Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hangrés tágító műtét. Volt már valakinek ilyen műtétje? fórum

Hangrés tágító műtét. Volt már valakinek ilyen műtétje? (tudásbázis kérdés)


26. Jelus
2017. máj. 17. 08:21

Indítottam egy zárt facebookos csoportot, kérek Mindenkit, akit érint a probléma, csatlakozzon a csoporthoz, mindenkit szeretettel várok!

A csoport neve:

Gyógyuló hangszalagok, hangszalag bénulás után

25. Jelus (válaszként erre: 24. - Bera2006)
2017. ápr. 22. 15:04
Szia Bera!!! Én itt is jártam, nekem is lebénult a bal oldali hangszalagom sajnos műtét után, ápr. 25-én megyek foniátriára! Írj nyugodtan! :)
2017. ápr. 14. 09:34
Sziasztok látom hogy régen nem járt erre senki ... de esetleg ha valaki még lenne erre jelezzen ... köszi
2017. jan. 19. 20:02

Sziasztok!


Nekem féloldali veleszületett hangszalag bénulásom van, és a van működő hangszálam is alig mozog. 1,5 mm-es volt a hangrés a végén ezért mindenképpen műteni kellett, mert már nyugalmi helyzetben is gyakran fulladtam. 2016 Júniusban volt a hangréstágító műtét. Most nagyon jól kapok levegőt. Megállás nélkül sétálok, akár gyors lépésekkel is. A beszédhangom viszont sokkal gyengébb lett és nagyon halk. Ez volt az ára.... De mivel már a napi életemet is ellehetetlenítette a fulladás, most meg jövök és megyek mindenfelé :)) Ezért úgy gondolom nekem megérte a műtét. Kérdezzetek bátran ha Ti is műtét előtt álltok :)

22. Deme Zsuzsanna (válaszként erre: 14. - Eri75)
2016. aug. 31. 22:18

Nekem is kétoldali hangszalagbénulásom van, koponyasérülés miatt. Bennem egyre inkább az van, hogy megpróbálom a műtétet.

Te hogy állsz vele 2009 óta?

21. Deme Zsuzsanna (válaszként erre: 17. - Irde)
2016. aug. 31. 22:16
Most már kezdem érteni. Szóval attól függ, milyen lesz utána a beszédhang, hogy mennyire találja el a megfelelő pozíciót?
20. Deme Zsuzsanna (válaszként erre: 13. - Eri75)
2016. aug. 31. 22:15

Mik a kockázatai a műtétnek? Erről nem nagyon beszélt a doki.

Meg olyan szűkszavúak, csak azt éreztem,hogy minél hamarabb végezzenek már, mert még sokan vannak...

2009. jún. 30. 12:17

Én jártam Phoniátriára, az ultrahang kezelés, beszédgyakorlat, valamint a légzés technika hatására teljesen rendbe jöttem:)

Légzéstechnika: számoltam a légzés ütemet, 3 ütemre be, 3 ütemre ki. A phoniátriás doki azt mondta, hogy ez nagyon jó módszer.

Beszéd gyakorlat naponta 2x. AZ is sokat segített.

A pm. hormonpótlás is sokat javít az állapoton.


Szerintem nem szabad elsietni a műtétet, a gégemetszést meg egyáltalán nem.

18. irde (válaszként erre: 14. - Eri75)
2009. jún. 30. 11:11

Szerintem mindenképpen meg kellene próbálnod a műtétet, ha nem sikerül, akkor még mindig ott a gégemetszés.


Írok privit.

17. irde (válaszként erre: 16. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 30. 11:09

Olyan nagyon nem faggattam a dokit, mert nekem csak az egyik hangszálam béna. Bár az is elég ok a fulladásokra, meg egyéb problémákra, mert fele annyi levegő jut a tüdőbe.


De azt mondta, hogy nehéz eltalálni azt a pozíciót a hangszálakkal. Mert a két hangszál V alakban helyezkedik el. Ha az egyik béna, mint nálam, akkor a V betű egyik szára függőlegesen áll. Ha mindkettő béna, akkor mindkettő függőlegesen áll, és akkor hol megy be a levegő??? Sehol. Vagy esetleg csak azon a pici-pici résen, ami a kettő között van.


Azért el kellene menni több orvoshoz, meg a neten is lehetne bogarászni. Most nekem abszolút nincs időm ezzel foglalkozni. Én nem akarom megműttetni magam, úgy döntöttem. Majd lassabban megyek, utcán nem beszélek, egyébként meg földszinten lakom. :-)))))

2009. jún. 19. 09:53

Sziasztok!

Nekem is Pm műtétem és lebénultak a hangszalagjaim és a gégém. Én szerencsés vagyok, mert a műtét után kb. 3 hónappal rendbe jöttem. Jártam phoniátriára.

Ezt a fórumot egy kedves ismerősömnek:-))) indítottam, akinek ezt a műtétet ajánlották.

Irde, neked mit mondtak erről a műtétről? Miért kockázatos?

15. eri75 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. jún. 18. 21:30

Szia!

Engem egy éve operáltak, és mindkét hangszalagom lebénult, a légrés szűk, igy fizikai terhelésre fulladok.

Ezért gondolkozom a légréstágitó műtéten.

Te hallottál már ilyenről?

14. eri75 (válaszként erre: 12. - Irde)
2009. jún. 18. 21:08

Nekem mindkét hangszalagom lebénult, a légrés szűk.

Lépcsőzni én sem nagyon tudok. Utcán menet közben beszélni sem, és hát a többi probléma nekem is megvan, amit leirtál.

Te hallottál valamit erről a légrés tágitó műtétről?

Mi a kockázatos benne?

Én most nagyon gondolkodom, hogy megcsináltassam-e, vagy továbbra is fulladok és igy meg van a veszélye annak, hogy gégemetszést csináljanak.

Téged mikor műtöttek?

13. eri75 (válaszként erre: 11. - H.Ancsi)
2009. jún. 18. 21:04

Hogy érted ezt, hogy láttál ilyet? A műtétre gondolsz?

Szerinted hol érdemes csináltatni? Van valami kockázat?

12. irde (válaszként erre: 9. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 19:53

Pajzsmirigy műtétem volt és elvágták a hangszálmozgató izmot. Most az egyik hangszála nem mozog. Lépcsőn felmenni csak többszöri megállással tudok, mert nem kapok elég levegőt.

Utcán menet közben nem tudok beszélni sem. Ha valaki keres mobilon, akkor meg kell állnom, különben nem tudok beszélni.


Nem igazán vállalnék be egy ilyen műtétet, mert elég kockázatos. Legalábbis a doki szerint.

2009. jún. 18. 18:02
nem de láttam egypárat, nagyon nézd meg hol csináltatod!!!!
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 15:16

Annnyit tudok csak, hogy többféle műtéti eljárás van, nyilván annak függvényében, mitől alakult ki a panasz (bénulás, sérülés, daganat, stb)


A nehéz légzés mindenképpen megszűnik, hiszen a hangrés tágasabb lesz.


A hangszíned is -gondolom- érintett: rekedtes, fátyolos a hangod. Logopédiai terápiát nem javasoltak?


Sajnos, nincs ötletem, hol találhatnál olyan embert, akinek volt ilyen műtéte és mesélni tud róla. Azt hittem, itt fognak jelentkezni majd páran.

9. b2d0b7d91e (válaszként erre: 3. - Irde)
2009. jún. 18. 09:02

Szia! Téged miért érdekel? Neked is szükséges lenne?

Miért?

2009. jún. 18. 09:00

Igen pajzsmirigy műtét következménye.

Hangszalag bénulás miatt van szükség a műtétre.

Milyen műtéti eljárásokat ismersz?

Mi a különbség köztük?


Engem igazán az érdekelne, hogy a műtét után vajon tényleg jobb lesz e? Vagy csak egy felesleges kockázatot vállalunk e?

Megszűnnek e a problémák (nehéz légzés). Vagy ugyan úgy megmaradnak csak kevésbé lesz zavaró?

2009. jún. 18. 08:47

pajzsmirigy-problémád van?

beszűkült légút miatt kell a műtét?

Egyébként több műtéti eljárás van rá, kérdezd meg az orvosod, melyiket fogja alkalmazni.

2009. jún. 18. 08:16

Az orvosok csak nagyvonalakban tájékoztatnak.

A legjobb forrás szerintem azok tapasztalata, akik át estek már ilyen műtéten:-)


Ha vannak itt a hoxán hasonló gonddal emberkék, akkor érdekelne az is kinek miért javasolja az orvos.

2009. jún. 18. 08:13
Biztos az tud róla a legtöbb információt adni!
2009. jún. 18. 08:11
Az orvossal nem beszéltél?
3. irde (válaszként erre: 2. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 08:07
Ez engem is érdekelne!
2009. jún. 18. 08:02

Volt már valakinek ilyen műtétje?

Segített? Felépülés?

2009. jún. 18. 08:01
Hangrés tágító műtét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook