Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás ellen mi válik be? fórum

Hajhullás ellen mi válik be? (tudásbázis kérdés)


15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 14. - Lilibeth59)
2017. júl. 19. 01:51
Milyen gyakran mosod és milyen sóval?
14. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2017. júl. 17. 20:55
Én használtam a sz.b.bónás hajmosást, hát kis idő után nagyon elkezdett hullani a hajam. Utána, mivel sötétbarna vagyok - még mindig, 58 évesen -, almaecetes öblítést használtam. Most már 3. hónapja, hogy sós vízzel mosok hajat, beleteszem az almaecetet is, utána tiszta vízzel öblítés. Eleinte furcsa volt, de mára már szép a hajam, sem sampon, sem samponszappan, sem tojás - tudom, ajánlottam, mert vegyszeres hajmosás után valamivel azért kell tisztítani a fejbőrt/hajat, én az átmenetet hajmosó porokkal oldottam meg -. sem szódabikarbóna, sem semmi, csak sós, almaecetes víz, nagyon kevés mindegyikből. Kb. nyakam aljáig ér a hajam, jó dús, 1-2 szál, ami a fésűben marad, de ez a természetes hajhullásnak az eredménye. Mint írtam, nem festem a hajam, nem őszülök mégsem. Sokan kérdezik is, hogy "Hogyhogy Te nem őszülsz?" Elmondom mindig, hogy mit használok, valamint azt is, hogy mit nem.....
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 11. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 00:06

Rakhatsz bele illóolajat. Én volt hogy almaecettel kombináltam, na az volt igazán "büdi". Áááá, nem volt vészes, nem is érdekelt, de gyönyörű szép és erős volt tőle a hajam. Olyan mint a csillogó kötél.


Csak mondom, hogy időnként mással is kell mosni, mert nem viszi annyira a koszt.


De mondjuk a citromlé önmagában zsíroldó, a szódabikarbóna pedig szennyeződés eltávolító.

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2017. júl. 16. 00:01

Írtam a citromos bedörzsölést és öblítést.


De lehet tojással is. Nagyon szép erős, csillogó, könnyen fésülhető lesz tőle a haj, de időnként nem árt megmosni valami természetesebb samponnal, mert a koszt annyira nem viszi.


A szódabikarbónás víz már egyszerre tisztít és regenerál.


Tulajdonképpen a lúgosabb értéken és a haj-fejbőr táplálásán van a hangsúly.

11. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2017. júl. 12. 20:53
és a tojássampon nem büdi? Azt hallottam hogy nagyon egészséges és szép lesz tőle a haj csak az illata felől vannak kétségeim.
10. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - D7ba7bf7ff)
2017. júl. 11. 21:37
Azért ennél vannak sokkal természetesebb hatóanyagú samponok is. Én esküszöm a tiszta vízre, lehet akár sós víz is és almaecetes öblítés. Néha házi készítésű tojássamponra, ha muszáj, ill. a növényi hajmosó porokra.
9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Bea_baby)
2017. júl. 4. 22:44

[link]


[link] termekkategoria/samponok-es-hajapolok/


(Időnként citromos bedörzsölés + öblítés)

8. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Bea_baby)
2017. júl. 4. 22:42

Savas a szervezet > lúgos étrend (zöldség + gyümölcs + víz)


+ természetes, lúgos pH sampon


Lelki szinten > lesz*rom tabletta

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Bea_baby)
2017. júl. 4. 20:38

Ezt még nem próbáltam, de már túl vagyok minden lehetőségen, még a dr Hairt nem próbáltam.

Eddig a legjobban a Forcapil vált be, igaz több hónapon átt kellett szedjem.


Eszem elég sok vitamint, zöldségben és gyümölcsben, B és E vitamint, szintén.

Annyira rájöttem, hogy az idegességtől hullik.

Nekem csak körbe, fültől-fülig. kb 3 cm szélességben tűnt el a hajamból, olyan lassan, hogy észre sem vettem eleinte.

2017. júl. 4. 20:27
Attól függ, mi okozza a hajhullást.
2017. júl. 4. 20:25
Belso, hormonalis gond kizarva?
2017. júl. 4. 20:03
Én most a Dr.Immun 25 gyógynövényes sampont használom, amit gyógyszertárban lehet kapni. Csökkent a hajhullásom.
2017. júl. 4. 20:03
Hát olcsónak ezek sem olcsók mire az összeset megveszed de a hajadra ilyen vitaminokat érdemes szedni: cca. 1500.- Ft Cink, szelén, E ez egyben van egy vitaminban, ha kevés a vasad akkor bármilyen vas illetve B Komplex (ebben az összes B benne van ami lényeges a Biotin is ami a legfontosabb hajvitamin). Nem árt ha eszel paprikát is (A vitamin).
2017. júl. 4. 19:53

Nincs ilyen gondom, de sok helyen olvastam, hogy a csalánból készült tea/főzet jó a hajhullásra. :)

Továbbá fontos, hogy belülről is ápold a hajad. Sok zöldség, gyümölcs, folyadék!:)

2017. júl. 4. 19:44
Elocomos hajszeszt már kaptam a felénél tartok de még semmi nem történt! Jelenleg 5-10 ezer forintos szépségvitaminokra nincs pénzem, valami olcsó jó megoldás nincs?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook