Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hajfestés terhesség alatt fórum

Hajfestés terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 16. 12:45
Amugy ezzel a 9%-os hidrogénnel nekem ilyen aranyszőke szerű lesz,de ha tovább hagyjuk rajta kicsit világosabb :)
2011. jan. 16. 12:44
Hát igen,attól mert kismama lettem,nem szeretném elhagyni magam,már ígyis duplájára nőtt a mellem,pedig előtte se volt kicsi úgyhogy ez is elég stresszes :D Pedig "még csak" a 9.hétben vagyok :) Úgyhogy akkor hajfestésre fel :D Majd úgyis a barátnőm festi úgyhogy össze is fogja keverni biztos :) Köszönöm a válaszokat :)
38. 9bbc382386 (válaszként erre: 36. - Smile:))
2011. jan. 16. 10:08

Sokan a 12%os oxit használják,sőt van akinek fehér-szőke a haja,azt pedig blansolással éri el.

Mi lenne ha eltűnne a szőke csak azért mert kismama lesz valaki? :) A 80'as években lehetett tartani a hajfestékektől,de ma már nem.

37. Dolores007 (válaszként erre: 36. - Smile:))
2011. jan. 16. 01:08
Hát, ha olyan sötét a hajad, valóban kell a szőkítő por. Hidrogén úgy tudom, hogy minden hajfestékben van majdnem, talán a hennásban nincs. De ezektől a cuccoktól semmi bajod nem lesz, csak kérj meg vkit hogy keverje ki a hajfestéket, ne neked kelljen az ammóniát belélegezni, mert az talán annyira nem jó. De egyébként ilyen kis mértékben nem lenne tőle semmi bajod, de fő a biztonság. Szerintem nagyon fontos, hogy a kismama odafigyeljen magára, mert ha nagy pocakkal, esetleg seprűvénás lábakkal, lenőtt hajjal belenéz a tükörbe, akkor nem fog felvidulni, és amúgy is olyan ormótlannak érzi magát az ember. Legalább a frizurára oda kell figyelni és örülni, hogy egyre szebb az arcbőr. :)
2011. jan. 16. 00:46

Köszönöm a sok választ :)

Az a baj,hogy nekem alapból gesztenyebarna a hajam de még a nyáron elkezdtem szőkíteni és,most pont ott tartok,hogy pont annyira lenőtt,hogy újra be kéne festeni,csak ugye közben kiderült,hogy kisbabám lesz.És én eddig ugye mindig hidrogénnel (9%-os),meg szőkítőporral csináltuk,mert aztmondták,hogy a sima festék nem fogná be a sötét hajam....Szerintetek?

35. Dolores007 (válaszként erre: 24. - Smile:))
2011. jan. 16. 00:21

Simán lehet hajat festeni. Nekem a szőke ammóniamentes volt (Schwarzkopf essential color), de alul vörös, az sima volt, azt anyukám keverte ki, hogy ne én szaglásszam kutyulás közben. Semmi bajod nem lesz tőle.

Viszont 2 héttel szülés előtt is be lett festve és nem fogta úgy meg, mint máskor. Most szülés után 4 héttel is be lett festve és még mindig nem tökéletes. Pedig nagyon régóta ugyanazt az árnyalatot használom.

34. t.Ili (válaszként erre: 24. - Smile:))
2011. jan. 15. 23:52

Most inkább csak melírozzatok.

Ha lehet,ne érintkezzen a fejbőrrel.

Vedd figyelembe azt is,hogy a szervezet most mással van elfoglalva.Nem tud az idegen anyagokkal úgy megküzdeni,mintha csak magára kellene figyelni.

Sokkal könnyebben kialakulhat a kismamáknál a festékallergia.

2011. jan. 15. 23:48

Simán lehet bármilyen festékkel festeni. Én még sosem találkoztam olyannal, pedig majd 40 éve fodrászok között mozgok, hogy valakinek bármi baja is lett volna akár a hajfestéktől, akár a dauertől.


Akikkel most együtt dolgozok fodrászok, az egyik novemberben szült, a másik meg júniusban fog...

Szal no para, senkinek nem lesz semmi baja!

32. 8ef78160df (válaszként erre: 24. - Smile:))
2011. jan. 15. 23:43
en ugy tudom, hogy az elejen nem lehet, aztan meg csak termeszetessel.
2011. jan. 15. 23:42
Én ógy tudtam, hogy terhesség esetén Henna hajfesték a jobb, mert az természetes alapú. Én is gondban leszek, mert februárban elutazunk, és addigra nagyon gáz lesz a hajam, mindneképp festeni kell, sőt szőkíteni és még festeni is. És abban a szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy a fodrászunk a falu pletykása. Ebből kifolyólag ha elmondom, hogy kismama vagyok(remélem az vagyok végre), akkor már nem titok, de ha nem , akkor kockáztatom a babámat, ezt nem tenném. Megoldás, mehetek Nyíregyre fodrászhoz....
2011. jan. 15. 23:35
simán lehet.
2011. jan. 15. 23:28
Én ugy tudom a terhesség elején nem lehet de a lányom például múlthéten volt hajatfestetni és egy terhes fodrász festette.
2011. jan. 15. 23:26
Lehet festetni,pont most beszélt egy orvos róla valamelyik nap a mokkában.
2011. jan. 15. 23:26
én azt tanultam h nem szabad... árthat a magzatnak
2011. jan. 15. 23:22
Én színezőt használtam, nem festéket.
2011. jan. 15. 23:18
Simán lehet.És még ablakot sem kell nyitni!
2011. jan. 15. 23:17
Mit gondoltok mennyire lehet ilyenkor hajat festeni?Azt olvastam h nem maga a festék árt hanem csak belélegezni nem szabad úgyhogy nyitott ajtónál-ablaknál lehet,de azért gondoltam megkérdezlek titeket,mert ebben így még nem vagyok biztos.Szóval ki mit gondol/tud erről lehet vagy nem?
23. Bri*
2010. jan. 13. 12:31
Azt, hogy terhesség alatt nem lehet hajat festeni, régen találták ki, amikor még tele voltak a festékek mindenféle durva szerrel. Manapság már nagyon jó hajfestékek vannak. Én mindkét terhességem alatt festettem a hajam, de hála Istennek, mindkét gyerekem egészséges. Egyébként ajánlatos jó festéket használni még akkor is, ha nem kismama valaki, mert az olcsó termékek nem is adnak szép eredményt és idővel megbosszulják magukat. "A jó minőség emléke tovább él, mint az alacsony ár miatt érzett röpke öröm!"
2010. jan. 13. 12:27
Mind a négy terhesség alatt festettem a hajam,és mint végzett fodrász állíthatom,hogy nem lehet gond belőle.Ellenben ettől független nem árt azért minőségi terméket kenni a hajra,mert az a haj a bőr érdeke is,és így a babáé is.
2009. nov. 20. 11:54
Az a 20-25 perc, amíg a fejen van a festék, el nem hiszem, hogy jobban károsít, mint amikor egy dugóban ülünk a sok kipufogógáz közepette!
2009. nov. 20. 11:53

Szerintem a mai festékek nem olyanok mint 20-30 éve...

Gondoljatok csak a fogamzásgátló tabikra...régen micsoda mellékhatások voltak a nagy adag hormontól, ma meg nagyon jó minőségűek...jó, tudom, kicsit hülye példa(főleg kismamák hajfestéséhez):D

Csak azt akartam kihozni belőle, hogy változott a világ, szerintem talán a hidrogénezés nem ajánlott(a beszívott ,belélegzett vegyszer miatt)

Én kivártam az első harmadot. Most vagyok 15 hetes, most már be fogom színezni. Igaz nem fogom világosítani, marad valamilyen burgundis árnyalat.

19. édesmandula (válaszként erre: 13. - Szilvita)
2009. nov. 15. 23:16

vagy borotválás és beöntés helyett festeni kezd a szülésznő :DDD

nem fogja már be, jobb oldalon alig változott az utolsó festésnél a szín, kacagtunk is :))

2009. nov. 15. 20:07
Rengeteg hozzászólást olvastam már nőgyógyásztól, és butaság, hogy nem lehet festeni terhesség alatt a hajat. Hiszen nem szívódik be a fejbőrön át,nem kerül be a véráramba stb, tehát nem lehet baja a babának. Annyi, hogy belélegezni nem tanácsos, szellőztetésre van szükség mellette. Sztem rengeteg kismama festette, festi a haját, és olyanról még eddig nem lehetett hallani, hogy baja lett volna a gyerkőcnek. Én is fogom és merem majd festeni a hajam, ha terhes leszek, mert egyáltalán nem félek attól, hogy okozna valamit is. (amúgy is rengeteg ősz hajszálam van) Ennél sokkal ártalmasabb E betűs anyaggal készült ételt enni (amit megint csak fogyasztani fog az anyuka a 9 hónap alatt).
2009. nov. 15. 19:20
a mai festékek nem károsak a babára, és TÉVHIT, hogy nem zabad terhesség alatt festeni. Lehet, hogy 30 éve ez így volt, de bizonyítottan nem jut el a magzathz a festékanyag egyetlen összetevője sem. Én mindkét terhességem alatt vígan feste(tte)m.
2009. nov. 15. 19:06

Oké,fodrászokkal nem (sem) vitatkozom.

Az én fodrászom,aki a barátnőm is,nem fest nekem,sőt,még elvállalni is úgy vállal,hogy előttem sincs dauer,vagy festés.de lehet,ez részre hajlás. :-D

2009. nov. 15. 18:42
mivel én is barnáról nagyon vil.szőkére festem,mindenkit megkérdeztem, de a nyitott ablaknál,jól szellőző helyiségben nyugodtan lehet.
14. Jutca
2009. nov. 15. 18:08

Sziasztok!

Saját tapasztalat, sötét hajam van-szőkére festve..végig festettem és most okt-ben megszületett a makk egészséges kislányom..szintén fekete hajjal :)

Ez is csak egy babona...nem károsít a festék max nem olyan színú lesz a haj amilyet szeretne az ember.

13. Szilvita (válaszként erre: 11. - Édesmandula)
2009. nov. 15. 17:59
Csak nem küldenek haza:D
2009. nov. 15. 17:57
Jhéten megyek dokihoz,megkérdezem tőle mit mond,addigra betöltöm a 12 hetet,eddig is szineztem a palettével de abba is van ammónia.Amúgy gyönyörű a fejem,most vöröses szőkének nézek ki,wááááááááá.
2009. nov. 15. 17:31
elsőnél nem festettem, a mostaninál igen, egy speckó eljárást alkalmazott a fodrim, egy "főzőgéppel" 5 percre rövidítette a hatóidőt felvitel után, utána mostuk és szárított, amúgy meg valami fejbarát cuccost használt, de most már nem fogja be rendesen, egyik oldalon elég fura lett az utolsó :DD így lenőve megyek szülni :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook