Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás, hajvégápolás - otthoni praktikáitokat megosztanátok velem? fórum

Hajhullás, hajvégápolás - otthoni praktikáitokat megosztanátok velem? (beszélgetős fórum)


9. emi1206 (válaszként erre: 6. - Db005c479b)
2012. júl. 17. 06:43

Akkor nálad a vitaminpótlás lesz a megoldás. Ez esetben nem szükséges innod a teákat, a dióleveles öblítést alkalmazhatod.

Egyébként a diólevél tea keserű. A szurokfű meg tulajdonképpen az oregánó, annak kellemes íze van. Viszont ha mégis iszod ezeket a teákat, akkor csak óvatosan, mert vértisztító hatásúak, nehogy vérzést okozzanak. Max. 1-2 csésze naponta.

A vashiányos étrendről ezt találtam:


[link]

Egy teljes vérképet kéne kérned a dokitól, abból kiderül, hogy vashiányos vagy-e.

2012. júl. 17. 05:23
Haat a voroshusokkal nem vagyok kibekulve :| zoldseg az johet minden mennyisegben :) lyukas fogam nincs csak ami szuvas egy kicsit:| koszi szepen a segitseget ;)
7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Db005c479b)
2012. júl. 16. 23:55

Ha vashiányos vérszegénységed van, akkor ne is találgass tovább: az a baj! A vas hiánya a szervezetben hajhullást okoz.

A vérképedet kell rendbe tenned. Ehhez viszont vörös húsokat kell enned (már ha nem csodabogyóktól várod a megoldást).

A zöld növényekben is van vas, de a vörös húsokban sokkal-sokkal több. Keress rá guglin. :)


Ezzel együtt mondjuk nem árt egy fogorvosi vizsgálat sem, mert lyukas fogtól is hullhat a haj. ;)

6. db005c479b (válaszként erre: 5. - Emi1206)
2012. júl. 16. 23:19
valoszinuleg a vitaminhianytol lehet, nagyon keves zoldseget gyumit eszek :\ meg verszegeny vagyok.megprobalom beszerezni a diolevel teat meg amiket irtal aztan meglatom hatha nekem is bevalik :) viszont az a tea nem keseru?
5. emi1206 (válaszként erre: 1. - Db005c479b)
2012. júl. 16. 16:04

Szia!


Ki kéne derítened, hogy mi okozza a hajhullást. A fejbőröd betegsége, hormonális betegség, vitaminhiány, gyulladás és még jó néhány dolog közrejátszhat. Legalábbis a leghatékonyabb megoldást akkor találod meg, ha tudod a problémát.

Egyébként segíthet, ha hajmosás után diólevél teával öblíted le a hajad (én szoktam rakni bele egy kiskanál almaecetet, mert különben picit durvább lesz a hajad állaga) és ihatsz is diólevél teát. Illetve nekem a szurokfű tea is segített, ez az agyalapi mirigyet stimulálja és ha esetleg ösztrogén hiány van a szervezetedben és ennek következtében hullik és gyengül a hajad, akkor segít helyreállítani. Ja és a samponodba tegyél pár csepp 100%-os rozmaring illóolajat, az serkenti a fejbőr vérkeringését.

A "varázsszerek" közül nekem még leginkább a Revalid ampullás verziója jött be, azt hiszem kb. 5000 ft a 90 db-os, mivel nekem félhosszú volt a hajam, így csak fél ampullát tettem rá.

2012. júl. 16. 15:58
Rossmann, DM, gyógyszertár. BANO kovaföld a legjobb. Németül Kieselerde van ráírva.
3. db005c479b (válaszként erre: 2. - Picilányka25)
2012. júl. 16. 15:35
kovafold kapszula kura? ezt hol tudom beszerezni?
2012. júl. 16. 15:27
Varga hajerősítő cseppek. Elég büdös, de nekem azóta alig hullik a hajam (csak hajmosások után használom, nem mindennap). Meg csinálj egy kovaföld kapszula kúrát.
2012. júl. 16. 15:20

Sziasztok!


nagyon hullik a hajam es ugy el van vekonyodva a vege :( a heten keszulok fodraszhoz vagatok belole egy kicsit viszont hajhullasra ha van valami jo kis otthoni praktikatok valami jo kis "varazsszer" ami segit...elore is koszike mindenkinek :*

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook