Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallottatok az új adótörvényről? Eltörlik 2008.01.01-től a lakásszerzési kedvezményt! fórum

Hallottatok az új adótörvényről? Eltörlik 2008.01.01-től a lakásszerzési kedvezményt! (tudásbázis kérdés)


9. caravell (válaszként erre: 3. - Rekus)
2008. jan. 8. 15:06

Kicsit összekeverted:

Ha 2008.jan.1 előtt adta el valaki,akkor van lakásszerzési kedvezménye - ha 15 éve a birtokában van,akkor nem muszáj lakást venni, nem adóköteles.

Ha 2008.jan.1 után adja el,akkor nincs lakásszerzési kedvezmény, a vételi és eladási ár 25%-a a jövedelem adó,ha nincs legalább 15 éve a birtokában - akkor is,ha lakást vesz a teljes összegen.

Viszont a 2008.jan 1 után vett ingatlanokat már 5 év után el lehet adni adómentesen.

2007. nov. 29. 19:22
Az Adófórum hírlevélben olvastam. Igen eltörlik.
7. kobagabi (válaszként erre: 6. - Vagesz1)
2007. nov. 21. 19:18

Ezt találtam az általad adott linken:


Lakásszerzési kedvezmény csak 2007. évi értékesítés esetén érvényesíthető - tudtuk meg Dajka Edit adótanácsadótól, az Önadózó újság főszerkesztőjétől. - 2008. évi értékesítés esetén csak nagyon kivételes esetben kerülhet rá sor, jellemzően akkor, ha valaki idősotthonban vásárol helyet önmagának vagy egyenes ági rokona elhelyezésére.

2007. nov. 21. 07:14
Szerintem nézzetek be a www.epitinfo.hu oldalra! Én folyamatosan kapok onnan hírlevelet, és nagyon okos dolgokat írnak mindig. Biztos erre a kérdésre is megvan a jó magyarázat:)
2007. nov. 21. 05:27

nem tudom? lehet hogy elfogyott az a mák! mert az életbelépő lakásvásárlási törlesztést /évi 400000ft-ig/ számolhattad volna el adózáskor. E szabályok szerint . . .stb. járt ez a jóváírás 4 évig, ami támogatást /a törv. életbelépésétől/most már csak 1 évig „érvényesíthetsz” Sajnálom!

[[[[[Kicsinkét úgy érzem diplomát minden koldus kezébe, mellyel egyúttal adóssá is tettük a friss pályakezdőt. bocsánat ha más vizekre tévedtem volna, az összképet nehéz megalkotni, de minden kedvezm. megszűnik csak az adósság marad.]]]]]

2007. nov. 21. 04:52
akkor még mákom van.. épp tegnapelött fejeződött be végre a papír része a háznak.
2007. nov. 20. 20:53

Ha 2008 dec. 31-ig adod el a lakást, akkor még igénybe veheted a lakásszerzési kedvezményt, ha jól hallottam.

Plussz ha több mint 5 éve tiéd a lakás, akkor adómentes jövedelemnek számít, tehát nem kell leadózni.:)

Ha egyik esetben sem tartozol, akkor lehet kérni méltányosságot, hogy mérsékeljék vagy töröljék el számodra az adót. No persze a méltányosságot ki kell érdemelni...


Remélem segítettem.:)

2007. nov. 20. 19:47

Sziasztok! Most épp építkezés közepette vagyunk, és van egy házunk, aminek eladásából származó pénzt az építkezés utolsó, befejező szakaszára fordítanánk.

Sajnos hétfőn a kormány olyan döntést hozott, amivel eltörölte a lakásszerzési kedvezményt! Tehát, hiába visszük be a ház árát az építkezésbe, akkor is ki kell fizetni a 25 %-os adót!!!! Tehát egyetlen megoldás, hogy idén eladjuk a házat!!!

Van aki hasonló cipőben jár? Lehetnek esetleg kiskapuk, hogy ezt az adófizetést kikerüljük? Ez veszélyezteti az építkezés befejezését, hisz kb. 2 millió forintról van szó!!!!

2007. nov. 20. 19:43
Hallottatok az új adótörvényről? Eltörlik 2008.01.01-től a lakásszerzési kedvezményt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook