Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hajléktalanok...miért? fórum

Hajléktalanok...miért? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
2007. ápr. 29. 11:02

nekem meggyőződésem,hogy munkát csak az nem talál,aki nem is akar...

ha meg akarunk élni,akkor félretesszük a büszkeségünket és elfogadjuk az alkalmi munkát is.

30. 278c85ecf4 (válaszként erre: 29. - E71af41436)
2007. ápr. 29. 10:33

Pl. felesége/férje meghal, más rokona nincs! Munkáját leépítés miatt elveszíti, és mondjuk szolgálati lakásban lakott...

Találkoztam ilyennel! Persze ezek a legritkább esetek! A többség nem önhibáján kívül kerül oda, ahova! Persze próbálják szépíteni a dolgot azzal, hogy mást állítanak! Nagyon sok a tapasztalatom ezzel kapcsolatban!

2007. ápr. 29. 10:27
valaki árulja el nekem,hogy szerinte mit jelent az,hogy egy homeless nem a saját hibájából kerül az utcára!!! nagyon érdekelne végre.
2007. ápr. 29. 00:32

Épp arra gondoltam vmelyik nap,hogy fel kellene éleszteni ezt a témát!Egyszerüen mondva: a helyzet nagy szar!Szolnokon pl a csövik teljsen ellepték a vasútállomást.A vasút elötti egy-egy pad egy-egy ember otthona.A várakozók(mert ugye nem olyan rikta,hogy várni kell a vonatokra akár 1-2órát is) nem tudnak hova ülni,de mégha a csarnokban állnak,akkor is 5percnként odajön vki.Eddig is sokan voltak,de mostmár ez az otthonuk!

Bár sztem a Blaha,nyugati aluljáró és a keleti a legbrutálisabb hajélktalan ügyben.

2007. ápr. 29. 00:09
SAJNOS ITT MISKOLCON EGYRE TÖBB ÉS TÖBBEN VANNAK SOKAN ÖNHIBÁJUKBOL KERÜLNEK IDE.ÉN ISMEREK NEM IS EGGYETT KÖZÜLÖK ÉS NEM AZ ŐK HIBÁJA HOGY IGY JÁRTAK .SAJNOS BEZÁRT A LEG NAGYOBB ACÉLMŰ,ÉS ONNÉT SOKAN AZ UTCÁRA KERÜLTEK MERT MEGSZÜNT A MUNKÁSSZÁLLÓ,ÉS NEM TUDTÁK AZ ALBÉRLETET KI FIZETNI A SEGÉLYBŐL. MANAPSÁG BÁR MELYIKÜNK KIKERÜLHET AZ UTCÁRA ,A SOK HITEL MIATT IS,MÉG FEL SEM OCSÚDIK ÉS MÁR KI IS RAKJÁK A SZÜRÉT.NA VAN OLYAN IS AKI NEM IS AKART SOHA DOLGOZNI,ÉS NEM ÉRDEKLI SEMMISEM .TISZTELET A KIVÉTELNEK.
2007. ápr. 27. 19:44
én a halált válaszoltam. nem tudnék szégyenben élni. egyszerűen nem tudom elképzelni milyen lehet. és nem is akarom. terhére sem szeretnék lenni senkinek. így marad a halál.
25. KIRA7 (válaszként erre: 18. - Christine)
2007. ápr. 27. 19:09
Tényleg jó lenne ha mindenki így gondolkodna mint te.De azt hiszen többségben vagyunk.
2006. máj. 28. 17:07

Úgy gondolom nem kérdeztem semmi illetlent.

Kiváncsi voltam csak, hogy ott milyen az élet és itt neked hogy tetszik......de akkor inkább hagyjuk,...te mentél bele a mondókádba...:)

na pá

2006. máj. 28. 07:22

Hat igen,de epp ma amikor mentunk a Church-be a fiammal(aki 33 eves) megjegyezte REGGEL:SZep meleg ido lesz, mert MAR meleg volt! Nos, amikor kijottunk hideg!!!! Szoval forditva is igaz.

Atlag 3 nap az ut, mert pl. amikor hazalatogattunk. eloszor Papua New Guienne-Port Moresby-Singapore-Amsterdam-Budapest volt az utvonal, olyan,hogy kozvetlen jarat nincs:(

Magyarnak szulettem,es itt elek Brisbane-ben, nem Magyarorszagon:))))))))

Node,eleg magamrol, nem akarok melyre menni a szemelyes bemutatasomban, foleg a fgyozas miatt vagyok itt...Kicsit furcsa is nekem az itteni szokasok miatt (nem szokas magan dolgokrol irni forumokban,nem is illo, es kerdezni sem illo:)...)

2006. máj. 27. 10:55

Ahha, furcsa lehet,hogy hajnalban "tél", délután forró nyár. Remélem egyszer kijutok oda. Jó messze van, mennyi idő oda az út?

És legalább most már tudom mit jelent az Aboriginal márkanév...:D

Mióta tudsz magyarul? És mióta is élsz Magyaro.-on?

Tetszik itt?

Köszike, szia :D

21. 549be03e80 (válaszként erre: 20. - Christine)
2006. máj. 26. 06:35

Igy ahogy irtad, szep es jo meleg, ugyan most tel leven, ejszakankent lehul 4-6 fokra is, de delben mar shortban es tshirtben futok:)

Vannak itt is boven homelessek, de sokan maguk valsztjak ezt, na es a bennszulotteknek(aboriginal-knek) ez a termeszetes eletforma, amit varos ide, varos oda, kovetnek.

20. christine (válaszként erre: 19. - 549be03e80)
2006. máj. 25. 17:09
Milyen hely ez az Ausztralia/Brisbane? Biztos szép, és jó meleg. El sem hiszem, hogy ott is vannak otthontalanok, vagy legalább is nagyon kevés. Nem?
19. 549be03e80 (válaszként erre: 18. - Christine)
2006. máj. 25. 04:04
Ausztralia/Brisbane.Es a hazallatogatas alatt epp Pestet ertettem:)))))))
2006. máj. 24. 11:48

Na ezaz...teljesen megoszlik, hogy melyik hajléktalan milyen. Változó. Brizzy! Te hol laksz, ha nem haragszol. Itt Bp.-en nem ennyire veszélyes a helyzet (bár vidéken nem tudom)

De a lényeg: AZT KÍVÁNOM MINDENKINEK, HOGY SOHA NE KERÜLJENEK OLYAN NEHÉZ HELYZETBE, HOGY MÁR A BÖRTÖN ÉS A HALÁL KÖZÖTT KELJEN VÁLASZTANI. HA A KÜSZÖBÖN LENNE MÉGIS VALAKI, AKKOR AZÉRT IS VAGYUNK, HOGY EZT MEGBESZÉLJÜK, HOGY SEGÍTSÜNK EGYMÁSNAK. AZT HISZEM MINDEN HOXA-S NEVÉBEN MONDHATOM.

Puszika

Várom további hozzászólásaitokat...:D

2006. máj. 23. 11:52

Nekem van ptthon egy ismerosom aki fel akaart venni kèt hajlèktalant kertèszkedni,rendbe tartani a hàz koruli dolgokat.Kaptak volna nèmi fizetèst,szàllàst,kosztot meg minden.Csak azt kèrte tolluk,hogy ne igyanak alkoholt.

Szerintetek mit vàlasztottak???

Egy èjszaka ott aludtak,ettek, ittak ès kèrtek egy kis eloleget a fizetèsbol aztàn szèpen lelèptek.......Ja ès magukhoz vettek minden tàrgyat ami mozdithatò volt........

16. 549be03e80 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2006. máj. 23. 09:20

Amikor hazalatogattam 3 evvel ezelott engem is megdobbentett az a sok hajlektalan, es foleg a kozlekedesi jarmuveken, mint buszok.Nalunk is vannak hajlaktalanok(homeless-k) de meg kozlekedesi jarmuvon sose lattam,a buszvezeto fol se engedne..(nalunk a buszvezeto egyben a kalauz is, o adja es ellenorzi a jegyeket).


Ami meg a bortont illeti: Ne akarjatok bortonbe menni semmi penzert! Ugyanis a Churchbe ahova jarok mind volt bortonlakok , akik keresztyenekke lettek alkotjak, sot a Pastorunk is volt bortonos volt, szoval tudnak horrorstorykat ami a bortonben tortenik a megeroszakolastol elkezdve a veresig es gyilkolasig...Ugyan lehet otthon ilyen nincs, nem ultem ugyebar bortonben:)

Nalunk is tarsadalmi szinten foglalkoznak a homelessekkel van nekik epitve hazak, ingyen reggeli/ebed/vacsora, es furdesi lehetoseg.Rengeteg egyhazi es civil segelyszervezet "szakosodott" erre.A legnagyobb a Salvation Army (Udvhadsereg) ami nagy megbecsulesnek es nepszerusegnek orvend itt.

2006. máj. 22. 19:09
Pontosan! De ki fogja elkezdeni??????
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Christine)
2006. máj. 22. 19:07

igen, ilyen koldusmaffiáról én is hallottam. biztos van ilyen is, simán el tudom képzelni.

de ettől függetlenül az is igaz, hogy sok hajléktalan ember van, csak körül kell nézni a köztereken. nagyon sajnálom én is őket, de azt hiszem, hogy egyénileg nem tudunk rajtuk segíteni, ez társadalmi probléma, valamilyen átfogóbb megoldást kellene nekik találni, mert párszáz forintos adományokból nem tudnak egyről a kettőre jutni.

13. christine (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2006. máj. 22. 19:03

Köszönöm Magdi a válaszod, hiszen választ adtál egy kérdésemre. Igen,...tényleg (hiszen logikus), hogy azért isznak, hogy ne szembesüljenek sanyarú sorsukról. Nagyon nehéz lehet.

Bár még olyat is hallottam, hogy arra FOGLALKOZTATNAK hajléktalanokat, hogy kolduljanak, és leadják a "főnöknek", mint a prosiknál..(elnézést...)

2006. máj. 22. 18:59
Bár ez a hajléktalan szállókra igaz, sztem. munkásszállóba meg csaka munkával rendelkezőket fogadják be. Nem?
2006. máj. 22. 18:59
Igen, de mégsem mennek oda, mert félnek, hogy ott kirabolják őket. Többször is előfordult velük, hogy lelopták róluk a cipőjüket pl.
10. emagdi
2006. máj. 22. 18:59

sziasztok! a szavazásban én is a börtönt válaszottam, de azért, mert az mégis valamiféle túlélés. bár biztos nagyon szörnyű lehet börtönlakónak lenni, sok visszaélésről, kegyetlenkedésről stb hallani a tévében, rádióban.


hajléktalanok: szörnyű lehet nekik. el sem bírom képzelni, hogy milyen lehet, ha nincs hova hazamenned, nincs csak egy nejlonzacskónyi személyes tárgyad, azt is félteni kell nehogy elvigye másik hajléktalan amíg alszol. félni kell, nehogy megfagyj éjjel... munkát gondolom sehol sem kapnak, elég kilátástalan lehet ez az egész állapot. gondolom azért vesznek alkoholt azon a kevés pénzen amit összekoldulnak, mert ez az egyetlen kiút a nyomorból, úgy értem, hogy addig amíg be vannak rúgva nem szembesülnek a saját sanyarú helyzetükkel.

2006. máj. 22. 18:56
Most is vannak munkásszállók. Épp most nyilt egy új a napokban.
2006. máj. 22. 18:53
Sajnos nagyon sok ember őn hibáján kivül vált hajléktalaná a bőrtőn nem meg oldás senki számára sem mert ott aztán nem tanul semi jót csak eldurvul ha ki kerül még agresziv is lesz .Nagyon sok hajléktalan dolgozna csak ha nics bejelentett lakása nem kap munkát.Régen azért voltak munkás -szállok és azért nem volt anyi utcán élő ember a kormánynak azért kellene segiteni rajtuk legalább is illene.De sajnos az emberek már olyan közőmbősek hogy az már fájó.
2006. máj. 22. 18:51

Hát igen, aki be akar kerülni az is be kerül.


Igen ez egy jó ötlet, azt hiszem a Fókuszban már mutattak egy riportot, amiben szegény családoknak adtak egy elég lerobbant épületet és azt saját maguknak felújították és utána ingyen be is költözhettek.

2006. máj. 22. 18:39

Nincs joguk...,de ha valaki be akar menni, az be is fog, hiszen most azokról beszélünk.

Aki pedig így kerül be, az nem válik agresszívvé, hiszen ő akarta, kivéve, ha nem az van, amire ő számított. Itt Magyaro.-on is külömbözőek a börtönök.Ha a Szegedi Csillagba kerülne(a börtönt ugye nem ők választják ki), akkor bizony pácba lenne. Az egyik legrosszabb börtön...


És igen,...kellene valaki, aki felkarolná őket és építenének egy házat nekik,...akár ők építenék a többit is, így még munkájuk és pénzük is lenne...

2006. máj. 22. 18:27

Szerintem a börtön nem +oldás, mert ha nem csinált semmi büntetendőt, akkor nincs joguk bezárni.


Lehet, hogy +tanítaná értékelni az életet, de az is lehet, hogy egy lázadó, agresszív emberré válna.


Szerintem egyébként a rengeteg üres épületből lehetne nekik otthonokat kialakítani és valahogy visszaszoktatni őket az életbe. Gondolom vannak, akik ezeket a dolgokat tanulmányozzák és ha lenne kivitelezhető ötlet, valószínűleg már léptek volna valamit.

2006. máj. 22. 18:08

Szerinted van élet a börtön után? Megoldás lehet a börtön? Megtanítja valamire a hajléktalant? Esetleg jobban értékelni az életet?

Egyéként én a börtönt azért választanám, mert ott elgondolkodhat az az ember, aki elrontotta az életét. Tudom..., több mindenre van lehetőségük, pl. tanulni, sportolni, pénzt keresni, stb...mindezt ingyen.

Így talán tudna új életet kezdeni....szerintem.

Szerinted?

Szerintetek?

2006. máj. 22. 18:03

Én a börtönt választanám, mert onnan még mindig kiszabadulhatok. Egy kis lopásért biztos nem jár életfogytiglan. Legalábbis remélem. :)


A hajléktanokról annyit, hogy a 90%-a tehetne valamit azért, hogy ne az utcán éljen. Csak egyszerűbb a semmit tenni, alkoholizálni és koldulni, mint dolgozni menni vagy tanulni fiatalabb korban. Ez az én véleményem.

2006. máj. 22. 17:56

Sziasztok!

Kezdem azzal, hogy én majdnem minden nap keresztül megyek a Nyugati pályaudvaron. Szörnyű látni, hogy ott (és sajnos sok helyen) mennyi hajléktalan van. Elnézést a kifejtésért, de éhesek, büdösek, koszosak, nincs otthonuk, stb. és mégis élni akarnak, azt a kevés pénzt, amit "összekunyerálnak" alcoholra költik, a hajléktalan szállókra nem mennek el, inkább (télen) megfagynak, vagy aluljárókban az emberek "lábai elé" fekszenek, stb. Miért van ez? Hogy juthat el egy ember egy ilyen sorsra?

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van-e esélye egy ilyen sorsú embernek a jobb életre, illetve, ha ti így járnátok (ne adja Isten!) hogyan reagálnátok, mit tennétek, hogy valamivel jobb legyen? Szerintetek mit tehetne egy otthontalan, hogy megváltoztassa az életét? Miért van enyi hajléktalan? Munkanélküliség? Vagy más miatt is?

Még egy kérdés: az, aki a börtönre szavazott ( a szavazásomban..:D) , kérem adja a nevét hozzá és írja meg azt is, hogy miért! Én is azt választanám egyébként, ezért is vagyok nagyon kíváncsi, hogy ki miért azt az életet választaná...egyenlőre!

Köszi mindenkinek a hozzászólást előre is!

Puszika

Sziasztok

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook