Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hajtetű elleni küzdelem.... fórum

Hajtetű elleni küzdelem.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. fe1fe85329 (válaszként erre: 13. - Coline)
2007. nov. 14. 09:44

szia!coline...hát úgy beolvastam volna hogy csak na!


A mi esetünk: tavaly sajnos nekünk is volt szerencsénk a tetűhöz...nagyon pipa lettem én is mert nem igazán értettem, és a mai napig sem értem hogy mások koszossága igénytelensége miatt...nekem/nekünk miért kell ilyen gusztustalanságot elviselni.

én is szóltam hogy ez van, a tanárok ismernek bennünket tudják hogy normálisan tisztán élünk...tehát nem otthonról vitte a gyerek a tetűt. szerencsére idejében észrevettem és nem hatalmasodott el a gyerek fején....mégis azt mondták hogy nem találtak másban....lekezeltem többször is hajnalban keltünk mert indulás előtt egy óra bogarászás volt, mégis 3szor fordult elő hogy du.ra ott volt a bogár a gyerek hajában.

egy hónap után meguntam,kivertem a balhét erre beszól az Of. hogy akkor menjek be és segítsek átnézni a gyerekeket.....és láss csodát...6! gyerek volt olyan de olyan tetves hogy éppencsak nem mászott le az egész haja a fejéről.....saját pénzemen vett tetűírtóval lettek lekezelve....és a nagy részük nem éppen hátrányos helyzetűnek mondható...csak a szüleik is tojnak rájuk....meg is kapták a beosztásukat szülőin......és ha durva vagyok..hát sajnálom...akkor sem fogom engedni hogy a tiszta gyerekem fejét tetvek mardossák mások hanyagsága miatt.

13. coline
2007. nov. 14. 07:26

Nagyon pipa vagyok!!!!!:((((((

Beírtam a lányom füzetébe,hogy lekezeltem a lány haját kérem értesítse a szülöket,hogy ők is nézzék át gyermekeiket.És ahelyett,hogy megköszöné látványossan,ijedten elugrott a lányom mellől és jujjogott.MIlYEN PEDAGOGUS az ilyen. Elszomorít,ha arra gondolok mennyire nem foglalkoznak az tanárok a gyerekekkel.

12. Anita123 (válaszként erre: 1. - Coline)
2007. nov. 13. 10:49

A lanyom egyszer volt tetves.Az iskolabol "elkapta".Letetuirtoztam a hajat es rendbe tettem.Borzaszto munka volt :S

Mivel nem lehet tul surun hasznalni a szert mert akkor egy ido utan hozzaszoknak.Igy azt javasoltak nekem,hogy hajmosas utan balzsamozzam be a lanyom hajat es a "tetufesuvel" fesulgessem at a hajat.(Igy konnyeben kijon a tetu ha van benne)Ezzel a modszerrel is szoktam ellenorin a lanyom hajat.

2007. nov. 13. 10:32

Gyerek koromban üzleteltünk a tetűvel, mert aki tetves nem mehet iskolába, 5 ft-ért vettük.

Tudom, hogy más világot élünk, de a tetű tetű marad. A gyerekeimnek eddig még nem volt. Ha felüti magát a tetű lekezelem őket tetűirtóval, meg ha jól emlékszem azt mondta a fodrászom, hogy aki hajolajat használ abba nem megy bele a tetű. Holnap még utánna kérdezek nála. Az olaj nem olyan büdös mint a tetűirtó.

2007. nov. 13. 09:29

És az a gond, hogy elég az ovis csoportba, vagy az iskolai osztályba egy ilyen gyerkőc, akinek a szülei nem figyelnek oda erre a problémára, több gyerek is megfertőződhet, hiszen nem lehet a kicsinek azt mondani, hogy ezzel, vagy azzal a gyerekkel ne játszon. Összebújnak, együtt játszanak, és tényleg elég annyi, hogy összeér a hajuk, vagy épp felveszi a másik sapkáját, máris ott a baj.

Néhány szülő sajnos nem veszi jó néven, ha esetleg erre a problémára vonatkozóan adnak neki tanácsokat. Elszomorító.

2007. nov. 13. 09:15
Én minden alkalommal elvégzem ezeket a feladatokat csak már kész vagyok attól,hogy újra előjön.Nekem is hosszú fenékig érő hajam van és mostmár mindig tetű írtó szagúnak kell lennünk, nem lehet ezt elkerülni másképpen.Eddig minden évben megusztuk,sosem volt tetű a lányom hajában. Ebben az évben(szeptember óta)meg már három alkalommal is találtam a hajában.Az ágyneműt egyébként is sűrűn cserélem(mosás mániám van).
2007. nov. 13. 08:57

Sziasztok!

Szerintem nem elég az, ha a gyerkőc haját bedörzsölik. (Főleg a hátrányos helyzetű családoknál.)

Munkám során én is kapcsolatba kerültem ilyen családokkal. Sokszor volt, hogy az anyuka lekezelte, de sajnos otthon nem végezte el azokat a teendőket, amik megakadályozzák a visszafertőződést. Például: nem mosta ki az ágynemű-huzatot, a sapkákat, ruhákat, nem vasalta ki ezeket a dolgokat. Pedig ezek sokat segítenek. Ki lehet tenni ilyen hidegben (főleg, ha fagy) az ágyneműt a hidegre, hogy fagyjon meg, az is megöli a tetveket.

Nálunk egy családdal volt kifejezetten gond, ahol 7 vagy 8 kisgyerek volt. Az anyuka úgy hozta a gyereket, hogy le van kezelve, ezzel szemben nemhogy lekezelve nem volt a haja, de még tetűt is találtam benne... érthető, hogy nem engedtük iskolába. Itt is az volt a gond, hogy visszafertőződött otthon.

Sajnos ez a dolog is szélmalomharcnak bizonyul, mert hiába tesz meg az óvoda és az iskola mindent, ha otthon a szülő nem akadályozza meg a visszafertőződést.

7. coline (válaszként erre: 6. - Mazsi-drazsi)
2007. nov. 13. 07:48

Köszönöm!!!:))))

Eddig a kezemmel csipegettem ki.

6. mazsi-drazsi (válaszként erre: 1. - Coline)
2007. nov. 13. 00:00
Nix tetűirtóval. És abban van egy nagyon vékony, sűrű fésű, ha azzal pár naponta átfésülöm a haját, nem bír megmaradni benne az a tetű állat.
2007. nov. 12. 04:43
most volt az oviban tetü járvány. kivettem a tökmagot azonnal. egy hetet itthon volt, majd mielött bevittem volna, bekentem irtóval. még véletlen se kapja el. de azt mondják, hogy pont a tiszta gyerekbe megy bele :(
2007. nov. 11. 13:45
Én minden egyes hajmosáskor már megszállotként nézem a sérójukat és szeptember óta három alkalomal találtam a nagyobbik lányom hajában. Most ért haza apa az ügyeletes patikából és kérdésére azt a választ kapta,hogy az uszoda a legnagyobb fertőző forrás.:((((( Ráadásul a tiszta hosszú hajat szereti:(((
2007. nov. 11. 13:11
hmm de jó lenne ha lenne annyi hajam, hogy belelakjon a tetü :-))
2007. nov. 11. 13:10
Hát igen .A leghatékonyabb megelőzés a szülői gondoskodás.(lenne)Én dolgoztam ovodában,és mi úgy védtük magunkat a tetűk ellen,hogy minden hajmosás után bedörzsöltük a fejbőrt és a hajat irtószerrel .A következő hajmosásig védve voltunk.De mindenképpen a szülőkkel kellene megértetni,hogy a tetű szimpla hajmosástól nem pusztul el.
2007. nov. 11. 11:30

Segítség...

Elegem van a tetűkből.Megint találtam a lányom hajában már az idén harmadjára. Az idén lett két osztálytársa (halmozottan hátrányos helyzetű lányok).Bocs,de ez van. És hiába kezelem le a lányom haját,hiába jelzem az iskolában nincs változás már arra gondoltam viszek két kupa írtószert és ráöntöm a fejükre.Denike mesélte,hogy állandóan vakaróznak és tele van a hajuk tetvekkel.Sajnos sokan szégyelik és nem beszélnek róla,kiváncsi lennék ki hogy védekezik ellenük.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook