Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hangulat - te döntöd el, hogy milyen, vagy a környezet befolyásolja? fórum

Hangulat - te döntöd el, hogy milyen, vagy a környezet befolyásolja? (beszélgetős fórum)


1 2
11. 07da045965 (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2015. okt. 22. 08:31
Teljesen egyet tudok érteni veled Ikebana. Eszembe jutott egy film címe: "Vissza a jövőbe". Mostanában elég sokat olvasni róla, hiszen tegnap volt az a bizonyos 2015.10.21-i nap, amikor a "Vissza a jövőbe" c. film hősei megérkeztek az un. jövőbe, ami ma már 22-én, a múlt. No és a főhős a sok modern dolog láttán, inkább vissza szeretett volna menni 1985-be. Sajnos a lélek mélységeibe vezető ösvények megszakadtak a mai világban, és szuper sztráda van a helyükön. A modern kaotikus énünk folyton rohan, és sokszor nincs idő a megpihenésre, lelki megbékélésre. Sokszor a szív fájdalmainak enyhítésére is alig jut idő. Az én hangulatomat sokszor a környezetem befolyásolja, mert egy nap ugye csak 24 órából áll.
10. MentsVár (válaszként erre: 8. - 032b6d3bda)
2015. okt. 22. 00:14

Az emberek fiatalon félnek a "filós" tipustól.

Aztán kezdik keresni őket.

9. MentsVár (válaszként erre: 8. - 032b6d3bda)
2015. okt. 22. 00:11

Ha rám vonatkozott ez: élvezi, mert folyamatosan tanul.

Azért élnek is - kellemesen. :)

2015. okt. 22. 00:07
Túl sokat filozofálsz. Környezeted elviseli, hogyan áll hozzá?
7. MentsVár (válaszként erre: 6. - Derengő)
2015. okt. 21. 23:59

Tudom, hogy ez egy húzós téma 10-ből 9 ember számára.

Ezért dobtam fel eszmecserére.

6. Derengő (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2015. okt. 21. 23:50

Szia. Te szignifikánsan pszichológiai teszteket végzel itt a fórumon. Semmiben sem probléma, mivel sok segítő iránymutatás van a reakcióidban. Amiért írok ide, az az, hogy ez a fórum nem tud olyan mély lenni, amire te gondolsz.

Bocs, csak ezt már látom régóta.

5. MentsVár (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2015. okt. 21. 23:42

"Minden reggel belenézek a tükörbe és választhatok, hogy boldog vagy boldogtalan (vidám vagy szomorú) legyek."

Aranyosan bő lére eresztetted a mondanivalódat, nem baj.

Amit beidéztem tőled, ott a lényeg, "ott van a kutya elásva".:)

2015. okt. 21. 23:37

Teljesen más dolog egy belső hangulat és más az amit ebből a külvilág lát/tapasztal. Ha a belső akár pozitív vagy negatív hangulat a környzet (munkahely, közlekedés, ügyintézés stb) miatt vagy arra való tekintettel rejtve marad, az részben intelligencia kérdése. Részben tanult, átvett szokás.

Ha a környezet befolyásolja a hangulatot, az részben empátia, részben egyéniség kérdése. Mennire tud at illető ráhangolódni a környezete problémáira, vagy éppen a pozitív rezgéseket mennyire képes átvenni. Én úgy gondolom, mindenkire hat a környezete valamilyen formában, de, hogy mennyire befolyásolja az egyén hangulatát, az attól függ, mennyire hajlandó erre reagálni az illető. Ha felszínesen, akkor lepereg a dolog. Ha mélyebben, akkor foglalkoztatja és már ez is változtatott a korábbi hangulatán. Ha pedig az adott heyzetet meg is szeretné oldani vagy változtatni, az már komolyabb gondolattereléssel já.

Nagyon sok függ attól, hogy mennyire stabil az illető lelki világa, mennyire kiegyensúlyozott, mert egy labilis embernél egy mások számára banális dolog is komolyl hangulatváltozást okozhat.

Érdekes az az ősi mondás, nem szó szerint: Minden reggel belenézek a tükörbe és választhatok, hogy boldog vagy boldogtalan (vidám vagy szomorú) legyek.

Minden esetre elgondolkodtató. :)

3. MentsVár (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2015. okt. 21. 23:26

Szerinted ki vagy szolgáltatva annak, hogy milyen hangulatod van?

Azaz most pl. nem tudod, hogy holnap reggel milyen hangulatod lesz?

2015. okt. 21. 23:24

Rengeteg mindentől függ. Nálam 5 percen belül jöhet minden érzelem. Hangulazember vagyok. Az egyik percben üvöltök a másikban kedvesen mosolygok.

A tudatosság miatt nem öltem még meg senkit. Hatalmas önkontrollom van

2015. okt. 21. 23:15

Klasszikus kérdés:

Hogy vagy?

Jól.

Bővebben?

Nem jól?


Szerinted mennyire vagy ura annak, hogy milyen a hangulatod, mennyire mosolyogva, vagy éppen morcosan nézel a világra?


Szerintem sokkal több van a tarsolyunkban, mint gondolnánk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook