Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hallott már valaki fenyő allergiáról? fórum

Hallott már valaki fenyő allergiáról? (beszélgetős fórum)


13. K.né
2009. febr. 22. 21:25
Van ilyen. ÉN vagyok allergiás a fenyőre. De csak ha hozzá érek, vagy sokat tartózkodok egy zárt helyiségben vele. Tünetek: könnyezés, orrfolyás és ha érintkezek is vele akkor kiütés rövid időn belül. És nem bebeszéltem, orvosilag igazolt. Amikor kiderült, éppen nem voltam ráérő ember...
12. kathlee (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 26. 20:27
1 éves. Tavaly karácsonykor még csak 4-5 hetes volt. Akkor szinte csak a kiságyban volt, egy másik szobában.
2008. dec. 26. 18:41
És egy dolgot nem kell elfelejteni ami egyes emberek számára allergén az nem biztos hogy mások számára is az. Ugye nem kell mást megemlítenem pld lisztérzékenység.
2008. dec. 26. 18:35
igen, a fenyő gyantájára lehet valaki allergiás.
9. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 1. - Kathlee)
2008. dec. 26. 18:32
Ha a fenyőnek szaga van akkor az azt jelenti hogy van illó alkotórész ami a levegőbe kerül, mert a semminek nincs szaga az illóanyagokat pont azért hívják illóanyagoknak mert párolognak.Előfordulhat hogy valaki a terpénekre túlérzékeny de a fára is lehet hogy olyan anyag került ami irritál. Viszont ugyanennyi a valószínűsége hogy összeszedett valamit. Nem írtad hogy hány éves volt e már fenyőfa közelében mert az is tény hogy a fenyőerdőben tartózkodás pld az emberek döntő többségére jó hatású.
2008. dec. 26. 18:26
szerintem lehet a fenyőre is allergiás, ez csak úgyis vizsgűlattal derül ki. Mindenképpen orvoshoz kell vele menni!
7. kathlee (válaszként erre: 6. - Forever Love)
2008. dec. 26. 18:16
Az lehet, hogy a lányomnak nem fenyő allergiája van... De egyébként miért gondolod, hogy nincs ilyen? Rengeteg növényről tudjuk, hogy allergizál.
6. Forever Love (válaszként erre: 5. - Kathlee)
2008. dec. 26. 18:13

Nem, arra aki kitalálta és elterjesztette ezt a dolgot.

Attól,hogy a kislányod most kezdett el tüsszögni nem kell rögtön fenyőallergiára gondolni. Nem mondok újdonságot, de ezer meg egy oka lehet, és a fenyő ebből csak egy.

Nem kezdem itt boncolgatni, hogy állatok, poros szőnyeg, helytelen táplálkozás..

5. kathlee (válaszként erre: 3. - Forever Love)
2008. dec. 26. 18:07
Most rám célzol?
2008. dec. 26. 18:07
Köszönöm! Mindjárt utána nézek!
2008. dec. 26. 18:07
Allergiáról nem, de arról igen, hogy a ráérő emberek unalmukban rengeteg baromságot kitalálnak!
2008. dec. 26. 18:05
Én pont karácsony előtt hallottam a tv.-ben a fenyő allergiáról.Sajnos nem figyeltem meg pontosan mit is mondtak.Ha a google-ba beirod ott is találsz infot.Szerintem ha van otthon calcimusc injekciót,igyon meg egyet.
2008. dec. 26. 17:59
Kislányom tegnap óta folyamatosan tüsszög, könnyezik és "patakokban" folyik az orra. De ez nem 24-én, csak 25.én jelentkezett. Létezik, hogy a fenyőre allergiás? Egy egész napo töltött a fenyő mellett, csak utána jöttek a tünetek. Vélemény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook