Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hallottatok már agyféregről, és mi okozza, hogyan kezelik? fórum

Hallottatok már agyféregről, és mi okozza, hogyan kezelik? (tudásbázis kérdés)


26. 864c5534c9 (válaszként erre: 24. - Zsike63)
2010. ápr. 24. 15:19
Kíváncsi leszek majd, hogy milyen kezelést kap!!! Remélem minél előbb rendbe jön!!!
25. zsike63 (válaszként erre: 14. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 24. 10:31
azért jobb lenne nem elhanyagolni,menjen el egy ijen biorezidenciás vizsgálatra megéri hid el!
24. zsike63 (válaszként erre: 23. - 864c5534c9)
2010. ápr. 24. 10:28
Köszönöm a keresgélést!!most várjuk a jelentést ,álitólag kap valamijen kezelést amerikából,csak remélem hogy jó lesz neki.amugy irodában dolgozik mint sociális munkás , hust keveset és ritkán fogyaszt,csak sok és mindenféle emberel van kapcsolatba és Ildikónal hivják.
2010. ápr. 24. 08:22

Egész belejöttem...

Az orsóférget is említik az aggyal kapcsolatban:


"Az orsóféreg fertőzésében különösen veszélyeztetettek a gyermekek, a földön napozók és az olyan munkások, akik bőrükkel érintkeznek a fertőzött földdel. Asztmás jellegű tünetek is kialakulhatnak, ugyanis a vándorló lárvák gyakran okoznak légzési nehezítettséget. Epilepsziás rosszullétet provokálhatnak a lárvák, ha az agyban telepednek meg, és változatos pszichiátriai problémákat is kiválthatnak. A szembe vándorolva akár egyetlen lárva is súlyos szemtüneteket okozhat. Életet veszélyeztető betegségek okozója is lehet a bélféreg: például a lárva a vándorlása során a külső szívburkot, a mellhártyát is megfertőzheti, ahol fokozott folyadékképzést vált ki, s ez súlyos légzészavart vagy akár szívmegállást okozhat.

Igazán hatékony gyógyszerek nem állnak rendelkezésre a humán esetek gyógyítására. Itt tehát a legfontosabb a megelőzés: a háziállatokat rendszeresen féregteleníteni kell, kölyökkoruktól kezdve, a homokozókat tisztán kell tartani, használaton kívül letakarni, hogy nehogy kutya, macska oda piszkítson."



Na, most már befejezem a keresgélést, mert egyre jobban frászt kapok...

2010. ápr. 24. 08:17

Itt is a galandféregről van szó, hogy a kutyáktól, macskáktól is megkaphatjuk:


"Az ember egészsége szempontjából a galandférgek a legveszélyesebbek. A fertőzőképes lárvák leggyakrabban az ember májában, ritkábban a tüdőben, az agyban okoznak súlyos elváltozást. A betegek kezelése hosszadalmas, akár egy életen át tartó kontrollt is igényelhet, és nem is minden esetben kivitelezhető. Mint oly sok más esetben, a megoldás itt is a megelőzés, azaz a kutyák és a macskák rendszeres és megfelelő módon végzett féregtelenítése, bizonyos egyszerű higiénés szabályok betartása, és a féregtelenítés alapelveinek ismerete."

2010. ápr. 24. 08:13

Én ezt találtam a neten. Itt bélféregről van szó, viszont megemlíti, hogy a galandféreg(ez is bélféreg) esetenként az agyba is eljuthat. Olvassátok:



"Az emberi fertőződéseket leggyakrabban a nem megfelelően hőkezelt hús és húskészítmények okozzák, illetve a szennyezett és nem megfelelően megmosott saláták, gyümölcsök és zöldségek.



Bélférgességek közül a legfontosabb megemlíteni a galandférgeket. Ezeknek az élősködőknek az ember egy köztigazda, így a földdel vagy szennyezett élelmiszerrel felvett paraziták az emberi szervezetben tovább vándorolnak és élősködnek a bélrendszerben. A fertőzés során károsítják a májat és emellett eljuthatnak a tüdőbe. Esetenként eljuthatnak számos fontos szervhez (agy, lép, vese, szem) és olyan mértékben károsíthatják azokat, hogy a fertőzés halálhoz vezethet.

A galandférgek súlyos belső szervi elváltozásokat, gyomor-bélrendszeri tüneteket, szembetegséget és halálos kimenetelű folyamatokat indíthatnak el. Az ember galandférgekkel való fertőződése tekintetében szerepet kap a szarvasmarha- és sertésborsóka kór.


A borsókás marhahúst a leggyakoribb fertőzési forrásként tartják számon. A borsóka végülis egy hólyag, mely az izomrostok között foglal helyet. A szarvasmarhák legelés során veszik fel, mely a vérárammal jut el pár nap alatt az állat izmába, ahol borsóvá alakul. Az ember ennek a borsókás húsnak az elfogyasztásával fertőződik, főleg tatárbifsztek elfogyasztása és a nyers hús kóstolgatása révén. Az emberi bélcsatornában kifejlődött férgek 3-4 méter hosszúak, átlagos élettartamuk 25 év.


Hazánkban a borsókás fertőzések száma elenyésző, túlnyomórészt külföldről érkezett személyeknél diagnosztizálják. A betegség megelőzésében a megfelelő vágóhídi húsvizsgálatnak, étrendnek és a higiénia betartásának van jelentős szerepe."

20. zsike63 (válaszként erre: 18. - Globus)
2010. ápr. 24. 08:11
Köszi,megpróbálom
19. zsike63 (válaszként erre: 16. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 24. 08:10
valamijen bizorenciás vizsgálat mutata ki,minden apró dolgot észrevesz a műszer. azt is mondta hogy ha most egy agy ultrahangos vizsgálatra ment volna akor kimutata volna a tumort neki,de ez nem tumor hanem a féreg öszecsomósodása let volna
18. globus (válaszként erre: 17. - Zsike63)
2010. ápr. 24. 08:09

Írd be ezt a szót, és Dr. Diag oldalán találsz róla:

Angiostrongyloidosis

17. zsike63 (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2010. ápr. 24. 08:07
Én ispróbáltam a neten keresgélni ,de én se jártam sikerel
16. 3232b7bb0b (válaszként erre: 11. - F979700a86)
2010. ápr. 24. 08:00
Igen...de komoly! Hát ha bélféreg van, meg ilyenek, akkor ez is létező dolog. De a fejfájáson kívül máshogy nem lehet észrevenni? Milyen vizsgálattal derítették ki neki, hogy ez a "baj"?
2010. ápr. 24. 08:00

Jaj, hát ez ilyesztő...Brrrr....

A bélféreg sem valami jól hangzik, de agyféreg?!?

14. 3232b7bb0b (válaszként erre: 3. - Boszika46)
2010. ápr. 24. 07:59
Folyamatos fejfájás? Sógoromnak is az van, de nem tudták neki egy csomó vizsgálat után sem megmondani, hogy mitől. Igaz egy idő után már nem volt kedve visszamenni az orvoshoz...
2010. ápr. 24. 07:44
na, ezért nem eszek szushit meg bifszteket.. :S.. és semmi ilyen nyers húsfélét ami nincs füstölve. (igaz, a kolbász is lehet fertőzött :S)
12. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Zsike63)
2010. ápr. 24. 07:39
Megpróbáltam rákeresni a neten,de nem sok sikerrel jártam,állítólag a csigák is terjesztenek szív és agyféreg fertőzést,de inkább állatokat betegítenek meg,úgy,hogy megeszik a fűcsomot.Lehet ezek a fertőzött állatok húsa betegeíti meg az embert.
2010. ápr. 24. 07:38
A nem kellően átsütött sertéshústól lehet kapni.Galandféreggel fertőzött hústól.A lárvák bekerülnek a véráram útján az agyba és ott élősködnek.A héten láttam erről egy filmet a Discoveryn.
10. zsike63 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2010. ápr. 24. 07:34
Szia ,ha tudsz eről többet légyszi és még irj!! Köszi
2010. ápr. 24. 07:32
Most menem kell ,később még leszek. Jó lene eről töbet megtudjak,mert nagyon sajnálom ,retenetes fejfájásai vanak,álitólag a vér viszi fel az agyba mert nagyon érzékeny a szervezete ,edig mindég azt mondták neki hogy csak migrénje van.
2010. ápr. 24. 07:29
igen azt mondták (szinusz) vagyis fej,agy féreg
7. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - 66cec28b76)
2010. ápr. 24. 07:29
Igen féreg és az agyhoz jut el,hogy most pontosan melyik részéhez nem tudom,lehet,hogy csak az agykérgen élősködik.
2010. ápr. 24. 07:28
Az én rokonomnak is kibirhatatlan fejfájásai vanak és valamijen kűlönleges vizsgálat mutata ki nála ezt a betegséget,de Németországnál tovább még nem volt hogy valahonan kűlföldről szedte volna össze
5. 66cec28b76 (válaszként erre: 4. - 5e48d37001)
2010. ápr. 24. 07:26
Jesszusom de rossz lehet. De ez konkrétan féreg? Bár bélgiliszta is van.
2010. ápr. 24. 07:24

Szia!

Én hallottam róla,azt hiszem fertőzött ,rosszul hőkezelt húsfélével lehet összeszedni.Pl sertéshús,az egzotikus országok éttermeiben fordul elő ilyen fertőzött étel.

Nem tudom mivel kezelik,sajnos:-(

2010. ápr. 24. 07:23
ép ez az hogy nem halotam még edig ijet,egy ismerősömnek ezt álapitoták meg mert álandóan és retenetes fejfájása van
2010. ápr. 24. 07:21
Jaj de csúnyán hangzik,mi az?
2010. ápr. 24. 07:18
Sziasztok!! Halotatok már agyféregről, és mi okoza, hogyan kezelik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook