Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kortól döntheti el egy gyerek, hogy hol és kivel szeretne lakni? fórum

Hány éves kortól döntheti el egy gyerek, hogy hol és kivel szeretne lakni? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 10. 13:40
én 23évesen döntöttem el
15. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 13. - Mama_gold)
2009. nov. 7. 13:49
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. :-(
14. becseiagi (válaszként erre: 13. - Mama_gold)
2009. nov. 7. 12:12
Júj, ez durva! Na nálunk nem ilyen a helyzet. A lányom azt hiszi, hogy szar nálunk lakni (amúgy szeret velünk lakni, és saját elmondása szerint nem is szeretne elköltözni), mert vannak feladatai. Tudom néhányan azt mondanátok, hogy szegényke, mert még csak 7 éves lesz. De a feladatai nem bonyolultak, nem a szemetet kell kivinnie vagy ilyesmi. Amit elvárok tőle, az az, hogy rendben tartsa maga körül a cuccait. Néha segítsen nekem a szárítóról leszedni a ruhákat, és mikor összehajtottam, akkor segít elpakolni, meg ilyesmi. A nagyszüleinél (az én szüleimnél), illetve Pesten az apjánál, és annak anyjánál nincs dolga semmi. Azt csinál, amit akar mindig, és mindenki pakol utána. Rózsaszín ködfelhőben van, mert azt hiszi, ha ott lakna, akkor is így menne, pedig nem. De ezt nem tudom neki elmagyarázni, hogy más gyereknek is vannak feladatai. Néha segít nekünk is megágyazni, és a húgának. És minden este a húgával összepakolják a szobájukat. Amiben persze nem tud segíteni, mint a mosogatás pl. abban segítene, és mikor mondom neki, hogy nem tud, akkor olyan, úgy viselkedik, mintha azt mondtam volna neki, hogy ne segítsen, mert nem akarom.
13. mama_gold (válaszként erre: 12. - Becseiagi)
2009. nov. 7. 11:59

ez nem feltétlenül így működik:(

Nálunk a férjem első házasságából van egy fiú (aki ma már 16 éves) akivel nagyon sok probléma volt, anyukája nem bírt vele. Férjem többször kérte, had költözzön hozzánk, majd itt jobb helye lesz (ott alkeszek között volt, az anya élettársa többször lelkileg bántotta) na, mire a gyerek 11 éves lett és ki volt bukva, egyik iskolából rakosgatta anyuka, akkor egyszer odahozta nekünk, hogy ő már nem bír vele, neveljük:S

Kaptam egy kész, kiskamasz gyereket, akit sosem tudtam igazán elfogadni:( Ráadásul 4 fiúval éltem (van még 2 saját fiam + a férjem) gondolhatod a házimunka, mindenféle ügyintézés a nyakamban volt, s szaporodott, segítségem minimális (az én nagyfiam mai napig a jobbkezem) Aztán a nagyfiú 2008. decemberében elment láthatásra, azóta sem jött vissza, msn-en hagyott 3 mondatot az apjának, hogy nem akar itt lakni. Különösebben nem voltam szomorú, anyagilag viszont nagyon megviselt minket.

Azóta sem jelentkezik, csak ismerősöktől tudjuk, hogy a gyerek azóta otthagyta az autószerelő sulit és pincérnek tanul (abszolút nem neki való szakma) nyelvpercing-je van, komoly drogos diszkóba jár:(( Anyukának csak gratulálni tudok a jó neveléshez! Nem tudom, ha majd a kisebbikkel sem fog bírni, azt kinek adja oda? Az alkoholista apukájának?

12. becseiagi (válaszként erre: 11. - Mama_gold)
2009. nov. 7. 11:52
Hát igen, ez igaz. Sajnos a gyerek sok mindent hisz, de akkor tudná meg, hogy mi az igazság, ha ott is lakna. És ha már ott is meggondolja magát, akkor már álatlában késő.
11. mama_gold (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2009. nov. 7. 11:45

nekünk pár éve úgy mondták, hogy 12 éves kora után dönthet a gyerek hol szeretne lakni.

sajnos így távolról úgy tűnhet a gyereknek, a másik helyen jobb. De amint megszokik, ott is jönnek a hétköznapok, a gondok és sehol nincs kolbászból a kerítés:( Hacsak nem Rotchild báró az apuka:DD

2009. okt. 29. 07:12

Nem tudom pontosan, de mint ha 6 éves korban-t hallottam volna, amikor iskola-köteles a gyerek.

Egy ismerősöm családjában volt hasonló eset, de ez még a 70-es években volt (állítólag) akkor a kisfiú 7 évesen bent volt a válóperin, és megkérdezték.

2009. okt. 28. 20:58

És ha a gyerek szeretne elköltözni más valakijéhez? És én beleegyezem? Akkor elköltözhet?


Félreértés ne essék! IMÁDOM MIND 3 GYERMEKEMET UGYANÚGY!!! De ha a nagyobbik lányom jobban szeretne az apjánál lakni, és meg fogadtam még régebben, hogy nem állok a útjába. Szeretném, ha boldog lenne ott, ahol jobban érzi magát! Persze máshol mindig jobban érzi magát, mert ott csak rá figyelnek! Nekem meg 3 fele oszlik a figyelmem + a férjem és a háztartás!

2009. okt. 28. 20:13
Akkor bízz a pszichológusban, ő valószínűleg kideríti, hogy mi a legjobb a gyereknek.
2009. okt. 28. 19:37
Nem válásra gondoltam, már 7 éve elváltunk. Azóta újból férjhez mentem, van vele is 2 közös gyermekem. Sokkal bonyolultabb az ügy ennél.... Csak tudni szerettem volna, hogy számít-e valamit a gyerek véleménye!? De sajnálattal látom, hogy nem. Viszont várható egy pszichológiai vizsgálat, ahol a kislányomat, a volt férjemet és engem fognak vizsgálni.
2009. okt. 28. 19:33
Ööö... Bocsi, bíróságRA, nem bíróságba.
2009. okt. 28. 19:32

Én kb. 9 voltam, mikor a szüleim váltak, de a bíróság közelébe se vittek. Viszont vittek pszichológushoz, ő "vizsgált meg" ezügyben.

Ez kb. 20 éve volt, de szerintem azóta se sokat változott a renedszer ezügyben.

Az a baj, hogy a gyereknek nagyon sok mindent be lehet tanítani pro és kontra. Ezért is nem rángatják be a bíróságba kifaggatni. A pszichológus úgyis megtudja, mi az igazság. És az hitelesebb.

2009. okt. 28. 19:28
Mármint válás esetén? Ez engem is érdekelne. Egyszer vizsgáltam egy ügyet, ahol a 14 éves lány nem igazán akart apukával találkozni, mert félt tőle, de az ügyész kioktatott, hogy ez a gyerek nagyon kicsi még ahhoz, hogy ezt eldöntse és anyukának kutya kötelessége úgy nevelni, hogy akarjon apukával talizni, mert ha ez nem valósul meg, anyuka bűncslekeményt követ el. Leesett az állam. Szóval kíváncsian várom én is, ki mit tud erről.
2009. okt. 28. 19:28
14,konkrétan tudom,van a családban ilyen eset,most zajlik.
2009. okt. 28. 19:27
Én úgy tudom, 14 éves kortól. De abszolút nem értek hozzá.
2009. okt. 28. 19:24
Csak érdekelne, mert a lányom most lesz 7 éves, és ha arra apellálok, hogy hol szeretne lakni, tudni szeretném, hogy mikortól veszik figyelembe a véleményét, és az akaratát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook