Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hallux valgus fórum

Hallux valgus (beszélgetős fórum)


2013. okt. 4. 09:34
Sziasztok, esetleg akit az elmúl időszakban műtöttek, tudna nekem felvilágosítást adni, hogy egyszerre 2 lábat is műtenek, és hogy milyen eszközre van szükség a járás segítéséhez, Valamint a dr. milyen járás s egítő eszközöket ( gondolok könyöktámasztós botra) írhat fel, Nekem jöv.hét kedden 2013.10.08-án kell mennem korházba. mindenkinek szép napot
10. kisstoth (válaszként erre: 9. - Majean)
2008. nov. 22. 11:19

Megkaptam nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyos vagy.

Puszillak Mari

9. majean (válaszként erre: 8. - Kisstoth)
2008. nov. 21. 18:34
Igen, autót vezetni a műtét után 4 héttel már tudtam. Írtam privát üzenetet is. Szia: Márta
8. kisstoth (válaszként erre: 7. - Majean)
2008. nov. 19. 20:18

Kedves Márta !

Nagyon köszönöm a részletes leírást és beszámolót. Az igazság az, hogy nekem még csak kezdődő bütyköm van, de, ha olyan a cipó, ami odaér, hát megőrülök.

Vettem MBT cipőt is, lehet, hogy használt,. Nem tudom. Jobb ne lett, de talán rosszabb sem. Arra gondoltam, hogy mielőtt nagyon eldurvulna meg kellene csináltatnom, most még talán egyszerűbb. Csak félek egy kicsit. Mármint nem a műtéttől és a fájdalomtól, hanem attól, hogy utána nem tudok lábra állni. 9 éves kislányom van, sok még vele a gond, suliba vinni, hozni stb. meg kellene szervezni ezeket a dolgokat.

Most kicsit optimistább lettem, ahogy leírtad talán nem kell hetekig szobafogságban maradnom. Vezetni azért lehet utána ? Itt Bp-en kocsi nélkül meghalunk.

Mégeygszer nagyon köszönöm, hogy fáradtál és leírtad tapasztalataidat.

További jó egészséget, gyors gyógyulást kívánok !

Szeretettel: mari

7. majean (válaszként erre: 6. - Kisstoth)
2008. nov. 19. 19:15

Sárváron műtütt egy szombathelyi orthopédus. Röntgent és labort vittem megammal, helyi érzéstelenítésbe műtötték, beszélgettem az orvossal, kb. 1 óra hosszáig tartott. Másnap, majd 2 nap múlva mentem kötésre, 8. napon kiszedte a varratokat, ez már Körmenden volt, mert itt is van rendelése ennek a dokinak. Hát egy hétig feküdnöm kellett, csak a legkisebb helyiségbe mentem, utána viszont kezdtem járni. Kaptam kezelőcipőt és abban könnyebb volt mint mankóval. Műtét utáni napokban fájt, éjjel is, kellett fájdalomcsillapító, de most már egész jó.

Nem tudom Neked mióta fáj a lábad de én már 2-3 éve kinlódtam vele. Most azért is határoztam el magam, mert előtte pajzsmirigyműtétem volt, sajnos kétszer és gondoltam amíg az gyógyulgat a lában is jobb lesz. Haa gondolod kérdezzél még, szívesen válaszolok. Üdv.: Márta

6. kisstoth (válaszként erre: 4. - Kisstoth)
2008. nov. 19. 07:14

Szia !

Hol műtöttek ? Rendes nagy műtét volt, vagy ambulánsan is lehet csinálni ?

Nagyon megköszönném, ha egy kicsit többet mondanál róla..

M

5. majean (válaszként erre: 4. - Kisstoth)
2008. nov. 18. 22:04
Nekem megműtötték a jobb lábamat, 5 hete, most már egész jól tudok járni, biciklizni és autót vezetni. Nem mondom, hogy tökéletes, kicsit mág fájogat de a korábbi állapothoz viszonyítva sokkal jobb. Most még fizikoterápiára járok, 10-10 kezelést kapok, ez is észrevehetően segít a javulásban.
4. kisstoth (válaszként erre: 3. - Majean)
2008. okt. 6. 19:40
Na ez van nekem is. Várom a válaszokat én is.
3. majean (válaszként erre: 2. - Kisstoth)
2008. okt. 6. 17:35
A láb leggyakoribb deformitásai közé tartozó bütyök (hallux valgus) akkor alakul ki, amikor a láb öregujjának csontjai és ízületei - főként statikai okokból kifolyólag - elmozdulnak, az öregujj a többi ujj felé mozdul, így a láb belső oldalán kitüremkedés jön létre./nagyon fájdalmas/
2008. okt. 5. 20:26
Ha megírnád magyarul is mit jelent.
2008. okt. 5. 17:19
Volt valakinek mostanában lábműtétje hallux valgus miatt?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook