen harapási formája? Ha nem, akkor nem valószimű, hogy a kicsinek buldog (progén) harapása lenne.

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2010. nov. 10. 15:52

ebben a korban szerintem még nem

mert nagyon változik az arckarakter, a csontozat

2010. nov. 10. 15:51
tudom, hogy korai, csak ezert kerdezem, hogy esetleg elojelei vannak-e
10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2010. nov. 10. 15:44
szerintem ezen még ne agyalj, nagyon korai még
2010. nov. 10. 15:31
Az is lehet, hogy ezzel a keves foggal igy kenyelmesebb a harapas, vagy nem?
2010. nov. 10. 15:28
Eddig 4fog van fent, 2 lent
2010. nov. 10. 15:28

Igen, azt tudom, hogy ugy nez ki, csak azt nem tudom, hogy soha nem is tudja a felso fogsor moge visszahuzni az alsot?

Az en fiam meg nagyon kicsi, csak 14honapos lesz, de sokkal tobbszor latom az also fogait a felsok elott, mint forditva. Tudom, hogy szorakozasbol is csinalja, meg alapon nem az alsok vannak elol, de van, hogy ugy harap. Ragasnal nem forditott. De nem tudom, hogy ez igy is maradhat? A nagyobbik fiam is csinalt ilyesmit (most rendben van) ugyanigy szorakozasbol, de nem emlekszem, hogy ilyen nagyon csinalta-e.

2010. nov. 10. 15:25
előfordul, hogy egy jó fogsorzárás megy el rossz irányba, pl. nyelvlökéses nyelés miatt
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2010. nov. 10. 15:24

erre utaló jelek?

hát az, hogy fogsorzárnál az alsó fogsor van előrébb.


Szerintem ha még nincs foga, nem lehet eldönteni, az lesz-e neki.


mikor már alul-felül megvan a teljes tejfogsor (esetleg még a hátsó őrlők nélkül)akkor már látszik,

de a fogsor és állkapocszárás időközben is alakul-változik

2010. nov. 10. 15:23
Jelek? Persze, ha összezárja a fogsorát, már akkor is látszik, hogy az alsó van kívül, nem?
2010. nov. 10. 15:22
igen, azt tudom, hogy mar a tejfogakon, de mikortol? Vagy vannak erre utalo jelek?
2010. nov. 10. 15:20

szerintem ez a tejfogazaton is látszik

bulldogharapásnak hívják egyébként

2010. nov. 10. 15:19
Hány éves kortól lehet biztosan megmondani egy gyerekről, hogy fordított harapású az állkapcsa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook