Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallottátok hogy mérgező, rákkeltő anyagot találtak a habtapiban? De miért csak most? fórum

Hallottátok hogy mérgező, rákkeltő anyagot találtak a habtapiban? De miért csak most? (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. pritta (válaszként erre: 16. - Vikó 26)
2011. jan. 15. 21:55
mindenhez nagy por kell különben senki nem figyel fel rá. miben nincs veszélyes anyag? és ha itthon kivédem is majd a bölcsiben oviban barátoknál találkozik vele. ott nem felügyelhetek úgyse..
2011. jan. 15. 21:53
Mi szerencsére nem vettünk egyik gyereknek sem! :)
2011. jan. 15. 21:50
Én a kerifiamnak vettem ilyet, igaz, h elég büdös, amolyan új szaga volt. Szerintetek az megoldás,hogy a letett szőnyegre az ember egy pokrócot terìt?Mert igy ugye nem érintkezik a baba vele, és nem is tudja szájba venni. Amúgy kár, mert kifejezetten jó érzés volt a puha szőnyegen ülni.
19. 7564d965a1 (válaszként erre: 16. - Vikó 26)
2011. jan. 15. 21:45
Hát nem tudja biztosra szerintem ezt senki. De tény ami tény hogy nagyon büdös amikor kibontod és sok idő kell hogy elmenjen a szaga. erre többen panaszkodtak már... az is lehet hogy párolog belőle és nem nyál hatására kioldódik. De tény hogy ha így nézzük ott a példa a cumisüvegekre és a bpa-ra... használja mindenki pedig...
2011. jan. 15. 21:29

Sajnos nekünk is van. Kuka, gondolkodás nélkül. Annyi káros hatás éri őket, legalább ami kivédhető azt védjük ki.

A férjem mondta, hogy az apró alkatrésze miatt tuti betiltották valahol azért akciós nálunk mindenhol...

Nem hallgattam rá:(

17. Vikó 26 (válaszként erre: 13. - Pritta)
2011. jan. 15. 21:29
Nekem is rögtön a vigantolos ügy jutott eszembe erről...
2011. jan. 15. 21:27

Mi már több mint 2 éve használjuk,a kislányom nagy előszeretettel rágcsálta mikor kicsi volt és most a kisfiamnál is ez a helyzet!

Gondolom azért huzamosabb ideig kéne hogy rágcsálja a gyerek,hogy ártalmas legyen!

Én is féltem a gyerekeimet persze és szemétség,hogy miket meg nem mernek csinálni,de e miatt nem fogom kidobni!

Szerintem ennek a dolognak is nagyobb a füstje mint a lángja,jó nagy port kavarnak körülötte!

2011. jan. 15. 21:27
Most olvastam, hogy december 15-én már más országban betiltották
2011. jan. 15. 21:24
Sajnos nem csak a méd ín csájnások! Évek óta tudni lehetett ezt de senki nem hozta nyilvánosságra. Egy fórum társunk a fogyasztó védelemtől jó pár hónapja kért erről felvilágosítást és a mai napig nem válaszoltak neki! Sőt az egyik ismerősöm aki nagykerben dolgozik ő is mondta (és beszélt le minket róla) hogy kb 2 éve már egyszer bevonták a forgalomból pont ez miatt...
13. pritta
2011. jan. 15. 21:24
Ugye ez nem olyan mint a D-vitamin dolog? először mindenki pánikol felfújják aztán azt mondják nem is veszéyles....
2011. jan. 15. 21:18

Tudjátok a fürdetőszerben és krémekben mennyi kőolaj származék van pl. az sem egészségesés mégis sokan abban fürdetik a gyereket.

Lehet valamilyen távol-keleti habtapi a rossz minőség??

2011. jan. 15. 21:17
melyik ez a játék konkrétan?Sajnos nem ismerem...
2011. jan. 15. 21:14

sziasztok!


igaz már nem annyira kicsi a lánykám (3 mult) de most akartunk venni neki ilyet, de ezek után ugy gondolom nem kell.... :(

2011. jan. 15. 20:59
Sziasztok! Mi nem vettünk, mert pont ettől féltettem hogy úgy rág le róla egy kicsi darabot hogy nem veszem észre. Szerintem mindegyik ugyan abból az anyagból készül, nem hiszem hogy az egyik azért drágább mert jobb, inkább csak a márkát fizettetik meg.
2011. jan. 15. 20:31

Nekem azért nem egyértelmű mert van itthon szinte ugyan olyan színvilágú és struktúrájú - nem tudom jobban megfogalmazni - a felületére gondolok. Csak a mintája más és viszonylag olcsón lehetett hozzájutni.


De van olyan is ami minősége jobb és szerkezete is tök más. sima a felülete hátul az elején meg Micikmackós és drágább is volt. Ja és ez matt, míg a tv-ben mutatott fényesebb.

7. martin3 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa79)
2011. jan. 15. 20:27
szia! jó kérdés!!!! a kislányom már 6éves lesz, és nekünk is volt, sőt az unokahúgomnak, aki 10éves lesz...azóta sem jöttek rá?! holott az egyik legkeresettebb babajáték...bár én soha nem engedtem, hogy a szájukba tegyék, nem is rágcsáltuk meg és nem is törtek ki belőle darabokat, szóval nyugodt vagyok, de aki megengedte, hogy a szájába vegye? nem is értem, miért csak most vizsgálták be!
6. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Zsuzsa79)
2011. jan. 15. 20:26

A Bambiban most vannak leértékelve.


Az én gyerekeim már nem használják, el van téve...most dobjam ki én is?

2011. jan. 15. 20:24
Az én kislányom most 19 hós, míg kisebb volt, gyakran a szájába vette a darabjait, és rágcsálta. Nagyon remélem, hogy ennyi még nem volt káros! De most én is összeszedtem, és megy a kukába!
4. Zsuzsa79 (válaszként erre: 2. - 5819723512)
2011. jan. 15. 20:23
Elméletileg igen. Hisz nem mondtak kifejezett márkát, csak azt, hogy szinte minden háztartásban van ilyen, és hogy ki is vonták őket a forgalomból.
2011. jan. 15. 20:22
Szörnyű. Nekünk is van, de szerencsére még használaton kívül, gyári csomagolásban. Egy határozott mozdulattal kidobtam a fenébe.:SSS
2011. jan. 15. 20:21

Szia,


Én láttam a hírekben. De nemek nem egyértelmű, hogy most minden habtapi veszélyes?

2011. jan. 15. 20:18

"Halálos vegyületet, rákkeltő formamidot találtak a legelterjedtebb habszivacs játszószőnyegben. Magyarországon szinte minden háztartásban van ilyen. Az Unió azonnal betiltotta, és bezárhatja az olyan üzletet, ahol még árulják. Ráadásul, mivel könnyen leszakadnak a szőnyeg darabjai, a gyerekek meg is fulladhatnak tőle."

Ez volt a TV2 tények oldalán és a műsorban is. Miért van az, hogy itt mindent el lehet adni? Miért engednek ellenőrzés nélkül bármit árusítani ebben az országban?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook