Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés Henna Colorral fórum

Hajfestés Henna Colorral (beszélgetős fórum)


8. korteforma (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2017. júl. 27. 17:02

Köszi a segítséged!

Beszéltem a forgalmazóval, nagyon segítőkész volt, javasolta, vegyek sötétebb árnyalatot.

Felkentem gesztenye és barna szín keverékét, a hajtincs próbánál ez már látszódott.


A hajam vékony szálú, nyilván a szárítás se tesz jót, a festés se. Erről jókat olvastam, aztán ha beválik, akkor majd festem gyakrabban.

2017. júl. 27. 13:15

Hát nem egy acélos hajfesték az már biztos.

Kíméletes krémhajfesték inkább színezőnek mondanám.

Én akkor alkalmazom ha alkalom van, vagy megyek valahová. Ez nem lenő hanem lekopik. Hajmosáskor engedi a színét. Így kopik le lassan fokozatosan.


Nekem volt iszonyatos hajhullásos periódusom, így csak ezt merem, mert kímélem a hajam. Van pár őszhajszálam, azokat vörösre fogja be, kimondottan jól áll. Én a csokoládé színűt veszem és csak elől, oldalt és fent kenem be, hátul nem mert ott nincs ősz hajam és ugyanolyan színű az eredeti hajam is. 40 percig hagyom rajta.


Összességében nem rossz, de aki tartós eredményt és színt akar az ne ezt vásárolja. Mondjuk ismétlem nem lenő, hanem lekopik.

2017. júl. 27. 12:24

Henna Color-t teszteltem hajtincsen, de nem fogja be a hajam.

Több tincsen kipróbáltam, rajta hagytam a megadott 20-40 perc helyett 1,5 óráig is.

A saját hajam se fogja be, nem csak a korábban színezett részt. Sötétebb színt vettem, mint a saját hajszín. Szerettem volna természetesebb módon festeni, elfogadható áron.

Másnak van ilyen tapasztalata? Esetleg más festék?

2011. aug. 23. 11:13

Már jó néhány hónapja nem volt neki festve.

Egy esélyt szeretnék ennek is adni, ha már megvettem (sajnos a környéken másfélét nem találtam), ha nem válik be, akkor mindenképp áttérek az igazi hennára, már ezen agyalok egy ideje.

2011. aug. 23. 11:11
amúgy meg próbatincs festés...
2011. aug. 23. 11:11

hennás cuccot nem igen okos dolog vegyi festékkel festett hajra rákenni. (2-3 hónapot szoktak várni a hennázás előtt, mert elképzelhető, hogy érdekes vegyi reakciók lépnek fel)


amúgy szerintem ezt a henna colort is felejtsd el, az is tele van káros vegyi anyagokkal, vegyél hennát inkább, és azzal fessetek.

2011. aug. 23. 11:10
Ja igen, azt kihagytam, hogy a pontos márka Venita Henna Color.
2011. aug. 23. 11:09
Anyukámnak a fodrász széttrancsírozta a haját, jó pénzért ráadásul, így elhatároztam, hogy festem neki én, én keresek valami ammóniamentes festéket. Tegnap vettem Henna Colort, viszont a használati utasítás oroszul (vagy valami hasonló nyelven) van sajnos. Bakit semmiképp nem akarok elkövetni szegény anyukám haján, valaki segítene nekem, pontosan hogyan kell használni? Kell-e keverni valamivel, mennyi ideig álljon a hajon, be kell esetleg a haját takarni, míg hat a sampon, vagy szabadon is jó? Nagyon örülnék, ha tudnátok segíteni! Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook