Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés sötétből világosra fórum

Hajfestés sötétből világosra (beszélgetős fórum)


2011. júl. 22. 07:55

huh, ez mind hasznos volt.

Köszönöm szépen :)

21. Anda39
2011. júl. 20. 18:34

Ezeket találtam:

Tanácsos a hajat három naponta megmosni – mindig hátrahajtott fejjel, ujjainkkal kifésülő mozdulatokkal, ne dörzsölve, kócolva. Mosás után törölközővel nyomkodva (nem dörzsölve) a hajat, távolítsuk el a felesleges vízmennyiséget.

A póthajat nedves állapotban kifésülni tilos, ugyanis ekkor rendkívül sérülékenyek a hajszálak. Ha szükséges, akkor mosás előtt, száraz állapotban végezzük.



Az ápolószerek közül proteines terméket célszerű használni, a gyümölcssavas és az alkohol tartalmú nem ajánlott.

A balzsamot 20-30 percig ajánlott a hajon hagyni, hajpakolást tanácsos hetente egyszer végezni.

Hajvégápoló olaj használata nagymértékben segít megelőzni a hajvégek kiszáradását, kifejezetten ajánlott a póthajak ápolására.


a póthaj mindennapos ápolást igényel. Naponta legalább 30 percet kötelező foglalkozni vele. Reggel és este ki kell fésülni, esetenként kivasalni. Ha elmúlasztod az alapos, lágy kifésülést, pár nap alatt "berasztásodik". Akinek van hosszú szőrű kutyája, macskája, pontosan tudja, hogy a kutyakozmetikus a fésületlen kedvenceinkkel sem tud mit kezdeni, kénytelen a szőrét visszavágni, mert egy idő után kifésülhetetlen boglyok, bolyhok keletkeznek a - selyem - szőrzetben. Pontosan ez történik a póthajjal is. Kifésüléshez speciális puha sörtéjű kefét kell alkalmazni, amelynek egyik szála rövidebb, másik hosszabb. Az illesztési pontokat tilos fésülni, vasalni, és közvetlenül szárítani. A vasalásnál, és hajmosásnál csak közepes, vagy gyenge hőértéket használhatunk. Javasolt mosni 4 naponként, de tilos naponta, mivel az kiszárítja. Hajmosásnál minél kevesebb vizet használjunk, és minél rövidebb ideig, mivel a haj is nedvszívó képességű, és egyáltalán nem tesz jót neki az áztatás. Ne spóroljunk a sampon árával, mert az a hajunk árába kerülhet. Néhány samponban olyan összetevők vannak, amik oldják a keratinos hőillesztést (pld. alkohol, kőolaj). Nézzük meg a sampon összetevőit vásárlás előtt ! Mosásnál ne lógassuk lefelé a hajat egy kádba, hanem állva, vagy ülve mossuk meg, mert sokkal kevésbé lesz kócos. Mosás után ajánlatos 5-15 percre alaposan bebalzsamozni, lehetőleg olyan termékkel ami tartalmaz jojoba olajat, keratint, és szilikont, vagy ezek valamelyikét. Mosás után hagyjuk 15 percig szabadon száradni a hajat, így elkerülhető, hogy a meleg hajszárító bedunsztolja egyből a hajat. Hagyjuk kipárologni egy részét a víznek ! Tilos alkohol tartalmú kondícionálót használni. A gyors elnitézés érdekében tilos forró levegővel szárítani a hajat, vagy így vasalni. Lehetőleg hagyjuk megszáradni a hajat magától, ez a legjobb amit tehetünk vele. Szárítás után alapos, gyengéd kifésülés ajánlott. Tépkedni tilos. Speciális ápolószereket kell használni, amilyeneket a parókákhoz is. Ezek csak néhány helyen kaphatóak az országban, ezért ne keresd pld. a DM-ben. Nálunk viszont megtalálod az "Ápoló és egyéb szerek" menüben. A haj anyagának alapja a keratin, ezért használjunk keratin tartalmú termékeket is. A hajat óvja a szilikon, ezért használjunk szilikon tartalmú sprayt vagy balzsamot is. A hajnak jót tesz a szőlőolaj, a jojoba olaj, de minden egyéb olaj egyenesen tönkreteszi a hajat, pld. kőolaj származék tartalmú hajápoló szerek (emlékezzünk vissza az autós példára a cikk elején: a kétütemű autókba is más motorolaj való, mint a négyüteműbe, vagy a diesel járművekbe, így a póthajra nem megfelelő a normál hajolaj). Használjunk minél több speciális ápolószert váltakozva, és foglalkozzunk a hajunkkal naponta legalább 2x15 percet. Éjszakára nagyon fontos kifésülni a hajat. Alvási szokásaink is befolyásolják a reggelre kialakult hajszerkezetet. Nem szabad - sőt tilos - nedves hajjal lefeküdni. Száraz haj esetén is jól járunk, ha összefogjuk éjszakára, pld. a tőtől 3cm-re, majd a copf felénél, és a vég előtt 2 cm-el, de sohasem "befőttes" gumival, hanem valamilyen rugalmas állagú, de szövet burkolatú termékkel. Talán elsőre furcsán hangzik, de egy selyem párnahuzatba érdemes éjszakára betenni az egész copfunkat. Strandon, uszodában, tengerben, és fürdésnél óvjuk a hajat a sós viztől és a klórtól. Használjunk úszósapkát, vagy átlátszó védősapkát akár fürdéshez is. Szoláriumozásnál fedjük el a hajunkat pld. törölközővel ! Napozás csak kíméletesen. Hidratáló krémek boldogabbá teszik a póthajat, azonban a kőolaj tartalmú szerek a legnagyobb ellenségei ! Akinek nincs ideje, türelme a napi rendszeres plusz karbantartáshoz, vagy azt gondolta eddig, hogy a póthaj kezelése néhány plusz perc a napjából, semmiképp ne akarjon hajhosszabbítást. Ha bárhol is így akartak rábeszélni a hajhosszabbításra, hogy csak csekély többletidődbe kerül naponta, akkor az úgy keletkező hajadat kb. két hét múlva vidd vissza, és ajánld fel nekik.

20. Anda39 (válaszként erre: 17. - LauraJones)
2011. júl. 13. 19:02

A keratinos hőillesztésnél a póttincsen van a keratin, ezzel vannak összeragasztva a hajszálak. Ezt felmelegítve és megsodorva - amit te is láttál - illesztik a póthajat a saját tincshez.

Festésnél ezt az illesztést ki kell kerülni, különben megsérül, és leesik a haj.

Az, hogy úgy kell kezelni, mint az eredeti hajat, nem igaz, mert igenis máshogy kell bánni a póthajjal. Nem mindegy, hogy fésülködsz, hogy mosol hajat, milyen ápolókat használsz. Nem tesz jót az illesztéseknek a forró hajszárítás, a hajvasalás.

19. LauraJones (válaszként erre: 18. - 9f98008a3b)
2011. júl. 13. 15:08
:)
18. 9f98008a3b (válaszként erre: 10. - LauraJones)
2011. júl. 13. 12:57

Na ez így elég bonyolult.

Ezt én nem merném otthon bevállalni.

Most már én is fodrászt javaslok. :)

17. LauraJones (válaszként erre: 16. - Anda39)
2011. júl. 13. 12:20

Szia, köszi, hogy segítesz. Mostanra már kicsit megnyugodtam, és azt hiszem letettem arról, hogy saját magamnak rakjam fel a hajat.

Viszont arra a kérdésre, hogy akkor a felkeratinozott hajat (aminek a végén már ott a keratin), azt lehet festeni?


Ezt én úgy néztem, hogy csak megolvasztják a géppel (amivel egyébként rendelkezem) és megpödrik az ujjaikkal, és így kihűlve rátapad az eredeti hajra. Szóval itt nincs folyékony keratin... :S


De azt írják mindenhol, hogy ugyanúgy kezelhetőek, mint az eredeti haj, most akkor ez hazugság? Vagy keratin nélkül értendő? De hogy fest be az ember egy rakás hajszálat, amit nem tart össze semmi? :S

Biztosan eredeti haj, mert olyan az illata is :)


Tehát akkor a szőkítés és festés (felrakás előtt) megolvasztja a keratinos hajat vagy mi van vele? :)

16. Anda39 (válaszként erre: 15. - Anda39)
2011. júl. 13. 11:45

Nem frissítettem, és most látom, hogy írtál, bocsi!


Ha hőillesztéses, akkor ahhoz mindenféle szerszám kell (a felrakásra gondolok). Ezek vannak neked?


Mivel folyékony keratinnal teszik fel a tincseket, ezért nem szabad a hajfestékkel érintkeznie ezeknek a területeknek, különben leesik a póthaj. Ezért kell először kezelni a póthajat, utána felrakni. Könnyen megtudhatod, szintetikus-e a cucc, csak egy szálat kiszedsz belőle, és tűzbe tartod. Ha eredeti, akkor büdös lesz és összegöndörödik. Ha nem festett a haj, akkor kivilágosítja a sima hajfesték is, de ha festett, akkor szőkítőt kell rákenni. Én először a póthajat festeném, és az eredménytől függ, mit kennék a saját hajra, hogy lehetőleg egyforma legyen.

15. Anda39 (válaszként erre: 12. - LauraJones)
2011. júl. 13. 11:40

Ha nincs esélyed, hogy gyorsan keress egy fodrászt, akkor azt tanácsolom, hogy a lehető legkevesebb beavatkozást végezd el a hajadon - mert ha javítani kell, könnyű legyen, ill. nehogy tényleg ne menj emiatt a lakziba.

A póthajjal szerintem ne foglalkozz, azt nem egyszerű felrakni eszközök nélkül. (nem csatos póthaj véletlenül? mert azt magad is meg tudod csinálni)

Nehezen tudok mondani bármit, mert nem tudom, konkrétan mi a helyzet a hajaddal: tehát nincs fazonja, vagy a színe nem tetszik, ilyesmi. Utóbbin tudsz otthon változtatni, előbbin már megint nem.

Más megoldás nincs, csak egy másik szakember keresése a lehető leghamarabb, hogy el tudjanak vállalni hétvégére. A hajhosszabbítóhoz meg elmehetsz később is. Neki tudnia kell a póthajat a sajátodhoz igazítani (színben).

14. LauraJones (válaszként erre: 13. - Anda39)
2011. júl. 13. 10:21

nem csatos, hőillesztéses, vagyis keratinos.


gyorsan terjed az én káoszom, látom :)

13. Anda39 (válaszként erre: 12. - LauraJones)
2011. júl. 13. 09:55

Most az én fejemben is káosz lett...:)

Nem csatos az a póthaj véletlenül? Na most sajnos mennem kell, de később visszajövök és próbálok segíteni.

12. LauraJones (válaszként erre: 11. - Anda39)
2011. júl. 13. 09:26

Köszi


Nem értek a hajhosszabbításhoz, írtam is, hogy nem vagyok fodrász. Elvileg szombaton mentem volna egy fodrászhoz, hogy mindezt megcsinálja, de tegnap este visszamondta, pedig már hónapokkal ezelőtt leegyeztettem az időpontot, mert nagyon ritkán van időm bármire is. Ja szombat délután meg lagziba mentem volna. És most kicsit ki vagyok bukva, és végső elkeseredésemben döntöttem amellett, hogy megcsinálom magamnak. De mivel nem vagyok hozzáértő, ezért kérdeztem itt, hogy hogyan kell. A hajam szar (most), minimum festeni kellene lagzi előtt... De így már menni sincs kedvem.


A haj természetes európai haj. Korábban már volt szőkítve az én hajam, nem volt vele gond. De ha mégis tönkre megy, hát majd levágatom.


De ez esetben ugye, itt a vásárolt haj szőkítéséről van szó. Amit még a felrakás előtt akarok megtenni. Ilyenkor egyébként az a keratin, amivel tincsezve van, az is sérül???


Szerintem festett a haj, mert van benne kevésbé sötét rész is. De ezt meg tudom kérdezni.


De légyszi, akkor segíts, hogy érdemes ezzel nekem, egy földi halandónak foglalkozni? Vagy inkább fessem be az egész hajat, meg a sajátomat is sötétbarnára, aztán viseljem azt?


A igazi hajakat lehet festeni nem? Vagy akkor szőkíteni nem lehet?


Teljes a káosz a fejemben, és el vagyok keseredve a dolog miatt :'(


Mit javasolsz?

11. Anda39 (válaszként erre: 10. - LauraJones)
2011. júl. 13. 09:01

Ha értesz a hajhosszabbításhoz, azt is tudnod kell, hogy a vegyszerek oldják a keratint, tehát eleve olyan eszedbe sem juthat, hogy a már felrakott póthajat kezeld...


Ha szerinted nem nagy ügy a "trutyit valami aktiválóval" összekevereni és felkenni, akkor bátran vágj neki - aztán olvasgathatod a "Hogyan hozzam helyre a tönkrevágott hajam?" topikokat.


De hogy valami neked hasznosat is írjak: az az alapkérdés, hogy a póthaj, amit világosítani akarsz, természetes haj-e, vagy szintetikus. Mert ugye utóbbit nem lehet a hajfestékekkel kezelni. Ha természetes haj, akkor a következő kérdés: festett-e vagy nem. Mert ha előbbi, akkor nem elég rá a hajfesték, hanem szőkíteni kell és utána színezni.

Előbb ezeket kell tisztázni,utána jöhet a megoldás.

10. LauraJones (válaszként erre: 9. - 9f98008a3b)
2011. júl. 13. 08:45

na az van, hogy ez a saját hajam lesz, miután hőillesztéssel felrakom magamnak...

de az egyik alapanyag az sötétbarna, és az én hajam világosbarna. Ezért gondoltam, hogy először a sötétből csinálok világosat, és hogy külön külön festem be mindent magamnak. Mert ha utána kell leszívatni, miután már fent van, akkor már a sajátomat is kellene, és az szerintem nem olyan jó...

Mit kell keresnem a fodrász kellékesben?


Szerintem egyébként nem nagy ügy, van egy akárhány %-os trutyid, amit összekeversz vmi aktiválóval, aztán felkened mint a festéket... Vagy nem???

2011. júl. 13. 08:01

Mi mindig itthon oldottuk meg, fodrász is mondta, ez egyszerű.

A festék dobozán van színsála, menni fog.

Ha hosszabb, a haj két doboz festék, oszt csókolom.

Na persze ha most eredeti színe van, nem festett....

2011. júl. 13. 07:47
Bízd inkább fodrászra,mert azt le kell szivatni előtte.Nehogy allergiát kapjon,mint pl én és lángolt az egész tesetem.
7. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2011. júl. 13. 07:43
Szia! Vannak olyan hajfestékek, amik világosítanak néhány árnyalatot. Szerintem sem rossz ötlet, ha bemész egy fodrászüzletbe, de körülnézhetsz máshol is, ahol hajfestékeket árulnak. Nézd meg a dobozon, hogy milyen színű hajból milyen árnyalat lesz és az alapján válassz.
6. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 3. - 4fbd4b2862)
2011. júl. 13. 07:37
Bocs...kivitelezhető...és az eredmény sem lesz tuti
5. b892d196e8 (válaszként erre: 2. - B892d196e8)
2011. júl. 13. 07:37

Itt van ez a forum keress rá és olvass bele:

Hajfestés sötétből világosra

4. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2011. júl. 13. 07:37
Ha már így állsz a dolgokhoz, én a helyedben szólnék a kuncsaftodnak, vagy keresnék neki egy szakembert, mint valaki haját elcsesszem.
2011. júl. 13. 07:36
Szia!Szerintem ne fogj bele,mert le kell először szivatni a sötét szint és ez házilag nehezen kivizelezhető....
2. b892d196e8 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2011. júl. 13. 07:35

Szia!


Menj be egy fodrász kellékesbe.

2011. júl. 13. 07:33
Sziasztok! Én nem vagyok fodrász, de ma délelőtt S.O.S., hogy befessek egy hajat, ami sötétbarna, és világosabb barnára kellene festenem. Hogyan tudom ezt megtenni? Sima festék, ha jól gondolom nem elég, mert sötétből necces világosabbat csinálni. Csak vmi extra cucc kell hozzá. Hol tudok olyat venni? Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook