Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallottatok már olyat, hogy valaki unatkozzon a GYES alatt? fórum

Hallottatok már olyat, hogy valaki unatkozzon a GYES alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. febr. 6. 01:36

Én is unatkozom.


Én hozzászoktam, hogy az életem pörgős, mindig történik valami, mindig van mit csinálni. A gyereknevelés meg a háztartás meg egyszerűen nem igényel ennyi időt, ennyi energiát.


Vannak persze jobb időszakok, amikor sikerül kitölteni értelmesen az üres időt, akkor jó, van, amikor nem, akkor elég depis vagyok.


Sajnos megoldás egyenlőre nem nagyon van, mert bölcsihez még nagyon pici, ha meg bébiszittert fogadok és dolgozok, akkor a bébiszitter + a gyed elvesztése miatt rosszabbul járok anyagilag, azt meg azért mégse...


Szóval igyekszem értelmes célokat kitűzni magam elé - pl. mindennap angolozni 1 órát, tornázni - és bízom benn, hogy arra az itthoni magánelfoglaltságomra, ami tök jól kitöltötte még egy hónapja a napjaimat, márciusban ismét lehetőséget kapok...

150. syria
2009. ápr. 18. 22:22

Szerintem az ilyen anyukák elhanyagolják a gyerekeiket.

Abba únnak bele, hogy a játszótéren pöfékelve azon sajnálják magukat, hogy haza kell menni és házimunkát kell végezni, ahelyett, hogy kikenve-kifenve bemehetnének egy munkahelyre, ahol mindig történik valami. Ugyanúgy, mint otthon, csak ez utóbbit nem becsülik eléggé.

2009. ápr. 17. 07:37
Vannak ilyen anyukák.Érdekes módon én nem unatkoztam.Sőt ma már 6 éves a fiam,de most sem unatkozok.Aki akar az talál magának elfoglaltságot!Lehet főzni,takarítani,teregetni(ha már a gép kimos:-)),és természetesen a gyerekkel foglakozni.Séta,játszótér meg ilyenek.Én visszamentem dolgozni amikor a fiam 2 éves lett.Mert muszály volt.3 szakban nyomtam+házartás+gyerek.100%-ig egyet értek az előttem szólóval!!
148. syria
2009. ápr. 17. 02:24

Amelyik anyuka unatkozik a GYES-en, az számomra a „nem tudja, mit csináljon jó dolgában” kategória.

Az első fiammal sajnos elválasztás után - 10 hónap – vissza kellett mennem dolgozni a pénz miatt, mert építkezni akartunk.

A másodikkal otthon töltött 3 év életem legszebb időszaka volt. Azért van apuka, a nagyszülők, meg a barátok, hogy az anyuka is ki tudjon mozdulni. Én pl. bridzspartikra jártam, besegítettem a sógornőm vállalkozásába és olyan messze volt tőlem az oly sokat emlegetett depresszió, mint Makó Jeruzsálemtől.

Aki a GYES alatt „unatkozik”, annak az életével, vagy a mentálhigiénéjével valami baj lehet.

147. hjaniko
2009. ápr. 7. 13:26

Ez komoly sérültségre és lelki szegénységre vall szerintem.

Én életem legboldogabb és legnyugodtabb időszakát éltem a GYES alatt. 5 és fél évig voltam otthon a 2 gyerekkel és köszönöm a Sorsnak ezt az időszakot.

2009. febr. 21. 08:56

igen hallottam.

az én sógornőm is.

egész nap ül a gyerek felett és csak nézi.

a gyerek csak el van semmit nem csinál vele csak kiabál és sztem még néha el is veri - pedig nincs még 1 éves sem.még a levegőn alig volt a gyerek.


és akkor a a nő mint egy tehén...

2009. jan. 24. 06:32

Halottam Én is , és olyat is , hogy az anyukák elkezdtek iszogatni.

Szerintem a monotonosság váltja ki mikor az apuka állandóan dolgozik és nincs ideje a családra.

2009. jan. 20. 17:26
Szerintem a társaság hiányzik.
143. Sena
2009. jan. 20. 17:25
A szomszédasszonyom azt mondta unatkozik. Csak az az érdekes hogy ennek ellenére nem csinál semmit. Úgy értem anyósa főz nekik, vásárol, postára, gyógyszertárba megy, fürdeti a gyereket, gyakran vigyáz rá, anyukát talán 5-ször láttam sétálni a gyerekkel a 3 év alatt. Anyuka csak mos és időnként takarít, ennyi. És panaszkodik hogy unatkozik. Én meg sokszor annak is örülök ha 5 percig ülhetek egy csendes szobában mozdulatlanul. :D
2009. jan. 16. 12:15
hogyne
2009. jan. 16. 12:14

Sziasztok!

Szerintem unatkozni több féle képen is lehet.Persze hogy nem unatkozol mindig van mit kezdeni a gyerekekkel,vagy takarítani stb..

Én pl. az unalom olyasmi fajtájában vagyok néha,hogy nem tudom hogy mit csináljak saját magammal.Nos ezt vagy érti valaki vagy nem !!

140. vilmaf (válaszként erre: 136. - Kkrisztina76)
2008. dec. 27. 15:35
Én is pont ezt mondom, szerintem ha valaki igykszik tartalmas, számára élvezetes életet élni, nem lehet unatkozni-akár van gyerek, akár nincs. Ha egész nap a játszótérre és a boltba járás jelentette volna a kimozdulást, biztos megbolondultam volna, de nyilván tettem is zért, hogy ne így legyen.Attól még, hogy van gyerek, nem vonom ki magam a forgalomból, a barátaimat ugyanúgy szeretem és igénylem a társaságukat, ha kedvem van, bulizni is elmegyek velük.
139. Cuczy
2008. dec. 27. 15:24

Hallottam én is ilyenről.

Sztem magát a helyzetet unja...

2008. dec. 27. 15:18
2 olyan munkatársam van, aki kijelentette hogy inkább visszajönne dolgozni, mert unatkozik otthon. Az egyiknek fél éves sincs a babája...
2008. dec. 27. 14:59
nem hiszem hogy gyerek mellett lehet unatkozni:)
136. kkrisztina76 (válaszként erre: 134. - Vilmaf)
2008. dec. 27. 14:46
Nem tudom hogy lehet unatkozni. Én 6 éve voltam gyesen akkor két gyermek mellett főiskolát végeztem. Most újra gyesen vagyok de angolt és jelbeszédet tanulok három gyermek mellett. Közben a munkám miatt folyamatosan figyelemmel kell kísérnem a változásokat.
2008. dec. 27. 14:27
de szeretnék unatkozni:-)))lessz még 3 évem!!!
134. vilmaf
2008. dec. 27. 14:26
Dehogy unatkoztam, attól még, hogy GYES-en voltam, nem ültem otthon egész nap. Hetente-2 hetente benéztem a munkahelymre is, otthon is figyelemmel követtem a munkámmal kapcsolatos eseményeket, tanultam, a gyerekkel és a férjemmel voltam, a barátaimmal találkoztam, hetente 1-szer 2-szer sportoltam stb.
2008. dec. 27. 08:57
Én 8 éve voltam gyeden 4 évet, de nem emlékszem unatkozásra.Sőt! Jöttünk-mentünk, tettem-vettem és máris este lett.
2008. dec. 27. 08:53
Régen voltam kismama, de sajnos nem volt időm unatkozni. Akkor tanultam meg főzni, mosni, takaritani, pénzt beosztani, meg egyáltalán mindent ami egy önálló család életéhez feltétlnül szükséges. Mivel semmiben sem voltam gyakorlott, minden nagyon sok időmet felemésztette és akkor még a picikről nem is beszéltem. Mindig nagyon fáradt voltam, de mégis ma úgy érzem (s ezt akkor is igy gondoltam) életem legszebb időszaka volt.
131. rencsilany (válaszként erre: 130. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 16. 14:17

Pontosan.Sajnálom ezeket a gyerekeket,mert látszik rajtuk,hogy okosak lehetnének.(nyilván valamilyen szinten okosak,de a foglakozás hiánya meglátszik rajtuk.)

De hát egyenlőre nem válogathatjuk meg hová születünk.Csak arra lennék kiváncsi az ilyen anyukának miért kellett a gyerek?Mert divat,hogy legyen?Vagy ne maradjon le a kolléganők mögött?

130. badonyimariaeva (válaszként erre: 129. - Rencsilany)
2008. okt. 16. 13:31

Én környezetemben is van egy ilyen anyuka sajnos!

A gyerekek meg mehetnek amerre akarnak.

Ez nem is lenne probléma,de rájuk férne egy kis nevelés,odafigyelés.

2008. okt. 16. 13:27

Én is ismerek ilyet a közvetlen környezetemben.

Nem tudom mennyire lehet unatkozásnak mondani...egyszerűen unja a gyerekeit.A nagyobbikat beadta oviba,úgy,hogy első körben elutasították,mert otthon volt a kicsivel.De fellebbezés,stb...elérte a célját.

Főzni nem főzött sokáig,mert nincs ideje a kicsi mellett(aki mellesleg sokat töltött az ágyban és aludt-már nagyobbként is).Az ebéd tehát rendelésre jött.

Ma is sokszor látom az utcán őket.A gyerkők a porba rajzolnak unalmukban,míg anyukájuk beszélget hol ezzel, hol azzal.

S nem mondom,azért némi illem tanítása ráférne szegény gyerekekre.

128. SF
2008. okt. 9. 16:26
Unalom, istenem! Csak öt perc unalmat kérek!!!
2008. okt. 4. 10:03
Szerintem ez nem unatkozás hanem hiányzik a felnőtt társaság,az ember bezárva érzi magát bármennyire is szereti gyermekét.
2008. okt. 4. 09:18
igen.
125. timi1976 (válaszként erre: 101. - Fa3d5b4d84)
2008. okt. 3. 11:30
Egyetétek veled! Olvastam a többiek hozzászólásait,de ezt csak az érti meg aki maga is benne volt.Mi is átmentümk ezen,én még pánikbeteg is lettem( bár ez is csak utólag derült ki).A bezártság érzése,meg az ,hogy úgy érzed veled senki nem törődik,elég szörnyű.A mindnnapok egyhangúsága,és az életünk változása megriasztott. Azt hittem soha nem heverem ki,de a férjem segítségével mégis sikerült.Ha egyedül lettem volna szerintem még mindig magamba zuhanva élném a mindennapokat.
2008. okt. 3. 11:26
Igen, inkább egyhangúságról van szó szerintem is, mint unalomról....a mindennapok valamilyen uo. egyformák és ez néha mindenkit elborzaszt, még engem is....de unatkozni azt nem szoktam...
2008. okt. 3. 11:13
Jajjmán :) Ilyen esetben nem konkrét unalomról beszélünk, hanem inkább egyhangúságról. Hogy mindig, minden nap ugyanolyan, néha fásulttá teszi az embert. Mondjuk én szeretek itthon lenni, nem szívesen mennék vissza a munkahelyemre.
2008. okt. 3. 11:12
hát nem tudom, hogy lehet unatkozni azalatt az idő alatt. szerintem egy kis gyerek mellett mindig van mit csinálni, vagy lusta az illető?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook