Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallom a szomszéd babát a bébifonon, mit tudok tenni? fórum

Hallom a szomszéd babát a bébifonon, mit tudok tenni? (tudásbázis kérdés)


23. Szilvita (válaszként erre: 22. - Carolll)
2010. jún. 10. 21:07

Jaj, de durva lehet:( Szegények.

Remélem azóta megoldódott a csatornakérdés!

2010. jún. 7. 10:07

Az egyik család senkit sem hall, de a másik már korábban panaszkodott, hogy ő hall valakit. Az időpontok alapján, amikor a sírásokat hallja, nem mi vagyunk azok. Tehát minket nem hall senki, én viszont egyik csatornán az egyik kislányt hallom, a másikon pedig a másikat.

Visszakérni azért nem nagyon akarom, mert az egy komplett légzésfigyelő, ez meg csak egy bébifon. Az ikrek elég kis súllyal születtek, szívzörejük is van és ameddig nem adtam oda nekik ezt a légzésfigyelőt, a szülők felváltva őrködtek az egyik gyerek ágyánál (amelyiknek nem volt légzésfigyelője) és nézték lélegzik e. Megsajnáltam őket, mert 1 hét után úgy néztek ki, mint akiket kimostak.

21. Vikianya (válaszként erre: 18. - Carolll)
2010. jún. 6. 14:59
és ők is hallanak téged?
20. Szilvita (válaszként erre: 18. - Carolll)
2010. jún. 6. 13:25

Jó lehet, hogy nem csak a sajátod sír éjjel, hanem más baba is:S

Esetleg visszakérni a tiéteket és odaadni helyett az ikreknek ezt?

19. bd37ba754f (válaszként erre: 16. - Vikianya)
2010. jún. 6. 12:30
Szuper akkor éljen a bébifon :)
18. carolll (válaszként erre: 15. - Szilvita)
2010. jún. 6. 12:20

Az a baj, hogy 3 baba van az enyémmel együtt és mindenkinek 2 csatornás a bébifonja vagy a légzésfigyelője, kinek mije van. Korábban ahol a beteg kislány van, ők hallották a másik szomszédot, akkor váltottak csatornát. Nekem meg nem maradt üres csatorna: ha az egyikre kapcsolok, tikkelést hallok, ha a másikra, akkor sírást.

Különben első alkalommal rám is a frász jött! Most már megismerem a másik baba sírását, de azért még mindig furcsa érzés.

17. carolll (válaszként erre: 13. - McKenzi)
2010. jún. 6. 12:16
Hűű, te aztán értesz a dologhoz. Azt hiszem, megkérdezem a sógorom erről, amit írtál ő talán ért hozzá.
16. Vikianya (válaszként erre: 7. - Bd37ba754f)
2010. jún. 6. 12:14
Ne haragudj, hog ezt mondom, de ez hülyeség. Én is hiszek az anyai megérzésben, de ha az igaz lenne, amit mondasz, nem lenne pl. csecsemőhalál, vagy az én lányom se kezdett volna fulladozni
2010. jún. 6. 12:13
És ha megkérnéd a szomszéd babásokat, amelyiket hallod, hogy váltsanak csatornát? Hátha nekik is 8 csatornásuk van...
14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 12. - Carolll)
2010. jún. 6. 12:13
nekünk 8 csatornás Angel care van. a 8. emeleten lakuk. a legtetején egy panelnek. Még nem hallottam rajta mást szerencsére, valószínűleg szívbajt kapnék! :-)
2010. jún. 6. 12:08
A frekvenciáját kéne megváltoztatni mind az adónak, mind a vevőnek. A modellezésben erre kvarcpárokat használnak, nálad nem tudom, hogy a rezonanciafrekvenciáját kvarccal vagy RC körrel állítják be. Elméletileg lehetséges, egy elektronikában jártas embert keress - ha kvarcpáros, az az egyszerűbb, mert akkor azt csak ki kell cserélni. Ha RC körös akkor lehet állítani rajta a rezonancia frekvenciát. Szedd szét fényképezd le, küldd el és megmondom mit látok.
12. carolll (válaszként erre: 11. - 1eb84e4bad)
2010. jún. 6. 11:49
Nekünk angel care-es légzésfigyelőnk van, de mivel a légzésfigyelő funkcióját nem használtuk, jószándékúan kölcsönadtuk barátoknak, ahol ikrei születtek. Azzal nem is volt gond, pedig régi fajta volt 2 csatornával. A poén, hogy új családi házban lakunk vastag falakkal, és a babák az utca túloldalán vannak. Mi lehet egy 10 emeletesben?
11. 1eb84e4bad (válaszként erre: 10. - Carolll)
2010. jún. 6. 11:44
oh, az nem sok sajna. Az Angel Care-en pl. 8 van. Sosem gondoltam volna, hogy valóban szükség lehet rá, de ezek szerint tényleg hasznos.
10. carolll (válaszként erre: 9. - 1eb84e4bad)
2010. jún. 6. 11:35
kettő
2010. jún. 6. 11:32

műszaki nincs. Illéetve az, hogy veszel egy olyan bébifont, amin több csatorna van.

Hány van a tiéden most?

8. carolll (válaszként erre: 7. - Bd37ba754f)
2010. jún. 6. 11:31
Végülis én is felébredek néha még előbb, mint a bébifon jelezne, mert nincs nagyon érzékenyre állítva.
2010. jún. 6. 11:19
nem a füleddel hallod hanem a szíveddel...én a kicsiket szinte szinte születésüktől külön szobába hagytam éjszakára és egyszer-kétszer előfordult hogy felugrom pl ha náthásak és megyek a szobába érzem hogy nem kapnak levegőt.Legalábbis nekem nagyon erős a kötelékem velük például ha rémálmom van és forgolódok mindkét gyerek ugyanugy viselkedik nyugtalanul alszanak ezt a férjem mondta mert látta hogy én mocorgok álmomba és a kicsik is külön-külön szobába ugyanezt tették
6. carolll (válaszként erre: 5. - Bd37ba754f)
2010. jún. 6. 11:12
Hát igen, erre is gondoltam, csak annyira izgulok, hogy akkor meghallom e. Persze biztos meghallom, csak gondoltam ha lenne erre műszaki megoldás...
2010. jún. 6. 11:11
akkor nem használnék bébifont:)
2010. jún. 6. 11:10
Ráadásul az egyik csatornát egy olyan kisbaba használ, akinek születésekor problémái voltak, volt légzésleállása is, ezért a légzésfigyelő tikkelésre van állítva. Na amellett aludni sem lehet.
2010. jún. 6. 11:08
Az a problémám, hogy egyik csatornát sem tudom használni normálisan, mert több gyerek is van a szomszédban és mindegyiken hallom valamelyiket. Tudok tenni valamit? Segít, ha valamelyiküket megkérem, hogy vegyék lejjebb az érzékenységet? Bár végiggondolva, nem hiszem...
2010. jún. 6. 11:06
próbéld más csatornára állítani.
2010. jún. 6. 11:05
Hallom a szomszéd babát a bébifonon

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook