Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hántolt felesborsóhoz milyen leves recept ötlete van valakinek? fórum

Hántolt felesborsóhoz milyen leves recept ötlete van valakinek? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 14. 19:15

Igaza van trapitinek! Csoda finom a felesborsókrém leves is. Csodásan meg lehet bolondítani egy kevés apróra vágott medvehagymával. Én összefőzök fél kiló felesborsót, egy darab apróra vágott burgonyát,és ha úgy adódik egy kevés sárgarépát is belealázok a fazékba. Félidőben adom hozzá a medvehagymát. Közben ízesítem, pici cukor, só, stb. Ki mit szeret. Előkapom a botmixert és pürésre aprítom. Ha nem bírod a borsóhéjat még miniben sem, akkor átnyomom szitán. Kevés tejszínnel összerottyantom és kóstolás után, ha kell, újra ízesítem. Ekkor őrölöm rá a vegyesborsot. A tetejére ha megszáll az ihlet, akkor bacon szalonna csíkokat pirítok ropira, és tálaláskor óvatosan a levesre teszem. Ha lusta vagyok, akkor csak sima pirított zsemlekockát adok hozzá, tálkákban.

No most mondd azt, hogy "komszomol"! Szerintem tök jó. Szinte mindenből lehet többféle levest is készíteni. HA felmész a Google-ra, akkor kapszkb. tízezer találatot 1-2 másodperc alatt. Írja, ha elkészítetted, milyen volt?

2015. ápr. 9. 19:35
Krémlevest minden ilyesmiből lehet főzni :)
2015. ápr. 9. 14:43
Nem sárgaborsóról van szó, hanem zöldborsóról.
2015. ápr. 9. 14:41
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
2015. ápr. 9. 14:40
Hántolt felesborsóhoz milyen leves recept ötlete van valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook