Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallotál már olyan krémről ami segíti a kisfiuknál, hogy a fütyje ne tapodjon le, és ne legyen fitymaszükűlete. fórum

Hallotál már olyan krémről ami segíti a kisfiuknál, hogy a fütyje ne tapodjon le, és ne legyen fitymaszükűlete. (tudásbázis kérdés)


12. Linnax (válaszként erre: 11. - Lmoncsi)
2014. szept. 18. 14:24

Utólagos tanács (inkább másoknak), mert nektek már mindegy. Szerintem azért nem engedtek be, mert látták, hogy a te félelmed miatt még jobban megrémülne. De azt hiszem, így is megérezte (hiszen gyerek). Mi a (baba kora óta) máig legjobb barátjával együtt vittük a fiamat, tehát két család, mi anyukák szintén kint maradtunk, én még a fülem is befogtam a folyosón, és az apukák mentek be.

Ők valószínűleg sokkal jobban tudták, hogy mit jelent ez az alapjában véve igazán kicsi műtét.

Tehát másoknak jó tanács, olyan vigye, aki nem retteg maga is a beavatkozástól. Ja, nem emlékszem már, mennyi idősek voltak a fiúk, talán kettő körül, de még kis kocsiban ültek.

2009. márc. 16. 13:58
En par hónaposan vettem észre a kisfiamnál,hogy olyan pici a lyuk,hogy alig csorog a pisi és egyáltalán nem lehetett hátrahúzni.A gyerekorvos azt mondta nem kell azt piszkálni,meg ne próbáljam.Aztán 1 éves korába elvittem egy sebészhez akiról hallottam,hogy sok ilyen műtéte volt és ő azt mondta,meg kell műteni,s ha annak idején huzigáltuk volna a bőrt akkor javult volna.Igy megmütötték 14 hós korába.Azóta nincs probléma vele ,csak dokihoz ne menjünk és ollót ne lásson,nagyon megijedhetett.Sajnos nem engedtek be vele.Ő benn sirt a műtőbe én meg kinn.De remélem elfelejti egy idő után.Most 20 hós és körömvágásról hallani sem akar ha ollót lát.
10. monidavi (válaszként erre: 9. - Ipi)
2008. jún. 30. 20:11
Nekünk múlt héten mondta a doki hogy ovi után műtik, előbb nem. szóval 6 éves kor előtt csak nagyon kivételes esetben.
9. ipi
2008. jún. 30. 19:52

Sziasztok, az én fiamnak hátramegy csak le van tapadva a peremnél... A barátnőm kisfiának viszont asszem a sebész dokinő írt fel szteroidos krémet, még nem műtik meg (most lesz 4 éves). Az elvékonyítja a bőrt és ezáltal segít talán majd neki hátramenni. 6 éves korig nem műtik állítólag. Mi amikor 1 hónapos volt a babánk voltunk urológián, ahol mondta az asszisztens néni, hogy tessék hátrahúzni kezdettől fogva, mert nagyon sok krém és váladék gyűlik fel alatta, és pislogtam is, mikor mutatta.. Ebből lehet később a gyulladás, ami nagyon kellemetlen.


A háziorvosotok tud ebben segíteni, nem kérdezted még?

2008. jún. 30. 19:30

Van ilyen! Nekünk annak idején írt a dr.nénink egy krémet, aminek a neve Diprosalic. Ezzel minden este be kellett kennünk a kukiját. Ezt kb. 2 éves korában írta, és kb. fél évig kenegettük. Emellett persze minden este hátrahúztuk neki, és meg is lett az eredménye, mert 2,5 éves korára, már majdnem teljesen hátra lehetett húzni. Most már lassan 3 éves lesz, és már teljesen hátra lehet húzni neki a bőrt.

Szerintem kérdezz rá a gyerekorvosnál, hogy nem tudna-e valami krémet írni rá. Én is így tettem és akkor írta ezt.

7. 70feba11fd (válaszként erre: 2. - Lizabella)
2008. jún. 30. 19:25
Nekünk azt mondta a gyereorvos hogy másfél éves koruk körül kell rá igazán figyelni, akkor kell nekik hogy jól felcsússzon! Anno mi is kaptunk ilyen krémet kb egy hétig kellett és szabadott is használni! Most még ne eröltesd, amennyire feljön húzogasd! Vagy mutasd meg dokinak hogy megnyugodj!
2008. jún. 30. 19:21
A krém amiről beszélsz, az gyulladáscsökkentő krém. Nekünk is irt fel régen az orvos, az én kisfiamnak is le volt tapadva anno, a kórházban hozták helyre, nem kell nagy műtétre gondolni, akkor kaptuk a krémet.
2008. jún. 30. 19:20
Először is, nézesd meg dokival. Az én fiamnak fitymaszűkülete van, és a dokinő azt mondta hogy ez csak műtéttel oldható meg. Ha csak le van tapadva, azt felhúzzák, és arra szoktak valami krémet adni hogy ne tapadjon vissza. De a nevét nem tudom.
2008. jún. 30. 19:19
Valóban létezik ilyen krém, sajnos a nevére már nem emlékszem. Enyhe szűkületnél segít a bőrt "nyújtani". Gyermekorvos írta receptre.
2008. jún. 30. 19:01
én még nem hallottam ilyenről, műtéttel szokták gyógyítani. Nem is hiszem, h egy krémtől megoldódna az a probléma.
2008. jún. 30. 18:55
egy éves a fiam,meglátásom az,hogy nem nagyon tudom felhúzni neki a bört.Valaki mondta,hogy kaptak krémet és az segített.
2008. jún. 30. 18:54
Hallotál már olyan krémről ami segíti a kisfiuknál, hogy a fütyje ne tapodjon le, és ne legyen fitymaszükűlete.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook