Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
4164. Ági23333
2011. aug. 16. 13:43
Azt szeretném kérdezni hogy most elkezdtem gyógyszert szedni de azt mondta az orvos nem olyan durva a körmöm de olyan 2 ,3 hónapig legalább szedni kell,de két három honap alatt még nem fog lenőni teljesen a körmöm ilyen halvány sárgás de a gyógyszer miután abbahagyom akkor meddig hat még ?
2011. aug. 13. 13:29
Köszönöm a válaszokat azóta már befestettem, az eredmény elég jó lett:)
4162. mkjudit (válaszként erre: 4160. - Goldgirl1017)
2011. aug. 13. 08:55
Én 10-essel festem ahhoz 1,5-szer annyi oxy kell mint festék.A szőke szinekhez nem ugyanannyi oxy kell mint festék,lehet,hogy a 12-hez már 2x annyi kell.
4161. 35fce75f9d (válaszként erre: 4160. - Goldgirl1017)
2011. aug. 12. 08:27
Szia! Én is Wellatont használok mindíg és még van itthon egy egész doboz hajfesték (55/46) és nekem mindkettő 50ml-es valamint még van hozzá egy 10 ml-es balsam is!
2011. aug. 11. 17:04
Sziasztok! Tapasztaltak segítségét szeretném kérni:)MÉg ma tervezem a hajfestést, Wellaton 12/1 hajfestékkel. A dobozban van 40ml krémhajfesték és 80ml színelőhívó folyadék a használati utasítás pedig azt írja, hogy "Adagoljon EGYENLŐ mennyiségű krémhajfestéket, valamint színelőhívó folyadékot..." Lehet buta kérdés, de ha ugyanannyi kell mindkettőből miért raktak bele kétszer annyi színelőhívó folyadékot??? Vagy félre értettem valamit?Segítsetek légyszíves:)))Köszi!!!
4159. Anda39 (válaszként erre: 4158. - Jucus790213)
2011. júl. 25. 19:56

Előfordulhat igen, hogy a szennyezett hajon nem hat úgy a festék. Legközelebb jól keféld ki a hajadat, a lakk így kijön.

Másik dolog, amitől a hajvég sötétebb lesz festés után: ha mindig végigkened az egész hajadat. Így a hajtőre természetesen csak egy rétegnyi festék jut, de a többi részre már sok, és ez egy idő után besötétedik.

2011. júl. 25. 14:22

Sziasztok!


Ha a hajmosás után habot és lakkot is használok, majd két nap múlva festem a hajam, az befolyásolja a festés sikerességét. Ugyanis már többször festettem u.azzal a festékkel (Londa fodrászfesték)és van amikor egyenletesre fogja be a tövét a hosszával, de van amikor a töve világosabb marad. Hatóidő, festék mindig ugyanaz. Miért lehet ez? Egyébként a fejtetőmön a hajam legalább 50%-a ősz. Köszi

4157. Anda39 (válaszként erre: 4156. - Dinnye93)
2011. júl. 24. 07:15

Sötétebbre színezni könnyű, világosítani már nem lehet.

Jól gondold meg, mit csinálsz a szép szőke hajaddal, mert előfordulhat, hogy egy rosszul választott kencétől nem fogsz tudni megszabadulni. Alaposan tájékozódj, és mindenképp olyat vegyél, ami 6-8 mosás után kikopik. A tartós színezők gyakran úgy működnek, mint a festékek.

4156. dinnye93
2011. júl. 22. 16:25
Sziasztok! Természetes szőke a hajam, de úgy döntöttem kell egy kis változás szeretném egy picit sötétebbre befestetni.. Valahogy a barna és szőke között :) Még nem festettem sose hajat ezért először csak szinezőre gondoltam ha esetleg nem jól sülne el.. akkor az kikopik.. de fogalmam sincs most az alapvetően szőke hajamra milyen szinezőt vegyek hogy sötétebb legyen..? Ötleteket kérnék :)
4155. rilla23 (válaszként erre: 4149. - Judyca0110)
2011. júl. 12. 08:54
Szia! A casting-ok jól szineznek, de ha barna hajat szeretnél, akkor nyugodtan menj rá hajfestékkel. Nem fog ártani a hajadnak.
2011. júl. 8. 11:11
Vasalom a hajamat, de most a nyáron még csak egyszer volt kivasalva, mert most nőtettem is egyébként :D Igen, én is gondolkoztam h jobb lenne fodrászra bízni, az a biztos :) köszönöm a segítséget :)
4153. Lilibeth59 (válaszként erre: 4152. - Fruzsifruzsi)
2011. júl. 7. 22:32

Hát én csak elkezdtem ennek samponnak az összetevőit elemezni, sajnos már az elején találtam olyant, ami miatt nem használnám:

A legtöbb, a víz, ez az első összetevő, ami ugye nem káros, de mivel az első összetevőből van a legtöbb egy termékben, kicsit drága ez a víz szerintem.

Aztán amit még megnéztem:


Cyclopentasiloxane

Funkció: rétegképző szilikon

A rétegképzők maguk alá temetnek más anyagokat (például a termék egyéb összetevőit). Azáltal, hogy nem engedik a bőrt lélegezni, súlyosbíthatják az izzadság, vagy más anyagok által kiváltott irritációt.


Dipropylene Glycol

Oldószer, nedvességmegkötő fertőtlenítő hatással. Elsősorban tisztítószerekben és nem olyan ápoló szerekben kellene alkalmazni, amik érintkeznek a bőrrel.


Tovább nem is keresgéltem.....

2011. júl. 7. 21:41
Hát, szerintem menj fodrászhoz.. Vasalod a hajad? Nem fogja az annyira roncsolni, főleg, nem a világosbarna hajfesték, és a fodrásznál már igen valószínű hogy szépen meg tudja csinálni :) Amúgy szerintem a világosbarna hajszínező nem nagyon fogja befogni, max egy sötétebb, de nem éri meg otthon kísérletezni szerintem:/ Amit még így ajánlok neked, akkor a John Frieda samponoknál van ugye a szőkítő, na az tényleg szőkít (2000 forint körül van azt hiszem, szóval nem egy olcsó mulatság) és további szőkítő termékek is, amiket én használok. Van ugyenebből a márkából barnító is, még soha nem használtam, de a szőkét alapul véve, valószínű az is jó lehet, persze, ha már valaki használta, akkor az erősítsen vagy ellenkezzen:D Müllerben kapható amúgy :)
2011. júl. 7. 21:02
De... nagyon is sajnálom, és meg is bántam a festést... :/ de igy viszont nagyon gáz,ahogy nő lefele! És nemtom mikor kopna ki....
4150. Lilibeth59 (válaszként erre: 4149. - Judyca0110)
2011. júl. 7. 18:22
Szerintem pihentesd, hagyd a hajad lenőni, így csak tönkreteszed a hajad, nem sajnálod....?
2011. júl. 7. 15:19
Sziasztok! Kb 1 hónapja befestettem az eredetileg világosbarna hajamat Garnier világosszőke hajszinezővel! Mondanom sem kell h besárgult a hajtövem, de azóta már nagyjából kifakult belőle a sárgaság, de szeretném visszakapni a barna hajamat! Szerintetek egy világosbarna hajszinező befogja? Tapasztalatok? Vélemények? Előre is köszi :)
4148. Lilibeth59 (válaszként erre: 4146. - Anda39)
2011. júl. 3. 19:56

Neked is igazad van!

Tudom, hogy étellel, itallal, munkahelyen (pl. vegyipar), tisztálkodási szerekkel nagyon sok káros anyag jut a szervezetünkbe.


Én próbálom elkerülni, amit lehet: nem használok tus- vagy habfürdőt, helyette jó kis kecsketejes szappant finom olajokkal, gyógynövényekkel, mézzel, csokival stb. A férjem sem használ borotvahabot, sem arcszeszt, ő is borotvaszappant (szintén kecsketejes) használ, és nem kell utána arcszesz. Szépen rendbe is jött az arcbőre, nem vörös, nem durva tapintású.

Néha használok csak sampont, saját készítésű tojássamponnal mosom a hajam: tojás+citromlé+szódabikarbóna+csöpp méz, az öblítés citroleves öblítés.

Hajfestés: henna, de ezt már írtam.


Nem fogyasztok cukros üdítőt, tiszta vizet, teát, leginkább saját szedésű füvekből, virágokból készítem. Bolti ásványvizet sem iszom.


Az étel: mivel falun lakunk, kertben sok mindent megtermelünk, állatokat tartunk. Persze, boltban is szükséges venni ezt-azt. De pl. nem használok bolti sót, helyette Himalája sót, ami először nagyobb kiadás, de sokkal kevesebb kell belőle, így sokáig elég. Próbálok hidegen sajtolt olajokat használni, van olyan sütőm, amivel 1 mérőkanál olajjal megsütök 1 kg krumplit, húst.


Sorolhatnám, de tudom,hogy így is kerül káros anyag a szervezetünkbe, de talán az számít, hogy próbálom a minimálisra szorítani.


Goji bogyót szedek, sok gyümölcsöt eszem, gyógynövényeket termesztek, szedek saját lelőhelyükön. A növények vértisztítóak.


Nagyon elkalandoztam a hajfestéstől, bocsi.


Szóval a lényeg, hogy minél többen tudjanak ezekről a dolgokról, és aztán majd maguk eldöntik, hogy mi nekik a legjobb.

4147. malone121
2011. júl. 3. 18:58

sziasztok!!

valaki tudna mondani valamit a kallos hajfestékekről??!!Vélemény iyesmi

4146. Anda39 (válaszként erre: 4145. - Lilibeth59)
2011. júl. 3. 18:34

Igazad van, manapság már mindenféle vegyszert árulnak otthoni használatra (fodrász témánál maradva), csak éppen nem olyan egyszerű pl. egy hajfestés,szőkítés, színleszedés, hogy bárki pikk-pakk megcsinálhatná. Ilyenkor jönnek a kétségbeesett kérdések.

Azzal sem értek egyet, hogy félrevezetik a népet akkor, amikor hennának adnak el valamit, amiben van ugyan ez a növény, de még ezer más is. Ilyenkor megint az a probléma, hogy a vegyi anyag és a henna nem barátok, és tönkretehetik a hajat. Erre meg aztán sokan nem gondolnak, vagy ha tudnak is róla, nem gondolják, hogy amit vettek, nem teljesen növényi cucc. Na mindegy, ezen most hiába háborgok.

Visszatérve a hennás festésre: mint írod, az ősz hajat másképp fogja be. Namármost ha valaki egységes színt akar (vendégre gondolok), nem fog megelégedni vele. A vegyi hajfesték meg csak akkor kopik le az ősz hajról, ha nem megfelelő a felhasznált anyag, illetve ha nem megfelelő a festés technológiája.

Tisztában vagyok vele, hogy mennyi káros anyag ér bennünket akár tisztálkodás során is, de azt gondolom, egész egyszerűen nem tudom kivédeni ezeket, hiszen az ételekkel is mi mindent juttatunk a szervezetünkbe! Én nem akarok ezen parázni, mert akkor megbolondulhatnék.

4145. Lilibeth59 (válaszként erre: 4143. - Anda39)
2011. júl. 3. 09:30

Igazad van, fodrásznál nehezen megoldható. Én és sokan mások is, akik nem szeretnék mérgezni magukat a káros hajfestékekkel, színezőkkel, otthon saját maguk, esetleg családtag segítségével festik be hennával a hajukat. Nekem nem kell segítség, egyáltalán nem bonyolult. A henna kimosásához nem kell sok víz, picit több, mint egy sima hajmosás utáni öblítésnél. Igaz, az öblítővízbe lehet keverni citromlét (citrom leve, nem üveges citromlé), vagy almaecetet, ezek is segítik a hajból teljesen kiöblíteni a festéket (hennát)

Legalább 3 órát rajt kell hagyni a hennát a hajon, az igaz, de minél sötétebb árnyalatot szeretnénk, annál tovább kell rajta hagyni.

Én sötétbarna vagyok, itt-ott őszülök. A sötétbarna hajam nagyon picit bronzos árnyalatú egy hannás festés után, az ősz hajszálak vörösek, olyan mintha melírozva lenne, nekem tetszik, többen dicsérik, hogy tényleg jól áll. Az ősz hajszálat pedig befedi, és ráadásul le sem kopik, csak lenő. Ilyenkor elég már csak a hajtövet festeni újra.

Azonkívül a henna nagyon jó hajpakolás! Megszünteti a hajhullást, erősíti, növeszti a hajat. A haj szép egészséges és dúsabb lesz tőle.


Allergia próbát lehet végezni, bár ez egy gyógynövény, mert nem szabad a boltokban árult Hennás hajfestékeket használni, mert azok is tartalmaznak már különböző kémiai anyagokat. Pl. ilyen nincs, hogy szőke, barna vagy fekete henna. A henna mivel növény, zöld színű őrlemény, megszagolva szárított "növény" illata van, mint a gyógynövényeknek, mert ugye e henna is az.


Visszatérve az allergiára, a kémiai hajfestékekre és színezőkre biztos sokkal többen allergiásak, mint egy gyógynövényre. Persze, előfordul, azért is tanácsos próbát csinálni, mondjuk a bőrünkön egy pici helyen megfesteni a bőrt, mielőtt festeni szeretnénk a hajunkat, előző nap.


Mindenki maga döntsön, de olvasom, hogy miket művelnek sokan a hajukkal, fejbőrükkel, hát...

A bőrön keresztül MINDEN felszívódik, és a vérkeringésbe jut. Azért is írtam, hátha van, aki ezzel nincs tisztában.

4144. Anda39 (válaszként erre: 4144. - Szuzi79)
2011. júl. 3. 07:59

Mindenképpen azt tanácsolom,hogy otthon ne kísérletezz, mert úgysem tudod jobban megcsinálni, mint egy szakember. Ha a foltos hajra rákensz bármit, úgyis foltos lesz, amikor kopik, mindenképpen. A fehérre szőkített haj előkezelés nélkül ledobja a festéket. Otthoni használatra való festékkel nem oldható meg a javítás.

Menj el egy másik fodrászhoz, akiről tudod, hogy szép melírokat tud csinálni.

(azért csendben csodálkozom ám, hogy hogyan lehet az, hogy egy fodrász nem tud melírozni? Lehet, hogy csak félreértette, mit szeretnél?)

4143. Anda39 (válaszként erre: 4142. - Lilibeth59)
2011. júl. 3. 07:51

Csak egy-két gondolatot teszek hozzá, ami megfogalmazódott bennem:

több jó tanács is olvasható, amit érdemes megszívlelni.


Bennem is felmerült az az ötlet, hogy hennával festenék hajat, de őszintén szólva kivitelezhetetlennek tartom egy fodrászatban, több okból is (egy csomó idetartozó irományt elolvasva):

nem garantált az eredmény - leginkább első festéskor még nem tudjuk, mi lesz belőle :)

a hatóidő nagyon hosszú, ahogy olvasom, van, aki legalább 5-6 órát is a haján hagyja a pépet! na ki ül be olyan fodrászatba, ahol eddig tart a festés?!

nehéz lemosni, tehát sok víz kell hozzá

Az igazi hennával csak vöröses árnyalatot lehet festeni, és nem megoldott az ősz haj tökéletes fedése sem.

Allergia: van, aki épp ezekre a növényi összetevőkre allergiás...

4142. Lilibeth59 (válaszként erre: 4144. - Szuzi79)
2011. júl. 2. 21:52

Most nagyon figyelj, ha nem akarsz még rosszabbat magadnak!

Pihentesd a hajad, a fejbőröd. Kb. 3 hónap után méregtelenedik a haj, a fejbőr, de csak akkor, ha sem sampont, sem hajbalzsamot nem használsz , csak természetes, tiszta terméket.


Akkor, ha nem tetszik a hajszíned, utána használhatsz természetes (henna, indigó, különböző növényi hajfestéket, színezőt, DE NE HASZNÁLJ KEMIKÁLIÁT!


"A festett hajúak száma folyamatosan nő, ma már férfiak is szép számmal megtalálhatóak közöttük. De milyenek a mai hajfestékek, kell egyáltalán tartani tőlük? S ha igen, léteznek alternatív megoldások?


Hajunk az egyik leglátványosabb névjegyünk. Formája, színe, fénye sok mindent elárul rólunk. A természetes, élő színek fiatalítják, a fakó és az ősz hajszálak öregítik az arcunkat. Van, akinek a hajfestés szükséges rossz -„mert hogy néznék ki egyébként" - van, akinek játszadozás az évszaknak vagy a hangulatnak éppen megfelelő színekkel, sokan pedig egyszerűen az aktuális divatnak hódolnak, amikor vörösre, feketére vagy éppen csíkosra festik-színezik hajkoronájukat.

Jó a festék, vagy rossz?


Tény és való, hogy a hajfestés területén, mind az anyagok, mind a módszerek tekintetében nagy változások történtek az utóbbi időben. Ha azt vesszük, hogy húsz-harminc évvel ezelőtt a hajfestést, a festékekben lévő, erősen roncsoló anyagok miatt még kimondottan veszélyes műveletnek tartották, s csak szakképzett fodrászok végezhették, ma pedig már gyakorlatilag bárki megveheti, s a fejére kenheti az üzletek polcain sorakozó festékeket, akkor akár minőségi javulásról is beszélhetnénk. Ha azonban az ÖkoTest német fogyasztóvédelmi magazin évről-évre megjelenő hajfesték tesztjeit olvassuk, megdöbbenünk, hogy a kémiai színezőket tartalmazó hajfestékek minden alkalommal a létező legrosszabb osztályzatot kapják.


Az ÖkoTest legutóbbi vizsgálatait azt követően végezték, hogy az Európai Unió nyomására 2006-ban egy sor veszélyes anyagot tiltólistára tettek. Meglepő, hogy a bevizsgált 36 hajfesték minősítése - a bennük talált, egészséget veszélyeztető anyagok miatt - változatlanul elégtelen maradt. Valamennyi tesztelt készítmény tartalmazott például a színanyag egyik építőelemeként aromás aminokat - leggyakrabban a 2,5-Toluylendiamint, amely kémiailag rokona a már tiltólistán szereplő, rákkeltő 2,4-Toluylendiaminnak. Az aromás aminokat azért is kifogásolták a tesztelők, mert a tapasztalat szerint allergiát kiváltó vegyületek.


A hajfestékekben egyéb allergizáló anyagok - resorcin (23 termékben), konzerválószerek, halogén-organikus kötések - mellett más kritikus anyagokat is találtak, például a bőr áteresztőképességét növelő PEG/PEG (polietilén-glikol) emulgálószereket, egy termékben pedig problémás fényvédő anyagot is.


Dr. Móréné Horkai Edit, az Országos Élelmiszerbiztonsági és Táplálkozástudományi Intézet kozmetikai osztályának vezetője érdeklődésünkre elmondta, hogy a festékanyagok felülvizsgálata 2005-ben végre elkezdődött, és a hajfestékekben található veszélyes anyagok tiltólistája az Európai Unió direktívájának megfelelően várhatóan folyamatosan bővülni fog. Az egészségügyi biztos 2006-ban, 2007-ben, legutóbb pedig 2008. január 11-én (ez utóbb 14) már számos anyagot tiltólistára tett. A tilalmi lista mellett jelenleg még létezik egy ideiglenes lista is, amelynek anyagait folyamatosan vizsgálják, s amelyeket 2009. december 31-ig szabad csak felhasználni.



Dr. Móréné szerint tévedésben vannak azok, akik azt hiszik, hogy a szintetikus tartós hajfestékek nyakló nélkül használhatók, egyre kézenfekvőbb ugyanis a kapcsolat a tartós használat és a különböző allergiás megbetegedések között. Az allergiára hajlamos egyéneknek különösen meg kellene gondolniuk az ilyen hajfestékek használatát.


Hajszínezők: kétes alternatíva


A hajfestékek egészségkárosító hatásaitól tartva az utóbbi időben sokan átpártoltak a hajszínezőkhöz. A gyártók mint szelíd, kevésbé káros, ammóniát és oxidációs alkotórészt nem tartalmazó készítményeket kínálják e portékáikat. Sajnos az ÖkoTest vizsgálatai nem látszanak alátámasztani ezeket az állításokat. A 2007-es kozmetikai kiadványban a 27 tesztelt hajszínező közül mindössze egy kapott kettesnek megfelelő osztályzatot, a többit elégtelennek minősítették. Az indok: az analizált szerek veszélyes színanyagokat (megint csak aromás aminokat) tartalmaztak.


Jó tanács: aki ezeket használja, figyelje a hatóidőt, s semmiképpen se hagyja a krémet a kelleténél tovább a fejbőrön, majd nagyon alaposan mossa le róla a festéket.


Pár éve nálunk is kapható egy úgynevezett hajszín regeneráló krém (Re-Nature) a Schwarzkopf terméke, amely azt igéri, hogy fokozatosan visszaadja az őszülő haj természetes színét. Mivel a színező krém allergiát válthat ki, jó szívvel ez sem ajánlható a vásárlóknak.


Tudomásunk szerint Magyarországon még nem létezik olyan fodrászat, ahol a kímélő növényi (henna) festékekkel is dolgoznának. Németországban egyes fodrászok kimondottan bőrkímélő növényi festékeket használnak hajfestéshez. Nem lenne rossz, ha valaki itt is kedvet kapna hozzá!


Mi várható a növényi hajfestékektől?


Az oxidációs hajfestékek megjelenéséig az emberek növényi hajfestékekkel színezték a hajukat. Bizonyos növények (henna, indigó, dió, feketeribizli, bodza stb.) leveleinek, terméseinek szárított porából különböző színű festékeket készíthetők, amelyeket felületaktív anyagokkal (citrom- és borkősav) keverve forgalmaznak. Használatkor meleg vízzel kell pépessé keverni a port. Elkészítésük semmivel sem bonyolultabb, mint a kétkomponensű tartós festékeké.


Ennek a természetes festésmódnak az a hátránya, hogy a növények változó hatóanyagtartalma miatt bizonytalan és csak korlátozott színhatásra képesek. Például a sötét hajat nem lehet velük világosszőkére festeni, s az ősz hajzat teljes elfedésére sem képesek. Gyengébben festik meg a hajat, mint az oxidációs festékek, lényegesen kevesebb színben kaphatóak, s azon kívül sokkal hosszabb hatóidőre - akár 3 órára is - van szükség az eredményhez.


A növényi festékeket ártalmatlanoknak mondják, mivel nem tartalmaznak problémás anyagokat, s allergiát sem okoznak. Anélkül hatnak, hogy megsértenék a hajszálak külső védőrétegét, emellett ápoló hatásúak. Az ilyen festéssel természetesebb színhatás is érhető el. Természetesen növényvédő szerektől szennyezettek lehetnek, ezért ajánlatos organikus termesztésből származó alapanyagokból készített termékeket vásárolni (kontrollált bioterméket).


A növényi hajfestékeket a haj lenövésétől függően - általában havonta, hathetente -, a kémiai festékekkel azonos gyakorisággal kell használni. Ma már krémes állagú, előre elkészített növényi hajfesték is kapható (pl. Logona Color Créme), amely árban kb. kétszer annyiba kerül, mint a porfesték.


Az ÖkoTest 2007-es kozmetikai tesztfüzetében növényi színezők is szerepelnek. A bevizsgált 28 készítmény közül 16 termék nagyon jó minősítést kapott. Ezek közül nálunk a reformboltokban - tudomásunk szerint - a Henné Color Braun, a Logona valamint a Sante növényi hajfestékei kaphatóak.


A tesztelt készítmények közül viszont hármat kettesnek, kilencet pedig elégtelennek minősítettek, mivel problémás aromás amin festékanyagokat, színerősítőt (picramat) is tartalmaztak. A vizsgán megbukott készítményekben problémás szintetikus emulgáló anyagokat is találtak (PEG/PEG). Ezeknél a terméknél azt is kifogásolták, hogy természetes hatásra utaló nevükkel, valamint azzal, hogy bioboltokban árusítják, megtévesztik a gyanútlan vásárlókat. Érdemes tehát odafigyelni!


És akik ennek ellenére nem mondanak le a tartós festésről?


Nem árt, ha tudják, hogy a hajfestékek között lényeges minőségi különbségek vannak, s ha nem jól választanak, annak könnyen fejbőrük, hajszálaik láthatják kárát. Vásárláskor az ár mellett az összetevőket is figyelembe kell venni. Egyáltalán nem biztos, hogy akkor járunk jól, ha olcsó készítményt vásárolunk. A drágább festékek rendszerint a hajzat állapotát javító összetevőket is tartalmaznak - hajbalzsamot, színelőhívó anyagot, a megfelelő pH-t visszaállító anyagot, színtartósságot fokozó sampont, a fejbőr védelmét biztosító anyagot, s színhatásuk is sokkal megbízhatóbb.


Az OÉTI kozmetikai osztályvezetője szerint alapvetően fontos, hogy vásárláskor a festékhez mellékelt információs levelet figyelmesen elolvassuk, és a festést szigorúan a kapott tanácsok szerint végezzük.


A fodrászok számára készült professzionális festékek ma sem valók laikusok kezébe. Ezek ugyanis erélyesebb anyagokat tartalmaznak, kikeverésükhöz pedig bizonyos szaktudás is szükséges.


Színhatás


Ma elképesztően gazdag színskálából dolgozhatnak a fodrászok, s azoknak sem kell panaszkodniuk, akik otthon maguknak festik a hajukat. A szintetikus tartós festékekkel az ősz hajzat tetszőleges színre festhető. A különféle színárnyalatok egymással keverhetők, azonban nem árt, ha tudjuk, hogy a különféle márkák színei nem átjárhatóak, azaz ugyanaz az elnevezés különböző cégeknél egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazt a színt jelzi.


Elővigyázatosságként érdemes megszívlelni az alábbi jó tanácsokat:


· Az allergia megelőzése érdekében a festékek próbáját javasolják a gyártók. Ez azonban egyáltalán nem jelent védelmet, mert az allergia a negatív próbát követő festés után is jelentkezhet.

· Mivel a hajfestékek egészségre ártalmas anyagokat tartalmaznak, sebes fejbőr vagy töredezett, száraz hajzat esetén tanácsos várni a hajfestéssel.

· A tartós hullámosítás (dauer) nagyon igénybe veszi a fejbőrt és a hajszálakat, ezért a hajfestést más időpontra kell ütemezni.

· Szempillákat és szemöldököt nem szabad hajfestékkel festeni.

· A vizsgálatok szerint a hajfesték anyagai, ha kis mennyiségben is, de behatolnak a szervezetbe, ezért aki babát vár vagy szoptat, mindenképpen a szelídebb hajszínező megoldásokat válassza (hajszínező hab, henna-festés).

A festett, dauerolt hajzat érzékenyen reagál az ártó sugarakra, ezért sapkával, kendővel védjük napozás és szoláriumozás alatt.

Tudomásunk szerint Magyarországon még nem létezik olyan fodrászat, ahol a kímélő növényi (henna) festékekkel is dolgoznának. Németországban egyes fodrászok kimondottan bőrkímélő növényi festékeket használnak hajfestéshez. Nem lenne rossz, ha valaki itt is kedvet kapna hozzá!

Szerző: Markovics Vera"

4141. szednut
2011. júl. 1. 20:54
Szia Anda! Nekem most sötétvörös, bordó árnyalatú a hajam, szeretném valahogy világosítani. Ha világosabb árnyalatú, élénk vörössel festem, akkor a festett rész tudom világosítani, vagy le kell szívatni a hajamat? Igazából csak 1-2 árnyalatról lenne szó...
4140. Anda39 (válaszként erre: 4139. - Farah)
2011. jún. 28. 12:00

Ha nem akarsz már világosítani a hajadon, hanem a hajvégre színezőként viszed fel a festéket, bőven elég 2-3%-os oxit használni (gyártótól függ, mennyi a leggyengébb).

Az erős oxidálószer jobban tönkreteszi a hajat, igen, de a festékek már mindenféle ápolókat tartalmaznak ezt ellensúlyozandó. Természetesen típustól függ, milyet és milyen arányban, ezért aztán mindenkinek más márka jön be.

4139. farah
2011. jún. 28. 09:25
Szia Anda ! Azt szeretném kérdezni, hogy a szőke hajfestékekben maga a festék, ami szárít, vagy az, hogy erősebb hidrogén-peroxid kell hozzá ? Ha én csak 6-ost rakok bele, mert csak fednie kell, nem világosítani, akkor is roncsolóbb, mint egy barna festék 6-os oxival ?
4138. Anda39 (válaszként erre: 4137. - Csillu22)
2011. jún. 28. 07:24

Látatlanban mindig nehéz tanácsot adni, de megpróbálom...

Van olyan szer, hogy oxy reload, ez egy két flakonból álló vegyszer, ami jó esetben kiszedi a hajból a mesterséges pigmenteket. Azért írom, hogy jó esetben, mert előfordul, hogy mégsem hat. Viszont ha ezt megpróbálod - vagy a fodrászod -, tuti, hogy nem roncsolja a hajad, mint pl. a szőkítővel való világosítás.

Én a helyedben megpróbálnám a fodrászt. Meg lehet neki mondani, hogy csak akkor vállaljon el, ha biztos a dolgában, és csinált már ilyet. Végső esetben marad a sötétre festés, de ez sem hoz ám tökéletes eredményt, mert ahol világosabb a hajad, onnan máshogy fog kopni, és egy idő után újra látszani fog a folt.

Tehát amit én így - anélkül, hogy láttam volna a hajad - csinálnék: első lépés oxy reload, ezután jöhet a világosítás, de természetesen szakszerűen felkenve és folyamatosan figyelve a hajat. Ha jó, lemosás, és jöhet rá a lilás festék.

Ez sajnos nem egyszerű menet, otthon semmiképp ne próbáld meg, egyrészt sokba kerül, mire mindent beszerzel hozzá, másrészt mégiscsak egy szakma a fodrászat, amit nem véletlenül tanítanak évekig...

Sok sikert!

4137. Csillu22 (válaszként erre: 4135. - Anda39)
2011. jún. 27. 21:44
szia. igen, már nagyon bánom, épp azért nem akartam fodrászhoz menni, mert nem akartam tizenezret fizetni, most ott tartok igy is, plussz még a szine se lett olyan és még a hajam is tönkrement:(sajnálom, h én is bele estem ebbe a hibába én is. nem is tudom, h elmerjek e fodrászomhoz menni:) vállalnak ilyen "javítást" is? ha megoldható lenne a lila, akkor még mindig ragaszkodok hozzá, csak nem tudom hgy tudná igy a hajamat varázsolni, hogy most egy másfajta lila van rajta, és szerintem elvállalná , hogy mostanság igazit rajta, vagy biztosan pihentetné még a dolgot, ugye?:( félek, hogy mi van ha ő is elrontja, és még jobban tönkre megy a hajam, ha még igazitgatna rajta, higy lila lehessen:( most már én is azt gondolom egyre jobban, hogy nem maganak kellene, de akkor szerinted se tudnám egy sötétebb lilával sem egységesíteni magamnak?kösönöm
2011. jún. 27. 19:25

Sziasztok!

Én elöször hennával festettem be elöször a hajam, akkor még összekevertem a mahagiát a rézvörössel, és gyönyörü rézvöröst kaptam, olyan volt mint a rozsda (eredetileg gesztelyebarna voltam).


Azota keresgéltem pár hajfestéket, de sajnos nem kaptam meg ugyanazt a szint tökéletesen, mert a boltokban vagy tulságosan sárgás, vagy túl vörös a szín.


Az utobbi időben a Garnier 100 % Color festéket használom, a 746 árnyalatú rézvöröst.

Ez is egy fokkal vörösebb, mint kivánnám, de szeretem. Az igazi bajom abban van, hogy télen kivonták a forgalomból... még januárban nagy szerencsémre még 3 db találtam egyetlen egy dm-ben(sok száz után), de az utolsó dobozt fogom hamarosan elhasználni.


Valakinek van tippje?? Elöre is köszii

4135. Anda39 (válaszként erre: 4134. - Csillu22)
2011. jún. 27. 18:59

Mást nem tudok tanácsolni, csak azt, hogy menj szakemberhez.

Addig nem lesz szép, amíg egy egységes alapot nem érsz el a hajadon, tehát a sötétebb részeket a világosabbhoz kell igazítani. Csak ebben az esetben lesz foltmentes a festés végeredménye. Egy fodrász meg tudja oldani, ha nem is könnyen - de legalább látod, sokkal jobban jártál volna (anyagilag is), ha nem állsz neki egy ilyen nehéz műveletnek otthon.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook