Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
508. 388b941089 (válaszként erre: 504. - Panna.33)
2016. szept. 27. 11:26
Hidd el, h a gyereknek lesz kellemetlen, nem is ciki, amikor a 65 eves apukaja megy be a szuloi ertekezletre a kozepiskolaban. Ez nem jelenti azt h nem szereti az apukajat, egyszeruen vannak idoszakok amikor a gyerek hypererzekeny es ilyenkor mindent felnagyitva, negativabban lat.
507. 388b941089 (válaszként erre: 502. - Trapiti)
2016. szept. 27. 11:23

Nem tudtam h torvenyileg szabalyozva van az orokbefogadasnak ez a resze, dehat teljesen egyertelmu, azt a gyereket fel is kell nevelni, 20-25 ev mulva is felelosseggel kell gondoskodni rola, nemcsak addig, ameddig kisbaba.


Ennek a beszelgetesnek igy mar van ertelme, mert az ember elgondolkozik azon, amit a masik pro es kontra felhoz mint ervet.


Amiket te is mondtal apuval kapcsolatban, abszolut helytallo.


De a tobbi ocsmanysagnak itt helye nincs.

506. Panna.33 (válaszként erre: 505. - Trapiti)
2016. szept. 27. 11:17

Nincsenek illúzióim, én nem csinálnám szuper jól negyven felett, alatta sem voltam szuperanyu. :)

Persze ha jönne, megoldanám és ciki sem lenne.

505. trapiti (válaszként erre: 504. - Panna.33)
2016. szept. 27. 11:08
Vannak sokan akik 40 fölött is szuper jól csinálják. És nagyon sokan akik az én mércém szerint 20 meg 30 évesen sem. Én 33 voltam, nagyjaból ideálisnak éreztem 1-2 évvel jöhetett volna hamarabb. Önként már nem vállalnék de ha becsúszna akkor biztos vagyok benne hogy végig tudnám csinálni és nem lenne ciki.
504. Panna.33 (válaszként erre: 502. - Trapiti)
2016. szept. 27. 11:05

Én teljesen egyetértek veled, és azokkal, akik azt mondják, hogy nem könnyű 40 felett egy kisbabával.(Szerintem sosem könnyű, de ez az én véleményem)

Azzal nem értek egyet, hogy aki bevállalja, az hülyének van kikiáltva. Meg cikinek.

503. e8904d6748 (válaszként erre: 495. - F8db0709b8)
2016. szept. 27. 10:58

Teljesen egyetértek...mindenki a saját tapasztalatát írja le.Van pro és kontra vélemény...

Én azon rágtam be,hogy valaki"hülye divatnak"titulálta a 40év feletti szülést...

502. trapiti (válaszként erre: 497. - Émi'88)
2016. szept. 27. 10:48

Nagyon érdekes egyébként, hogy mennyire nekiestek sokan itt annak aki azt mondta, 40 fölött már sokkal nehezebb ügy, pedig biztos hogy igaz amit ő is ír a tapasztalatairól, én 42 leszek, és fitt is vagyok, meg tulajdonképpen ha úgy lenne, biztosan boldogulnék egy kicsivel is, de azért az tuti hogy nem ugyanúgy pörögnék mint 9 évvel ezelőtt amikor a lányom volt pici. Ugyanakkor nem tartom elvetemültnek sem azt aki 40-45 között vállal gyereket, mert azt gondolom, egy érett, tapasztalt ember sok helyzetben talán jobban, megfontoltabban reagál, másképpen fog helyzeteket kezelni mint egy 20 éves. Nem biztos hogy jobban, de több tapasztalattal a háta mögött, és ennek azért lehetnek előnyei a gyerekre nézve is.


Nekem különösen érdekes olvasni ezt a vitát, mert személyes érintettség miatt olvasom az örökbefogadással kapcsolatos fórumokat is, ahol ugyanígy képesek az emberek ölni egymást amikor az kerül szóba, hogy miért nem szerencsés mondjuk 45-46 évesen újszülött babát örökbefogadni (törvény szerint 45 év lehet a korkülönbség maximum, de a fiatalabb szülő életkora számít, és sokan úgy gondolják hogy ha a férjük mondjuk 42, akkor 45-46 évesen simán vállalhatnak újszülöttet). És rengetegen vérig sértődnek ha azt mondom én vagy mondják mások hogy 45 év felé már nem szerencsés újszülöttet vállalni és nagyon egyetértek azzal hogy az örökbefogadás közvetítésére jogosult szervezetek a törvényi határnál szigorúbban álatlában 40 éves korban maximálják a jelentkezés határát (újszülöttekről van szó) amihez ugye még pár év várakozást is hozzá kell számolni. Sokakat meg ez háborít fel, hogy miért nincs joga neki 45-47 évesen újszülöttet akarni, amikor mások meg simán szülnek ennyi idősen...


Összességében azt gondolom, a természet nem hülye, a termékenység ideje a menopauzával megszűnik, pontosan azért hogy még az utolsóként született gyerekeket is legyen esély felnevelni. Előtte nyilván mindenki maga dönti el hogy mikor és mire tartja képesnek magát, ide tartozik az is hogy hány gyereket vállal, milyen minőségben szándékozik őket felnevelni, mik a prioritások, inkább kevesebb gyereket nevel vagy inkább sokat. Lehet véleménye mindenkinek mindenről, nekem is van, de ettől még mindenkinek a maga felelőssége hogy amit vállalt azt legjobb tudása szerint végigcsinálja illetve hogy eldöntse mit vállal és mit nem.

501. Panna.33 (válaszként erre: 499. - Pengő Gyöngyi)
2016. szept. 27. 10:17
Most néztem, még tag. Akkor mégsem űződött el, max ebben a fórumban nem akar megnyilvánulni.
500. Panna.33 (válaszként erre: 499. - Pengő Gyöngyi)
2016. szept. 27. 10:10
És már ki is lépett? Nahát.
499. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 497. - Émi'88)
2016. szept. 27. 09:57
Pedig szegény Bártfainela csakis ezért a fórumért regelt a Hoxára :))
498. 388b941089 (válaszként erre: 497. - Émi'88)
2016. szept. 27. 09:54

Hagyd, szót sem èrdemel, az emberek gonoszak, aminek megvan az oka. (tisztelet a kivètelnek)


Ahogy irod is, a különböző álláspontok tárgyilagos megvitatása kellett volna h a forum celja legyen.


A legundoritobban Bártfainelaval viselkedtek, aki megnyilt őszintèn ès bizony beismerte a kèsoi szules altali tapasztalatait, pedig pont azt kene benne becsulni h idosebb kora ellenere bizony allja a sarat es mindent megtesz a gyermeke boldogsaga erdekeben.


Azok a nok, akik nekiestek, jopar ev mulva nem fogjak beismerni, h bizony nem konnyu egy kisgyerekkel es nagyon melos feladat.


Kivulrol nezve is elgondolkodtato az ami itt folyt a forumon.

497. Émi'88 (válaszként erre: 496. - Trapiti)
2016. szept. 27. 09:33
Igen, ez így is van egyéni döntése mindenkinek. De nem is ez a gond, hanem az, hogy ezen a fórumon nem értelmes jó értelemben vett vita folyik, olyan résztvevőkkel mint ti (trapiti, filcike), akik normálisan leírják a nézeteiket. Mindenkinek az lenne az optimális, ha leírja az ő véleményét normális hangnemben. Az egyik oldal leírná, hogy „igen szerintem jó 40 felett szülni, ezért, meg ezért”. A másik oldal meg szintén, hogy én nem szülnék 40 fölött, ezért meg ezért”. De azért nem kell a másikat szétszedni. És ez a legfőbb baj, hogy aki ezen az oldalon le meri azt írni, hogy ő nem vállalna 40 fölött gyereket, annak kikaparják a szemét. Ezt a szegény Bártfainela-t is szó szerint elüldözték pedig csak a saját tapasztalatait írta le, és az a vicc az egészben, hogy nem is állt sem egyik, sem a másik oldal mellé, mégis még az anyai érzéseit is megkérdőjelezték, meg „robotanyukának” titulálták. Korábban volt egy ügyésznő, aki meg kapta, hogy milyen szar ügyész, mert szintén azokkal értett egyet, akik nem szülnének 40 év fölött, ki merte fejteni az álláspontját, és mert nem vitatkozott velük tovább. Vagy egy harmadik hölgy, aki azt írta, hogy neki nem volt jó idős szülők gyerekének lenni, akit az édesapja nevelt föl, rögtön megkapta, hogy biztos csóró, szerencsétlen apja volt. Szerinted ez milyen dolog már? És ezek komoly, érett 40 év fölötti nők!!!
496. trapiti (válaszként erre: 495. - F8db0709b8)
2016. szept. 27. 08:55

Igen, rengeteg a 20 év alatti nő a terhességmegszakításokon, és megdöbbentően sok akinek a többedik megszakítása.


Amúgy a vitának nem sok értelme van, mindenki akkor vállal amikor akar, tud, lehet, jön stb. Igazad van, egyéni döntés. Ráadásul nagyon mások az emberek elvárásai magukkal szemben, egymással szemben, mások az elképzeléseink arról hogy milyen feltételek kellenek egy gyerek felneveléséhez, milyen akarok én lenni anyaként stb.


Túl sokat meg nincs is értelme ezen agyalni, a nők mondjuk 17-47 éves koruk között alkalmasak arra hogy szüljenek (nyilván egyéni variációk vannak), ezen belül lehet mozogni. És ezen belül igazán ideális időpont talán nincs is, vagy mindenkinek más. A túl korai gyermekvállalás a mai világban azért problémás mert egy átlag magyar 17-18 évesnek még nincs se szakmája, se végzettsége, se önálló egzisztenciája, így külső segítség nélkül a legritkább esetben tud felnevelni egy gyereket (nyilván ha van egy idősebb, biztos hátteret adó férfi mellette az biztosíthatja ezt, de lássuk be ez azért nem tipikus). Nem véletlen hogy az első gyerek vállalása azok között akik tudatosan készülnek a családalapításra egyre inkább a 30-as évek felé tolódik. Ezzel együtt ahogyan a várható élettartam nő és az idősebb korosztály egészségügyi állapota javul (bár Magyarországon ez annyira nem jellemző, de pl. az afrikai országokhoz képest talán igen) úgy egyre gyakoribb hogy 40 fölött is probléma nélkül képesek a nők szülni és fél is nevelni a gyereküket. Az sem véletlen hogy a gazdagabb országokban ez a határ jobban kitolódik, míg mondjuk a harmadik világ országaiban inkább a nagyon korai gyerekszülés a jellemző... ahol egy nő várható élettartama 50 év körül van, ott 16 évesen szülnek, ahol 80 év körül ott még 40 fölött is simán beleférhet.

2016. szept. 27. 08:25

Vitázzatok most azon,hogy hány éves kortól lehet gyereket vállalni...

Szülészet tele van kiskoruakkal...

19év alatt minden 2.terhesség abortusszal végződik...

Van akinek egzisztencia megvan már 25évesen és van aki 3-4gyereket is bevállal a semmire...


Mindenkinek van igaza abban amit leírt mégis egyéni döntés ki mikor szül....

2016. szept. 27. 07:02

Szerintem mindenki érzi a határait. Van, aki harminc felett nem szülne már, van aki harminc alatt semmiképp.

Mindenki másmilyen állapotban van testileg, szellemileg, lelkileg. Van, aki negyvenöt évesen is akadály nélkül alkalmas minden tekintetben az első gyerek vállalásra, van, aki már harmincöt évesen sem, mert pl. olyan betegsége van, hogy nem célszerű bevállalnia.

Én nem ismertem a nagynénémet, ő 24 évesen belehalt a terhességbe, mert gyerekkorában a skarlát tönkre tette a veséit, s egy terhességet már nem bírt ki a szervezete.

493. 388b941089 (válaszként erre: 486. - Trapiti)
2016. szept. 26. 21:58

Igen, igazad van, es ez tenyleg nagyon osszetett, de nagyon faradt vagyok mar, nem birom kifejteni.


Mindamellett tenyleg nem volt szerencses az h kesoi gyerek voltam, betegeskedestol fuggetlenul.

492. e8904d6748 (válaszként erre: 489. - Jozsi.38)
2016. szept. 26. 21:11

Hahahaha...még mindig jól szórakozom...:)


Nem tudom,hogy miről írok???Tudsz olvasni???

491. lapbarna (válaszként erre: 490. - Jozsi.38)
2016. szept. 26. 20:00
Ezek szerint egyiket sem. :D
490. jozsi.38 (válaszként erre: 474. - Lapbarna)
2016. szept. 26. 19:35
akkor értelmezni nem tudsz, vagy olvasni? :)
489. jozsi.38 (válaszként erre: 470. - E8904d6748)
2016. szept. 26. 19:26
olyan szórakoztató, hogy nem tudod, miről írsz :) elmúltam negyven és van néhány gyerekem, nem a levegőbe beszélek, hanem a tapasztalataimról, ahogy más is. Nem látok itt senkit aki temetne egy negyvenes nőt, a levegőbe beszélsz, csak tudnám minek...
2016. szept. 26. 19:09

Addig amig valaki teherbe tud esni. Meg tudja szulni.

Hogy lehet ilyet kerdezni? Van olyan aki tudja mi a jo valasz?

487. Channa* (válaszként erre: 485. - 328e1b30ab)
2016. szept. 26. 19:07

Pont olyan stílust kapsz, amilyet adsz.

Miért zavar? Te megteheted? Bezzeg, ha ugyan azt kapod vissza....


Tudod!? Ez olyan, mint az oviban. Ha te beledobod az oviszsákomat a wc-be, akkor én is beledobom a tiedet, hogy tudd milyen érzés.


Egyébként én úgy veszem észre, hogy te nem tudsz különbséget tenni a panelban lakók között. Ami meg a te bajod.


Nyugodtan elhiheted, hogy nem vagy jobb az utolsó panelprolitól sem, sőt!

486. trapiti (válaszként erre: 363. - 388b941089)
2016. szept. 26. 18:45

Szerintem nálad nem kifejezetten a szüleid korából adódott a nehéz helyzet. Anyukád fiatalon meghalt, és igen, vannak fiatal szülők is akik meghalnak, a kor nem garantál semmit. Apukád meg szintén nem volt kifejezetten öreg, sok férfi van akinek 40-45 évesen születik gyereke, főleg ha nem is az elsőről van szó, és 65 éves korukig még simán felnevelik, 65 évesen még nem öreg az ember általában. Az egy más kérdés ha valaki özvegy marad, egyedül nevel egy gyereket, egyedül felel mindenért és még beteg is lesz, az felőrli, de ez szintén nem a kortól függ elsősorban, hanem a helyzettől, attól hogy hogyan képes megküzdeni a dolgokkal, személyiségtől, a betegéségtől stb. Lehetett volna 10 évvel fiatalabb, akkor sem biztos hogy megküzd a helyzettel.


A nagyon fiatalon való szülés is sokakban kérdéseket vet fel, az egész biztos hogy egy 18 éves másképpen viszonyul a gyerekvállaláshoz mint egy 38 éves, ami nem jelenti hogy egyik rosszabb mint a másik, de más. Mert más a fontos, más ciklusban van az életük. De nyilván ez is egyénenként változó.


Szülni akkor kell szerintem amikor valaki úgy érzi hogy belefér és vágyik a gyerekre (no meg ugye amikor tud, mert nem mindenkinek megy ez csak úgy pöccre). Aztán hogy milyen anya lesz, nem a kora fogja elsősorban meghatározni, az idősebb szülőnek is meglehet az előnye a nagyon fiatalhoz képest. Mindenesetre a biológiai határokat mesterségesen kitolni azért nem nagyon szerencsés szerintem. Vagyis kb. 18-20-tól a menopauzáig bármikor lehet gyereket vállalni, nem a kor fogja eldönteni hogy ki hogyan áll helyt és milyen anya lesz.

485. 328e1b30ab (válaszként erre: 473. - Channa*)
2016. szept. 26. 17:24

Jól írod: azok az idők elmúltak, amikor ebben a házmester stílusban számon lehetett kérni bárkit, kb. 89-ben, hálistennek.


Ha a panelben lakó emberek és a panelprolik között nem tudsz különbséget tenni, az a te bajod.


A személyeskedő bunkóságodat pedig tartsd meg magadnak. Senki nem kíváncsi rá. Főleg, ha olyan valakitől jön, akinek a paneltól a "lepukkant" lakásig terjed a spektruma.


Keress magadnak valami hasonszőrű játszótársat, én kihagylak.

484. 328e1b30ab (válaszként erre: 481. - 388b941089)
2016. szept. 26. 17:20
Életemben nem voltam tanító, nem tudom, miről beszélsz.
483. Channa* (válaszként erre: 482. - Lapbarna)
2016. szept. 26. 16:48
Még egyszer elnézést!
482. lapbarna (válaszként erre: 480. - Channa*)
2016. szept. 26. 16:39

Hát olyan régen nem hoxázom, de semmi gond.

Viszont ha nem külön nekem szántad ezt, akkor nyugodtan ida is írhattad volna!

Vagy akár megnézhetted volna az adatlapomat.

481. 388b941089 (válaszként erre: 454. - 328e1b30ab)
2016. szept. 26. 16:34
Te is csak a saját igazadat hajtod, akkor te is buta vagy kedves "nem BA", hanem "MA" szakos tanító néni?
480. Channa* (válaszként erre: 478. - Lapbarna)
2016. szept. 26. 16:32

Ezért tettem idézőjelbe azt, hogy "ti", mert nem tudom, hogy ki volt régi tag és milyen néven.


Könnyen lehet, hogy te nem voltál benne, és nem is azért írtam a te hozzászólásodhoz, mert rád gondolok, hanem azért, mert olyanokat írtál, amihez ez pont klappolt:D


Elnézést!


Kb. ennyi idős koromba a most ennyi idősektől kaptam ám a beszólásokat a koromra és mindenre, és érdekes, de eljutottak ők is ebbe a korba és most teljesen máshogy látják:DDDDD

479. 388b941089 (válaszként erre: 472. - 5239d91094)
2016. szept. 26. 16:31

Igen, pont úgy nézek ki, mint aki mindjárt öngyilkos lesz, csak úgy sugárzik rólam a depresszió!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook