Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallottatok már a Manócsomagról? fórum

Hallottatok már a Manócsomagról? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 16. 16:52

Sziasztok!

Egyik kislányom 49 cm-el született( a másik 55 cm volt ;) ), van pár 50-es ruhánk, és néhány kicsire szabott 56-os, amit már kinőtt, ezeket szívesen elküldeném manócsomagnak, ha megírjátok a címet! :)

2010. aug. 7. 08:23
Még soha nem hallottam róla...
10. vkorsi
2010. máj. 5. 21:42

egy kis információval azért még szolgálnék.


www.manocsomag.hu

a honlapon minden tudnivaló megtalálható

44es és 50es ruhákkal látjuk el a rászoruló babákat, ezen kívül pár darab 40es ruha is van raktáron.

9. telifánt (válaszként erre: 8. - Valerka78)
2010. ápr. 6. 14:22

Előre is köszönöm az alapitvány nevében és a sok leendő baba nevében aki hordani fogja.

Megkérdezhetem hogy hányadik hétre született a babád?

2010. ápr. 6. 11:11
Ez egy nagyon jó ötlet! Még nem hallottam róla. Ugyan az én lányom nem volt papíron koraszülött, de a 49 centijével és a 2720-ból lett 2530g-jával, amivel kijöttünk a kórházból épp 40-es ruha kellett neki. Szó szerint hülyének néztek, amikor 50-eset mertünk valahol kérni, mondván 56-os az újszülött méret, kisebbet nem gyártanak. Mire felmutattuk a hordozóban szunnyadó gyermeket, hogy nézzék meg, mi gyártottunk kisebbet. Hónapokba tellett, mire kinőtte azt a pár 40-42-46-50-es ruhát, amit sikerült szereznünk turiból innen-onnan. Aztán jött a tél és 50/56-os overállra vadásztunk mindenhol, persze akkor az sem volt, most meg mindenhol látom a mini ruhákat. De ott, akkor, azalatt a 2 hét alatt, amikor hirtelen kellett volna, nem találtunk sehol. Piacon egy vagyonért vettünk 50-esnek számozott ruhákat, aminek 5 centit kellett felhajtani az ujjából. Lesz még babánk remélem, de ha már nem lesz szükségünk a mini kollekcióra, akkor eljuttatom hozzátok, mert hát nem nyúzta agyon azért a gyermek.
2010. ápr. 5. 18:59
igen, szívesen fogadnak minden kis rucit. Nekem az tetszik, hogy aki kitalálta ezt a dolgot szintén egy volt korababás anyuka. És ami a legszebb az egészben hogy azt hiszem hogy 6 év alatt (ebben nem vagyok biztos) már 170 babának tudtak csomagot küldeni és jelenleg is 38 baba viseli a rucikat
2010. ápr. 5. 18:47
Olvastam az ikresek oldalán, nagyon jó és hasznos ötletnek tartom.:) Úgy tudom, hogy küldeni is lehet hozzá miniruhákat.
5. telifánt (válaszként erre: 4. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 18:44
Félreértesz, én tudom hogy hol lehet. Ezzel a fórummal szeretnék segíteni annak aki nem tudja.
2010. ápr. 5. 18:42
Én csak azt hallottam, hogy az egyik ismerősömnek van valami ruha csomagja. Sajnos anno mi nem kaptunk ilyen lehetőséget. Kérdezd meg holnap a védőnődet hátha Ő tudja hogyan lehet igényelni ilyet.
2010. ápr. 5. 18:42
igazából azért indítottam a fórumot hogy ha valakinek koraszülött babája születik, és igény lenne ilyen ruhákra akkor tudja hogy honnan lehet ingyen beszerezni. :-)
2010. ápr. 5. 18:40
Én még nem hallottam róla
2010. ápr. 5. 18:34

Ez nem az a manócsomag, amit a babák a pelusban hagynak. :-D

Ennek a célja hogy a koraszülött babák szülei ingyenesen juthatnak hozzá a kezdő babacsomaghoz, amik az aprótalpúaknak való legkisebb ruhákat tartalmazzák. Helyesebben ingyenesen bérelhetik, mert ha kinőtte a baba akkor vissza kell juttatni az alapítványhoz a ruhákat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook