Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallottatok valamit erről az egyszeri krízissegélyről? fórum

Hallottatok valamit erről az egyszeri krízissegélyről? (tudásbázis kérdés)

1 2
46. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 45. - Dittke14)
2009. okt. 6. 11:03
Miért?
45. dittke14 (válaszként erre: 43. - Kitti77)
2009. okt. 6. 10:53
örülök hogy legalább neked összejött a dolog mi már nem is foglalkozunk vele.
44. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 43. - Kitti77)
2009. szept. 27. 22:35
Mi két hete,ezért vagyok rá kiváncsi.hallottam én is 20 napot, 30-at sőt volt aki azt mondta több mint egy hó.Gondoltam jobban utánakérdezek
43. Kitti77 (válaszként erre: 42. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 26. 21:40
Szia!Mi az igényt 10 - én adtuk be, és a rákövetkező hónap 9.-én utalták is a pénzt.Szóval szerintem nagyon gyorsan ment a dolog.:-))
2009. szept. 24. 17:07

Sziasztok!

kiváncsi vagyok arra ki mennyi idő alatt kapta meg a segélyt?mennyit vártatok rá?

2009. szept. 13. 18:59

Igaz, hogy helyi rendeletenként más, de a lényeg benne van:


[link]


az átmeneti segély igénylésével kapcsolatban.

A többször módosított 1993. évi III. törvény és Nagykanizsa Megyei Jogú Város Közgyűlésének

14/2006. (III. 1.) sz. rendelete alapján az átmeneti segélyre való jogosultság feltételeiről az

alábbiakban tájékoztatjuk.

Mikor vagyok jogosult átmeneti segélyre?

Az átmeneti segély eseti támogatásként nyújtható az önhibáján kívül rendkívüli élethelyzetbe

került személynek, családnak, ha a felmerülő váratlan esemény következtében előre nem látható

többletkiadása keletkezik, és a többletkiadás a létfenntartását veszélyezteti.

Az átmeneti segély jövedelemkiegészítő támogatásként nyújtható az önhibáján kívül időszakosan

vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személy részére a Polgármester által meghatározott

összegben, időtartamban és folyósítással, amennyiben az egyedülálló kérelmező havi jövedelme a

nyugdíjminimum* 150%-át, család esetében az egy főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum*

összegét nem haladja meg.

Mennyi átmeneti segélyt kaphatok?

Az egy naptári éven belül megállapított átmeneti segélyek együttes mértéke nem haladhatja meg a

nyugdíjminimum* 150 %-át. Ezen mértéktől különös méltánylást érdemlő esetben (pl. elemi kár) a

Szociális és Egészségügyi Bizottság javaslatára el lehet térni.

Hogyan kell igényelnem az átmeneti segélyt?

Az eseti támogatásként nyújtott átmeneti segély iránti kérelemhez mellékelni kell a

többletkiadásokat hitelt érdemlően bizonyító dokumentumokat. Amennyiben azok a kérelem

benyújtásakor nem állnak rendelkezésre, utólagos elszámolási, illetve megtérítési kötelezettséget

kell előírni.

A jövedelem kiegészítéseként nyújtott átmeneti segély megállapítása iránti kérelemben igazolni kell

az időszakos vagy tartós jövedelemcsökkenést, illetve a felmerülő többletkiadásokat.

Nagykanizsa MJV Polgármesteri Hivatala



[link]

2009. szept. 13. 18:47
javítva: nem 43 éve, hanem 3 éve
2009. szept. 13. 18:47

Én például arra kértem, hogy amikor nyáron itthon volt a Kisfiam, olyan magasra nőtt, hogy akkor szembesültünk azzal, hogy még a rövid nadrágja is kicsi, amikor már meghozta a kocsi, és akkor hirtelen turkálóba mentünk venni Neki...


De most arra kértem, hogy tavsszal kettő nadrágom volt, és mindkettőt kb. máőr 43 éve hortdtam, és szétfeslett a lábszára mindkettőnek, és jelenleg nincs nadrágom...


Anyu vett a nagyvásárban cipőt, mert egyetlen egy cipőm volt, és annak is kilyukadt a talpa, aug. végén, amikor egyik hétvégén szélvihar volt, kitzört a konyhaablakom, amit azóta sem tudtam beüvegeztetni, mert nincs rá pénzem...

És a biztosító csak utánna fizet...

De annál is kapkodtuk a fejünket, mert amikor kitört az ablak, akkor jutott eszünkbe, hogy még csak a 2. negyedévi volt befizetve, áprilisban, és azóta nem...


Van villanyszámlám, amit már két hónapja nem tudtam kifizetni...

Azt is leírtam, hogy képtelen vagyok elmenni a Kisfiamhoz meglátogatni, mert nem tudom kifizetni Zalaegerszegre az útiköltséget, és plussz Pózvára a helyijáratjegyeket...


A Kisfiam kirendelt gyámjának azóta könyörgök, hogy intézze már el a TB pénztárnál az útiköltség papírokat, amióta Ő van, de mintha a falnak beszélnék...

Nem is érdekli....

Attól viszont tartok, ha bejelentem a Gyámhivatalban, hgoy a gyám nem hajlandó elintézni, akkor esetleg megharagszik, és úgy is fog bánni velem...


És ezt a szemét UPC-t szidom, hogy olyan drága, és csak jövő év március 31.-én jár le a hűségelőfizetés,és addig nem mondhatom le...


De amint lejár, azonnal lemondom, és mivel városszerte bekötötték a kábeles digi, és T-Home-ot, a digit azonnal beköttetem...

Annál a TV-, és az Internet együtt olcsóbb, mint a UPC-nél csak a TV...


Ezekre kértem átmeneti segélyt....

38. diorissimo88 (válaszként erre: 37. - D4464aaf8a)
2009. szept. 13. 17:46
De mire lehet kérni? Én még sose kértem ilyet.
2009. szept. 12. 17:24

Szia Éva!!



Szociálisan rászorulók, pl. szoc.segélyesek, munkanélküliek, rossz anyagi körülmények közt élők, stb... indokolt segély kérése...

2009. szept. 12. 17:23
Az átmeneti segély, az milyen, mik a feltételek? Én még nem kértem azt sem.
35. dittke14 (válaszként erre: 34. - D4464aaf8a)
2009. szept. 12. 11:54
hát ez nagyon valószínű
2009. szept. 12. 11:47
Igen, a helyi rendeleteken, az minden településen más-, és más...
2009. szept. 12. 11:46
Nem tudom miért mi nem igényeltünk átmeneti segélyt , és mégis kaptunk krizissegélyt, (ami már megis érkezett a számlánkra), leht h. tényleg minden csak az önkormányzaton mulik.
2009. szept. 11. 18:34
31. d4464aaf8a (válaszként erre: 4. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 11. 18:33

"továbbá az, aki 90 napon belül átmeneti segély iránti kérelmet még nem nyújtott be. "



Rosszul tudod, mert én is megigényeltem, és nekem azt mondták, hogy először az átmeneti segélyt kell megigényelnem, mert annak 90 napon belül kell lennie...


És ha az megjött, akkor igényelhetem meg a krízis segélyt...

30. dittke14 (válaszként erre: 28. - Diorissimo88)
2009. aug. 9. 21:45
ehhez a hsz-hoz szántam :)
2009. aug. 9. 21:44
hát ez meglehet
2009. aug. 9. 09:20
Megnéztem a honlapot. Az alapján, amit ott olvastam, nem kizárólagos feltétel, hogy lakáscélű kölcsön legyen, csak az egyik lehetséges ok a krízishelyzetre.Ámbár lehet, hogy az önkormányzatok, mint sokszor, most is egyedileg értelmezik a rendeletet. :)
2009. aug. 7. 12:06

ONYF honlapján részletes tájékoztató van arról, hogy kik igényelhetnek és milyen feltételekkel.

A formanyomtatványt is ott lehet letölteni.

A megfelelő igazolásokkal a jegyzőnél kell benyújtani.

26. dittke14 (válaszként erre: 25. - Diorissimo88)
2009. aug. 7. 11:55

én nem tudom

de ha bemész és megkérdezed akkor megmondják és az legalább biztos.

25. diorissimo88 (válaszként erre: 24. - Dittke14)
2009. aug. 7. 11:00
Nekünk lakáshitelünk nincs ugyan(mert eleve nem kaptunk, tavaly fél évig intéztük), és pont a válság miatt csúsztunk bele abba hogy nem kaptuk meg. Viszont az előzetes költségekre személyi kölcsönt vettünk fel, amit most is fizetünk(éás ugye azt a pénzt buktuk).Két helyre fizetünk, összesen havi 40000-et. Akkor se igényelhetem szerintetek?
24. dittke14 (válaszként erre: 22. - Kitti77)
2009. aug. 7. 10:55

sok sikert hozzá!

remélem több lesz mint nekünk!

23. dittke14 (válaszként erre: 21. - Diorissimo88)
2009. aug. 7. 10:54

hát a hivatalban ahonnan igényelni lehet.

és hát nagyon úgy néz ki hogy csak az kaphat :(

2009. aug. 5. 19:17
A netről töltöttem le nyomtatványt , holnap beviszem az önkormányzathoz, akkor majd tudok bővebbet nektek irni.
21. diorissimo88 (válaszként erre: 17. - Dittke14)
2009. aug. 5. 18:31
Ezt hol mondták?
2009. aug. 5. 18:31
Most akkor mégis csak az kaphat, akinek lakáshitele van?
19. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 18. - Kitti77)
2009. aug. 5. 16:01

A 2008 októberi számlakivonat kellett és a mostani havi számlakivonat.

Ez elég.Nem kell igazolás.

2009. aug. 5. 14:49

Sziasztok!

Én nem tudom h. én lakom rossz helyen , de bementem az Otp-be h. kérjek papirt arról hogy mennyi volt és mennyi most a lakáshitelünk , és képzeljétek itt nem hallottak erről a krzissegélyről.Ti milyen papirral bizonyítottátok , hogy mennyit emelkedett a hitel összege?

2009. aug. 4. 21:06

Ma volt benn anyukám és mi nem tudjuk megigényelni mivel ahhoz kell vmilyen hitel és nekünk nincs

persze egy részről jó a másik részről pedig nem

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook