Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól ajánlott a kisebbik gyermeknek külön cipőt venni, azaz nem a testvérétől megörökölt cipőt ráadni? fórum

Hány éves kortól ajánlott a kisebbik gyermeknek külön cipőt venni, azaz nem a testvérétől megörökölt cipőt ráadni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 17. 19:19
Az egyetlen dolog, amihez ragaszkodtam gyermekeimnél, az az új, saját cípő volt. Erre kényes voltam/vagyok mai napig is. Bármit újrahasznosítok mai napig is, de a cipőt nem. Sőt, arra is ügyelek, hogy ha a ruha gagyibb is, a cipő jó legyen, hisz egy életre kihathat a lábbal kapcsolatban bármi. A cipő felveszi a láb alakját, ha egyik gyerekem már hordta volna, a másiknál ez már nem működhetett volna. Cipőn nem szabad spórolni, bármi máson lehet, szerintem.
2008. szept. 27. 08:28
A születése pillanatától. Nem szerencsés más által már kitaposott cipőt adni, mert a gyerköcöd lába tuti hogy más és csak rontasz a lábán.
25. katácskák (válaszként erre: 22. - Magdi8)
2008. szept. 27. 04:54
Sajnos ez igy van.
2008. ápr. 21. 00:57
Szerintem, ha teheted sose adj rá mások által használt cipőt, mert nem tesz jót a lábának. Bár a bolti cipők sem a legjobbak közt van mégis az újra szavazok! Abból legalább válogathatok, mert nem csak a legdrágább a jó. :)
2008. ápr. 20. 22:57

Elmondom, hogy nekem olyan csúnya bokasüllyedésem van, hogy a mai napig fáj a lábam, bár most a betétnek és a jó cipőnek köszönhetően többet tudok járni fájdalom nélkül - de tavasszal már bajban leszek, nem találtam kényelmes cipőt...


a rossz tapasztalataim (rengeteg lábfájás) miatt is mondom - az első perctől külön cipőt kell kapjon a kicsi.

22. Magdi8
2008. ápr. 20. 22:53
Az első perctől!!!! Mindenkinek más a menése, máshogy kopik a cipő, mégha nem is látszik rajta. Ne tedd tönkre a gyerek lábát, lehet, hogy utána egész életében viselni fogja a következményeit. A ruha más.
2008. márc. 10. 12:30

soha nem adnám a gyereknek más elhordott holmiját,még ha a testvérétől is kapná.

Külőn álló kisember,külön személyiség,megérdemli,hogy ő is annyit kapjon mint más,adott esetben a nagyobb tesó.Ha ő megérdemli,hogy új cipője legyen,akkor a kicsi is...

2008. márc. 10. 12:02
Cipőt soha nem hagyom ,hogy másét vegye fel a gyerek .. mindig újat veszek . Mert a láb az egy kényes dolog ,,még akkor is ha a testvérétől örökli meg !
19. -agi-
2008. márc. 6. 11:36
Egy új talpbetét is elegendő szerintem. Persze nem az agyonra taposott cipőre gondolok. :)
2008. febr. 12. 18:40

Az első kiscipő mindenféleképpen a saját cipője legyen, ő tapossa ki.


De később lehet egy kicsit "csalni".

A lányoknak szendvics típusú talpbetétet javasolt az ortopéd orvos. Azt pedig akármilyen cipőbe, tornacipőbe is bele lehet tenni.


Tehát, ha valaki mindig vesz ilyen talpbetétet, s beleteszi az örökölt, vagy nem betétes cipőbe, az pont ugyanannyit tett a gyereke érdekében, mint aki megvette a méregdrága betétes cipellőket.


Sajnos a szandikon nem lehet spórolni.:((

17. winny
2008. febr. 12. 18:15

Az első cipő mindenképp új legyen.

A többi már lehet "öröklés" 11 hónapos korban legkésőbb legyen cipője a babának.

2007. dec. 4. 22:22

Nekem nem soká születik meg a kistesó, és én is elgondolkodtam ezen a témán, mert a fiamnak bizony megvesszük a drága Siesta cipőt és sokszor mondjuk egy őszi cipő kb 2 hónapot van a lábán, mert a tavaszra már kinövi, és nincs semmi baja se.

És arra gondoltam, hogy az első kiscipőt szandált megvesszük a kistesónak, amikor járni tanul és kialakul a lábfeje, megerősödik neki, aztán majd ha már kialakult a lábacskája, kb, egy évre gondolok, utánna megkaphatja a bátyus cipőjét is. HÁt egyenlőre ezt gondolom, de fogalmam sincs hogy jól gondolom-e és hogy addig még mi minden fog változni.

15. Krysty
2007. dec. 4. 19:49

Szerintem az első cipőtől.

Ruhából szívesen adok a lányomra örököltet de az új cipőhöz ragaszkodom.

14. LoLiNa
2007. nov. 20. 13:12
amint lehet újat kell venni, szerintem is.
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Rozália)
2007. nov. 20. 06:01
De aranyos vagy. :)))))
2007. nov. 20. 05:55
Nem egészséges a másik gyerek cipőjének a hordása. Más az, ha ez néha - anyagi okok miatt - elkerülhetetlen. De törekedni kell - mint buzaskata - hogy mielőbb újat kapjon.
2007. nov. 19. 23:35
Ha lehet mindig ujat, mert mindenkinek más a járása.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Czfhk)
2007. nov. 19. 22:48

Néha csaltam. :))

De amikor hosszú távon mentünk, és akár órákig volt rajtuk cipő, akkor mindig új volt. Amikor kinőtték, és hirtelen nem állt rendelkezésre elegendő pénz, akkor előfordult, hogy 1 hétig is a másik kinőtt cipőjét viselte. De, biztos, ami biztos, én újat adtam rájuk. Szóval, a döntés rajtad áll. Kérdezz szakembert.

2007. nov. 19. 22:39
Köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket.
8. czfhk (válaszként erre: 7. - 03755e6896)
2007. nov. 19. 22:37
Igen, én is így gondoltam, de lehet, hogy buzaskatának van igaza...ortopédiai okokból lenne fontos.Kata, le a kalappal előtted, ha mindhárom fiadnak mindig új cipőt vettél. Igyekszem megfogadni a tanácsod.
7. 03755e6896 (válaszként erre: 5. - Czfhk)
2007. nov. 19. 22:33
Szia! Az én fiamnak vannak olyan cipői is amit színte egy percig sem hordott.Nyáron vettem neki egy szandit és nem volt hajlandó felvenni. Ezt is eltettem. Persze amit lemotorozott vagy tényleg tönkrement azt kidobtam. De én semmi kivetnivalót nem találok azon hogy a testvérke is hordja a cipőcskéket.
6. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Czfhk)
2007. nov. 19. 22:31
Több ortopédussal beszéltem, mind ugyanazt mondta. És ahogy látom a gyerekeimen, igazuk volt. Jobb újat venni, mint a másik gyerek lábához igazodnia a kisebbnek. Nagyobb kárt tehet.
5. czfhk (válaszként erre: 3. - 03755e6896)
2007. nov. 19. 22:30
Szia! A nagyobbik lányom cipőit jó állapotban őriztük meg, ezért gondoltam én is, hogy simán ráadhatom a kicsire is.
2007. nov. 19. 22:28
Szia. Komolyan? Valahol én is hallottam vagy olvastam, hogy amikor már elkezd járni a kicsi, új cipőt kell neki is venni...azt hittem csak reklámfogás. :(
2007. nov. 19. 22:28
Szia! Szerintem ha jó állapotban vannak a cipők addig rá lehet adni. Nekem egy gyermekem van de az összes cipőcskét elraktam. Persze csak ami tényleg jó állapotban van. A második gyereknek akkor vennék cipőt ha valami ünnepély lenne,vagy oviba vinném stb
2007. nov. 19. 22:26

Az első perctől kezdve.

A cipő az egyetlen, amit nem ajánlott örökleni. Minden gyereknek más a lába, tehát a használt cipő sokat tud rontani egy lábon

2007. nov. 19. 22:25
Szerintetek hány éves kortól ajánlott a kisebbik gyermeknek külön cipőt venni, azaz nem a testvérétől megörökölt cipőt ráadni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook