Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hajós munkák fórum

Hajós munkák (beszélgetős fórum)


2012. aug. 15. 11:53

Sziasztok!

Azokhoz fordulok most,akik közvetítő által mentek ki/vagy fognak kimenni hajóra dolgozni.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy pontosan hogyan is történik a jelentkezés/meghallgatás?(Ha ez valamit is befolyásol,szobalánynak készülök ki) Miket kérdeznek ott?Ilyenekre gondolok mint pl. Miért épp a hajós munka? Mik a terveid?...stb..

Meg még egy olyan kérdésem van,hogy cakk und pakk kb. mennyi költségem lenne az elején(belevéve a közvetítői díjat,kiutazást..és még amire nekem kell fizetni..)?

29. saza21
2012. aug. 10. 16:10

Sziasztok!

Én is tervezem, ahogyan sokan mások is, hogy a közeljövőben óceánjáró hajóra fogok kimenni dolgozni masszőrként, vagy ha annak nem vesznek fel, akkor mosogatóként. Már elég sok dologról informálódtam a témával kapcsolatban...Van viszont néhány részlet amire nem igazán kaptam választ, ezért szeretném kérni olyan tapasztalt embernek a segítségét aki dolgozott már óceánjáró hajón, vagy aki most készül kimenni.

Elsősorban arra lennék kíváncsi hogy van-e közületek olyan akit gyenge középszíntű angol tudással, 0 munkatapasztalattal, és 0 ismerettséggel, és valamilyen szakmával felvettek hajóra, mert ha igen akkor talán nekem is lenne rá esélyem hogy fölvennének. És esetleg ha valaki tud olyan hajóstársaságokat ahova ki lehet jutni közvetítőcégek nélkül is, azt megköszönném ha le tudna nekem írni néhányat közülük, mert én nem találtam egyet sem. Csakmert hallottam hogy elég sokat kell a közvetítöcégeknek fizetni, és annyi pénzem meg nembiztos hogy lenne még a többi kiadás mellé (repjegy, orvosi elátás, vízum...) És körülbelül mennyibe kerülne kijutni egy hajóra, ha mondjuk belevesszük azt is hogy közvetítöcéggel jutnék ki + repjegy, vízum...

Ha tud valaki valamit légyszi írjon nekem néhány szót, vagy akár az e-mail címemre is : dance2@citromail.hu

2012. aug. 8. 15:22

Sziasztok!


Dolgozik e valaki aMSC FANTÁZIÁN?

Szeptember 16-án indulunk Genovából a MSC FANTÁZIA nevű hajóval 8 napra.


Érdeklődnék ,hogy esetleg van e olyan Magyar aki szintén erre a hajóra és útra jelentkezett.Társaság sose árt :-)


Előtte Velencébe töltünk 2 éjszakát.


Tehát szeptember 14-én reggel indulás.


Ha valaki,valakik (max 2 személy) csatlakozni szeretne szeretettel várjuk akár együtt utazás céljából is.A kocsi kényelmes ,nagy.


Vagy ha van valakinek a Fantázia hajóról használható infója az is érdekelne.


Köszönjük:


Andrea és Feri.

2011. dec. 2. 10:20
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy gyógyszerész-mérnöki oklevelemet tudnám-e kamatoztatni a hajón? Egy ismerősömtől hallottam hogy ő tud olyan személyt, aki ugyanezzel az oklevéllel dolgozott hajón mint környezetvédelmi mérnök.. Előre is köszi!
26. Veronika27 (válaszként erre: 25. - Ildiko325)
2011. okt. 14. 12:07

Ez engem is érdekelne, én is kozmetikus vagyok és gondolkozok rajta...

Esetleg derítettél már ki valamit?

2011. aug. 10. 21:53
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy valaki óceánjáró hajón dolgozott már kozmetikusként? Melyik céget ajánlanátok? Nekem jókat mondtak a hajós munkáról, de kíváncsi lennék, hogy valaki tapasztalatból is ugyanazokat mondaná-e. Mennyit lehet keresni? Angolom jó, azzal nem lenne gond. 3 éve dolgozom a szakmában. Kíváncsi lennék, hogy körülmények között élnek a dolgozók a hajón. Hogyan és mennyi pénzből lehet kijutni? Azt hallottam, hogy sokat kell fizetni ahhoz hogy elintézzék a vízumot, külföldi betanítást. Mennyire más fajta kezeléseket csinálnak hajón? Szeretnék kicsit többet megtudni a munkával kapcsolatban, mielőtt belevágnék...... Előre is köszönöm a segítségeteket.
24. rara66
2011. jún. 8. 01:40

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mennyire fontos a végzettség hogy valaki egy óceánjáró hajóra mehessen dolgozni? Most végeztem a főiskolán de egyáltalán nem hajón kamatoztatható a szakmám (szociálpedagógia diplomát szereztem), és mivel álláslehetőség a szakmában jelenleg kb. 0 arra gondoltam hogy kipróbálnám magam egy hajón,ez úgy is régi álmom volt meghát 22 éves vagyok mikor kalandozzak ha nem most:) Angol középfokú nyelvvizsgám van, bár ez már nem tükrözi a tudásomat de persze szintre tudom hozni magamat, mert az logikus hogy a nyelvtudás nagyon fontos. A gond inkább a végzettség, van esélyem így? Nem vagyok kényes a munkát nézve bevállalnám pl. a mosogatást is... És még az is érdekelne hogy mennyire van "túljelentkezés" tehát van esélye hogy felvegyenek így vagy rengeteg jelentkező közül keveset és azok közül is csak a legszakképzettebbeket veszik fel?

Előre is köszi a választ és légyszi olyanok írjanak akik tényleg képben vannak a témában nem szeretnék félrevezetődni:)

23. Trapp (válaszként erre: 22. - Linda111)
2011. máj. 29. 19:00

Pár százezer Ft-al számolj...

De ezt csak ÁLTALÁBAN mondom...

2011. máj. 27. 19:45

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mennyi pénz kell kijutni egy óceánjáró hajóra? Mennyibe kerül a repülőjegy, közvetítési díj stb? Akinek van tapasztalata, irjon! Köszi előr is!

21. Trapp
2011. febr. 8. 21:52

Üdvözletem mindenkinek!! :-)))


Nagyon ki szeretném próbálni magam a hajós munkában!


Tudom h kemény, de én nagyon menekülök ebből az országból!!!


Úgy érzem ez egy kezdő lépcső lenne, amin elindulhatnék....

Szreteném körbe járni a világot, jól élnio, anulni, tapaszatlni, erősödni!


Úgy vélem, az ember csak nyerhet ha megpróbálja... lehet h csak tapasztalatot... de legalább 1 lépéssel előbbre kerül ahhoz, h TUDJA mit vár az élettől...


Tapasztalat? hideg? meleg?


Lexarom ha olykor nagyon nehéz... az élet is ilyen!

20. agis (válaszként erre: 18. - 6ebcba483f)
2010. aug. 10. 13:55
Az ócenánjáró hajókon az angol kell (erős középfok) a folyami hajók 90%-án meg a német. Tapasztalat nélkül ki lehet jutni mindkét féle hajóra, (pl óceánon a Carnival Cruise Line.hoz) ha megvan a nyelvtudás....
2010. márc. 1. 19:33
Sziasztok. Megy valaki a Baronessre?
2010. febr. 27. 21:56

Ja hogy miért angolos a legtöbb folyami hajó?


Mert többségében angol anyanyelvű utasok vannak.

pld.Amerikai,Ausztrál,Angol,ill.Japánok akik inkább angolul beszélnek mint németül.

Ha valaki első alkalommal megy folyami hajóra,35 évesnél nem lehet idősebb,utána dolgozhat akár 50évesen is,ha bírja.:-))))

A legtöbb hajós cég nem szívesen alkalmaz párokat,sajnos.

Hogy miért nem?

Hát ez most hosszú lenne....de az itthoni közvetítő cégek szívesen elmagyarázzák.

Úgy 7 ilyen közvetítő cég van használjátok a google keresőt.:-)


Különben az egyetlen aktív és hiteles hajós fórum az itt található:


[link]


Úgy 5-6 éve aktívan működik.


Sok szerencsét mindenkinek!:-)))

2010. febr. 27. 21:49

Panni58!


Hajón dolgozol?

Ugye nem,csak hallottál valamit valakitől.


Mert nagy hülyeséget írtál hogy hajóra inkább a német kell.A legtöbb hajó angolos vagy angol és németes.Néhányra francia és spanyol nyelvtudás kell,angollal vagy némettel.

Különben a hajózási nyelv az angol.

Az meg hogy német cégek csinálják,nagyon sok amerikai tulajdonú...A folyami hajós cégek Svájcban,Máltán,illetve Cipruson adóznak az adókedvezmények miatt.

Angollal is el lehet helyezkedni folyami hajón!Személyes tapasztalat.Azt viszont nem árt ha mindenki tudja hogy a legalja munkához is legalább erős alap nyelvtudás kell.

Napi 12óra munka a hét minden napján,alapok 650eu.1000eu.-ig + tip (400eu.-800eu.)nagy gyakorlattal és több referenciával rendelkező szakácsok és cukrászok 1200Eu.1600Eu.-ig keresnek + tip.

Konyhafőnök,étterem vezető,hotel man.,a dupláját kapja(2500-3500eu.)de nem magyarok töltik be az ilyen magas pozíciókat.Osztrák,német,holland,nagy ritkán szlovák és lengyel.Különben 5-10 évvel ezelőtt is ugyanezek a fizetések voltak,csak több volt a tipp,megéri így is,de már nem annyira...

Jobb folyami cégeknél van fizetett szabi is,ami havonta 6 vagy 7,5 nap/hónap!

Utazási költségtérítés egyszeri 400-800 eu.között.

Bónusz havi 50Eu.1-2 cégnél.

2009. nov. 30. 20:29

Szisztok!


Recepciós munkakörrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?


Előre is köszi.

2009. nov. 3. 00:19

Sziasztok!!

Én is csatlakoznék az óceán járók lelkes jelentkezők listájára!!Kérlek benneteket,aki már belevágta magát a mély "vízbe"ossza meg velem élményeit,kalandjait,ne kíméljetek,jöjjön hideg,meleg egyaránt!!Melyik társaságot ajánljátok,ahol viszonylag(bár tudom kemény a munkatempó,d strappa vok,szov elég sok mindent túlélek)túlélhetők a körülmények és a főnök nem dob be a a cápák közé,h rossz kedve van?:)

2009. aug. 11. 14:49
Igazából van nyelvviszgám angolból,jól beszélem a nyelvet és azzal nincsenek gondjaim. Inkább a német nyelv az, amin még van mit csiszolnom...:P
13. Panni58 (válaszként erre: 11. - Katka88)
2009. aug. 10. 22:30
A németek nagyon. Igazából mindent megtanulhatsz a hajón, de a nyelvet nem.
12. Krisztina13 (válaszként erre: 11. - Katka88)
2009. aug. 10. 20:54

Ha jól akarsz kereni, akkor kell a nyelvtudás, mert az amerikai vendég akkor ad borravlót, ha kedvesen elbeszélgetsz vele... ahhoz pedig jól kell tudni angolul.

Arra ne számíts, hogy majd menet közben megtanulsz, mert az első naptól mélyvíz van... :)

2009. aug. 10. 20:01

Sziasztok!


A kérdés a következő: Mennyire nézik a nyelvtudást? Nehéz bekerülni egy ilyen helyre melozni??

10. Panni58 (válaszként erre: 9. - Katka88)
2009. aug. 10. 12:38
A folyamira általában német nyelvtudással keresnek embereket, ezeket általában német cégek csinálják, Dunán, Rajnán...
2009. aug. 10. 12:36

Köszi szépen mindenkinek! Ha végeztem a munkával, majd többet irogatok, addig is várom a segítséget. Itt és priviben is akár. :)

Köszi mindenkinke.

2009. aug. 10. 12:35

Szia.

2évig dolgoztam óceánjárón a Carnival cégnél.Írj,ha érdekel!

Szobalány voltam,nagyon kemény munka,semmi szabadidő,de nekem nagyon bejött...

2009. aug. 10. 12:32

www.cruisejobs.hu

nekem ők intézték anno...

6. Katka88 (válaszként erre: 4. - Panni58)
2009. aug. 10. 12:25
Remélem ha oda kerülök, menni fog majd az is. Esetleg tudtok ajánlani leinformálható céget, akikkel kapcsolatba lehet lépni? Akik nem vágnak át?
5. Krisztina13 (válaszként erre: 1. - Katka88)
2009. aug. 10. 12:24

Két évig dolgoztam óceánjárón.

Kérdezz nyugodtan, itt vagy privátban.

4. Panni58 (válaszként erre: 1. - Katka88)
2009. aug. 10. 12:21
A keresztlányom folyamin van már egy éve. Nagyon kemény munka, nagyon fárasztó, de anyagilag megéri. És fontos, hogy jó kapcsolatot alakíts ki azokkal, akikkel együtt dolgozol, mert különben nagyon magadra maradsz.
2009. aug. 10. 12:18
Köszi szépen! Az segítene. Tapasztalatok is érdekelnek. :) Januártól, februártól szeretnék menni, de hosszú távon...Ha sikerül.
2009. aug. 10. 11:40

Sya!

Bnőmnek a barátja sokáig hajón dolgozott,meg anyum is emlitett vmi hajózásos melot nemrégen.Ha gondolod megtudom neked kérdezni,hogy hol lehet jelentkezni meg ilyeneket.:)

2009. aug. 10. 11:36

Sziasztok!


Szeretnék külfüldre menni folyami, vagy óceánjáró hajóra dolgozni. Megbízható helyre szeretnénk menni, korrekt szerződéssel!

Van valakinek ötlete? Esetleg tapasztalat?


Köszi előre is a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook