Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálózsákos gyerekek éjszakai pisiltetése. fórum

Hálózsákos gyerekek éjszakai pisiltetése. (beszélgetős fórum)


1 2
43. esőcsepp (válaszként erre: 42. - Fmagdi78)
2011. márc. 7. 12:27

Szia!

Az éjszakai vádligörcsök szinte mindennaposak, de nem vészes. Aludni egyelőre még jól tudok, inkább járkálás közben fájdogál a derekam, de még az is elviselhető. Eszegetem a magnéziumot, de vele együtt a vasat is, ami állítólag gátolja a felszívódását. :-/

42. fmagdi78 (válaszként erre: 41. - Esőcsepp)
2011. márc. 5. 13:23

Akkor most nehezek az éjszakáid biztos.

Emlékszem nekem ilyenkor minden bajom volt. Zsibbadt a karom éjjel, meg lábikragörcsre is felébredtem, ami borzalmas volt. A párom azt hitte, szülni kell menjünk, aztán mondtam, hogy a lábam fáj. Egyél magnéziumot, hogy veled ilyen ne forduljon elő, vagy már volt neked is?

2011. márc. 5. 07:54
Szia! Pont ma töltöttem a 35. hetet. :-)
40. fmagdi78 (válaszként erre: 39. - Esőcsepp)
2011. márc. 4. 07:33
Szia! Hanyadik hétben vagy? Néztem az adatlapodat, de lusta vagyok kiszámolni. :D Inkább megkérdezem!
39. esőcsepp (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2011. márc. 4. 07:16
Köszi! :-) Tényleg érdekelt a dolog, bár még nem született meg a babám(bár már nincs sok), de azért előre tájékozódom. :-)
38. dominós (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2011. márc. 2. 21:57
Na jól van, akkor lehet, hogy 2-3 hetente, de nem gyakrabban, igény szerint. Hetente biztos nem.
2011. márc. 2. 21:37
Na ezért varrok nyárra is vékony hálózsákot, alul nyitottat. Én két hetente mosom a hzs.-ot, úgyis beleöltöztetem, és azt sűrűn mosom. A 4-5.-öt azért írtam mert az előző 8-at írt, hogy annyi volt forgalomba, vagyis 8 váltás volt náluk amikor gondolom sűrűbben bepisilt. Ezért reális a 4-5 beszerzése szobatisztaság idején, bár nyáron gyorsan szárad a napon. :S
36. trapiti (válaszként erre: 32. - Esőcsepp)
2011. márc. 2. 21:25

Nálunk 23 fok van a szobában, így nem szokott sem fázni, sem melege nincsen. Vagy pamut pizsit adok középvastag hálózsákkal, vagy plüss pizsit vékony hálózsákkal.

Nyáron vékony pamut hálózsák van, ha nagy a hőség akkor csak egy pamut rövidnacit adok alá. Viszont a dereka sosincs kint, és magamról is tudom, hogy alváshoz a legnagyobb melegben is kell valmi vékony takaró.

35. trapiti (válaszként erre: 31. - Dominós)
2011. márc. 2. 21:22
Havonta 1x??? Lehet hogy nálunk kicsit sok van, de azért a havi egy mosás nekem nagyon kevésnek tűnik...
34. esőcsepp (válaszként erre: 33. - Dominós)
2011. márc. 2. 13:25
Értem. Köszi a választ! :-))
33. dominós (válaszként erre: 32. - Esőcsepp)
2011. márc. 2. 08:49
melegben nem adom rá, akkor takaró :-))))) a szoba max. 20 fokos.
2011. márc. 2. 08:19
Bocsi, hogy így belekontárkodok a témába, de mi van akkor, ha a gyereknek melege van, és ki szeretne takarózni?
31. dominós (válaszként erre: 18. - Fmagdi78)
2011. márc. 2. 07:23
Ne viccelj! 4-5 hálózsák? Összesen volt 5 drb 6 éves korukig, minden méretből 1, elég is volt. Havonta egyszer reggelente kimostam, estére száraz volt.
2011. márc. 1. 17:39
Az én lányom most lesz 4 éves. A tavalyi nyaraláson mondta,hogy ő már nem akar otthon a kiságyában aludni, így áttettük a kis heverőre, aminek az oldalára apa szerelt fel egy kis peremet, így nem esik le róla. Egyébként elég nyugtalanul alszik, ezért kell a hálózsák is, a kis perem nélkül biztosan leesne.
29. ében11 (válaszként erre: 18. - Fmagdi78)
2011. márc. 1. 16:52

Amikor már át tudta húzni magát a rácson akkor kivettünk két rácsot így nem mászott és nem esett ki-ez olyan 2 éves kora előtt megtörtént-aztán lekerült a rács-eleinte leesett a kis ágyáról is és a nagyról is-de álmában visszamászott és aludt tovább :).Mióta ovis nem esik már le-de most meg kezd kicsi lenni a kiságy(80*140cm).

Az enyém sem takarózott-de a hálózsákot egy idő után nem tűrte meg,nem aludt benne nyugodtan-nem tudott forgolódni-így a pizsama lett vastagabb-melegítő-volt hogy harisnyával.Kb. ovis korától párnázik és van takarója is-kisebb fajta gyerekpaplan-nagyon szereti.meg kellett ezt is tanulnia-illetve az oviba amúgy is máshogy altatják-ott ugye paplan van,kiságy-és onnantól otthon is ezt kérte.

2011. márc. 1. 15:07

Nálunk még rácsos ágy van. 2 és fél éves kora körül átalakítottuk heverőnek, ami 170 hosszú, mert az 120 már kevésnek tűnt. Viszont hiányolta a rácsot, így a Nagypapa csinált az 170-es ágyra :) Ha akar ki tud jönni egyedül, mert egy helyen kihagytunk pár rudat, de egyébként meg szeret kuckózni, szerintem kell a biztonságérzetéhez :)


Délutáni alváshoz ha itthon van, ugyanúgy kéri a hálózsákot. Nyáron próbáltam nélküle, pár napig jó is volt, aztán meglátta a hálózyákját a szárítón, és nagy örömmel mondta: "Anya, de jó, hogy kimostad! Akkor ha megszárad visszakaphatom?" :) Úgyhogy visszakapta :)

27. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2011. márc. 1. 13:38
Az szerencsés dolog,mert az enyém egész éjjel ringispilezik.:)))
26. fmagdi78 (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2011. márc. 1. 13:37
Ez aztán a helykihasználás...:D
25. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 21. - Fmagdi78)
2011. márc. 1. 13:36
Az enyém épp 2 napja esett ki.Tegnap kinyitottam az utazóágyát és befeküdtem vele aludni(elég kicsi vagyok én is)Olyan éjjel 2-kor ki kellett vegyem,mert sírt.Én most megpróbálom visszaszoktatni,mert megijedtem.DE éjszaka még mindig felsír így a külön ágyat venni nem látom még értelmét.Talán fél év,vagy 1 év múlva.
24. Gavrilo1 (válaszként erre: 21. - Fmagdi78)
2011. márc. 1. 13:34
nekem az első fiam 17 hónaposan került ki a kiságyból egy rendes nagy méretű emeletes ágy alsó ágyára (megszületett a kistesó). Majd 3 éves volt amikor ő ment felülre és a 2 számú alúlra mert megint jött egy kistesó. Soha sem estek le.
23. fmagdi78 (válaszként erre: 22. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 1. 13:34
Én sem szoktam délután hálózsákba rakni, csak éjjel.
2011. márc. 1. 13:32
Én nem szoktam délután hálózsákba altatni a gyereket,1-2 órára betakarom és kész.Persze általában akkor is kitakarózik,de mégsem egész éjjel van takaró nélkül.
21. fmagdi78 (válaszként erre: 19. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 1. 13:31
Ja, nem is most gondoltam kivenni én sem, csak kíváncsi vagyok kié mikor tudott éjjel nem leesni az ágyról.
2011. márc. 1. 13:29
Ja, egyébként varrónő vagyok, igyekszek sok mindent SK megvarrni, ezért is jó ötlet az alul nyitott hálózsák. :)
19. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 18. - Fmagdi78)
2011. márc. 1. 13:28
Az én lányom 22hónaposan,de már nem használtuk 5 percre sem 19 hónapos kora óta.No nem ennyire ügyes,csak nem alszik egyedül.Velem alszik belül franciaágyon.Ha egyedül altatod szerintem majd rá érsz 3 éves kora körül a rendes ágyba altatni.
2011. márc. 1. 13:25

Sziasztok!

Köszönöm a sok választ, és ötletet.

Nagyon jó ötletnek találtam a hálózsákot alul kibontást, és pisilés közben felhúzást...:))

trapiti 8 hálózsákját kicsit sokallom, de 4-5-öt be kell szerezni, ha nem akarunk mindig mosni.


Nálunk is egyenlőre bevállt a hálózsákos alvás, mert nyugodt vagyok afelől, hogy nem fázik, és így forgolódhat kedvére. Az én fiam is rengeteget fészkelődik.


Még egy kérdésem van:

Nálatok mikor került ki a rácsos ágyból a gyereketek? (mindenkitől kérdezem)

2011. márc. 1. 09:55

Sziasztok :)

AZ én kislányom is hálózsákban alszik, 3,5 éves. A szobatisztaságnál nem okozott gondot, 3 és fél évesen lett szoibatiszta és nem sokra rá stabilan ágytiszta is. Éjszaka nagyon ritkán kel pisilni, olyankor szól, megyek levesszük a hálózsákot. Egyébként egyedül is le tudja venni, de megvár vele :) Egy időben állandóan levette, akkor varrtam a cipzár mellé egyx kulcskarikát és azzal rögzítettem a húzókaát, de ez régen volt, úgy 1 éves kora körül.

Egyébként simán feláll és sátál a hálózsákban is, nem akadály :)

Neálunk elég sok hálózsák van forgalomban, 2-3 naponta akkor is tisztát adok rá, ha nem törénik vele semmi, de a pelus nélküli alvás első időszakában volt hogy napi 2-3 is kellett (délutáni+éjszakai alváshoz). Mivel sok kell (nálunk most ha jól számolom 8 van forgalomban) és horror árban vannak újonan, én a teszveszen/vaterán szoktam venni :)

Nálunk nagyon bevált a hálózsákos alvás, sem Luca sem én nem akarunk leszokni róla :) és remélem hogy ez minél tovább így marad.

2011. márc. 1. 09:44
Sziasztok . Nekem van egy most lassan 10 éves fiam aki még most is imádja a hálózsákot. Mindig is abban aludt. Amikor kicsit nagyobb lett (úgy másfél)szépen kibontotta magának alul két helyen és kidugta a lábát, úgy sétált benne. Most is olyan extra méretű ujjatlan hálózsákja van amit most is átalakított magának.
2011. márc. 1. 09:00
szia!Én szétvágtam a lábai közt a hálózsákot,és összevarrtam mint egy nadrágot ,alul pedig kibontottam így egy overállt kaptunk ésebben menni is lehet meg aludni is!
2011. márc. 1. 09:00

Sziasztok.

Az én lányom 3 éves és még mindig zsákban alszik.Ő is nagy mocorgó és tuti kitakarózna.

Mi sosem keltünk fel éjszaka pisilni,szerencsémre egyfolytában végigaludta az éjszakát pelussal és anélkül is.

Volt olyan barátnőm aki felébresztette éjszaka mikor szoktatta le a pelusról,nehogy bepisiljen és azóta is rendszeresen felkelnek!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook