Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallottatok már olyanról, hogy az Államkincstár... fórum

Hallottatok már olyanról, hogy az Államkincstár... (beszélgetős fórum)


7. rewt
2013. jan. 27. 18:28

A kölcsön, ha kamattal jár - kizsákmányolás.

Az aki kamatra kölcsönt ad - az azzal foglalkozik, úgy vállalkozik, úgy dolgoz, hogy átveréssel, trükkel kizsákmányolja azt akit lehet.

Mindenki, aki ilyen kölcsönt vesz fel - akár a teljes tönkretétel veszélyének teszi ki magát.

Magyarországról az utóbbi 30 év alatt 56 000 szer

1 milliárd forintot "menekítettek" ki. Nincs...!


Azért, hogy megteremtsék azt a közeget, ahol a legermészetesebb dolog nagy kamattal kölcsönöket adni - és embereket földönfutóvá tenni.


Gondolkozzunk! Mi lett volna, ha valóban magyarok lettek volna a kormányba és parlamentben - aki azt mondták volna. Na ezt nem. Ezt a pénzt nem engedjük - inkább 56 000 magyar polgárnak segítünk és mindegyiknek egy milliárd forintot adunk. Nem kölcsönt - ajándékot.


Értitek? Volt itt pénz - amelyből EZ az Ország - épült volna - itt éltek volna jól emberek. De nem!


56 000 x 1 000 000 000 forintból a Magyar állam, a magyar állami bank hány embernek adhatott volna 20 millió forint kölcsönt 20 évre 1% (egy százalékos) kamat mellett...?


És most? 154 000 magyar család veszíti el lakását, házát az idegenek trükkje következtében.

6. SF
2010. márc. 25. 16:28

Látom, sehogy se jutunk dűlőre, pedig egyszerű.

A bank adott neked kölcsönt, amit az állam megtoldott a szoc. pol.-lal. Bár szemétség, kölcsön nélkül nem kaptad volna meg. 2 gyerekig megelőlegezték. Mivel neked a kölcsönfelvételkor már megvoltak, akkor vizsgálták a meglétüket. Gondolom, feltétetül szabták, hogy a háztartásodban kell maradniuk, vagyis nem adhatod őket pl. intézetbe (vagyis így tudom, de ez nem biztos. Pár éve még így volt). A te esetedben tehát nem megelőlegezés volt, mert a felvételnél már megvoltak a gyerekek.

A terhelés mindettől függeltenül úgy működik, mintha ez az összeg is kölcsön lenne, csak több a kötöttség! Nem lehet felezni, negyedelni, mert a teljes összeg időhöz kötött. Ha esetleg ki tudnád fizetni a kölcsönt, a szoc. pol. akkor se törlődne az 5-dik év végéig. Ez egy biztosíték az állam számára.

Ismerek családot, ahol már felnőttek a gyerekek, de a házon még mindig rajta van a szoc. pol., mint teher. Ők rosszabbul jártak, mert nekik még 10 év.

Tehát a kérdésre a válaszom: tapasztalataim szerint nem lehetséges.


Bocs, ha a többit félreértettem. Úgy tűnt, mintha az összes kölcsönötöket pl. adósságrendező hitellel szeretnétek kiváltani.

Biztos nincs más megoldás? Muszáj kölcsönt felvenni ebben a nehéz időszakban?

2010. márc. 25. 15:17
A bank tudom, hogy nem veszi le a terhelést, amíg a kölcsön nem járt le. Nem tudom, hogy mi az a megelőlegezés, amit írsz. A szocpol az egy vissza nem térítendő támogatás, amit a gyerekeim után kaptam, nem kölcsön. Vagy rosszul tudom? Miért kellene visszafizetnem? Nem eladom a lakást az engedélyük nélkül, hanem csak segítséget kérek. Nem hitelcserét szeretnénk, mert az nem megoldható, ahogy már írtam, mivel teljesen le van terhelve a lakás. Hitelkiváltást meg csak jelzáloghitellel lehet csinálni.
4. SF (válaszként erre: 3. - Becseiagi)
2010. márc. 25. 11:11

A terhelést nem veszik le, míg a kölcsön le nem jár. Ha a 1,9-en kívül nem terheltétek rá a lakásra a kölcsönt, az Államkincstár akkor is kölcsönnek veszi azt az 1,9-t! Esetetekben már nem megelőlegezésről van szó, amit vissza kellene fizetnetek.

Ha 5 évre terhelték rá, akkor 5 évig rajta marad, ha cigánygyerekek potyognak is az égből. Ha eladjátok a lakást, csak az engedélyükkel teheted, ugyanakkor kötelesek vagytok másikat venni, és akkor arra terhelik tovább, míg le nem jár a kiszabott idő.

De szerintem ti hitelcserét szerenétek, ami nem hiszem, hogy függne ettől. Vagy rosszul értem?

Keress fel egy bankot, ott többet tudnak mondani.

3. becseiagi (válaszként erre: 2. - SF)
2010. márc. 25. 11:01
Bocs nem értem, milyen teljes összeg rendezése előtt? A szocpol miatt a Kincstár 5 évre rátette a lakásra 1,9 MFt értékben a kezét. A hitel részét 25 évre vettük fel. Mi csak 1 MFt-ról szeretnénk, ha levennék a kezüket, hogy arra jelzálog hitelt vehessünk fel, és havi 50 EFt helyett csak 10 EFt-ot fizethessünk. A sok kisebb hitelünk helyett egyet szeretnénk fizetni.
2. SF (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. márc. 25. 10:54
Nincs remény rá. Én legalábbis még nem hallottam, hogy a teljes összeg rendezése előtt levették volna a jelzálogot!:-((
2010. márc. 25. 10:49
... hamarabb le vette a szocpol egy részéről a jelzálog jogot? Lassan betemetnek a hiteleink és a be nem fizetett számláink, és szeretnénk 1 MFt jelzálog hitelt felvenni, de teljesen le van terhelve az ingatlan. Tavaly vettük a lakást, ami 6,5 MFt-ot ér és 4,6 MFt hitelt vettünk fel, mellé jött az 1,9 MFt szocpol: így vettük meg a lakást. Lehetne valahogy kérvényezni, hogy az 1,9 MFt-ból 1 MFt-ról vegyék le az 5 évre szóló (ami már csak 4 és fél év) terhet a lakásról? A sok kis hitelünket fizetnénk be belőle, hogy ne veszélyeztesse a megélhetésünket. Papírokkal bizonyítanám nekik, hogy azokat fizettük ki, és eszünk ágában sincs, hogy eladjuk a lakást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook