Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hány éves koráig vállalhat egy férfi gyereket? fórum

Hány éves koráig vállalhat egy férfi gyereket? (beszélgetős fórum)

1 2
45. andilaci (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2022. aug. 10. 23:00
👍
2022. aug. 9. 21:57

De hát nem is volt ilyenről szó, nem sértettem meg a kérdéssel vagy ilyesmi.

De mondom én értem, hogy nyaggatni nem szabad mást ezzel a témával, a miért nem, mikor, hogyan.. de miért nem szabad megkérdezni valakitől, aki nem teljesen idegen, hogy van-e? Utána mondta, hogy ahhoz pár is kell, de ennyi.

43. mallow (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 21:32
Teljesen hétköznapi dolog, csak vannak irigy emberek, akik nem bírják elviselni, hogyha másnak nincs olyan gondja, mint neki, vagy nem tudom, vagy szégyelli magát. De ez nem a te problémád, hanem az ő személyiségével van gond.
42. mallow (válaszként erre: 40. - Auróra2010)
2022. aug. 9. 21:29

És akkor mi van, ha valakinek nem olyan egyszerű. Jaj istenem, ezért sértődöttet kell játszani? Drámázni? Mindenki húzzon a ...-ba, és szégyellje magát, mert neked vagy valakinek nem egyik napról a másikra jön össze. És te miért sértegetsz másokat, hogy neki csak egy kufirc.

Szerinted más gondjuk nincs az embereknek a gyerekvállalással, csakis eü-i oka lehet, ha valaki nem tud vállalni? Na az ilyen emberektől mentsen az ég.

2022. aug. 9. 20:51

Én nem vájkáltam, nem nyaggattam senkit a kérdéssel.

És érdekesnek tartom amit írtok, sosem hallottam még, hogy ez tapintatlan. Rá kérdezek a dologra, ha szóba jön, ha valaki azt mondja nincs és nem firtatja én sem firtatom, de miért kényes téma a "van gyereked" kérdés? Vagy mi ebben a bunkóság? Én ezt teljesen hétköznapinak gondoltam eddig.

Persze most nem a "miért nincs, pedig kéne, húzz bele, kifutsz az időből" dolgokra gondolok, azt értem, hogy mi a baj vele.

2022. aug. 9. 10:00
Ez tabutéma. Van akinek a gyerekvállalás csak egy " kufirc + és van aki 20 éven keresztül kiinlódik és fizet - eredmény nélkül. Mindenkinek van gyenge pontja, amit tiszteletben illik tartani.
39. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Timycat)
2022. aug. 9. 08:50

Egyetértünk.

Az, hogy ki mennyire "jó" anya vagy apa, egyáltalán nem korfüggő.

38. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. aug. 9. 08:47

38 voltam, amikor a fiam született, a férjem túl a negyvenen.

Remekül tartottuk/tartjuk a lépést.

Iskolában nem kellett segíteni, mivel arra neveltük, hogy maga oldja meg a feladatait.

Egyéb segítségen mit értesz? Megalapoztuk az életét.

23 évesen 2 nyelvvizsgája van, jogosítvány, jelenleg a jogi egyetemre jár. Ha végez, beköltözik a saját tehermentes lakásába (igaz csak 51 nm), amit mi biztosítottunk neki.

37. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 08:44

Szerintem ez nem az a téma, amiről ismerősökkel, de még családtagokkal is beszélgetünk.

Ha ő akarja és megemlíti akkor igen, de különben eszembe nem jutna megkérdezni, hogy jön a gyerek, nem jön, mikor akar, akar-e egyáltalán.

36. timycat (válaszként erre: 33. - Mallow)
2022. aug. 9. 08:36
Nem tabu, de ilyeneket nem kérdezünk, mert tapintatlan. Ha az érintett nem kezd bele akkor nem szabad firtatni. Nagyon sokan küzdenek azért, hogy gyerekük lehessen és számukra ez egyáltalán nem egy könnyű téma.
35. mallow
2022. aug. 9. 08:10
Örülök, hogy sokan jó élményekkel írtak idősebb szüleikről, ez azt erősíti, hogy nem feltétlenül hátrány, ha idősebb korban vállalnak gyermeket az emberek.
34. mallow (válaszként erre: 13. - LionQueen🦁)
2022. aug. 9. 08:03
:)
33. mallow (válaszként erre: 32. - Timycat)
2022. aug. 9. 08:00

Miért nem lehet ilyen kérdést feltenni. Miért tapintatlanság? Ez tabu?


Szerintem akármeddig, ameddig ő vállalni tudja és akarja. A gyerek szempontjából? Mondjuk igen, nem mindegy, hogy milyen életkörülményeket tud biztosítani.

Pl. mennyire lenne fitt, tudna-e aktívan foglalkozni a gyerekkel, sportolni, játszani vele, erre mondjuk még egy 50-es férfi símán alkalmas lehet.


Azoknak lenne érdekes a véleménye, akik már nem fiatal szülő(k) gyermeke(i)ként születtek.

32. timycat (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 07:48

Szoktam emberekkel beszélgetni. De gyerekvállalásról nem. Rettenetesen tapintatlan vagy, ez iszonyatosan kényes téma.


Annyi mindenről lehet beszélgetni.

2022. aug. 9. 07:43
Szerintem ezt mindenki eldönti maga..
30. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. aug. 9. 07:35
Azért szerintem messze nem ugyanolyan ma egy 40 éves mint régen. Bár lehet akkor is volt fiatalos is meg öreges is. Ezek nem csak kor függő dolgok hogy hogy jön ki a szülő a gyerekkel. Nagybàtyàm 42 és 45 volt amikor az unokatesóim születtek most 18 és 21 évesek. Nagyon jó a viszonyuk, nagybátyám laza és fiatalos mondjuk ehhez valószínűleg hozzá járul a 20 év amerikai élet, az a mentalitás.
2022. aug. 9. 02:41

Bármeddig. Ez a férfiak egyik nagy biológiai előnye.


Nekem 53 volt apukám, amikor születtem. Nem volt túl jó viszonyunk, de nem emiatt. Nagypapám, aki 70+ volt, közelebb állt hozzám, hiába volt a majdnem 3 generációnyi korkülönbség.


Amúgy ma tök gyakori a 40+ gyerekvállalás, ha kialakul a kapcsolat közted és a most 38 férfi között, egy 4-5éve még simán van ha ő is úgy gondolja.

2022. aug. 9. 02:21
Akik tényleg a kérdésre válaszoltak, azoknak köszi.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. aug. 9. 02:20

Igen, szóba jött, hogy másnak épp születik és rákérdeztem nála mi a helyzet.

Ahogy ezt kérdezném nőktől is vagy olyan férfiaktól akik egyáltalán nem érdekelnek, mint férfi. Ez általában téma. Te nem szoktal emberekkel beszélgetni vagy miért ilyen érdekes ez?

26. Fisica (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. aug. 8. 20:20
Anyukám 42 volt, apukám 45 amikor születtem. Semmiféle hátrány nem származott ebből. Szerintem csak hozzáállás kérdése, nyilván a szülő részéről. Elnézve a kortársaim szüleit, nekem sokszorosan jobb volt gyerekként.
25. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 19:11
Apósom 56 volt, mikor 2. házasságából megszületett a 3. gyereke, egy kislány, a két fiú után. Még a lánya egyetemi doktoravatásán is ott volt, közben a három fiú unokáiét is, örült, boldog volt.
24. timycat (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. aug. 8. 18:41
Nem általános. Férjem 50 felett volt mikor született a lányunk, imádják egymást. Messze jobb apja a lánynak mint amilyen apákkal a lányunk barátnői/vagy unokatestvére rendelkeznek. Ez igaz inkább ember kérdése mint koré.
23. timycat (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 18:38

Miért? Bármeddig.


Ma temettük egy volt szomszédom férjét, 38 éves volt (hirtelen szívhalál), 2 kislánya van, az idősebb 6 éves.

22. timycat (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 18:36
Nem beszéltetek túl mélyen de már a gyerek téma merült fel? 😂
21. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 18:32
Felesleges matekozni. Apám 38 éves korában halt meg.
2022. aug. 8. 17:56
Stohl Buci?
19. levarosbukta (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. aug. 8. 17:13
Ez ilyen sarkitva pont nem igaz. Az hogy neked nem volt szerencséd a szüleiddel még nem biztos hogy más 40-en felül szülővé váló párok gyerekeinek nem lesz kellően felkészült, agilis, értelmes felmenői.
18. Nénje
2022. aug. 8. 17:11
Apám 49 éves múlt,amikor én születtem.Sosem éreztem őt öregnek,természetesnek tűnt,nem is foglalkoztam vele.
17. bozsu55 (válaszként erre: 15. - Bozsu55)
2022. aug. 8. 16:44
folyt...után nem vállalnék gyereket.
16. vigyefene (válaszként erre: 14. - Vigyefene)
2022. aug. 8. 16:43
94-éves korában gondolta h a 60-éves nők neki túl öregek neki, mert 50-évesek kellették magukat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook