Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig kell éjjel is enni adni a gyerekeknek? fórum

Hány éves korig kell éjjel is enni adni a gyerekeknek? (tudásbázis kérdés)


28. rexi33 (válaszként erre: 26. - Rozália)
2013. márc. 14. 12:34
Egyetértek..szerintem se hagyjad hogy majd leszokik...késöbb nagyon nehéz dolgod lesz
2013. márc. 14. 06:31
Nekem mind2 lányom 2 hónapos korától átaludta az éjszakát evés nélkül..
2013. márc. 14. 06:29
Enni éjszaka, mondjuk több éves korig? Hát, ti tudjátok, de mi sem eszünk éjszaka. A cél minél előbb leszoktatni a gyermeket az éjszakai étkezésről, ha csak nem túlságosan kis súllyal született. Könnyű rászoktatni, később meg majd megbánod:)
25. b9662b68b3 (válaszként erre: 2. - Herengtimea)
2008. dec. 16. 09:46

Szia!Nincs korhatár,ha nem rendellenes, tehát a gyerek nem túlsúlyos, és nincs különösebb oka arra hogy leszoktasd akkor hagyjad.

Majd leszokik.

2008. dec. 16. 09:42

Sziasztok!

Az én kislányom - aki első baba - 1 hónapos korától este 7-től aludt reggel 8-ig, 1x kelt fel éjjel, hajnal 4-kor enni. 2 hónapos koráig szopizott, utána tápszeres lett.

4.5 hós korától pedig este fél 8-tól alszik reggel 6, fél 7-ig, és átalussza az éjszakát, ha megébred is, - ami ritka, de előfordul azért - ,magam mellé teszem, és alszik tovább. Nem kap enni, nem is kér, iszit sem, csak a cumit kell beadni neki, de van, hogy megtalálja.

Nem tudom, hogy ez mitől alakult így, bár mindent hozzá alakítottam, nem mondtam neki, h ne kelljen fel, mert anyáék fáradtak.

Most már 16 hónapos, fél 4-4 körül uzsizik, utána esetleg rágcsi, ami keksz, vagy alma - szóval nem csoki, cukor, és nem vacsizik külön, hanem a fürdés után 7-kor tejet iszik - 210 ml - és alszik vele reggelig.

Amúgy nem kicsi baba, simán szültem, nem volt gond: 4200 g, és 55 cm. Most 12.200g és 84 cm.

És nem duci, pont jó! És egészséges, még sosem volt beteg - szerencsére - , csak 1x náthás.

:)

23. adel07
2008. dec. 12. 08:20
Az én kislányom 13hós,éjjel 2*kel enni.(180 tej)Napközbe nem iszik se tejet se tápszert,este se hajlandó meginni csak éjjel.Tudom nem ez a normális.Próbáltam teát,vizet adni de nem szomjas,éhes.
22. pmjudit (válaszként erre: 19. - Herengtimea)
2008. dec. 11. 22:00

A kisfiam 21 hós volt tegnapelőtt, a cumiért van olyan éjszaka, amikor megébred, ezért van neki 3 db.

2 a kiságyban, sokszor megtalálja, egy pedig mellé készítve, hogy én egyből neki tudjam adni.

2008. dec. 11. 21:57
A lányom 4 hós, a kisfiam 2 jós kora óta alussza át az éjszakát, pedig mindkettő kizárólag anyatejes volt.
20. d@nu (válaszként erre: 19. - Herengtimea)
2008. dec. 11. 21:09
Dudli mint játszócumi? Ebben a témában abszolút nem vagyok képben, a lányom nem cumizott, de amennyire én tudom, az a gond, hogy éjjel elhagyja és nem találja. Ugye azt írtad, hogy együtt alszotok? Először szerintem egy témára összpontosíts, ez most a tej, így nem éri akkora "trauma" - addig esetleg egy éjjeli fény segíthet abban, hogy megtalálja a cumit egyedül is. Utána pedig meg kell próbálni fokozatosan elvenni tőle azt is. A fokozatosság fontos most a tejjel kapcsolatban is, lassú, hosszabb ideig tart, de megéri szerintem, mert nem bántod a kis lelkét közben. :)
19. herengtimea (válaszként erre: 18. - D@nu)
2008. dec. 11. 20:54
asszem kipróbálom,majd holnap este csinálok neki valami jó laktató vacsit és éjjel ha felkel vizet fogok adni neki tej helyett.és a dudliról hogy szoktathatnám le,mert azért is felkel éjjel töbször is?
18. d@nu (válaszként erre: 17. - Herengtimea)
2008. dec. 11. 20:40
Szerintem kezdd azzal, hogy a nappali tejmennyiséget megpróbálod csökkenteni. Fokozatosan elveszel 1-1 üvegnyit, pótolod mással, akármilyen rendes kajával. Aztán ha már a nappali "erős függőség" :) csökken valamelyest, akkor elkezdheted az éjszakát. Ott is megpróbálhatod, hogy először nem adsz neki 2 üvegnyit, mert mondjuk "elfogyott", csak 1 üveggel és utána vizet vagy natúr gyümiteát. Jobb ötletem nincs, mert szerintem az lehet a baj, amit írtam már, hogy ő főétkezésként veszi a tejet, mint amikor még szopizott vagy tápszerezett. Kimaradt ezek folyamatos elhagyása és lecserélése rendes hamira. Amíg a lányom szopizott, ő is mindig tartalékolt helyet a tejcsire, egyszerűen nem volt hajlandó annyit enni, hogy teljesen jóllakjon. Mi is hónapok alatt, fokozatosan hagytuk el ezt, nem egyszerű, de már nem ébred emiatt éjjelente, csak ha nagyon szomjas.
17. herengtimea (válaszként erre: 16. - D@nu)
2008. dec. 11. 20:13
lehet,próbáltam aztis,hogy darát raktunk a tejbe,ugyanúgy felkelt,vagy kását evett este és utána tej,ugyanúgy felkelt,van úgy hogy velünk vacsizik szalámit,krumplit bármit amit eszünk és akkor is felkel.
16. d@nu (válaszként erre: 14. - Herengtimea)
2008. dec. 11. 20:07
Másfél évesen már nem kellene ilyen mértékben tejet fogyasztania, ez azt hiszem, nálatok úgy alakult ki, hogy anyatej v. tápszer pótlékként néz rá. Amíg ez így marad, addig ébredni fog éjjel, baja nem hiszem, hogy lenne tőle, csak értelmetlen dolog, mert egy kiadós vacsival elvileg ki lehetne váltani. Át kell térnie a kóstolgatásról és neki tetsző ételek fogyasztásáról arra, hogy tartalmas táplálékot egyen.
15. scorpiolady (válaszként erre: 14. - Herengtimea)
2008. dec. 11. 20:07
Egy ismimnél is ez volt, igaz az ő picije még csak nemrég múlt egy éves, aztán rendes vacsit kezdett adni neki, náluk a tejbegríz vált be azthiszem a legjobban, és azóta alig kel fel, akkor is csak inni, ő vizet ad neki. Az én fiam négyhós kora óta nem eszik éjjel, előtte is csak ritkán. De mindig korán, már öt-hat körül kelt enni, nálunk is a rendes vacsi, sajtos zsemlye, gépsonkás zsemlye, tejbegríz stb. óta alszik többet, most már nyolc fél kilenc körül kel.
14. herengtimea (válaszként erre: 13. - D@nu)
2008. dec. 11. 20:01
ezek a szopik arról szólnak,hogy tényleg éhes,nem anyatejet eszik,egyszerü tejet,két üveggel kisziv ami fél liter tejet tesz ki,nappal is 3-4 üveggel eszik,vagy iszik hogy nevezzem,mellette mindenbe belekóstol és ami tetszik neki azt megeszi.
13. d@nu
2008. dec. 11. 19:55

Mit jelent, hogy eszik? Szopizni kel fel?

Másfél évesen fogalmam sincs, mennyit "ehet" anyatejből, de nem gondolom, hogy nagyobb mennyiségről van szó. Miután ebben a korban már bőven eszik szilárd táplálékot, így én a szopizást inkább ivásnak nevezném, mint evésnek. Megpróbálhatod egy kis vízzel vagy natúr teával lecserélni, de nem biztos, hogy sikerülni fog, mert ezek a szopik inkább csak a hozzád bújásról, anyucizásról szólnak.

2008. dec. 11. 19:55

mondjuk inni még nem adtam neki,de azt tudom hogy nem miattam sir,mert ott fekszem mellette és addig sir mig be nem hozom a tejet neki.

ha inni próbálnék neki adni akkor mit?vizet,mert a lányomnál meg azt rontottam el,hogy teát adtam neki,ő 3 éves koráig felkelt inni.

11. emily
2008. dec. 11. 19:51
Az én lányom kb. 5 hónapos koráig evett éjjel. Próbáld meg, ha éjjel felkel, hogy csak inni adsz neki!
10. ee8583e1f3 (válaszként erre: 8. - Herengtimea)
2008. dec. 11. 19:50
Nem biztos, hogy az éhség miatt ébred fel, lehet te hiányzol neki, vagy éppen csak szomjas!
9. herengtimea (válaszként erre: 7. - Mtt80)
2008. dec. 11. 19:46
a gyerek úgy gondolja hogy nem akar le szokni róla,de egészséges ez,nem kell a gyomornak is pihennie?
8. herengtimea (válaszként erre: 4. - Anyuca66)
2008. dec. 11. 19:42
nem kérdeztem a gyerekorvost,csak úgy vélem,hogy másfél éves már elég nagy ahhoz,hogy átaludja az éjszakát és ne egyen.
2008. dec. 11. 19:36

Szerintem itt nincs korhatár. Az én kisfiam kb. 11 hónapos koráig ébredt éjjelente egyszer (megszoptattam és aludt tovább), utána pedig szerencsére már átaludta az éjszakákat.

Ahogy te jónak látod. Bár ha már 1,5 éves, akkor én lehet, hogy most már lassan megpróbálnám leszoktatni róla.

Na meg ahogy a gyerek gondolja. :)

2008. dec. 11. 19:36
Az első gyerekkel 3 hetes koráig, a másodikkal egy hétig keltem fel éjszaka. Igen jó húsban vannak,jó sullyal születtek, nem kellett aggódnom, hogy gyarapszik-e a súlyuk.És mindenk örült, hogy alhat! : ) Persze késő este 10 körül még tejcsiztek, mejd kora reggel, 6 körül.
2008. dec. 11. 19:34
Szerintem ezt nem te döntöd el, hanem a gyerek. A fiam pár napos, a kislányom pár hetes volt amikor először átaludta az éjszakát, azaz nem adtam neki éjszaka enni.
2008. dec. 11. 19:32
Gyerekorvos véleménye mi?
2008. dec. 11. 19:32
Változó de 3-4 hónap ( ra emlékszem a sajátomnál ).
2008. dec. 11. 19:32
kisfiam 1,5 éves és még mindig felkel enni éjjel egyszer vagy kétszer.Hány éves korig jó ezt csinálni,nem nyüg szivesen felkelek,de jó lenne tudni,hogy van-e itt korhatár.
2008. dec. 11. 19:30
Hány éves korig kell éjjel is enni adni a gyerekeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook