Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallottatok már olyat, hogy valaki unatkozzon a GYES alatt? fórum

Hallottatok már olyat, hogy valaki unatkozzon a GYES alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. máj. 28. 15:14
Én általában ellátom manót reggel,amíg játszik vagy alszik megcsinálok mindent(házimunkát).Nincs nagy lakásunk.Én is imádom a kisfiam,de van h.nem "foglalkozik"velem,mert játszik :),jól elvan néha.De pl ha alszik néha unatkozom.A főzés mosás,takarítás(bár szeretek takarítani)nem annyira szórakoztató.Néha a meló is hiányzik.Sajna nekem nincs nagyon barátom,ha sétálni megyünk akkor is csak ketten manóval.Bár jobb lenne ha már tudna járni,mehetnénk oda amit ő is értékel.
2007. máj. 25. 22:33
Hallottam már ilyenről, de én valahogy nem tudom elképzelni. És mivel egy angyal babánk van, így mellette jut időm sok minden másra is, csak kevesebb időben, mint előtte (pl.olvasás, tanulás, barátok stb.)
2007. máj. 25. 19:33
IGEN!:((
28. Cinka (válaszként erre: 25. - Sizsu)
2007. máj. 17. 20:55
Na ez most nekem nem jönne össze...mármint az egyetem.
2007. máj. 17. 04:13
Kifejezetten unatkozni magától a semmittevéstől nem lehet egy baba mellett, de mint a felnőtt társaság, régi programok hiányolása, nos az azért előforduuulhat :)
2007. máj. 15. 18:43
igen
25. sizsu (válaszként erre: 24. - Cinka)
2007. máj. 15. 17:51
Elmentem egyetemre, és most már túl sok is néha az emberekből. :)))
24. Cinka (válaszként erre: 23. - Sizsu)
2007. máj. 15. 12:58
Dettó.
23. sizsu
2007. máj. 15. 11:21
Unatkozni én sem unatkoztam a picim mellett, de volt egy hatalmas igényem, amit nem tudtam eleinte kielégíteni. Emberek társaságára vágytam, értelmes emberekére. Sokszor úgy éreztem, hogy megfojt a popsitörlő, meg a pelenka... A játszón is csak a böfi-puki volt a téma, meg az etetés, meg a tejelés... A rokonok is csak a gyerekről... Félreértés ne essék imádom, életem legjobban sikerült döntése, de az első nyarunkon (apuka Írországból három havonta jött haza) teljesen vágytam az emberek közé. Lekötött és megdolgoztatott a lányom, a szó klasszikus értelmében nem unatkoztam, de mégis úgy éreztem, hogy valami hiányzik... Ez is egyfajta unatkozás volt, olyan szellemi unatkozásféle. Akkor még nem volt net itthon... :)))
22. Cinka
2007. máj. 15. 11:06
Hát én meg szoktam unatkozni. Pl most is.
21. dee
2007. máj. 15. 09:09
Még csak 6 hete vagyok itthon,de soha nem unatkozok.Bár én mindig is örökmozgó voltam/vagyok.Nagyon jó gyerekem van,de minden percemet kitölti.
20. Gigica
2007. máj. 15. 09:03

Elég szomorú ha valaki unatkozik !!

1 kisgyerek mellett mindig van mit csinálni.

Én nem unatkoztam soha!

19. Minya
2007. máj. 12. 07:08
Erről még én se halottam.Engem egészen lefoglal a gyerkőc mindig tanul valami ujjat és ez teszi változatossá a napokat.Lehet hogy csak azért érzem ezt mert az első babám nem tudom de ha úgy alakulna lehet én is beadnám a bölcsibe.
2007. máj. 11. 21:46
Én soha sem unatkoztam mikor gyesen voltam.
2007. máj. 11. 18:19

Szerintem ez teljesen az ember élethelyzetétől, és a gyerektől függ.

Nekem a középső gyerek bölcsis volt. Másfél éves korában adtam be, és visszamentem dolgozni. Neki is a társaság volt az igénye. roppant okos. A kicsi 9 hónapos, de úgy látjuk, vele marad a 3 év, mert nagyon anyás. De ha úgy hozza a kényszer ő is megy a bölcsibe. A házimunkát én is legtöbbször az esti órákban csinálom, kivét a takarítás. Igaz mosogatnom nem kell, mert van gép, és főzni sem,mert mindenkinek megoldott a suli és oviban, és a foodexpressztől rendelem, és vagy főzök a kicsinek, vagy azt eszi amit hoznak (egyébként, ízletes és tiszta az étel), vagy bébiétel amit nagyon szeret.

Nem mondhatnám, hogy 3 gyerek mellett unatkoznék, inkább a "bezártság", hogy egész nap ketten vagyunk, vagy nincs más csak a vásárlás, gyógyszertár, és a séta. Ne értsen senki félre,inkább az egyhangúság lehet az ok, pedig a gyerekek nagy energiával rendelkeznek, és sok örömöt okoznak nap mint nap.

2007. máj. 11. 18:06
nem mert nem lehet
2007. máj. 8. 23:29

Én sose unatkozom!!!

Szerencsére főznöm nem kell mert anyósom a konyhán melózik és így az ebédünk minden nap megvan-kivéve hétvégén-akkor meg főzök(de mikor még nem konyhán melózott este főztem).Mindent este csinállok takarítást,vasalást stb.

És akkor reggeltől estig a lányommal lehetek.Délelöttönként jó nagyokat sétállunk.Csak ebédelni megyünk be meg aludni-még alszik ebéd után.Aztán délután játszóterezünk mert imád gyerekek közt lenni.Sokat foglalkozok vele-nagyon értelmes-bár igen elkényeztettem.Sose passzoltam le hogy magamra maradjon időm.Anyósnál még sose volt nélkülem a gyerek-aki most lesz agusztusba 3 éves.Mindig vele vagyok.(férjem sokat nincs otthon mert 2 melóhelyen dolgoziki tehát minden munka rám vár-ja és van 1 kutyánk,halaink,teknőseink-akit el kell még látnom).

A lányomért mindent inkább éjszaka dolgozok-ja és a lakásunk patyolat kicsít rendmániás vagyok!

De unatkozni nincs időm!És ez még nehezebb lesz ha már visszamegyek melózni-akkor az az idő is kevés lesz amit ovi után tudok vele lenni-viszont ha este takarítok akkor fáradt leszek a melóhelyen-de majd csak lesz valahogy!

2007. máj. 3. 14:28
egy ismerösömnél ikrek vannak.mindig van ot vele segíteni valki. így persze mindenre ráér, mert ö semmit sem csinál.nekem egy van, de ahhoz hogy rendesen fejlödjön, tanuljon, sokat kell vele foglalkozni.nem tudom hogy hogy lehet unatkozni akár egy gyerek mellett is!
2007. ápr. 21. 08:42

én semmiképpen nem tartanám unatkozásnak azt,amikor az anyuka leviszi a gyerkét sétálni utcára,vagy a játszótérre. hacsak nincs 8 másik gyerek otthon,sehol máshol nem tudná a közösséghez szoktatni. márpedig egy két éves forma gyerkenek jó.hogy a maga korabeliekkel találkozik,játszik,küzd a játékokért. szóval ez nem unatkozás.

amikor egy anyuka azt mondja hogy annyira unja magát,nem is biztos,hogy arra gondol,hogy semmi dolga nincs otthon. sokkal inkább a pillanatnyi fásultság az ami beszélhet belőle. minden ember más,másként éli meg a gyerekkel otthon tölthető időszakot.

2007. ápr. 21. 08:36
Érdekes ez a téma. Nekem van olyan ismerősöm, akinek megsem született a babája, de ő már eldöntötte, hogy 1,5 éves korában megy a gyerek bölcsibe, mert Ő nem fog otthon vele maradni, mert azt nem bírná ki, hogy ne csináljon semmit.Viszont ennek a személynek a testvére is ilyen gondolkodású, Ő nyíltan kimondja, hogy nem szereti azt a korszakot(most 2 éves a lányka)amikor a gyerek az anyjára van utalva(nem jár, egyedül nem őltözik stb.)és ez miatt nem is fog több gyermeket vállalni.
11. Fiona
2007. ápr. 21. 08:20
Én a lányom 2 éves koráig nagyon jól elvoltam, utána kezdtem el vágyódni, hogy visszajöjjek dolgozni. Most pedig azon álmodozom, hogy milyen jó lenne 1-2 évet megint otthon lenni.
2007. ápr. 10. 11:03
a befelé fordulás szerintem nem ugyanaz mint az a fajta unalom ami a kezdő kérdésben szerepelt...befordulni,kicsit belefásulni szerintem legtöbb kismama szokott...
2007. ápr. 10. 02:30
En unatkozni nem igazan tudok a ket eves kisfiam mellett, sot:) A nap minden percet lefoglalja, sokszor a hazimunka estere marad, amikor mar alszik. Viszont befele fordulni azt en is szoktam, ez szerintem kismama "betegseg".
2007. ápr. 10. 01:36
Nekem 2 gyerekem van, a kisebbik 10 hónapos és igen, szoktam unatkozni és befelé fordulni! Ez miért baj??
7. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - Gpetra)
2007. márc. 23. 09:24
Persze,másrészt attól hogy valaki imádja a gyerekét,és szeret vele foglalkozni,nem biztos hogy mindenkit kielégít csak az anyaság önmagában,szerintem vki attól még nem rossz anya,ha igénye van arra hogy csináljon valami mást is.
2007. márc. 23. 09:18
A nővéreméknél még nincsen gyerek.De amikor a gyerekről beszélgettünk,már azt tervezgette,hogyan fog dolgozni menni a gyerek mellett ,és hogy az anyósára bízza majd.
2007. márc. 23. 09:18
Kaptam már én is olyat a hátam mögött,hogy valószinüleg semmi dolgom,az anyós biztos mindent megcsinál otthon helyettem,hogy van időm a gyerekkel sétálgatni.Azt ugye senki nem látta,hogy még kajcsizni is lusta volt kijönni,én vittem be neki a szobába,a dolgomat pedig ha nappal nem tudtam,éjjel pótoltam.6 éve vagyok gyesen,unatkozni még nem volt időm.Igaz a 2 gyerek között doliztam,muszáj volt babót bölcsibe adni.Véleményem,hogy egy-2-akárhány gyerek igencsak lefoglalja a szülőt,közben házimunka,ügyintézések stb.Ha játszóterezek agyerekkel,vagy "utcázunk"kicsit,könnyen rámmondják,hogy biztos unatkozok,de erre is kell időt szakítani,ha már megszültem,mert akartam,egyértelmű hogy ő az első,utánna jön csak a többi dolog.De ettől még nem unatkozok.
2007. márc. 23. 09:11
Egyébként el tudom képzelni, hogy valaki már alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Az unokatesóm felesége két és fél évet volt otthon a kislányukkal, de ő már nagyon ment volna vissza. Nem azért, mert unatkozott, hanem azért, mert szeret dolgozni.
2007. márc. 23. 09:09
A főnökömnek augusztusban született meg a második kisfia. Az elsőszülött akkor volt két éves. Anyuka nem dolgozik az első terhessége óta, nem főz, mert arra nincs ideje, mindent a férje intéz. Ennek ellenére mindent megtettek, hogy a kisfiút bölcsibe dugják, mivel ő nem bír két gyerekkel. Ezt nem unalomnak nevezném... Minden esetre furcsának tartom. És most tervezik a harmadikat.
2007. márc. 23. 09:02
Valószínűleg,nem az első gyermekét tologatta abban a kocsiban.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook