Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Halotti bizonyítványról másolatot kiadnak egy dédunokának a már elhúnyt dédipapáról? fórum

Halotti bizonyítványról másolatot kiadnak egy dédunokának a már elhúnyt dédipapáról? (tudásbázis kérdés)

10. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Geridina)
2013. dec. 17. 17:22
igen, ez meg van, de a dédié pont nem volt fent, de azért köszi:)
9. geridina (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2013. dec. 17. 12:13

ez egy érdekes kérdés.

Ha köztemetés volt, az még nem jelenti azt, hogy nincs leszármazott. Annyit jelent, hogy a hagyatéki tárgyalást ugyanúgy megtartja a közjegyző, de a megmaradt vagyonra (föld, ingatlan, stb) ráterheli az önkormányzat részéről a temetés költségét.

8. geridina (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2013. dec. 17. 12:10

Egy kis segítség. Munkám során találkoztam egy oldallal, ami segíti a családfakutatást:


www.familysearch.org


Ez egy angol nyelvű odal, de rá kell menni európára, azon belül megyére és városra. Nem minden van fenn de nagyon sok születési halotti anyakönyv egészen a század elejéig.

7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2013. dec. 16. 21:55
Nem tudom. Mert az unokák élnek, de akkor már se a felesége, se a lánya nem élt amikor temették. Nem tudom, hogy ez akkor, hogy volt pontosan.
6. csutkamano (válaszként erre: 3. - Geridina)
2013. dec. 16. 20:37
Ha kiderül, hogy a dédpapának él törvényes leszármazottja, az Önkormányzat nem fogja vele kifizettetni a temetés költségét?
2013. dec. 16. 20:27
Egyébként nagyon köszönöm a válaszodat, legalább fogok aludni rendesen, nem azon izgulok, hogy kiadják e.
2013. dec. 16. 20:27

Nem, nem ahhoz kell. Családfakutatásból csinálom a szakdogámat és ezt a dédit senki sem tudja, hogy hol született. Azt az 1-et tudjuk, hogy hol halt meg, vagyis hol temették el. Mi azt hittük volt egyházi temetés, holnap készültünk a lelkészi hivatalba, erre este sokként ért, hogy nem volt egyházi temetés.

Azért ijedtem meg, mert most nem tudom, hogy egy a hivatalba beesett embernek kiadják e ezt, esetleg előre kell e kérelmezni, vagy milyen iratok kellenek hozzá?

Hisz igazolni nem tudom, hogy Ő a dédnagyapám.

2013. dec. 16. 20:24

Szia.

Kiadják a másolatot, de pénzbe kerül ha nem temetéshez vagy nyugdíj intézéshez kell.

2013. dec. 16. 20:12
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az önkormányzatnál, aki eltemettette a déditatámat, kiadnak e nekem a halotti bizonyítványáról másolatot? vagy valamilyen információt? holnap csak azért utaztunk volna el, hogy megtudjuk, hogy hol született, de mivel most kiderült, hogy egyházi temetés nem volt, csak az önkormányzat temettette el, így nem tudom,h ogy ott kiadnak e ilyesmit?
2013. dec. 16. 20:10
Halotti bizonyítványról másolatot kiadnak egy dédunokának a már elhúnyt dédipapáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook